kultowa gra Przez Afrykę

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pshb
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:29

kultowa gra Przez Afrykę

Post autor: pshb »

witam!
daawno temu w dzieciństwie miałam gre pt "Przez Afrykę" (czy coś w tym stylu)...typowa gra przygodowo - familijna. Po rzutach kostką chodziło się pionkami po planszy, na której były różne pułapki czy skróty do mety. o ile dobrze pamiętam metą było dostanie się do jakiegoś sułtańskiego pałacu i gre się wygrywało. niestety przy ilości moich przeprowadzek plansza gdzieś zniknęła (pudełko było zepsute i wyrzucone, więc jest duże prawdopodobieństwo że sama cienka tekturka się zagubiła). teraz zapragnęłam odszukac tą gre w internecie i kupic, ale niestety nigdzie takiej nie ma :/ nie mam pewności czy była polskiej firmy bo widziałam ją po raz ostatni z jakies 10 lat temu :(
byłabym wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki i pomoc, gdzie moge szukac lub moze ktos ma taką grę, to chętnie odkupie :)
pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: kultowa gra Przez Afrykę

Post autor: Geko »

Pewnie zaraz dostanę za to po głowie, ale moja rada jest taka - zamiast ożywiać wspomnienia (co w praktyce najczęściej okazuje się bolesne - rzeczy, które kiedyś były świetne, teraz już takimi się nie okazują) rozejrzyj się za współczesną planszówką. Na pewno znajdziesz coś ciekawszego niż rzucanie kostką i przesuwanie pionka.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
pshb
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:29

Re: kultowa gra Przez Afrykę

Post autor: pshb »

czasem jednak miło jest usiąść z rodzeństwem i przywołac stare lata :) więc nie prosiłam o radę, tylko o pomoc w odszukaniu własnie tej gry.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4481
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: kultowa gra Przez Afrykę

Post autor: garg »

Być może chodzi Ci o Polowanie w Afryce. :?:

Ale też taka sugestia na przyszłość - nie każda stara rzecz musi być od razu "kultowa" :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: kultowa gra Przez Afrykę

Post autor: Geko »

pshb pisze:czasem jednak miło jest usiąść z rodzeństwem i przywołac stare lata :) więc nie prosiłam o radę, tylko o pomoc w odszukaniu własnie tej gry.
Jasne. Chciałem Ci tylko delikatnie zasugerować, że teraz jest masa, naprawdę fajnych gier, które są fajne nie tylko dlatego, że miło się siedzi z innymi. Pozdrawiam.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ