Battles of Westeros [Bitwy Westeros]

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
miguel
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2008, 22:03

Re: Battles of Westeros

Post autor: miguel »

Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: janekbossko »

gra juz do zamowienia w polskich sklepach
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Battles of Westeros

Post autor: Pjaj »

Niestety do zamówienia nie oznacza jeszcze do dostania bo na premierę zapewne ponad miesiąc przyjdzie nam poczekać.
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Battles of Westeros

Post autor: Cirrus »

240 zł? Suuuuuuper... :evil:
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Battles of Westeros

Post autor: Wladek »

90$, przynajmniej oficjalnie
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: kaimada »

I pozostaje tylko nadzieja, że Galakta tak jak zapowiadała wyda ten tytuł i będzie taniej...
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: SeeM »

miguel pisze:Nowe scenariusze (aż 5): http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=1412
Wishpering Wood wygląda bardzo fajnie - każda ze stron ma dwie drogi do zwycięstwa i teren do gry daje możliwości.

Zaczyna mi się podobać. :) Dobrze, że Battlelora nie kupiłem.
+ (BGG)
miguel
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2008, 22:03

Re: Battles of Westeros

Post autor: miguel »

seba90 pisze:I pozostaje tylko nadzieja, że Galakta tak jak zapowiadała wyda ten tytuł i będzie taniej...
Z wydawnictwem na G. ;) jest ten problem, że nigdy nie wiadomo co zrobią i jakie będzie opóźnienie. Zwłaszcza, że do BoW regularnie mają ukazywać się dodatki. Dobrym przykładem jest tu Królowa Lodu do Talizmana, którą widziałem w Kanadzie 7 miesięcy temu - w grudniu 2009, a u nas dopiero co wyszła.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: Tommy »

Instrukcja do pobrania.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 105&esem=4

A co do dodatków. Jak będą wydawać dodatki w postaci głównie figurek to nie będzie ważny język, a podstawka PL może być fajną sprawą. Z drugiej strony pewnie dodatki będą zawierały też karty... Swoją drogą nie słyszałem, że Galakta wydaje to po Polsku, muszę częściej zaglądać na ich stronę :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Battles of Westeros

Post autor: Krionah »

Dariusz Waszkiewicz napomknął tylko, że może wydadzą, a może coś innego. Nie ma co się napalać za bardzo, bo znając Galaktę najpierw sprawdzą jak gra się przyjęła i dopiero do kolejnego dodruku się dołączą.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: Tommy »

Krionah pisze:Dariusz Waszkiewicz napomknął tylko, że może wydadzą, a może coś innego. Nie ma co się napalać za bardzo, bo znając Galaktę najpierw sprawdzą jak gra się przyjęła i dopiero do kolejnego dodruku się dołączą.
Ja się tam nie napalam. Ja na 100% kupuję angielską. Nawet jakby jednocześnie była PL i nawet tańsza.

Wolę mieć pewne i szybkie dodatki, poza tym często tłumaczenia mnie odrzucają.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Battles of Westeros

Post autor: Cirrus »

A ja bym radził poczekać na Krzyżaków :D

Czytałem wszystko co wyszło na temat BoW- gra będzie lekka prosta i przyjemna ale zbyt losowa (choć już o wiele mniej niż w M44 czy BL zależy od kart), natomiast Krzyżacy, w których miałem przyjemność grać też są losowi- ale mniej. A dodatkowo bardziej "realistyczni" (jest nawet mgła wojny :D ) i przy naprawdę krótkim czasie rozgrywki (Płowce zajęły chyba niecałą godzinę) oferują wiele więcej. Większe zróżnicowanie jednostek, terenów, i naprawdę dużą dynamikę :mrgreen:
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: kaimada »

Krionah pisze:Dariusz Waszkiewicz napomknął tylko, że może wydadzą, a może coś innego. Nie ma co się napalać za bardzo, bo znając Galaktę najpierw sprawdzą jak gra się przyjęła i dopiero do kolejnego dodruku się dołączą.
http://www.gamesfanatic.pl/2010/06/21/g ... -westeros/
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: janekbossko »

ja juz swoj egzemplarz mam. Pudelko wydaje sie wyższe niz Memoir'44 i podobnie jest z heksami - nieco wieksze.
Sporo wyprasek w srodku a co za tym, rzetonow.
Kart nie jest duzo wiec i z koszulkowaniem nie bedzie problemu.

Figurki sa średniej jakości...pozostało czytanie instrukcji i odpalenie pierwszego scenariusza :)

BTW listwa ktora sklada sie z 3 elementow to jakas parodia. Zetony sie rozwarstwiaja i po kilku probach skladania i rozkladania na pewno sie zniszcza.
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Battles of Westeros

Post autor: sheva »

to teraz czekamy na wrażenia z rozgrywki :)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: janekbossko »

czy ktoś prócz mnie posiada juz swoj egzemplarz? bo potrzebuje konsultacji z takim osobnikiem ;)
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: pabula »

janekbossko pisze:czy ktoś prócz mnie posiada juz swoj egzemplarz? bo potrzebuje konsultacji z takim osobnikiem ;)
A my czekamy na konsultacje z Tobą :)
Czy warto nabyć?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: janekbossko »

powiem tak :)
czeka mna razie na pierwsza rozgrywke...najwiecej moge powiedziec o wykonaniu. Problemem sa dla mnie reguly a mianowicie dwie sprawy, ktore sprawiaja ze trudno mi sie zabrac za chociazby pierwsy pojedynek.
Awatar użytkownika
qotsa
Posty: 91
Rejestracja: 28 cze 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battles of Westeros

Post autor: qotsa »

janekbossko pisze:Problemem sa dla mnie reguly a mianowicie dwie sprawy, ktore sprawiaja ze trudno mi sie zabrac za chociazby pierwsy pojedynek.
Napisz proszę jakie to sprawy.

Jeszcze nie grałem, ale jestem już po czytaniu instrukcji i nie znalazłem tam nic niezrozumiałego... Więc albo będę w stanie Ci pomóc, albo sam zrozumiem, że nie rozumiem. :-)
You Think I Ain't Worth A Dollar, But I Feel Like A Millionaire
-----------
Moje pasje:
http://www.boardgamegeek.com/user/gooser
http://jpgmag.com/people/jarek
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: janekbossko »

sprawa ruchu jednostek. czy jednostka musi wykonac 2 punkty ruchu by zaatakowac czy np moze wykonac niepelny ruch? wydaje mi sie ze musi.
Nie rozumiem fragmentu o flankowaniu. Caly fragment o Engaged Units, ruch i atakowanie oraz Disengaging...moze to wina 35 stopni w Szczecinie.
Awatar użytkownika
qotsa
Posty: 91
Rejestracja: 28 cze 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battles of Westeros

Post autor: qotsa »

No tak... Całkiem sporo :-)

1. Ruch - można się ruszyć o mniej niż maksymalny ruch
2. Engaging i Disengaging - to w sumie nowy koncept (w stosunku do Battlelore). Ogólnie chodzi o to, że dana jednostka może być w bezpośrednim zwarciu (jeżeli zaatakuje lub zostanie zaatakowana wręcz).
Bycie w zwarciu ma dwa minusy:
- Wyjście ze zwarcia poprzez ruch lub atak skierowany na inną jednostkę, niż ta w którą jest się w zwariciu przeciwnikowi dodatkowy atak (Parting Blow) - str 22
- Flanking - jeżeli dana jednostka jest w zwarciu to każda inna jednostka, która ją zaatakuje ma bonus do trafień (przerzuca dowolny rodzaj kości, które nie trafiły) - str 21

Mam nadzieję, że chociaż trochę rozjaśniłem :-)
You Think I Ain't Worth A Dollar, But I Feel Like A Millionaire
-----------
Moje pasje:
http://www.boardgamegeek.com/user/gooser
http://jpgmag.com/people/jarek
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: janekbossko »

Pomoglo :)
w tym tyg bede gral po raz pierwszy takze opisze wrazenia
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Battles of Westeros

Post autor: Pjaj »

Pierwsza rozgrywka za mną i już czekam na kolejną :)

Nie grałem w Battlelora więc moje porównania ograniczę do C&C Ancients. Wykonanie rzecz jasna grę bloczkową GMT bije na głowę - gruba plansza, ładnie wykonane żetony i mnóstwo figurek. Niestety ich mankamentem jest ewidentne niedopasowanie do podstawek - bez kleju się nie obejdzie, więc warto rozpakować grę wcześniej niż na godzinę przed pierwszą rozgrywką (ja niestety musiałem przez sporą część gry poprawiać figurki wypadające z podstawek).

Sama rozgrywka też stwarza dużo lepsze wrażenie niż dotychczasowe pozycje systemu C&C. Przede wszystkim likwidacja podziału na strefy sprawia, że nie zdarzają się w praktyce frustrujące sytuacje, gdy mamy całą armię na jednym skrzydle, a karty do operowania na drugim. Dowodzenie opiera się na zbalansowanym używaniu kart dowodzenia (którymi można poruszyć więcej jednostek, ale muszą być w zasięgu dowodzenia dowódcy) i jednorazowych rozkazów (dla pojedynczej jednostki). Sprawdza się to bardzo dobrze - trzeba pilnować, żeby zanadto nie rozproszyć jednostek, żeby dowódce mógł je sprawnie zebrać jednym rozkazem, co w pewnym stopniu odzwierciedla realia.

Rozstrzyganie bitew opiera się tradycyjnie na kostkach, ale tym razem widać spory postęp - dużo łatwiej trafić jednostki lekkie niż ciężkie, a piechota w starciu z kawalerią ma mniejsze szanse niż z piechotą.

Znów nie wiem, jak wyglądało to w Battlelorze, ale w C&C Ancients większość scenariuszy polegała na wyeliminowaniu określonej liczby jednostek przeciwnika. W BoW większość scenariuszy zakłada osiągnięcie określonych celów strategicznych, dla których warto czasem poświęcić nawet znaczne siły.

Pierwszy scenariusz jest stosunkowo krótki i wydaje się zbalansowany, choć jeden z oddziałów Starków jest bez odpowiednich zabiegów prawie niemożliwy do wyeliminowania.

Generalnie więc, gra godna polecenia.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: Krwawisz »

A tak mi się coś właśnie wydawało, że mi wczoraj w Alibi mignął Battle of Westeros ;) Szkoda, że musiałem się szybko zmywać, bo bardzo chętnie bym zagrał, czy chociaż popatrzył... Mimo, iż z tego co słyszałem gierka mimo wszystko jednak słabsza niż Battlelore...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Battles of Westeros

Post autor: Geko »

Ja tam Battlelore na razie nie zamierzam się pozbywać. Z dodatkiem Wojny stuletniej, na zasadach medieval lore gra się całkiem fajnie. Oczywiście ta gra ma swoje wady, ale nie widzę sensu, żeby z niej wyskakiwać dla startowego zestawu BoW, bo rewolucji nie widzę (poza uboższą zawartością podstawki). A z podziałem na sekcji jakichś większych bólów nie czuję. Ot, po prostu musisz planować patrząc jakie masz karty, a nie tylko gdzie i jakie masz jednostki. Zresztą, pomiędzy sekcjami można przecież przemieszczać jednostki.

Ale z chęcią poczytam o waszych wrażeniach z BoW.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ