Który dodatek do Zooloretto

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Który dodatek do Zooloretto

Post autor: Alabama1 »

Ponieważ mój 7 latek bardzo lubi tę grę zastanawiam sięn nad dodatkiem na urodziny w styczniu. Który z dodatków (chyba są 2 XXL i Exotic) jest najciekawszy? A może dokupić Aquaretto i grać w obydwa?
maciek_slon
Posty: 20
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:13

Re: Który dodatek do Zooloretto

Post autor: maciek_slon »

Jako że w te święta zagrywałem się w Zooloretto przez 3 dni niemalże non-stop (Mikołaj sprawił niezły prezent mojej młodszej siostrze jak widać ;p) też zacząłem się zastanawiać nad dodatkami. Z mojego wywiadu wynika, że z dużych dodatków (XXL, Exotic oraz Boss) najlepiej wypada Exotic (zasady da się ogarnąć i młodziaki nie będą miały z nimi problemu). XXL w mojej opinii (przypominam - nie grałem, jedynie wywiad: BGG, zasady itp) wnosi zbyt mało nowego do gry.

Z drugiej strony - zastanów się nad własnoręczny wydrukowaniem niektórych małych dodatków - jest ich milion na stronie zooloretto.com, więc wystarczą na jakiś czas, a może nawet duże dodatki okażą się zbędne? U nas w pierwszy dzień świąt z drukarki wyskoczył Goryl, Grizzly oraz Renifer ;-)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Który dodatek do Zooloretto

Post autor: Leviathan »

maciek_slon pisze:Jako że w te święta zagrywałem się w Zooloretto przez 3 dni niemalże non-stop (Mikołaj sprawił niezły prezent mojej młodszej siostrze jak widać ;p) też zacząłem się zastanawiać nad dodatkami. Z mojego wywiadu wynika, że z dużych dodatków (XXL, Exotic oraz Boss) najlepiej wypada Exotic (zasady da się ogarnąć i młodziaki nie będą miały z nimi problemu). XXL w mojej opinii (przypominam - nie grałem, jedynie wywiad: BGG, zasady itp) wnosi zbyt mało nowego do gry.

Z drugiej strony - zastanów się nad własnoręczny wydrukowaniem niektórych małych dodatków - jest ich milion na stronie zooloretto.com, więc wystarczą na jakiś czas, a może nawet duże dodatki okażą się zbędne? U nas w pierwszy dzień świąt z drukarki wyskoczył Goryl, Grizzly oraz Renifer ;-)
Uwielbiam Zooloretto!
Co do mini dodatków, to maciek_slon ma rację. Jest ich sporo są całkiem ciekawe! Na przykład Restauracja.
Jeśli chodzi o duże dodatki, to Exotic faktycznie jest ciekawym rozwiązaniem, urozmaicającym rozgrywkę i zmieniającym dotychczasową taktykę. Niestety w moim przypadku kupno tego dodatku zmniejszyło satysfakcję z gry. Po wymieszaniu płytek zwierząt z podstawki i z Exotic okazało się, że koszulki różnią się kolorem (odcieniem) i da się bezbłędnie zgadnąć czy dobierana płytka pochodzi z dodatku czy nie. Jeżeli ktoś losował zwierzęta z woreczka, to problemu nie ma, ale my akurat zawsze wykładaliśmy wszystkie żetony na stół - tak żeby był do nich łatwy dostęp i żeby było widać ile ich zostało.
Zagraliśmy tylko jedną partię z wykorzystaniem Exotic i odłożyliśmy na półkę...
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Który dodatek do Zooloretto

Post autor: Legun »

Odświeżam temat, bo mam takie pytanie - czy da się grać w Zooloretto w 6 osób (może jeden z tak licznych dodatków daje taką możliwość)?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Który dodatek do Zooloretto

Post autor: Leviathan »

Legun pisze:Odświeżam temat, bo mam takie pytanie - czy da się grać w Zooloretto w 6 osób (może jeden z tak licznych dodatków daje taką możliwość)?
Nic mi na ten temat niestety nie wiadomo. W sensie nie słyszałem, aby był jakikolwiek dodatek, który to umożliwia.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Który dodatek do Zooloretto

Post autor: Legun »

To z jeszcze innej beczki - nikt wcześniej nie napisał nic o dodatku Boss. Jakieś opinie? Okładka zachęca ;).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
ODPOWIEDZ