Warhammer Inwazja - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
beju
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:46

Re: Warhammer Invasion

Post autor: beju »

Witam
czy taktyka HE "większe uzdrowienie" (lub tak samo "łzy ishy") odnosi się tylko do obrażeń zadanych czy również przyznanych?
Spór wynikł w momencie kiedy jednostce z wytrzymałością 1 przyznano obrażenia. Wtedy właściciel zagrał "większe uzdrowienie" twierdząc, że ta jednostka nie ginie.

W moim zrozumieniu, ta taktyka ma zastosowanie do leczenia obrażeń już zadanych czyli np. jednostka ma 2 wytrzymałości i jedno obrażenie zadane (w jakikolwiek sposób) - wtedy można je wyleczyć.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Senthe »

Można leczyć jednostki tylko z obrażeń już zadanych. W podanym przykładzie leczenie nie uratuje przed śmiercią jednostki z wytrzymałością 1.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
azzido
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2010, 12:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 3 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: azzido »

Witam,

Dopiero od dwóch dni mam grę Warhammer Inwazję. Nie rozumiem jak na razie trzech rzeczy :-)

1. Karta Imperium "Will of the electors" (taki rycerz na ptaku) , Action: Move up to two target developments from one zone to another controlled by te same player. JAK JA TO MAM ROZUMIEC?

2. Które karty obniżają lojalność ?
Wiem że stolica obniża o jeden lojalność :-)

3. Najpierw pierwszy gracz wykonuje całą swoją kolejkę która się składa z 4 faz? czy najpierw jeden gracz robi 1 fazę potem drugi i tak na zmianę?

Dzieki pozdrawiam
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: siemian »

1. Możesz przesunąć dwie karty położone jako rozwinięcia (developmenty) do innej strefy tego samego gracza. Przydaje się na potrzeby kilku kart albo gdy trzeba dopalić strefę.
2. Wszystkie karty danej rasy posiadają symbol lojalności. Każda nieneutralna karta w grze, oprócz taktyk, obniża lojalność wobec rasy o jeden.
3. Każdy wykonuje swoją turę w całości a potem zamiana.
Awatar użytkownika
azzido
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2010, 12:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 3 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: azzido »

Witam ponownie,

Podczas rozgrywki nasunęły mi się kolejne pytania:)

1.Imperium - Warriot Priest ( Kapłan - Wojownik) jeżeli ta jednostka dostanie jedno obrażenie to może je przenieść na wybraną JEDNOSTKĘ w polu bitwy. Jak dobrze rozumiem żęby Kapłan - Wojownik zginął musi dostać dwa obrażenia conajmniej ?

2. Orks - Boar Boyz "THis unit gains (siekierki x2) while you control at least one damege units".
Wystawiam tą kartę do pola bitwy.W czasie walki dostaje jedno obrażenie (ta karta Boar Boyz).Czy w takim razie zyskuje te dwie siekierki?

3. W jaki sposób można zniszczyć karty typu SUPPORT(budynki, bannery itd.)
Rozumiem że zwykłe UNITY nie mogą ich zabić :) ?
Karty te nie mogą w ogóle atakować chociaż posiadają siekierki?( na logikę banner to nie jednostka bojowa:-))
Pytam żeby się upewnić :)

Dzięki za wyrozumiałość
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: mckil »

1. Jeżeli tej jednostce zostanie przydzielone jedno obrażenie a nie będzie na kogo je przekierować wtedy ta jednostka ginie. (chociaż nie wiem czy coś się nie pozmieniało po ostatnim FAQ)

2.A czy kontrolujesz jednostkę, która otrzymała już obrażenie/a ? Tak, więc efekt karty działa.

3.Są efekty kart które pozwalają na zniszczenie/przesunięcie kart typu WSPARCIE.
JEDNOSTKI nie mogą zniszczyć kart WPARCIA w "zwykly" sposób (atakując strefę)
Budynki nie biorą udziału w walce. Ale np. karty broni jak najbardziej.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Senthe »

1. "Forced: The first point of damage assigned to this unit each turn is redirected to one target unit in any battlefield. (If there is no valid target, the damage is assigned to Warrior Priests.)"
Czyli jeżeli jest na kogo przekierować, przekierowują jedno obrażenie, ale drugie już uderza w nich (więc trzeba przydzielić dwa). Jeżeli nie ma legalnych targetów, obrażenie wchodzi w Priestów.

2. Nie, obrażenie musi zostać najpierw przydzielone, a potem zadane, żeby zaczęło się liczyć. Umiejętność włącza się już po fazie asygnacji. Można jej rzeczywiście użyć dopiero w następnej bitwie.

3. Supporty nie atakują, dają tylko swoje umiejętności, a te z młotkami produkują surowce lub karty. Można niszczyć je taktykami (np. Pillage, Burn it down, Demolition) lub przy użyciu specjalnych zdolności jednostek (np. Rodrick's Raiders). Nie da się atakować tych kart czy przydzielać im obrażeń, nie biorą udziału w bitwie tak jak jednostki.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: mckil »

Senthe pisze: 2. Nie, obrażenie musi zostać najpierw przydzielone, a potem zadane, żeby zaczęło się liczyć
Umiejętność włącza się już po fazie asygnacji. Można jej rzeczywiście użyć dopiero w następnej bitwie.
Oczywiście masz rację. kolega napisał, że ta jednostka "dostała" obrażenia więc wziąłem to jako "zadane" obrażenia :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: schizofretka »

Chciałbym się upewnić:
1. Za zagrywanie rozwinięć nie płacimy, prawda?
2. Przekierowując obrażenia możemy jako cel wybrać jednostkę, która ma przyznane więcej obrażeń niż wynosi ich hit points?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Senthe »

1. Nie płacimy, zawsze są za darmo.
2. Tak.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Sztefan »

1. Czy talię uważa się za skończoną w momencie dociągania ostatniej karty, czy dopiero w chwili kiedy muszę dociągać kartę, a talii nie ma już kart?

2. Wykopalisko spaczenia (ZS 116) - tę kartę zagrywam na siebie? Jeden punkt siły w danej strefie, w zamian za spaczenie wydaje się kiepskim interesem...
beju
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:46

Re: Warhammer Invasion

Post autor: beju »

Sztefan pisze:1. Czy talię uważa się za skończoną w momencie dociągania ostatniej karty, czy dopiero w chwili kiedy muszę dociągać kartę, a talii nie ma już kart?

2. Wykopalisko spaczenia (ZS 116) - tę kartę zagrywam na siebie? Jeden punkt siły w danej strefie, w zamian za spaczenie wydaje się kiepskim interesem...
1. - w momencie kiedy kończą Ci się karty w talii czyli również podczas dociągania... Jakiś czas temu miałem podobny problem i też miałem nadzieję, że przegrywasz wtedy kiedy kończą Ci się równiez karty na ręce... Ale można to wykorzystać na własną koszyść przesuwając jednostki przeciwnika z dużą ilością młotków do strefy misji przy jednoczesnym niwelowaniu jednostek w królestwie.... można wygrać nie niszcząc nawet stref....

2. - kiepskim interesem w zależności przeciwko komu grasz. Jeśli np. przeciwko Orkom to nie widzę większego problemu bo oni nie spaczają nowych jednostek więc Ty swoje będziesz mógł "odpaczyć" w miarę szybko... gorzej jeśli grasz przeciwko DE lub Chaosowi których taktyki często opierają się na spaczaniu. Ja tą kartę stosowałem tylko i wyłącznie na misję jako że w tej strefie i tak umieszczałem relatywnie mało jednostek
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Senthe »

1. Kiedy powinieneś dobrać kartę, a nie masz już czego dobrać.
2. Jeżeli mówimy o tym supporcie za 0 i z jednym młotkiem, jest to jedna z najpotężniejszych kart w grze :). Używa się tego głównie w pierwszych turach, aby rozruszać sobie ekonomię. Jeżeli choćby jeden przyjdzie Ci na początkową rękę, jesteś bardzo do przodu. Spaczeniem strefy się nie przejmuj (przynajmniej nie za bardzo ;P), jeżeli grasz orderem, kładź dużo developów, jeżeli orkami - spal przeciwnika pierwszy, jeżeli DE lub chaosem - używaj do obrony chytrych taktyk. Zauważ np., że już drugie Wykopalisko położone w tej samej strefie to darmowy młotek bez żadnych nowych przykrości.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
beju
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:46

Re: Warhammer Invasion

Post autor: beju »

Czy jeśli jednostka wchodzi do gry spaczona jako efekt karty WYKOPALISKO SPACZENIA to działa na nią efekt ZATRUTEJ STUDNI ("kiedy jakaś jednostka zostanie spaczona, zadaj tej jednostce 1 obrażenie")?

Z góry dzięki!
B.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Senthe »

Po pierwsze, to jest akcja, więc jeżeli nie chcesz, nie musisz jej aktywować.
Poza tym z tego co kojarzę rozważano swego czasu to kombo na polskim forum WHI i stanęło na tym, że efekt Zatrutej Studni nie działa na jednostki, które wchodzą do gry już spaczone (np. z powodu Wykopaliska Spaczenia). Ale głowy za to nie dam.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
beju
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:46

Re: Warhammer Invasion

Post autor: beju »

karta 'lord upiorow' mówi: kiedy ta jednostka wchodzi do gry zniszcz wybrana jednostkę przeciwnika w dowolnej odpowiadającej strefie. w tym momencie dla mnie słowa 'dowolna' i 'odpowiadająca' wykluczają się. czy w takim razie jeśli zagrywam lorda np. na pole bitwy to mogę zniszczyć dowolną jednostkę tylko w tej strefie czy w dowolnej strefie?
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Warhammer Invasion

Post autor: WRS »

Nie widzę sprzeczności.

Dowolna (czyli wybiera gracz zagrywający), ale wyłącznie z odpowiadającej strefy.
Czyli nie ma tak dobrze, że np. zagrywam sobie w Misji, a niszczę przeciwnika na Polu Bitwy.

Ot co!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer Invasion

Post autor: morciba »

Witam,
kupiłem ostatnio elfy i mam pytanie odnośnie jednej karty:
http://war.dbler.com/index.php?view=card&cardid=3250

Czy jeśli koleś jest wystawiony w Battlefield na obrońcę to wszystkie obrażenia od atakujących idą w kosmos :D, czy wystarczy przydzielić mu 3 obrażenia, a wszystko ponad to można ładować w stolicę?

Szukałem odpowiedzi na to pytanie i znalazłem dwie różne interpretacje.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4720
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

Jeśli nie zostało to gdzieś sFAQowane, to przegrywa się, gdy skończą się karty w talii, czyli gdy dobierze się ostatnią. A nie gdy nie ma się czego dobrać.

Co do Sword Masters of Hoeth to trzeba (nie)stety wszystko w niego pakować i zero w stolicę.
beju
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:46

Re: Warhammer Invasion

Post autor: beju »

BartP pisze:Jeśli nie zostało to gdzieś sFAQowane, to przegrywa się, gdy skończą się karty w talii, czyli gdy dobierze się ostatnią. A nie gdy nie ma się czego dobrać.

Co do Sword Masters of Hoeth to trzeba (nie)stety wszystko w niego pakować i zero w stolicę.
Tutaj się nie zgodzę. Moim zdaniem ten case jest dość prosty i oczywisty.
Instrukcja jasno pisze, że najpierw MUSISZ PRZYDZIELIĆ obrażenia obrońcom RÓWNE ich wytrzymałości (NIE MÓWI ŻE MUSISZ TĘ JEDNOSTKĘ ZABIĆ!!!!!!!!) a dopiero później na stolicę. Ta jednostka ma tylko 3 wytrzymałości a obrażenia są anulowane przez efekt tej karty (czyli nie jest to wytrzymałość tej jednostki).

Tym samym moim zdaniem wystarczy tej jednostce przydzielić 3 obrażenia a resztę na stolicę. Inaczej byłoby to trochę bez sensu bo jedną jednostką mógłbyś bronić strefy nawet jak atakujący ma np. 20 młotków
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Ink »

beju pisze:Tutaj się nie zgodzę. Moim zdaniem ten case jest dość prosty i oczywisty.
Masz prawo się nie zgadzać, ale wykładnia jest, jaka jest:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... idt=311957
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer Invasion

Post autor: morciba »

beju pisze:
Instrukcja jasno pisze, że najpierw MUSISZ PRZYDZIELIĆ obrażenia obrońcom RÓWNE ich wytrzymałości (NIE MÓWI ŻE MUSISZ TĘ JEDNOSTKĘ ZABIĆ!!!!!!!!) a dopiero później na stolicę.
No właśnie w instrukcji jest napisane trochę inaczej. Trzeba przydzielić tyle obrażeń, żeby zniszczyć broniącego. Stąd moje pytanie.
Ink, BartP - dzięki za odpowiedź. Potwierdziliście moje przypuszczenia.

Jeszcze jedno pytanie:
Jeśli jednostką ze zdolnością zwiad zaatakuję płonącą strefę to czy ta zdolność się aktywuje?
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: mckil »

Ink pisze:
beju pisze:Tutaj się nie zgodzę. Moim zdaniem ten case jest dość prosty i oczywisty.
Masz prawo się nie zgadzać, ale wykładnia jest, jaka jest:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... idt=311957
Uuuupssss to ździebko źle grałem.... Chyba jednak wydrukuje sobie ten ostatni FAQ :twisted:
beju
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:46

Re: Warhammer Invasion

Post autor: beju »

Zgodnie z instrukcją jednostka spaczona nie może atakować i bronić. A czy jednostki spaczone mogą używać swoich akcji?

pozdr
B.
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: siemian »

Spaczenie jednostki wpływa tylko na zdolność ataku/obrony. Zdolności można używać, chyba że akcja wymaga ona spaczenia jednostki.
ODPOWIEDZ