kamień gromu stos kart odrzuconych

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
piosza
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

kamień gromu stos kart odrzuconych

Post autor: piosza »

niedawno kupiłem Kamień Gromu
czy dobrze to rozumień najpierw bierz się 6 och2 szt 2 żr i 2 pochodnie razem 12 kart
sześć z nich tworzy 1 talię drużyny 6 jest talią odrzuconych ?
i
1 idę do wioski i np kupuję bohatera za złoto czyli mam 13 kart te pierwsze sześć i tą kupioną
potem odkładam pod te sześć ? pociągam 6 nowych kart by utworzyć nową rękę ( tu mam problem największy ...)

zupełnie tego mechanizmu nie rozumiem bo jak tu coś kupować, werbować planować skoro i tak te inne karty muszę pobrać ?

inne pytania
1. czy bronie zawsze wchodzą w skład drużyny ? można sobie wyobrazić sytuację gdy w drużynie będą same przedmioty ?
2. czy pochodnia czy inny przedmiot dający światło wypala się w lochu i trzeba go się pozbyć ?
Piotr
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: kamień gromu stos kart odrzuconych

Post autor: Moniczka.s »

ogólnie są 2 kupki kart ( w danym momencie gry mogą zawierać 0 kart). Na początku wszystkie 12 - to twoja talia główna, po czym dobierasz 6 z nich do ręki. Jeśli pójdziesz do wioski i kupisz następną to odkładasz te sześć kart na kupkę kart odrzuconych, po czym bierzesz te sześć, których nie używałeś jeszcze. Kiedy zużyjesz wszystkie karty z tali głównej tasujesz wszystkie karty odrzucone - tworzą nową talię główną.

Chodzi o planowany rozwój talii. Musisz w taki sposób pokierować rozwojem bohaterów i zakupami, aby być w stanie zabijać kolejne potworki. Swoje karty będziesz tasował wielokrotnie, więc co zużyjesz - wróci do ciebie.

Broń nie może sama "iść" do lochu, jest to napisane w instrukcji. Więcej! Jeden bohater może nieść tylko 1 broń. Można natomiast ubić poczwarę samymi czarami.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
piosza
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: kamień gromu stos kart odrzuconych

Post autor: piosza »

dzięki za odpowiedz ale co z tą kartą " kupioną " bo mam tera kart 13
6 z pierwszej talii 6 odrzuconych i jedną nową ?
Piotr
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: kamień gromu stos kart odrzuconych

Post autor: Veridiana »

No to jeszcze raz. Są trzy grupy kart:
- talia główna (na początku gry wszystkie 12 kart)
- karty w ręce (co rundę dobierasz 6 z talii głównej)
- karty odrzucone (na początku gry nie ma tu żadnych kart, a potem co rundę lądują tu karty z ręki - po wykonaniu nimi swojej akcji - PLUS nowopozyskane karty z wioski lub ubite w lochu potwory (zależnie, co zrobiłeś jako akcję).

Przykładowo, ja zawsze trzymam takię główną po lewej stronie, karty odrzucone po prawej. przed ruchem dobieram 6 nowych kart z kupki z lewej strony, po skończonym ruchu wywalam je na kupkę z prawej strony PLUS to co kupiłam lub co ubiłam. gdy kupka z lewej się wyczerpie (skończy się talia główna) tasujesz kupkę z prawej (odrzucone) i one stają się ZNOWU talią główną, którą kładziesz z lewej strony.

Jasne już? :D
Ostatnio zmieniony 28 mar 2011, 07:15 przez Veridiana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piosza
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: kamień gromu stos kart odrzuconych

Post autor: piosza »

Tak dziękuję to już opisuje sprawę całkowicie .
Teraz dopytam o taką sprawę .
czy aby pokonany potwór z lochu zawsze zostaje do dyspozycji ?
tzn np w wiosce po obliczeniu ilości złota i doliczeniu złota z zwłok potwora coś kupuję
to czy pozostawiam sobie na "później " go żeby jeśli go wylosuję ilość złota doliczyć ?
logicznie by było go zupełnie odłożyć ?
podobnie zastanawiam się czy pochodnia się wypala w lochu ?
bo to że racja żywności użyta znika po użyciu to chyba logiczne ?
Piotr
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: kamień gromu stos kart odrzuconych

Post autor: Veridiana »

Logiczne o tyle o ile, bo jedzenia jednak nie przeżerają ;)
Jeśli na samej karcie, karcie bohatera, lub karcie potwora wyraźnie nie pisze, że masz ją ODZRUCIĆ lub USUNĄĆ to wszystkie karty ciągle wracają do Ciebie.
Żywność też wraca, chyba, że np. kótryś bohater (nie pamiętam teraz który) wykorzysta ją do zwiększenia swojego ataku, co WYRAŹNIE jest napisane na jego karcie. Albo gdy jako efekty "bitwy" na karcie potwora jest nakazane USUNĄĆ jedną żywność. tylko w takich nakazanych wypadkach pozbywasz się kart, przy czym należy rozróżnić odrzucenie od usunięcia.
odrzucenie - na stos kart odrzuconych (zazwyczaj powoduje, żę pula 6 kart na ręce zmniejsza się i masz mniejsze pole manewru co zrobić w tej rundzie)
usunięcie - usunięcie z gry, na zawsze, czyli kartę tracisz na dobre (np. jako efekt "bitwy" dzieje się to dopiero PO bitwie, tym samym cała Twoja osobista talia główna zmniejsza się o jedną sztukę).
Tak więc, ani pochodnia się nie przepala, ani potwory gdzieś nie znikają. wszystko plącze Ci się po talii, chyba że nastąpią przypadki opisane powyżej.
:D
ODPOWIEDZ