Kilka pytań na temat gry "Orzeł i Gwiazda"

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Pe.
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2011, 19:29

Kilka pytań na temat gry "Orzeł i Gwiazda"

Post autor: Pe. »

Witam,

Dzisiaj spróbowałem zagrać po raz pierwszy w OiG.
Mimo, że mechanika i sama gra oceniana jest jako łatwa, mam sporo pytań:

1. grając 1na1 w pierwszej rundzie ciągnie się 12 kart. czy w następnej rundzie dobiera się nowe 12 czy dobiera się do poprzednich tak żeby nie przekroczyły po prostu 13tu?
2. Modyfikator walki- jak i kiedy dokładnie z niego korzystać? Jak go używać podczas walki? Czy używa się także podczas fazy zagrywania kart na froncie?
3. zagrywanie kart na fronatch przed rozkazami- rozumiem, że wybieramy czy dodajemy punkty uzupełnień na ostatnią fazę, dodajemy rozkazy czy używamy jakiś bonusów, które są napisane typu ruch o +1 pole. dobrze rozumuję?
4. Inicjatywa- tutaj to czarna magia totalnie. są 2 tory inicjatywy- po 1 na front o ile dobrze rozumiem. na torze inicjatywy jest oznaczony symbol tylko tej strony, która ma większą inicjatywę? powiedzmy, że Polska zaczyna z 1 PI. Później zagrywa kartę, która dodaje 2 PI. a jak w takim razie Sowieci mają szansę na przebicię inicjatywy polskiej?
5. Faza uzupełnień- Czy w Warszawie oraz 3 miastach Sowieckich można co etap rozstawić wojska bez wydawania żadnych PU? Pod każdym z tych miast są odznaczenia piechoty i kawalerii. Czym się różni Faza Uzupelnien z punktów i z miast strategicznych?
6. Zaopatrzenia- W jaki sposób miasto może przestać zaopatrywać jednostki? (przekreślony nabój). jest jakieś konkretne wydarzenie czy jak?

To by było wszystko.
Trochę tego jest. Czytałem instrukcję kilka razy ale nie jestem w stanie pojąć wszystkiego być może przez mały staż w takich grach.
Z góry dzięki za odpowiedzi zorientowanych ludzi.

pozdrawiam.
ODPOWIEDZ