Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 771
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 25 times

Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Post autor: sowacz »

FFG ogłosiło, że w 3 kwartale wyjdzie w końcu Gears of War. Kooperacyjna od 1 do 4 graczy i od 1 do 3 godzin. Na stronie nic nie ma więcej o mechanice chyba. Ciekawe, że w komponentach jest "Line-of-sight Ruler" :P
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 167&esem=2
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Zet »

W kooońcu?

Od ilu lat to wisiało na stronie FFG jako ostatnia pozycja w "Upcomming"? :D
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Wladek »

80$...

To ja zaczekam na recenzję.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Geko »

Po obrazkach wygląda na typową grę dla dużych chłopców. Nie wiem, ale zupełnie mnie nie porywa. Jak już miałbym na coś takiego ochotę, to wolałbym zagrać w Dooma.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Cristof
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:25
Lokalizacja: Brzeg

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Cristof »

W końcu, ta pozycja "wisiała" na stronie FFG jako koncept chyba ze 4 lata, ale jak oglądam te komponenty to mam nieodparte wrażenie, że to nowy Doom:)
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Wladek »

Tyle że Doom kosztował 49$ i zawierał pół kilo plastiku. GoW ma kosztować 79$ i 30 figurek.

W GoW na komputerze/konsoli nie grałem, ale tutaj zaciekawił mnie koncept wbudowanej AI i możliwość jednoosobowego grania.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Geko »

Wladek pisze:Tyle że Doom kosztował 49$ i zawierał pół kilo plastiku. GoW ma kosztować 79$ i 30 figurek.
Prawda czasu, prawda kartonu :mrgreen: Teraz mniej (zawartości) znaczy więcej (do zapłaty).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: maciejo »

Geko pisze:Po obrazkach wygląda na typową grę dla dużych chłopców. Nie wiem, ale zupełnie mnie nie porywa. Jak już miałbym na coś takiego ochotę, to wolałbym zagrać w Dooma.
niestety w Dooma nie pograsz samotnie.a tu dzięki Panu na niebiesiech jest taka opcja :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Muttah »

Coś mi to Claustrophobią zalatuje (losowe budowanie mapy) - z jednej strony dobrze, z drugiej źle. Figurki przyzwoite, ale teren póki co mnie nie przekonał - odejście od standardowych kwadratów na rzecz jakiś nieregularnych pól i miarki? Hmm, wypowiem się jak zagram (albo przynajmniej napiszą więcej). I do tego jeszcze full co-op? Szczerze mówiąc to ogółem jakoś dziwnie to wygląda...

Natomiast z drugiej strony Konieczka już nie raz pokazał że potrafi, a tu jeszcze będzie miał presję licencji oraz trafienia do publiki z konsol (czy też blaszaków). Cóż, w końcu Starcraft wyszedł mu konkretnie, choć po pierwszym rzucie okiem wyglądał porażkowo (ni w ząb nie przypominał mi oryginału). Tak czy inaczej, pożyjemy - zobaczymy.

Aczkolwiek jak znam siebie to i tak się skuszę :mrgreen:
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Dabi »

Bardzo fajna sprawa :-)
Jeśli tylko poziom trudności będzie odpowiedni oraz będzie to faktycznie miało ciekawą mechanikę to chętnie się zapoznam.

Tylko cenowo cieżki gatunek.
W GoW na komputerze/konsoli nie grałem, ale tutaj zaciekawił mnie koncept wbudowanej AI i możliwość jednoosobowego grania.
Ja również. Przypadkiem tylko chwilkę u kolegi co pożyczył X Boxa ale sama gra wygląda ciekawie.
Jak już miałbym na coś takiego ochotę, to wolałbym zagrać w Dooma.
Dooma nie ruszę kijem ^^ A lubię tego typu gry. To natomiast mnie ciekawi mocno.

Muszę podpowiedź znajomemu, że coś takiego wychodzi. Szukał czegoś podobnego.
Kwestia miarki wygląda dla mnie również interesująco :-)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Matio.K »

Niecierpliwie czekam na instrukcję - jestem ciekaw bowiem jak rozwiązał kwestię osłon, które wszak są kluczowym elementem konsolowego GOW. Z innych kwestii : mała różnorodność przeciwników wręcz prosi się o dodatek. Z drugiej strony dzięki temu każdy wydaje się być całkiem inny. Ciekawy jest zapis o 40 kartach broni - pewnie będą powtórzenia [np. 4 lancery dla 4 członków drużyny], ale mimo wszystko fajna manipulacja faktami :wink:
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 382 times
Been thanked: 884 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: BartP »

Matio.K pisze:ale mimo wszystko fajna manipulacja faktami :wink:
- Hej! Co jest fajne w Gears of War?
- Fajna jest manipulacja faktami ;)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Dabi »

Ciekawy jest zapis o 40 kartach broni - pewnie będą powtórzenia [np. 4 lancery dla 4 członków drużyny], ale mimo wszystko fajna manipulacja faktami :wink:
Myslę, że to akurat było dość czytelne ;) Tylu rodzajów broni to by nie zrobili (chciałbym to zobaczyć) a jak nawet to by się pochwalili.

40 kart licząc kopie dla każdego z drużyny i jakieś powiedzmy 4 bronie unikalne/specjalne/scenariuszowe to wychodzi 9 rodzajów uzbrojenia na gracza. To sporo i jeśli będzie odpowiednio zrobione to będzie ciekawa różnorodność.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Matio.K »

Było czytelne, fakt, ale można było czytelniej, tak, bym potem nie musiał posądzać FFG o takie zagrywki. Ale pewnikiem masz rację - jeśli przeniosą całość uzbrojenia z dwóch części to będzie nieźle. W każdym razie jaram się, choć szkoda, że tylko takimi ogólnikami :)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Arkadiusz »

Na BGG zauważyłem, że gra została zapowiedziana w 2008 roku, FFG tworzy swoje "dzieła" niczym Blizzard ;) . Anyway, miałem okazję pograć w pierwszego GoW na PC i gra rządzi w multi, jest to jeden z lepszych shooter`ów do zabawy w sieci z jakimi się spotkałem. Świetny co-op, jeszcze lepszy Team DM. Druga i nadchodząca trzecia część serii to tak naprawdę jedyne exclusivy, których zazdroszczę właścicielom Xbox`a 360. Uważam tę serię za kultową, natomiast mój poziom ekscytacji w stosunku do planszowego odpowiednika równa się ZERO. Dokładnie z tego samego powodu dla którego nie poszedłbym na film o takiej tematyce. Wolę odpalić konsolę i pograć w oryginalne Gears of War .. tfu tzn. Killzone. ;)
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Matio.K »

W komentarzach ktoś zaznaczył, że miał okazję zagrać we wczesną wersję gry i rzekomo przypomina mocno D&D: Castle Ravenloft BG. Grałem w drugą odsłonę tejże i było to niezbyt interesujące doświadczenie. Obawy rosną.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Wladek »

Mógłbyś zacytować wypowiedź?
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Dabi »

Nie przerażałbym się tym faktem.

Wiadomo, że pomysł na grę jest podobny jak w Castle Ravenloft ale z drugiej strony to istotne jest jak będzie wyglądało wykonanie tego pomysłu. Jak przeciwnicy będą różnorodni i mieli dobrze "zaprogramowane" działania to będzie fajne.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Matio.K »

Dabi pisze:Nie przerażałbym się tym faktem.

Wiadomo, że pomysł na grę jest podobny jak w Castle Ravenloft ale z drugiej strony to istotne jest jak będzie wyglądało wykonanie tego pomysłu. Jak przeciwnicy będą różnorodni i mieli dobrze "zaprogramowane" działania to będzie fajne.
Oby, oby :o
Wladek pisze:Mógłbyś zacytować wypowiedź?
"I'll have to demo this one first. It looks too much like Castle Ravenloft, which I didn't enjoy. It's probably from the random map building". Wypowiedź 23#.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: yosz »

I'll have to demo - oznacza "Będę (czas przyszły) musiał najpierw spróbować, bo za bardzo przypomina mi Castle Ravenloft"

Koleś nie grał, ale za bardzo mu przypomina CR - czyli G wie i gdyba na podstawie zdjęć.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Matio.K »

yosz pisze:I'll have to demo - oznacza "Będę (czas przyszły) musiał najpierw spróbować, bo za bardzo przypomina mi Castle Ravenloft"

Koleś nie grał, ale za bardzo mu przypomina CR - czyli G wie i gdyba na podstawie zdjęć.
Ups, rzeczywiście. Czytałem po łebkach, przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd :mrgreen:
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Muttah »

Pojawił się trailer :D

Full klimat, przy muzyce z GOW to będzie ogień :twisted:
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: muker »

Obawiam się trochę tych kart AI, do końca nie wiadomo jak to będzie działać. Mam nadzieje, że nie będzie tak, że dany monster 8 turę stoi krateczkę od bohatera i nic nie robi, bo nie wyciągnęliśmy żadnej karty.
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: Mordeczka »

Pojawiła się instrukcja. Czy ktoś z weteranów ogarnie ją i powie krótko - cieszymy się czy też nie? Niestety, ale na podstawie lektury instrukcji ciężko mi stwierdzić czy dana gra jest godna uwagi :?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gears of war: The Board Game

Post autor: maciejo »

Mordeczka pisze:Pojawiła się instrukcja. Czy ktoś z weteranów ogarnie ją i powie krótko - cieszymy się czy też nie? Niestety, ale na podstawie lektury instrukcji ciężko mi stwierdzić czy dana gra jest godna uwagi :?
nieważne czy inni będą sie cieszyć czy nie.a ja i tak kupie te grę.
:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ