Reklamy gier planszowych

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Reklamy gier planszowych

Post autor: tokage »

Tak sobie ostatnio myślałem i doszedłem do wniosku, że gry planszowe są dość mało reklamowane (nie liczac setek reklam gier typu operacja, czy jenga) udało mi się znaleźć reklamę Blokusa na tramwaju, plakaty związane z imprezami planszowkowymi i reklamy egmontu w prasie, czy czasem gdzieś jakiś mały powstaniec sie trafi, ale to chyba bardziej z dekoracji sklepu. widziałem tez ze Bard rusza z jakaś kampania reklamowa Dominiona i Carcassonna, poki co w pismach branżowych ale pewnie i do zwykłej prasy tez dotrą.

Jest troche reklam w internecie, ale moze trafiam na nie tylko dlatego, że pałętam się głównie po planszówkowych stronach, a tak sklepom czy wydawnictwom najłatwiej trafić w grupę docelową. Na stronach nie związanych z naszym hobby nie udało mi sie jeszcze trafić na cos planszówkowego (i tutaj znów oczywiscie oprócz Hasbro, czy Interkobo)

No i prośba do Was- jeśli kojarzycie reklamy planszowek - dajcie znać . Najchetniej takie w tradycyjnych mediach, ale internetem też nie wzgardzę :)
Awatar użytkownika
brom69
Posty: 66
Rejestracja: 23 sty 2011, 14:05
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 1 time

Re: Reklamy gier planszowych

Post autor: brom69 »

Kilka lat temu, reklamy gier (Wsiąść do Pociągu, Battleore, Thurn und Taxis), bywały w miesięczniku "Nowa Fantastyka". Nie ukrywam, że właśnie ta reklama zachęciła mnie do zakupu mojej pierwszej planszówki (Wsiąść do Pociągu). Nowa Fantastyka zamieszczała/zamieszcza również recenzję planszówek "fantastycznych", ale chyba można ją traktować jako zwykłą prasę a nie branżową.
Artykuł o planszówkach widziałem też w CD Actionie. Jeśli dobrze pamiętam to popełnił go kolega Wookie.
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: Reklamy gier planszowych

Post autor: skiper_83 »

W prasie specjalistycznej aktywny reklamowo jest Bard - reklamę Carcassone w Branży Dziecięcej w tym roku widziałem.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reklamy gier planszowych

Post autor: tokage »

skiper_83 pisze:W prasie specjalistycznej aktywny reklamowo jest Bard - reklamę Carcassone w Branży Dziecięcej w tym roku widziałem.
Widziałem, mieli mieć też reklamę w kilku innych pismach ,jeśli kogoś to interesuje:
-Świat Zabawek
-Mały Gość
-Przedszkolak
-Poradnik domowy
-Focus

Chłopaki wzięli się na serio za promowanie Carcassonne :)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Reklamy gier planszowych

Post autor: Wookie »

brom69 pisze: Artykuł o planszówkach widziałem też w CD Actionie. Jeśli dobrze pamiętam to popełnił go kolega Wookie.

Zgadza się :)
ODPOWIEDZ