Lato 2012 - Bieszczadkon - zapisy

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: jax »

ja_n pisze:W Hermanowie było boisko do siatki, nawet specjalnie nawieźli na nie świeży piach, a i tak nikt nie grał. Były ciekawsze rzeczy do roboty :P.
Jaka ekipa, taki sposob spedzania czasu :twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: Valmont »

jax pisze:
ja_n pisze:W Hermanowie było boisko do siatki, nawet specjalnie nawieźli na nie świeży piach, a i tak nikt nie grał. Były ciekawsze rzeczy do roboty :P.
Jaka ekipa, taki sposob spedzania czasu :twisted:
Nataniel mi mówił, że ten przywieziony piach to z jakiejś żwirowni, kamieni co nie miara - w obawie o pewne kontuzje nie dało się grać na tym. Ale tylko słyszałem...
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: Nataniel »

Piach był okropny - żwir z kamieniami. Ale nawet gdyby był lepszy, to chyba nie było po prostu ekipy do siatkówki - wszyscy chcieli grać we frisbee :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: ragozd »

ja_n pisze:W Hermanowie było boisko do siatki, nawet specjalnie nawieźli na nie świeży piach, a i tak nikt nie grał. Były ciekawsze rzeczy do roboty :P.
A Ty wiesz co grozi heretykom? ;) Wakacje bez siatki - nie do pomyślenia :P
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
woj_settlers
Posty: 146
Rejestracja: 08 kwie 2008, 14:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: woj_settlers »

Meczyki we frisbee były niezłe, gromadziły sporo osób. Dużo dynamiczniejsza gra.
http://ciekawegry.wordpress.com/ - blog o planszówkach i nie tylko
mam
kupię
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: ragozd »

No to jax od razu by sobie kostkę skręcił ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: ja_n »

jax pisze:Jaka ekipa, taki sposob spedzania czasu :twisted:
Ekipa była planszówkowa, cały czas prawie ktoś w coś grał, problemów ze znalezieniem graczy praktycznie nie było, a jak tam w Bieszczadach? :twisted:
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: skanna »

ja_n pisze:
jax pisze:Jaka ekipa, taki sposob spedzania czasu :twisted:
Ekipa była planszówkowa, cały czas prawie ktoś w coś grał, problemów ze znalezieniem graczy praktycznie nie było, a jak tam w Bieszczadach? :twisted:
W Bieszczadach na brak graczy narzekały gapy, które z komórki nie umiały korzystać :) Przez pierwszy tydzień, kiedy było mniej osób raz zdarzyło się, że przez godzinę nie miałam z kim grać - kiedy zmógł mnie straszliwy ból głowy i grać przyszłam jak już wszyscy przy czymś siedzieli - gdybym przyszła wcześniej, to miejsca przy stołach były.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: stalker »

Hm, ja jednak na Grajdołku nie musiałem ani razu używać elektronicznych środków komunikacji, aby z kimś zagrać, dzięki czemu poznałem kilka nowych osób i kilka zupełnie nowych tytułów (co by się może nie zdarzyło, gdybym się umawiał ze znanymi mi osobami).
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: skanna »

stalker pisze:Hm, ja jednak na Grajdołku nie musiałem ani razu używać elektronicznych środków komunikacji, aby z kimś zagrać, dzięki czemu poznałem kilka nowych osób i kilka zupełnie nowych tytułów (co by się może nie zdarzyło, gdybym się umawiał ze znanymi mi osobami).
Hmmm, nie rozumiem, to po pierwszym dniu nie znaliście się jeszcze wszyscy? To ja takiej opcji nie znam ani z Debrzyna ani z Czarnej :) A nowe tytuły poznałam grając ze starymi znajomymi. I oni też grając z nami poznali takie, których wcześniej nie znali.
Dlatego ja optuję za pozostawieniem dwóch imprez - jak ktoś będzie chciał, to pojedzie na obie, jak mu nie coś w jednej nie pasuje (np. brak basenu i nadmiar much w Hermanowie czy też brak komunikacji w Czarnej) to pojedzie na drugą.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: melee »

basen w Hermanowie był :) muchy też :/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: stalker »

skanna pisze:Hmmm, nie rozumiem, to po pierwszym dniu nie znaliście się jeszcze wszyscy?
A co ma znajomość z widzenia do nr telefonów? Nikt nie wymieniał ze sobą wizytówek podczas pierwszego dnia… dość dziwny zarzut.
A co do much, to przesada.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: yosz »

skanna pisze:(np. brak basenu i nadmiar much w Hermanowie
W Hermanowie był basen, a na muchy jakoś nie zwróciłem uwagi. Raczej na komary ale to problem raczej wszędzie

Nieprzyjemnie mi się czyta ten wątek bo mam wrażenie jakiejś niezdrowej rywalizacji Grajdołek vs Bieszczadkon. Chyba nie o to chodzi w takich wyjazdach żeby sobie teraz udowadniać gdzie było lepiej, kto się izoluje, a kto nie i gdzie można było fajniej spędzić czas? Dajcie spokój.

@skanna: byłem w Debrzynie rok temu pierwszy raz na takim wyjeździe i po pierwszym dniu nie znałem wszystkich osób - fizycznie się nie dało. Poza tym przyjeżdżając na drugi tydzień miałem lekkie uczucie izolacji od reszty grupy, szczególnie takiej jeżdżącej rok w rok. I na pewno nie poznałem wszystkich osób.

W Bieszczady nie pojechaliśmy bo bardzo wcześnie trzeba było się zapisywać, koszty wydawały sie wysokie (potem spadły) i nie wiedzieliśmy np czy niania będzie miała zasięg bo pokoje od miejsca do grania były daleko (np z tego powodu rok temu w Debrzynie musieliśmy odpuszczać sobie mega fajne imprezy typu karaoke) więc taki wyjazd pomimo że góry średnio nam się uśmiechał. Uratował nas Hermanów

W Hermanowie poznaliśmy fajnych ludzi (fakt że środowisko Poznańskie jest mocno zintegrowane i nie przebywają na tym forum za często, ale są bardzo otwarci i szybko złapaliśmy z nimi kontakt - chociaż już słyszałem plotki i narzekania odwrotne :/), nagraliśmy się, wypoczęlismy i przede wszystkim spędzilismy super czas z Klarą. Było co robić (i nie mówię o planszówkach).
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: stalker »

yosz pisze:W Hermanowie poznaliśmy fajnych ludzi (fakt że środowisko Poznańskie jest mocno zintegrowane i nie przebywają na tym forum za często, ale są bardzo otwarci i szybko złapaliśmy z nimi kontakt - chociaż już słyszałem plotki i narzekania odwrotne :/), nagraliśmy się, wypoczęlismy i przede wszystkim spędzilismy super czas z Klarą. Było co robić (i nie mówię o planszówkach).
Podpisuję się pod tym rękami i nogami (za wyjątkiem spędzania czasu z Klarą :lol: od tego mam własną pociechę ;) )

Niech sobie będą dwie imprezy — ale w przypadku Hermanowa liczę, że zostanie ona w Hermanowie — było tam fajnie, bo niespiesznie i na luzie.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: skanna »

yosz pisze:
skanna pisze:(np. brak basenu i nadmiar much w Hermanowie
W Hermanowie był basen, a na muchy jakoś nie zwróciłem uwagi. Raczej na komary ale to problem raczej wszędzie

Nieprzyjemnie mi się czyta ten wątek bo mam wrażenie jakiejś niezdrowej rywalizacji Grajdołek vs Bieszczadkon. Chyba nie o to chodzi w takich wyjazdach żeby sobie teraz udowadniać gdzie było lepiej, kto się izoluje, a kto nie i gdzie można było fajniej spędzić czas? Dajcie spokój.
Zgadzam się z Tobą, licytacja, czy lepsze frisbee czy siatkówka, czy można było poznać nowe gry czy nie, czy basen lepszy czy gorszy (swoją drogą nikt z tych, co byli w Czarnej po Hermanowie po prostu nie wspomniał o basenie, założyłam więc, że go tam nie było, teraz widzę, że był, tylko chyba płatny, tak?) nie ma sensu.
Warto natomiast napisać, co było fajnego i niefajnego w obu miejscach, żeby każdy decydując się na spędzenie gdziekolwiek urlopu miał świadomość, w co się pakuje. W dodatku coś, co dla jednego jest atrakcyjne, dla drugiego może wcale nie być - vide post Stalkera, gdzie pisze, co było ciekawego dla dzieci - moje dzieci przy takich atrakcjach już drugiego dnia ciągnęłyby mnie do domu, bo się nudzą.
@skanna: byłem w Debrzynie rok temu pierwszy raz na takim wyjeździe i po pierwszym dniu nie znałem wszystkich osób - fizycznie się nie dało. Poza tym przyjeżdżając na drugi tydzień miałem lekkie uczucie izolacji od reszty grupy, szczególnie takiej jeżdżącej rok w rok. I na pewno nie poznałem wszystkich osób.
Fakt, patrzę przez pryzmat swojej kontaktowości - poznaję ludzi błyskawicznie, kojarzę nicki z forum z twarzami i nie mam oporów, żeby zagadać, jeśli tylko kogoś zidentyfikuję. Ale są ludzie, którzy mają inaczej i np. stojąc w kolejce do recepcji i słysząc rozmowę kilku osób, która wyraźnie wskazuje na to, że są z naszego forum i przyjechali na tę samą imprezę, nawet się nie odwrócą i nie odezwą, nie przedstawią, mimo, że nicki z forum latają w powietrzu i doskonale wiadomo, że to ludzie, z którymi w założeniu przyjechało się na te same wakacje. Byłam tym niepomiernie zdziwiona w ubiegłym roku, do dzisiejszego nie potrafię tego zrozumieć, ale zakładam, że faktycznie, to może utrudniać integrację. Choć, jak są chęci, to trudności też można przełamać.

Możliwe, że dyskusja przybiera nie do końca pożądany kierunek, natomiast jaka by nie była, pozwoli jednak ustalić jakieś plany i podjąć decyzje na przyszły rok.
Zresztą, co roku toczy się mniej lub bardziej burzliwa dyskusja, tylko w tym roku dyskutujący podzielili się na zwolenników Czarnej i Hermanowa, a przez dwa ostatnie lata byli to przeciwnicy i zwolennicy Debrzyna.

Jak się nie dyskutuje, to się nic konstruktywnego nie ustali.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: Browarion »

Ja się nie podejmuję, ale jakby ktoś miał ochotę to chętnie po odwiedzinach i opisie sytuacji Leśnika w Łagowie powitałbym jakieś porównanie co i jak.
Żebyśmy konstruktywnie mówili o faktach (zdjęcia każdy sam może sobie obejrzeć) i tyle.

Ja jestem za tym, żeby wakacyjnych imprez planszówkowych było jak najwięcej, i aby na każdej było przynajmniej 100+ osób
:twisted:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: jax »

ja_n pisze:Ekipa była planszówkowa, cały czas prawie ktoś w coś grał, problemów ze znalezieniem graczy praktycznie nie było, a jak tam w Bieszczadach? :twisted:
Nie chcę mówić za innych, ale osobiście nie miałem najmniejszych problemów.
yosz pisze:Nieprzyjemnie mi się czyta ten wątek bo mam wrażenie jakiejś niezdrowej rywalizacji Grajdołek vs Bieszczadkon. Chyba nie o to chodzi w takich wyjazdach żeby sobie teraz udowadniać gdzie było lepiej, kto się izoluje, a kto nie i gdzie można było fajniej spędzić czas? Dajcie spokój.
Dramatyzujesz. Nie widzę, żeby sobie ktoś udowadniał, gdzie było gorzej/lepiej. No chyba że pod to podciągniemy tego typu wypowiedzi:
yosz pisze: W Hermanowie poznaliśmy fajnych ludzi (fakt że środowisko Poznańskie jest mocno zintegrowane i nie przebywają na tym forum za często, ale są bardzo otwarci i szybko złapaliśmy z nimi kontakt - chociaż już słyszałem plotki i narzekania odwrotne :/), nagraliśmy się, wypoczęlismy i przede wszystkim spędzilismy super czas z Klarą. Było co robić (i nie mówię o planszówkach).
(osobiście jednak bym nie podciągał :twisted: )
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: ja_n »

skanna pisze:(swoją drogą nikt z tych, co byli w Czarnej po Hermanowie po prostu nie wspomniał o basenie, założyłam więc, że go tam nie było, teraz widzę, że był, tylko chyba płatny, tak?)
Nie, basen był dla gości bez dodatkowych opłat i poza godzinami w których pluskali się w nim nieletni adepci karate był praktycznie pusty.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: Pancho »

Ja to mam problem. Pograłbym w siatkę, nogę, koszykówkę i pograł/napił się również z ludźmi, którzy byli w Hermanowie. Wyjazd, gdzie wszyscy byli razem - to se ne vrati :( Za dużo już jest sprzecznych wymagań.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: ja_n »

Ty to akurat problemu nie masz. Co, urlopu nie dostaniesz? Możesz jechać tydzień tu i tydzień tu.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: skanna »

ja_n pisze:Ty to akurat problemu nie masz. Co, urlopu nie dostaniesz? Możesz jechać tydzień tu i tydzień tu.
No właśnie, ładnie uargumentuj szefowi ;) to na pewno urlop dostaniesz :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: Merry »

to moze wyjazd grupowy do chorwacji?
ja nie przepadam,ale pogoda gwarantowana, dzieci sie nie nudza, wieczory cieple...., w miare blisko (tzn ja do Puli mam 800km);-D)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: Nataniel »

Merry pisze:to moze wyjazd grupowy do chorwacji?
ja nie przepadam,ale pogoda gwarantowana, dzieci sie nie nudza, wieczory cieple...., w miare blisko (tzn ja do Puli mam 800km);-D)
Jak znajdziesz hotel, gdzie będą rozsądne ceny, miejsca do grania w dzień i w nocy, atrakcje dla dzieci - to pewnie, czemu nie. Chociaż na pewno wiele osób nie pojedzie ze względu na odległość (szczególnie osoby z dzieciakami do 3 lat).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: Merry »

nie podejme sie takiego zadania, nie mam wprawy w szukaniu hoteli, w zyciu w hotelu na wakacjach nie bylam;-)

No i prace mam taka malo umozliwiajaca grzebanie w necie;-)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Lato 2012 - Bieszczadkon:zapisy i inne lokalizacje

Post autor: melee »

Spory problem z wyjazdem za granicę to.. gry :) Gdy jesteśmy w Polsce, pojedyncze osoby zabierają nawet po kilkanaście gier. Do samolotu pewnie max 2.
ODPOWIEDZ