międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: Cysorz »

Wiem, że coś się dzieje. Swarożyc not exists.

A jednak napiszę. Coraz częściej na tym forum jakiś (wydawałoby się) rozumny człowiek, wybiera sobie nick, który raczej nie jest w dobrym smaku. Nie chce mówić, że obraża czyjes uczucia religijne, czy po prostu jest nie fair wobec innych. Moderatorowie milczą na takie zgłoszenia. Coż można zrobić? Milczeć? Swarożyc not exists. Tyle.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: costi »

Albo omija mnie jakiś inside joke, albo Cysorz nie wiadomo czemu wziął się za krucjatę i jeszcze ma o to do innych pretensje...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: ragozd »

ktoś mądry kiedyś powiedział coś jakoś tak de gustibus ...
Ale faktycznie - nik cysorz w dobrym smaku nie jest :P ortografia nie ta - moderować? :P
A jak ktoś jest borażalski to chyba nie powinien po forach się szwędać - proponuje posłuchać radia, w telewizji też jakiś kanał się znajdzie :P
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: skanna »

Eeee, kolega Ragozd klasyki nie zna :)

Cysorz to ma klawe życie...
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: Cysorz »

nik "Jezu" pewnie też wyraża czyjś szacunek wobec innych? Nie prowadzę żadnej krucjaty. Mam takie same prawo jak wy zwrócić komuś uwagę. Koleś napisać, że będzie jak mu swarożyc pomoże. Taki żart.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: Don Simon »

Pisanie, ze Swarozyc nie istnieje tez nie jest zbyt mile dla osob, ktore w niego wierza.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: costi »

Cysorz pisze:nik "Jezu" pewnie też wyraża czyjś szacunek wobec innych? Nie prowadzę żadnej krucjaty. Mam takie same prawo jak wy zwrócić komuś uwagę. Koleś napisać, że będzie jak mu swarożyc pomoże. Taki żart.
A kto tu ma nick "Jezu"?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: ragozd »

Do mnie tak mówili, dopóki nie skończyłem 33 lat ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: Barbarzyciel »

Tak krótko, offtopicowo

Cysorz w zasadzie ma rację. Słowiańskie bóstwa nie istnieją, nawet według pogańskiej teologii. Bóg egzystował, dopóki istniał jego materialny bałwan. tak więc Perun, Dadźbóg czy Swiętowit odeszli w niebyt, gdy Chrobry i Krzywousty popalili ich drewniane przedstawienia.

Tak, właściwie tym Swarożycem się droczyłem.

Pisząc o Allachu, miałem na myśli arabskie insallach - czyli jak Allach pozwoli - w wolnym tłumaczeniu - "o ile nie zadziała siła wyższa".

Wracając do tematu, będę ze Staadtem w sobotę i niedzielę, chętnie zagram w niego z każdym, insallach.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: WRS »

Stan na dziś jest taki, że z Ernestem będziemy w sobotę :D (i tylko w sobotę :( ). Pewnie od 10:00, może 10:30.
Nadal mam(y) ochotę na coś z tej listy:
WRS wcześniej pisze:Attika, Eufrat i Tygrys, Hansa, Książęta Florencji, Sankt Petersburg, San Juan, Shogun, The Mississippi Queen...
oraz
podoba mi się koncepcja:
Browarion pisze:o, na małe San Juan z Asiokiem to i ja bym się pisał (ciekawe czy macie z dodatkiem?)
Ernest, Asiok, Browarion i WRS (ale co wtedy z Bliźniakiem? - będzie??)

Podobnie miła sercu jest sugestia
macike pisze:Jak macie ochotę dostać baty, to polecam wciągnąć Browariona do Sankt Petersburga... :)
Zacny pomysł podsuwa Skanna
skanna pisze:A jakby co, ja chętnie wytłumaczę i zagram w St.Petersburg. I w Vinhos, i w Hansę Teutonikę, i w Brassa, i w RftG i we wszystko co znam, bo ja jestem jak ten Mamoń :)
Bo i Hansa Teutonica i RftG są na liście gier do pilnego poznania!

A ponieważ mam zamiar zabrać ze sobą (co najmniej) Automobile i Nową Erę to
zaba pisze:A ja mam pytanie czy będzie ktoś miał Automobile ? chętnie bym poznał :)
już by nas było trzech...
Ernest, zaba i WRS

Teraz jakoś pasuje, by się zainteresowani/wywołani odnieśli do tej listy marzeń...

Rano Hansa Teutonica (na 5 osób), potem Automobile (na 5 osób), następnie coś z tych na 4 graczy...
A może jeszcze Le Havre?
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: skanna »

St.Petersburg jest na 5 osób (z dodatkiem).

RftG jest nawet na 6 :) ale dla odmiany przy poznawaniu gry nie polecam jej na więcej niż 3 osoby.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: WRS »

Czyli a zatem wprowadzisz nas w świat RftG?
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: skanna »

Ależ proszę bardzo. Tylko uprzedzam, że ja nie patyczkuję się z podstawką tylko od razu wrzucam początkujących na głęboką wodę świata RftG z trzema dodatkami. No, cele na pierwszy raz mogę Wam podarować :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: wc »

skanna pisze:Ależ proszę bardzo. Tylko uprzedzam, że ja nie patyczkuję się z podstawką tylko od razu wrzucam początkujących na głęboką wodę świata RftG z trzema dodatkami. No, cele na pierwszy raz mogę Wam podarować :)
Z tego co pamiętam, to przejęcia też :D
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: WRS »

Bierzemy to na klatę... Ale rozumiem, że masz RftG? Bo ja jeszcze nie...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: skanna »

wc pisze:
skanna pisze:Ależ proszę bardzo. Tylko uprzedzam, że ja nie patyczkuję się z podstawką tylko od razu wrzucam początkujących na głęboką wodę świata RftG z trzema dodatkami. No, cele na pierwszy raz mogę Wam podarować :)
Z tego co pamiętam, to przejęcia też :D

Mogę darować (bo oczywiście nie potrafię ich wytłumaczyć), ale Twoja złośliwość trafiła kulą w płot :mrgreen: - ostatnio na Keldonie gram z przejęciami, znaczy roboty grają, ja nie, bo nie lubię, ale pozwalam im próbować ;) przejmować coś ode mnie.

WRS - no cóż w ogóle za pytanie, oczywiście, że mam i zawsze ze mną jeździ.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: Browarion »

Odnośnie San Juan / St. Petersburga to chwilowo nie chciałbym się deklarować, bo cały przyjazd stoi pod dużym znakiem zapytania.
Jeśli coś się zmieni oczywiście wezmę St. Petersurga z dodatkiem, więc jak Skanna wspomniała nie ma problemu z obsadą pięcioosobową :mrgreen:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: macike »

skanna pisze:Mogę darować (bo oczywiście nie potrafię ich wytłumaczyć), ale Twoja złośliwość trafiła kulą w płot :mrgreen: - ostatnio na Keldonie gram z przejęciami, znaczy roboty grają, ja nie, bo nie lubię, ale pozwalam im próbować ;) przejmować coś ode mnie.
Wreszcie udało się przekonać skannę do TO. Dziś [chyba] znalazłem sposób na to jak nauczyć ją korzystać z TO. Jak zadziała, pozna działanie kart i wypracuje kombosy... będzie rzeźnia. :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: Ryu »

A ma ktoś ochotę na: Troyes, Dominanta (ale tu ludzie bez preferencji grania pod siebie ;) :P ), zawsze Brass'a, Agricolę czy coś w ten deseń?

Chętnie zagralibyśmy w końcu w Staada (mam nadzieję że w końcu się uda :) ) i cokolwiek innego z wyłączeniem 7 cudów i Keltisa 8)



Edit: poprawiłem literkę bo ktoś by pomyślał że w Keltisa i 7 Cudów to ja chętnie.... Ale zauważyłem.... :)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2011, 08:12 przez Ryu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: skanna »

Brassa zawsze :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: magole »

WRS pisze:A ponieważ mam zamiar zabrać ze sobą (co najmniej) Automobile i Nową Erę to
.....
już by nas było trzech...
Ernest, zaba i WRS

Rano Hansa Teutonica (na 5 osób), potem Automobile (na 5 osób), następnie coś z tych na 4 graczy...
A może jeszcze Le Havre?
Chętnie, chętnie, szczególnie do Automobile i Le Havre zasiądę jeśli jeszcze będzie wolne miejsce.
Ryu pisze:A ma ktoś ochotę na: Troyes, Dominanta (ale tu ludzie bez preferencji grania pod siebie ;) :P ), zawsze Brass'a, Agricolę czy coś w ten deseń?
Ma, ma na wszystko z tych rzeczy, jeszcze ewentualnie Caylusa bym do tej listy dopisał :)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: WRS »

magole pisze:
WRS pisze:A ponieważ mam zamiar zabrać ze sobą (co najmniej) Automobile i Nową Erę to
.....
już by nas było trzech...
Ernest, zaba i WRS

Rano Hansa Teutonica (na 5 osób), potem Automobile (na 5 osób), następnie coś z tych na 4 graczy...
A może jeszcze Le Havre?
Chętnie, chętnie, szczególnie do Automobile i Le Havre zasiądę jeśli jeszcze będzie wolne miejsce.
Ryu pisze:A ma ktoś ochotę na: Troyes, Dominanta (ale tu ludzie bez preferencji grania pod siebie ;) :P ), zawsze Brass'a, Agricolę czy coś w ten deseń?
Ma, ma na wszystko z tych rzeczy, jeszcze ewentualnie Caylusa bym do tej listy dopisał :)
Czyli do Automobile jest już 4. Le Havre nie znam - kto wprowadzi? A Caylus zależnie od czasu... bo karnecik już się zapełnia :D
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: Ryu »

WRS pisze:Le Havre nie znam - kto wprowadzi? A Caylus zależnie od czasu... bo karnecik już się zapełnia :D
Ja mogę wziąć. Wytłumaczyć też mogę. Zagrać to już nie wiem - zależy od żony i Jej chęci na ten tytuł :)
skanna pisze:Brassa zawsze :)
Jakbym słyszał siebie :mrgreen: i Asioka :wink:
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: skanna »

Ryu pisze:
skanna pisze:Brassa zawsze :)
Jakbym słyszał siebie :mrgreen: i Asioka :wink:
Nie, żebym coś wypominała, ale jeśli mnie pamięć nie myli, to już ostatnio się na Brassa umawialiśmy i potem zdezerterowałeś - w ogóle Cię na Pionku nie było czy coś. :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: międzyPionek [Gliwice, 23/24/25 IX]

Post autor: Ryu »

skanna pisze:Nie, żebym coś wypominała, ale jeśli mnie pamięć nie myli, to już ostatnio się na Brassa umawialiśmy i potem zdezerterowałeś - w ogóle Cię na Pionku nie było czy coś. :)
Nie wiem dlaczego Wy kobiety zawsze wszystko pamiętacie... ;) :mrgreen: Ale tak, ostatnio nie udało się zagrać :( Tym razem nawet rodzinę olewam żeby pograć :mrgreen:

Dlatego teraz od 10.00 jesteśmy i możemy grać 8)
ODPOWIEDZ