(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Karol Madaj pisze:Zapisuję sie na Burzę nad Bałtykiem :)
Dzięki Karol, mamy komplet. Pozwól, że zrównam Cię z taflą Bałtyku.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Uważaj, bo!

Co Ty o ogóle wiesz o lataniu bombowcem? :wink:
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: bartek_b »

Ja wezmnę PIŁKĘ KOPANĄ lub POMNIKI. Mustafo, bądź gotów :mrgreen:
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Spoko ostatnio zauważyłem taką prawidłowość :
Konev+SirLothar+Mustafa=gra do kosza :twisted:
F*ck yeah, ciekawe jak mnie potraktujecie jak przyjdę z Piramidą :twisted:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: bartek_b »

Mustafa pisze:ciekawe jak mnie potraktujecie jak przyjdę z Piramidą :twisted:
Skończysz w bandażach w Komorze Centralnej :D
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Rodian
Posty: 36
Rejestracja: 01 gru 2009, 14:08
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Rodian »

Jesli nie macie nic przeciwko chętnie pojawię sie na na testach, by zrobić kilka zdjęć i opisać atmosferę jaka panuję na spotkaniach Monsoon Group na www.gryemlin.blogspot.com.

Może nawet znajdzie się ktoś chętny na udzieleni odpowiedzi na kilka pytań dotyczących Waszych spotkań?
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Rodian pisze:Jesli nie macie nic przeciwko chętnie pojawię sie na na testach, by zrobić kilka zdjęć i opisać atmosferę jaka panuję na spotkaniach Monsoon Group na http://www.gryemlin.blogspot.com.

Może nawet znajdzie się ktoś chętny na udzieleni odpowiedzi na kilka pytań dotyczących Waszych spotkań?
Zapraszamy!
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Uprzedzamy, że niektóre prototypy mogą nie być przeznaczone do fotografowania — zawsze należy wcześniej zapytać autora. Poza tym, bardzo nam miło, że wzbudzamy zainteresowanie :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Już wtorek więc najwyższa pora na deklaracje. Kto będzie i z czym.
Ja będę, ale możliwe że wyłącznie jako tester znowu.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Ja jestem gotów do sprawdzenia kilku kart celów do Migawek. Chętnie jednak poudzielam się tym razem jako tester.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Witold Janik »

Mnie akurat nie będzie.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: ja_n »

Ja pewnie wpadnę, ale tylko na chwilkę. Najpóźniej o 18.00 będę zmykał.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Gdyby się dało, to chciałbym prosić o pokonanie kolejkowego zmęczenia i przestestowanie Wydłużenia i to najchętniej w gronie znających podstawkę. Dla równowagi nastepnym razem tylko potestuje, obiecuję :)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Dobra dobra :twisted: A tak na poważnie, mogę zagrac, dawno nie grałem, ale wolę w Letnisko :P
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

ja powinienem być - ale nie wiem o której, zależy ile będę siedział u klienta.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: oopsiak »

niespodzianka! :D
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

No proszę! Super!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Mnie jeszcze w tym tygodniu nie ma, ale za tydzień będę chciał Was pewnie zanudzić imprezówkami :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: bartek_b »

PIŁKA z nową mechaniką. I burza mózgów nt. POMNIKÓW.

Do PIŁKI potrzebuję jednego-dwóch chętnych :D Jako pierwszego zgłaszam Mustafę :lol:
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Witam,

@kolejków II dwóch
Spoiler:
@pijany student
Spoiler:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Cieszę się, że mogłem zagrać w 3 ciekawe prototypy :)
Odnośnie Migawek:
Spoiler:
Odnośnie Letniska:
Spoiler:
Odnośnie Wydłużenia zostało powiedziane wiele i autor pewnie już myśli nad zmianami ;)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Podsumowania żeście nie zrobili :P Było miło, w chwili największego zagęszczenia mieliśmy 10 gości :) i to mimo braku Burzy nad Bałtykiem. Kogo nie było, niech żałuje, kto był, temu pięknie dziękuję! :)

Przybyłem na spotkanie dość zmęczony, szary i wymięty jak ustrój realnego socjalizmu, który usiłował wydłużyć czas swojego panowania. Obok czescy piłkarze (tudzież inna nacja bloku wschodniego) usiłowali wykazać wyższość wschodniego systemu szkolenia nad arabskim, z mizernymi efektami. W końcu, plus minus kilka lat, ustrój się zmienił, ludzie dostali paszporty i pojechali robić migawki ze świata. Część z uczestników wróciła do domu, a pozostali postanowili jeszcze się trochę zabawić i zobaczyć, jak żyło się w dawnych czasach, gdy burżuazja i plebs jeździł sobie na letnisko, dzięki czemu na samym końcu spotkania, ciemną nocą można było zobaczyć coś nie-z-tego-świata. Być może ten prototyp poznamy następnym razem…

Co do Letniska, arytokraci byli za mocni, stąd ich osłabienie w tej wersji — mnie się tam podobało. Z proponowanym przeze mnie udziwnień (niekoniecznie potrzebnych) trik z jakimś utrudnieniem do układania lasu bierze się z obserwacji Waszych układów — kto wiedział albo szybko odgadł, jaki układ jest przestrzennie najbardziej efektywny, ten z niego korzystał, więc będzie tu mała zmienność. Tymczasem grałem raz w taką grę, O-zoo-le mio, czy jakoś tak. W gruncie rzeczy jest to hardkorowa gra licytacyjna z jednym wrednym elementem — zbieramy tam kafle, które najczęściej do siebie nie pasują. Więc licytacja, licytacją, ale trzeba nieźle planować przestrzennie. Utrudnienie/zmienność kart lasu w Letnisku spowoduje, że będzie trzeba robić różne układziki, a graczom familijnym będzie się podobało, że raz mają rzeczkę, a raz mosteczek, raz fajnie się studentom pije pod gruszą, a raz arystokraci siedzą w światynce dumania. Plus lekka zmiana kart pociągu/pogody, żeby trochę poprawić frekwencję arystokratów i powinno być ok. Co do propozycji Jaśka aka Knife — do sprawdzenia.

Migawki — wszystkie elementy graficzne są do dopracowania. Zdaję sobie sprawę, że kilka kolorków źle dobrałem i ciut mapę spaprałem, ale — przyznaję — w tej chwili nie chce mi się tego zmieniać, kiedy trzeba dopracować punktowanie, więc jeszcze się chwilkę pomęczycie :) Naprawdę nie jestem głuchy na te uwagi i pewnie powstanie druga wersja kart, dopracowana wizualnie, z lepiej umieszczonymi numerkami itp. do pokazywania i zmienią się kolorki na mapie :) A wracając do mechaniki: Celem jest ustalenie takiej punktacji za bonusy, aby bez nich wygrana była mało realne, choć oczywiście ktoś, kto bardzo dobrze zarządza swoimi kartami oprócz otrzymania premii i tak ma odczuwalnie lepszy wynik za same układy kart.

Murzyni wylecieli z gry, ponieważ premiowali pierwszego gracza przy 3+ graczach i niepotrzebne napinanie się, aby szybko przejść kilka regionów. Odwiedzanie różnych krajów — generalnie najbardziej zawsze się opłaca jechać dookoła świata i trochę wszędzie posiedzieć. Chciałbym jednak jeszcze troszkę pograć bez tego przymusu i zobaczyć, na co wpadniecie :) Poza tym premia za największą liczbę krajów pojawi się jako jeden z bonusów po prostu, skalibrowany wartością punktową z innymi bonusami (gdy podczas danej partii będzie na stole, będzie się grało jakby po staremu, tak, aby pozwiedzać więcej krajów. Gdy go nie będzie, zaczną się próby takie, jak ta Lothara).

Rosji nie mogę ścieśnić ze względów obiektywnych (to taki niestety rozległy kraj ;) ) a także raczej nie będę ciąć na dwa regiony, bo jak pokazały poprzednie próby, nadmiar regionów zaczyna szkodzić mechanice.

Postaram się do przyszłego tygodnia rozwiązać w trochę bardziej elegancki sposób bonusy i stworzyć takie, które otrzymuje ten, kto spełni jego warunki pierwszy i takie, za które punkty może dostać każdy.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Bardzo dziękuję za testy. Byłem wczoraj głównie "biorcą", więc następnym razem obiecuję być tylko "dawcą" i bardzo chętnie zagram w przygodówkę @Knife :D

Wydłużenie wzbudziło wiele emocji, głównie negatywnych, i musiałem przepraszać graczy za wprowadzenie kartek :) Popracuję nad wilofunkcyjnymi kartkami, najwyżej nie wejdą. Trybuna Ludu działa fajnie i tylko trzeba potestować. Wyszedł ciekawy problem wieloktrotnych remanentów, który trzeba jakoś rozwiązać być może zastępując remanent kartą rozmowy kolejkowe.

Migawki coraz bardziej mi się podobają i zasadniczo jest emocjonująco i satysfakcjonująco choć downtime bywa upierdliwy i dochodzi spontanicznie do wspomnień podróżniczych, ale nie wiem czy to właśnie autor miał na myśli :) Podobają mi się też misje chociaż przez nie gra przybiera trochę na wadze (patrz: downtime).

Letnisko jestem zadowolony, bo w końcu strategia "na arystokratów" nie była wygrywająca. Teraz jeszcze trzeba zrobić tak , żeby nie była przegrywajaca, ale to już jest łatwiejsze :) Na poczatku lipca i tak w Polsce zawsze pada, więc pierwsza karta pogody, to będzie deszcz a druga chmury, potem juz losowo. Do przetestowania jest wariant z prognozą pogody. Żeby nie było za łatwo, to może wykładać dwie karty przyszłej pogody z których losowo wejdzie jedna, jak to z pogodą? Nierozwiązany pozostaje problem premii na koniec za najwiecej lasów/obszarów. To bedzie ważne do zbalansowania strategii "na studentów".

Pomysł stalkera na planowanie przestrzenne mi się podoba, ale to już chyba muszę sprawdzić z jakimś graficznym projektem kart. To mógłby być też sposób na ograniczenie ilości lasów w koło domu. Pomyślę nad tym.
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Karol Madaj pisze:musiałem przepraszać graczy za wprowadzenie kartek
Kartki po prostu zbyt dobrze odwzorowywały rzeczywistość ;)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Karol Madaj pisze:Żeby nie było za łatwo, to może wykładać dwie karty przyszłej pogody z których losowo wejdzie jedna, jak to z pogodą?
Jak to z Pogodą? Sam Ci to podpowiadałem. W koncu skoro nie ma koneva, ktoś musi sprzedawać tanie pomysły ;) mnie wystarczałaby zapowiedź/prognoza, co będzie jutro, losowy wybór, nie wiem, czy to o 1 zasadę nie za dużo.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
ODPOWIEDZ