Jakie planszówki posiadasz

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Jakie planszówki posiadasz

Post autor: adikom5777 »

212 gier w tym 47 dodatków.
17 gier zmieniło właściciela.

Ostatnio zauroczony jestem A Few Acres of Snow. Nadal bardzo lubię grać w ekonomiczne kolejówki czyli serię 18XX (najbardziej 1830, 1889, 18EU).
W moim ścisłym top5 od dłuższego czasu jest Steam oraz Cywilizacja:PW. Bardzo lubię też gry z GMT czyli Twilight Struggle, Labyrint: WoT oraz Manoeuvre
Awatar użytkownika
ScripterYoda
Posty: 136
Rejestracja: 21 mar 2011, 17:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jakie planszówki posiadasz

Post autor: ScripterYoda »

MisterC pisze:Jeszcze można dostać sporo archiwalnych numerów. Mnie się w ciągu tego roku udało skompletować całość, choć z kilku sklepów.
Ponadto najstarsze artykuły mają wyrywkowo trafiać na stronę.
Gdzie udało się zdobyć numer #1. Szukam od jakiegoś czasu i znaleźć nie mogę :oops:

Gry: 40
Dodatki: 6
Sprzedane: 0

Oceny można zobaczyć tutaj.
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.
Awatar użytkownika
ScripterYoda
Posty: 136
Rejestracja: 21 mar 2011, 17:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jakie planszówki posiadasz

Post autor: ScripterYoda »

W Planszomaniu sprawdzałem - nie ma, ale udało mi się dorwać w Hobbicie :D Ponad 20 zł, ale sądzę, że będzie warto.
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Jakie planszówki posiadasz

Post autor: farmer »

Uzupełniając...
farmer pisze:U mnie na półce wygląda to tak:
gier: 28
dodatków: 13
zmieniło właściciela:
12 gier
3 dodatki

Do mojego Top 5 należą z kolei:
Engulfed (Europa + Asia) - prześwietna gra IIgo wojenna, symulująca (bardzo udatnie w mojej opinii) cały konflikt. Świetny klimat, wielkie emocje, ogromna satysfakcja :). Najlepsza GRA WOJENNA.

Descent (z Road to Legend) - za tryb kampanii, wciągający, długi, pozwalający się wczuć, poznać i świetnie bawić :). Najlepsza GRA PRZYGODOWA.

Warhammer Inwazja - za szybką i baaaardzo emocjonującą rozgrywkę ;>. Najlepsza KARCIANKA (choć Na Chwałę Rzymu prawie dorównuje)

Pret-a-Porter - świetna, rodzima, gra ekonomiczna. Proste zasady, szybka rozgrywka, duża różnorodność, duże możliwości, wielka satysfakcja :). Najlepsza GRA EKONOMICZNA.

StarCraft TBG - bardzo emocjonująca, dzika i interakcyjna, stosunkowo szybka, bardzo satysfakcjonująca, świetnie skalująca się :). Najlepszy AT/GRA WIELOSOBOWA/GRA KONFLIKTU

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Jakie planszówki posiadasz

Post autor: 7koliberek9 »

Grami planszowymi interesuję się od kilku miesięcy wiec moja kolekcja na razie jest uboga.

Wikingowie 7/10 - pierwsza kupiona gra, lubię ją bo jest prosta i szybka :D

Agricola +Torfowisko 10/10 - zdecydowanie ulubiona gra, wiejski klimat, wiele możliwości :)

Puerto Rico 10/10 - bardzo lubię za coraz trudniejsze rozgrywki.

Kolejka 9/10 - przy każdej partii świetna zabawa, dużo śmiechu. Do tego łatwa, szybka i można grać z osobami które nie grywają w gry.

Na chwałę Rzymu 10/10 - pierwsza gra karciana w jaką grałam i uważam że jest super. Pięknie wydana, szybkie rozgrywki i proste zasady.

Egizia - na razie jedna partia ale pierwsze wrażenie dobre.

Glen More - jeszcze nie przetestowana.

Vinhos - idzie pocztą :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Jakie planszówki posiadasz

Post autor: MichalStajszczak »

surmik pisze:Inna sprawa, że artykuł z 2007 roku o polskim rynku planszówkowym może być już chyba ciupkę nieaktualny
Artykuł (a właściwie cykl 4 artykułów w 4 kolejnych numerach z 2007 roku) dotyczył lat 1960-1998 więc raczej się nie zdezaktualizował.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Jakie planszówki posiadasz

Post autor: FortArt »

MichalStajszczak pisze:
surmik pisze:Inna sprawa, że artykuł z 2007 roku o polskim rynku planszówkowym może być już chyba ciupkę nieaktualny
Artykuł (a właściwie cykl 4 artykułów w 4 kolejnych numerach z 2007 roku) dotyczył lat 1960-1998 więc raczej się nie zdezaktualizował.
Czyli 1999-2010 to nieopisana luka. W tym sensie nieaktualny.

A ten boom, który jest teraz kiedy się zaczął? Boom w sensie bardzo wielu sklepów z setkami gier. GameFanatic 2004, Rebel 2003, Bard >15 lat, ale oni z tego co kojarzę to wyrośli z RPG, figurek i karcianek nie planszówek. Gra Roku po raz pierwszy w 2005 (za 2004) Forum jak widzę chyba z 2004 - czyli musiało Was być na tyle dużo by się zrzeszać. Czy zatem 2004 to graniczna data?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
smutas
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2011, 10:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakie planszówki posiadasz

Post autor: smutas »

Witam, jak na teraz moja kolekcja jest nie wielka, ale mam w planach jej znaczne powiększenie:

1. Dungeoneer: (jak dla mnie to gra na 4+ dużo możliwości, trochę losowości, tylko niestety instrukcja trochę niejasna)
-Krypta Przeklętych
-Smoki Zapomnianych Pustkowi
-Kraina Lodowej Wiedźmy

2. Cluedo (dam jej 4, świetna zabawa, ale po kilkunastu rozgrywkach trochę się nudzi)

3. Troja (też daję jej 4, jest świetna, dużo zabawy, ciekawe starcia dla 2 graczy, ale mam już ją kilka ładnych lat i szukam teraz czegoś nowego - o dziwo instrukcja bardzo dobrze tłumaczy zasady, z czym nie spotkałem się w wielu polskich produkcjach)

4. Pułapka Na Myszy ;) jak dla mnie to jest gra na 5+ chyba nigdy mi się nie znudzi!

5. Merchants & Marauders - tutaj też muszę dać 5, gra po prostu trafia w moje zainteresowania, jedynym minusem może być angielska wersja językowa i cena

Obecnie zbieram pieniądze na Battlestar Galactica lub Horror w Arkham ponieważ zaciekawiły mnie tematyką oraz formą rozgrywki co-op
At the end of it all,
Gamers play what we play.
Not for GAME OVER,
But rather for what we take a-way!
Awatar użytkownika
Odżi
Posty: 57
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie planszówki posiadasz

Post autor: Odżi »

Moje, które nadal mam (chronologicznie wg dokonania zakupu, a gram plus minus od czasu jak mam tu konto):
1.Ryzyko - 5 za to że zawsze dowalam szwagrowi, 2,5 za całą resztę :?
2.Carcassone z 4dodatkami - takie powiedzmy 3,5-4
3.Cytadela - 5 na impezie
4.Cyclades - 5,5 świetna, czekam na Hadesa
5.Wiochmen 2 - 1 no nie dla mnie, słabizna i tyle, podwyższe do 2 za beret, dostałem w prezencie, sam bym tego nie kupił, próbuję sprzedać za czteropak piwa ale nikt nie bierze, niedługo oddam do czerwonego krzyża.. czy gdzieś..
6.SpaceHulk Anioł Śmierci - 4 ma plusy i minusy
7.Magnum Sal - 5, lubię to :wink:
8.Dracula - 5,5 supergierka
9.WH:Inwazja - 6 gra miazga sami wiecie 8)
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie planszówki posiadasz

Post autor: Senaszel »

Odżi pisze: 5.Wiochmen 2 - 1 no nie dla mnie, słabizna i tyle, podwyższe do 2 za beret, dostałem w prezencie, sam bym tego nie kupił, próbuję sprzedać za czteropak piwa ale nikt nie bierze, niedługo oddam do czerwonego krzyża.. czy gdzieś..
TEJ! Wiochmen Jedynka to gra mojego dzieciństwa :wink: Nawet ją kupiłem ostatnio jak miałem okazje:) Zagrałem ze 4 razy i wciąż nas bawi! Na Woodstocku spotkałem Grubego z Łydki Grubasa* i malo go nie podeptałem jak zacząłem ekstatycznie skakać i krzyczeć WIOCHMEN REJSER! Podałem mu grabe! To się nazywa fanostwo! A nie jakiś tam NS hex : P Kiedyś to były gry[*] *- Kto wie o co chodzi ten wie o co chodzi "Wal bacikiem konkurencje!" Chcesz sprzedać to podbij do Alibi! Dostaniesz dwa na miejscu albo cztery ze sklepu naprzeciwko! I żeby nie było!
Wingmakers
Awatar użytkownika
Odżi
Posty: 57
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie planszówki posiadasz

Post autor: Odżi »

Senaszel pisze:Chcesz sprzedać to podbij do Alibi! Dostaniesz dwa na miejscu albo cztery ze sklepu naprzeciwko! I żeby nie było!
Teeej no gdyby nie to, że w poniedziałki, z pracy, przed 21 wychodze mega rzadko, wpadałbym do Alibi pewnie co tydzień. Planuję, że może za dwa tygodnie się uda to podrzucę i już. Pozdro.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie planszówki posiadasz

Post autor: Senaszel »

:D Odezwij się wcześniej na pw. Nie bywam co tydzień.
Wingmakers
ODPOWIEDZ