(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Karol Madaj pisze:Migawki coraz bardziej mi się podobają i zasadniczo jest emocjonująco i satysfakcjonująco choć downtime bywa upierdliwy i dochodzi spontanicznie do wspomnień podróżniczych, ale nie wiem czy to właśnie autor miał na myśli :)
Bardzo mi miło! :) Oczywiście, gracze mają mieć zabawę — z grania i gadania przy okazji, czemu nie, znaczy się, że nad planszą nie będą się nudzili! :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Odnośnie kart pogody: o ile mnie pamięć nie byli, ich rewersem była "lokomotywa +1$". Można tam, poza lokomotywą, umieścić ogólnikową "prognozę" (pochmurno/słonecznie/deszczowo), zaś po drugiej stronie właściwą pogodę, zbliżoną do prognozy (np. karty z grzbietem "pochmurno" będą miały awersy "pochmurno" i "normalnie"). Już to daje nam pewną prognozę + niepewność. Stanięcie na lokomotywie może dawać możliwość podejrzenia karty pogody ("maszynista w pogawędce powiedział o zbliżającej się burzy" ;) ) zamiast albo dodatkowo do +1$.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

O, fajny pomysł! Bo tak naprawdę to juz velJarek postulował prognozę pogody kiedyś, tylko mi się nie podoba koniecznosć wykładania dodatkowej karty na stół, bo i tak jest ich dużo. Przybliżona prognoza na rewersie + możliwość rozmowy z konduktorem brzmi świetnie. :D
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

stalker pisze:Rosji nie mogę ścieśnić ze względów obiektywnych (to taki niestety rozległy kraj ;) ) a także raczej nie będę ciąć na dwa regiony, bo jak pokazały poprzednie próby, nadmiar regionów zaczyna szkodzić mechanice.
Możesz zwęzić region "Rosji" do "Syberii", a resztę przydzielić do regionu "Europa" :]
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Ze względów edukacyjnych trzymam się podziałów geopolitycznych… ale zastanowię się nad tym.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: ja_n »

Wydziel Syberię, a resztę terytorium Rosji i kawałek Europy nazwij Polska :D. Chyba się Ruskich nie boisz, co?
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Nie specjalnie, ale liczę się z rozmiarami ich rynku... przy czym, cokolwiek będziecie sprzedawać na Wschód, brać jedną ustaloną stawkę (flat-fee) i nie bawić się w procenty ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Ja też chciałem bardzo podziękować za testy środowe!

Najpierw walczyliśmy z Wydłużeniem i przepraszam że tak marudziłem ale akurat tak się stało że mnie strasznie mocno posmagała Trybuna Ludu i nadmiar remanentów. Generalnie staliśmy całą rodziną w kolejce przed meblowym bo mebli potrzebowaliśmy aż cztery. W sklepie towaru jak za Gierka (kilkanaście sztuk) a tu ciągle remanenty. :P Jak już sklep wreszcie otworzyli to przyszło coś tam (niestety nie pamietam co to był za event) i wszystkich prócz dziadka wypieprzyli z kolejki i kazali iść do domu. No to jak się tu nie wkur.... :evil: :wink:

Emocje w Kolejce zawsze były ogromne i to jest gigantyczny atut tej gry, ale w wydłużeniu dominuje póki co frustracja. Pojawiło się kilka fajnych pomysłów i jestem pewien że towarzysz kierownik to wszystko naprostuje i 200% normy wyrobi. :D Trybuna jest świetna, może mały balansik tam zrobić tylko. Kartki mają szanse być świetne.

Potem zagraliśmy z "masta of disasta" Mustafą dwa razy w PlusMinusa. Po zmianach warunku zwycięstwa gra działa lepiej. Jest natomiast mały problem z początkiem partii który jest mocno schematyczny. Gracze idą ostro w punkty zwykle - jeden na układach 5,3,2 a drugi 5,4,1. Po kilku pierwszych ruchach schemat się zawsze łamie ale nie jest to eleganckie na pewno. Po kolejnych dwóch testach wczoraj przekonałem się że to były słuszne uwagi Maćku i będę dziś sprawdzał wariant z ograniczeniem ręki startowej do 1, 2, 3, 4. :D Jeśli gracze nie będą mieć od początku piątek ostre jechanie na punkty na początku będzie niemożliwe. Jednocześnie do puli dodam jeszcze jeden zestaw niskich numerków bo w późniejszych etapach gry ich brakuje i ciężko jest punktować.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

A jakie są teraz warunki zwycięstwa? chyba powinienem zagrać ponownie.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

stalker pisze:A jakie są teraz warunki zwycięstwa? chyba powinienem zagrać ponownie.
Jest jeden - mieć więcej punktów. Punktujesz w trakcie gry za dziesiątki i na koniec za przewagi w kolumnach. NIe ma zdobywania bazy przeciwnika, nie ma nagłej śmierci. Agresywna strategia może być stosowana jako rozwalania przeciwnikowi układów i ograniczenie mu przestrzeni życiowej.

Granie na nagłą śmierć było zawsze, niezależnie od wariantów strategiaą wygrywającą, która psuła grę i sprawiała że wygrywał ten kto złapał więcej 9.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

Filippos pisze:NIe ma zdobywania bazy przeciwnika, nie ma nagłej śmierci.
A miałeś szansę na zrobienie jako pierwszy matematycznego ameritrasha ... :wink:
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Poniedziałek, 14... wychodzicie z formy! (usprawiedliwieni są tylko Ci, co pracowali na Kotle ;) )

Kto i z czym?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

MichalStajszczak pisze:
Filippos pisze:NIe ma zdobywania bazy przeciwnika, nie ma nagłej śmierci.
A miałeś szansę na zrobienie jako pierwszy matematycznego ameritrasha ... :wink:
Ehhh ja to zawsze muszę coś wreszcie zepsuć nawet jeśli dobrze się zapowiada. :D

Za to potestowałem w weekend tę zmianę o której pisałem wcześniej i śmiga. :) Nie ma oczywistych otwarć bo wszystko zależy od kafli dostępnych w puli, gra trwa ciut dłużej, trzeba i punktowac i grać agresywnie/bronić się przed przeciwnikiem. Jest duuuużo lepiej. :D

Chętnie zaprezentuję w przyszłym tygodniu, bo w tę środę mnie nie będzie niestety.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Ja w środę przyniosę moją ameriplanszówkę :) Komu klimat nie straszny, tego gorąco zapraszam - gra "działa" w składzie 2-6-osobowym (w większym też, ale to może wykażemy później ;) ).
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Witold Janik »

Raczej będę, raczej z niczym.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: bartek_b »

Bardzo wstępny prototyp POMNIKÓW.
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: ja_n »

Mnie nie będzie. Dopadł mnie rotawirus po córce i pewnie posiedzę w domciu w tym tygodniu. W ogóle moje wizyty stoją pod znakiem zapytania, bo termin koliduje z basenem Klary i raczej nie będę w stanie wpadać. Chyba że w tych tygodniach, w których Klara będzie chorować i opuszczać basen.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 16:51 przez ja_n, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Biorę ;)

A swoją drogą, Jacku, szkoda, że Cię znowu nie będzie :(
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Witold Janik »

Właśnie przed chwilą przyszedł do mnie do sklepu architekt, który wymyślił grę i chciał sprawdzić czy takiej nie ma w sprzedaży :D
Zaprosiłem go, ma przyjść w następnym tygodniu, bo jutro nie ma czasu.
Gra jest logiczna, operujemy bryłami ośmio- i czterościennymi :) Ponoć bardzo się przyda jakiś ścisły umysł do rozkminki czy to będzie miało sens. Na razie zrobił prototyp i przymierza się do grania.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: oopsiak »

ja jutro wieczorem zamierzam pić wino i jeść kasztany, więc niestety będę dopiero za tydzień :)
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: bartek_b »

Z przyczyn losowych niestety odpadam w tym tygodniu..
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Zapowiadam się na dziś w roli testera. Burzy nad Bałtykiem na razie nie przyniosę z powodu braku czasu dla pracy nad tym projektem.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Ja będę jako tester i Letnisko wyciągnę tylko w razie niebezpieczeństwa* :)





* niebezpieczeństwa braku prototypów do testowania
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Dzięki wszystkim dzisiaj obecnym za cenne spostrzeżenia i wytknięcie słabych stron gry. Wezmę sobie wszystkie uwagi do serca :) Żeby mieć trochę czasu na ich przetrawienie, za tydzień przyjdę z lekką, niezobowiązującą karcianką towarzyską, oraz bardziej w roli testera.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

To jeszcze z kronikarskiego obowiązku (i na smaka nieobecnym :P) dwa słowa podsumowania.

Spotkanie kameralne w składzie Lothar, Mustafa, Gibon, Karol, Knife i niżej podpisany. Zajrzał jeszcze do nas draco, ale znikł jak sen przed moim przybyciem. Dwie gry. Przygodówka (nie całkiem zepsuta, śliczniasta) i Mastaba Mustafy (dość całkiem zepsuta). Było fajnie, wszystkim bardzo dziękuję za udział :D

Przybywajcie za tydzień!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
ODPOWIEDZ