Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: _Paulus_ »

Taki pomysl z ostatniej chwili naszedl mnie i planszowkowych znajomych, zeby zapakowac sie w samochod i pojechac na targi.

Stad kilka pytan natury nooba:

- czy ktos kto byl moze polecic jakis hotel/hostel gdzie w dobrej cenie (i jeszcze sa miejsca?) - research online pokazuje tylko wolne miejsca w mega drogich miejscowkach ;-) na Sheraton mnie nie stac :D

- jakas lista na bgg z tym co warto kupic? jestem bgg total noob i sam nic nie potrafie znalezc. Serio.

- ogolnie oplaca sie jechac na cztery dni? czy da sie rade obskoczyc w jeden, dwa i mozna wracac?

- wydawcy przywoza anglojezyczne wydania? czy tylko dojcze-sprechen-versionen? ostatnio jak bylem na urlopie w Barcelonie to we FNACu (taki ichni EMPIK) bylo mnostwo planszowek - ale wszystko po hiszpansku. Wiec jak nie ma angielskich wydan to dla mnie troche lipa jechac bo niemieckiego niestety sie nie nauczylem :-(

Edyta jeszcze podpowiada, zeby sie zapytac jak to cenowo wyglada? Np. tutaj:
http://spiellust.net/2011/07/spiel11-pr ... ch-na.html

podaja cene Gears of War na 59,90 ojro. Co daje tak mniej wiecej 265 zeta. Albo Elder Sign za 34,95 ojro (153 PLNa!). To sa ceny na targach? Czy sugerowane ceny detaliczne? Na jaka znizke mozna tam liczyc?
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: _Paulus_ »

tytus pisze:
_Paulus_ pisze: podaja cene Gears of War na 59,90 ojro. Co daje tak mniej wiecej 265 zeta.
GoW jest już do kupienia w PL, w Planszomani 225 na przykład.
Wlasnie dlatego podalem to jako przyklad - tak samo Elder Sign jest do kupienia za 109 PLN. Stad moje pytanie - czy na tej stronie podaja sugerowana cene detaliczna? Jakie znizki daja tam na miejscu?
Each man faces death by himself. Alone.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: Grzech »

Na nowości zniżek brak.

Starsze tytuły owszem 10E Caylus, 12 league of six z dodatkiem....

2 dni moim zdaniem wystarcza, na chyba ze interesują Cię komiksy, stroje do LARPow itp.

My ostatnio nocowalismy 50km od Essen? Nie licz na noclegi w Essen.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: Fruczak Gołąbek »

50km to nie jest źle, codziennie muszę tyle do pracy dojeżdżać :) (100km w obie strony). Też bym pojechał ale nie ma jak. Może w przyszłym roku. Dużo wcześniej trzeba sobie rezerwować noclegi jeśli chcemy nocować gdzieś w pobliżu?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: yosz »

Mniej więcej teraz - i mówię serio. Na początku kolejnego roku większość dobrych miejscówek będzie już zajęta.

Dużo Polaków nocuje w Gelsenkirchen w hotelu Ibis. Okolice Essen są dobrze skomunikowane pociągami chociaż pewnie najlepiej wynająć samochód.

Czasu pobytu - dwa dni spokojnie wystarczą, szczególnie jak wcześniej się przygotujesz i zrobisz sobie listę do sprawdzenia. Poza tym w weekendy zbiera się więcej ludzi więc jest jeszcze tłoczniej.

Na BGG masz pełną listę wystawców, często z numerami budek: http://boardgamegeek.com/geeklist/71143 ... 11-preview .
Natomiast tutaj http://www.ludorium.at/prog/Suche.asp?sysname=preview masz ciekawą bazę dzięki której możesz zapisywać sobie gry, które Cię interesują itp

A co do cen - często nie opłaca się kupować w Essen bo po tygodniu są w Rebelu czy innym sklepie często taniej :) Warto kupić gry wydawców z USA (nie ma wtedy narzutu na transport). I najczęściej są to ceny detaliczne, czasami są jakieś Essenowe promocje (często jakieś dodatki) ale raczej nie licz na kupowanie gier "po taniości" - wydawcy jadą tam zarobić i sprzedać dużo gier a nie robić czyszczenie magazynów ;)

Większość wydawców ma angielskojęzyczne wydania.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ozzman1

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: ozzman1 »

Moje wszystkie pomysły na ew. zakup i wyjazd zepsuł koszmarny kurs euro. Jeśli ktoś jedzie licząc, że przywiezie sporo gier i na tym zaoszczędzi, to może się przeliczyć. Chyba lepiej trochę poczekać - gry się wszakże nie przeterminują ;)
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: _Paulus_ »

yosz pisze:...
Yosz dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz.

Troche mnie dobiles z tymi cenami ;-)
Each man faces death by himself. Alone.
slimak
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2009, 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: slimak »

Nie marudź ;-)

jedziemy :twisted:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: maciejo »

chętnie przyjmę kilka osób na nocleg :idea: mieszkam ok 120 km od Essen.dokładnie przed Essen patrząc od strony Polski.Przy autostradzie A2.

:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: bogas »

_Paulus_ pisze:
yosz pisze:...
Yosz dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz.

Troche mnie dobiles z tymi cenami ;-)
Nowe gry kosztują sporo i na tym biznesu nie da się zrobić. Jednak gdy ktoś chce kupić starsze gry (nawet te z przed roku) to jest duża szansa, że kupi je po bardzo dobrej cenie. Mi w każdym razie parę razy się udało.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: _Paulus_ »

maciejo pisze:chętnie przyjmę kilka osób na nocleg :idea: mieszkam ok 120 km od Essen.dokładnie przed Essen patrząc od strony Polski.Przy autostradzie A2.

:wink:
Jeszcze nie wiem jak bedziemy jechac - ale moze skorzystamy z zaproszenia :D
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: Ink »

Proponuję nieśmiało albo zmienić temat wątku na "Essen - podróż, zakwaterowanie, organizacja, whatever", albo założyć do tego nowy wątek.

W tym momencie wątek nazywa się "Essen - nowości", ale jego zawartość jest zupełnie nieinteresująca dla osób, które nie zamierzają się fizycznie w Essen pojawić.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne i nowe gry

Post autor: Geko »

Zrobione.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: _Paulus_ »

Jedziemy w trzy osoby. Mamy miejsce w samochodzie na ewentualne zakupy.

Planujemy byc na miejscu w czwartek rano.

W razie gdyby ktos mial jakies prosby - prosze je kierowac na PW.

Nocleg udalo sie znalec w Essen. 8 km od targow.

Pytanie organizacyjne - nie ma problemow zeby zaparkowac autko przed hala wystawowa? Ile kosztuje parking? Jakie sa ewentualnie alternatywne opcje?

Juz tylko 2,5 tygodnia.

:D
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: Browarion »

_Paulus_ pisze:Pytanie organizacyjne - nie ma problemow zeby zaparkowac autko przed hala wystawowa? Ile kosztuje parking? Jakie sa ewentualnie alternatywne opcje?
Są duże parkingi, nie powinno być problemu z zaparkowaniem, choć dojść trzeba tak z 5-10 minut.
Koszt w zeszłym roku to chyba było 5€ dziennie
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: maciejo »

czy jedzie ktoś ze śląska do essen w tym roku.dokłdnie z okolic gliwic :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: folko »

Na pewno ekipa z Portala - Gliwice i ja z Wodzisławia.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: maciejo »

folko pisze:Na pewno ekipa z Portala - Gliwice i ja z Wodzisławia.
To w takim razie mam prośbę :D mam w Gliwicach grę.Czy ktoś z was mógłby mi ją podrzucić po drodze do Essen.
Mieszkam przy A2.

:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: _Paulus_ »

Browarion pisze:
_Paulus_ pisze:Pytanie organizacyjne - nie ma problemow zeby zaparkowac autko przed hala wystawowa? Ile kosztuje parking? Jakie sa ewentualnie alternatywne opcje?
Są duże parkingi, nie powinno być problemu z zaparkowaniem, choć dojść trzeba tak z 5-10 minut.
Koszt w zeszłym roku to chyba było 5€ dziennie
Można wchodzić i wychodzić z targów? Jeśli będę chciał zanieść swoje "łupy" do bagażnika to mogą mnie nie wpuścić z powrotem? Gdzieś czytałem, że ochrona nie jest zbyt wyrozumiała w takich przypadkach.

I inna kwestia - kursowanie w te i z powrotem może zająć dużo czasu. Chyba sprytnym posunięciem byłoby wzięcie dużego plecaka, żeby w razie czego niczego w rękach czy pod pachą nie nosić...
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: Nataniel »

_Paulus_ pisze:Można wchodzić i wychodzić z targów? Jeśli będę chciał zanieść swoje "łupy" do bagażnika to mogą mnie nie wpuścić z powrotem? Gdzieś czytałem, że ochrona nie jest zbyt wyrozumiała w takich przypadkach.
Można bez problemu.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: wis »

Proszę o kontakt osoby wybierające się na stoisko FFG, które byłyby chętne zakupić/wywalczyć:) dla mnie ewentualne dodatki promocyjne do Runewars/Runeage/Warrior Knigts. Najchętniej ktoś z Gliwic/Katowic/Wodzisławia, ale nie jestem rasistą.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: yosz »

Plecak fajna sprawa, ale im większy tym trudniej będzie poruszać się po targach gdzie panuje czasem spory ścisk. Średni plecak i torba powinna wystarczyć. Po parkingu jeżdżą autobusy (darmowe oczywiście) więc to nie jest taki problem dotrzeć do samochodu i z powrotem - jakieś 15 minut (pod warunkiem dobrego rozplanowania łażenia po halach), może troszkę dłużej. Nie stracicie za dużo z targów
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: TusiaMara »

Jakby ktoś potrzebował lokum w Essen (niestety tylko z czwartku na piątek!) - mam zarezerwowany dwuosobowy pokój w Hostel Haus am Turm (Am Turm 7, Essen, 45239) i chętnie podzielę się z kimś kosztami :) (22.5 euro za osobę)
/Marcin Sawicki
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: watman »

wis pisze:Proszę o kontakt osoby wybierające się na stoisko FFG, które byłyby chętne zakupić/wywalczyć:) dla mnie ewentualne dodatki promocyjne do Runewars/Runeage/Warrior Knigts. Najchętniej ktoś z Gliwic/Katowic/Wodzisławia, ale nie jestem rasistą.
Ja bym sie chcial pod Wisa podlaczyc - jakby ktos mi wywalczyl Small World Tunnels to ja jakos odbiore :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Solec44
Posty: 17
Rejestracja: 27 lip 2010, 01:54
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Essen 2011 - sprawy ogranizacyjne

Post autor: Solec44 »

kto poszukuje transportu do essen z warszawy?

moi drodzy
mam 1-2 miejsc w duzym volvo z WARSZAWY do ESSEN. chetnie zabiore kierowce/-ow, ktorzy bedzie mi pomagali w prowadzeniu.
wyjazd planowany 19.10.2011 ok. godz. 22ej z Warszawy centrum (dojedziemy do essen ok. godz. 12:00), wyjazd w droge powrotna ok. godz. 16:00 z Essen (wrocimy do warszawy ok godz. 05:00 rano). godziny odjazdu sa do "negocjacji", zaleznie od preferencji.
w zamian za transport sie dzielimy kosztami benzyny.

jakby ktos byl chetny to poprosze o kontakt na marcin.bar01@gmail.com
ODPOWIEDZ