Meeple? Gdzie można kupić

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
neosatan
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:41

Meeple? Gdzie można kupić

Post autor: neosatan »

Szukam możliwości uzyskania kilka dodatkowych drewnianych elementów do Carcassonne. Problem polega na tym, że samemu mi się nie chce ich wykonywać, a wolałbym po prostu kupić gotowe, pomalowane figurki. Potrzebne mi są trzy rodzaje figurek: coś na kształt złodzieja, domek i inny domek. Oczywiście potrzebne mi są te figurki w kolorach Caracassonne, czyli czarny, niebieski, zielony, czerwony, szary, żółty. Znacie jakieś sklepy, gdzie można zakupić takie akcesoria?

Widziałem, że można takie drewno kupić, chodzi o zestawy Fantasy Flight games. Nazywa się to wooden tokens, ale w jednym zestawie jest tych drewnianych figurek 50 (różne rodzaje itp). Wydaje mi się, że to trochę za dużo, szczególnie, że nawet kolory mi się za bardzo nie zgadzają.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 374 times
Been thanked: 94 times

Re: Meeple? Gdzie można kupić

Post autor: farmer »

Przychodzi mi do głowy sklep jednego z użytkowników, w którym sam czasem dokonuję zakupów :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
neosatan
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:41

Re: Meeple? Gdzie można kupić

Post autor: neosatan »

Właśnie spojrzałem co ten sklep ma w ofercie. Jakoś mnie to nie przekonuje. Pionka w kształcie domu tam nie widzę, są pionki do Agricoli, ale znów nie w pożądanych kolorach i zdecydowanie za dużo. Może raczej musiałbym poszukać jakiegoś zakładu obróbki drewna?
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Meeple? Gdzie można kupić

Post autor: Marvin »

Może tutaj: http://www.spielmaterial.de ? Mają np. cos, co sie nazywa "SET Carcassonne Figures". Niestety słaba kondycja PLN niezbyt sprzyja zakupom w innych strefach walutowych :-(
neosatan
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:41

Re: Meeple? Gdzie można kupić

Post autor: neosatan »

Ten sklep jest już ciekawszy. Faktycznie kondycja złotego jakoś mnie nie zachęca do zakupów zagranicznych.
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Meeple? Gdzie można kupić

Post autor: Vincent »

Tu jeszcze coś jest, ale niestety też zagraniczne: http://www.meeplesource.com/products.ph ... denmeeples
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Meeple? Gdzie można kupić

Post autor: akahoshi »

Lekko odgrzebię temat.
Czy gdzieś w Polsce można zanabyć meeple w kształcie samochodów?
Poza naszym krajem znalazłem TUTAJ w fajnej cenie (0,10 €), ale koszt wysyłki (w porównaniu do ceny kilku znaczników, które potrzebuję) trochę odstrasza (7 € do 400g, 9 € do 900g).
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Meeple? Gdzie można kupić

Post autor: Helga »

Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Meeple? Gdzie można kupić

Post autor: akahoshi »

Dzięki Ci dobry człowieku.
A przeglądałem ofertę tego sklepu i gdzieś mi to uciekło.
Jeszcze raz dzięki.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ