(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

staszek pisze:Odpowiem za Jaxa(bo się jakoś nie kwapi ;) )-Offboard.
Nie kwapi? Do diaska!! Nie każdy przesiaduje na forum świątek piątek, przed, w trakcie i po godzinach pracy :P
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Nie wiedziałem Jacku,że w sobotę pracujesz ;)
Musisz być wszak mocno zajęty ,nie powiem bo nie odbierasz telefonów ;)
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
garg pisze:I jeszcze prośba do grających na środku sali w Galactic Emperor - czy moglibyście coś o niej napisać? Tu lub w wątku o samej grze? Zapowiada się fajnie, ale tak ma wiele gier, więc chętnie poznałbym jakąś lokalną opinię :) .
Galactic Emperor to skrzyżowanie Puerto Rico z dowolną grą 4X (o podbojach). Z Puerto został wzięty system akcji, a reszta to np. Nexus Ops - odkrycia, rozwój ekspansja i walka. Wygrywa posiadacz największej liczby punktów, a te zdobywa się za bicie słabszych oraz kontrolowanie planet. Gra jest w porządku, chociaż przydało by się więcej informacji na rolach (np. co robią wszyscy, o 2 kasy na koniec rundy, kiedy co się odwraca, spada z gry etc.), jak dla mnie gra wprowadzająca do "teriitory control" oraz gier strategicznych dla osób obeznanych z Puerto Rico.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PanMarcin
Posty: 84
Rejestracja: 01 kwie 2011, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: PanMarcin »

garg pisze: I jeszcze prośba do grających na środku sali w Galactic Emperor - czy moglibyście coś o niej napisać? Tu lub w wątku o samej grze? Zapowiada się fajnie, ale tak ma wiele gier, więc chętnie poznałbym jakąś lokalną opinię :) .
Nie przypadła mi do gustu. Zgadzam się, że jest zbliżony mechanizm do Puerto Rico, jeśli chodzi o wybór akcji, ale gra dużo bardzo chaotyczna i nieprzewidywalna (może to plus?). Do tego dochodzi: spora losowość, możliwość pastwienia się nad jednym graczem przez innych...nie...to nie dla mnie :) A mówię to jako zwycięzca tej partii :)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 11:30 przez PanMarcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Będzie dobrze albo niedobrze.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Bry po drobnej, nie do końca dobrowolnej przerwie.
Staszek, czy wybierasz się w piątek na Polibude i czy dałbyś radę przynieść Dominant Species? Rozważam zakup, a cena taka, że chciałbym sprawdzić najpierw grę :)
Pozdr,
Kuba
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: kruker »

KubaP pisze:Bry po drobnej, nie do końca dobrowolnej przerwie.
Staszek, czy wybierasz się w piątek na Polibude i czy dałbyś radę przynieść Dominant Species? Rozważam zakup, a cena taka, że chciałbym sprawdzić najpierw grę :)
Pozdr,
Kuba
Jeśli nic mi nie wypadnie to pojawię się w piątek z DS koło 17.00
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Ok, super. Kto się pisze na Dominant Species od 17:00?
1. kruker
2. KubaP
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Jak się wyrobimy od 20( w co bardzo wątpie) to ja się piszę.
Nie zgłaszałem się wcześniej,bo po jednej grze nie podejmuje się tłumaczyć zasad.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: piotrsmu »

KubaP pisze: Ok, super. Kto się pisze na Dominant Species od 17:00?
1. kruker
2. KubaP
KubaP pisze:Ok, super. Kto się pisze na Dominant Species od 17:00?
1. kruker
2. KubaP
3 piotrsmu

do 20 nie ma nawet szans postuluje wcześniejsze zaczęcie gry ja mogę być choćby o 15
mogę wytłumaczyć zasady
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Myślę,że powalczę o trochę późniejszą godzinę(powrotu do domu oczywiście ;) ).Znam zasady,także jak Kuba przyjdzie wcześniej to od 17 będziemy mogli zacząć grę-a może i wcześniej.
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: kruker »

Jak uda mi się wcześniej wyjść z pracy to będę o 16.00-16.15
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Don Simon »

Dzieki za obie gry - Glen More nijakie, a o Galactic Emperor postaram sie napisac rzut okiem.

Gralo sie bardzo przyjemnie - wybaczcie, ze poganialem pod koniec GE - zaskoczyla mnie troche dlugosc gry i stad niepotrzebne napiecie czasowe. W przyszlosci sie poprawie 8).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Podsumowując temat Dominant Species:

Ja mogę przyjść i o 15:00 na tłumaczenie zasad przez piotrsmu.
Jeśli kruker możesz przyjść o 16:00 (i Ty Staszku też), to możemy zacząć równo o 16:00 (minus czas rozkładania, chyba, że piotrsmu ma i przyniesie i rozłożymy w miarę nauki).

Co oznaczałoby, że na 16:00 mamy skład:
1. Kruker
2. Staszek
3. KubaP
4. Piotrsmu
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Na 16 to się nie wyrobię, ale zakładając,że będę mógł zostać do końca(czyli do 21.30 to możemy zacząć trochę później.
Dzisiaj napiszę o której najwcześniej będę mógł przyjść.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

Ja dziękuje współgraczom za piątkowe partie w K2, Yspahan i Forbidden Island. Moje wielbłądy okazały sie lepsze od Hermanowych (robimy rewanż w Battleline?? :D).

A przy okazji dziekuje także Keleno, Sir Lotharowi i Wasylusowi za kostkowe Elder Sign, Rekiny biznesu i kolejne fajne partie w Incan Gold (pierwsza gra Faiduttiego, która mi się spodobała).
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: ryba555 »

Ja dziękuję za partie glan more. Przypadło mi do gustu. I za yspahan no cóż wielbłądy nie są dla ryb :P.
Można się jeszcze do dominat species dołączyć?
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Keleno »

jingowawa pisze:A przy okazji dziekuje także Keleno, Sir Lotharowi i Wasylusowi za kostkowe Elder Sign, Rekiny biznesu i kolejne fajne partie w Incan Gold (pierwsza gra Faiduttiego, która mi się spodobała).
Również dzięki :) Ostatnio w ogóle mam szczęście do gier kooperacyjnych - zwykle za nimi nie przepadam, ale w Forbidden Island i Elder Sign mogę grać do upadłego! :D
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

ryba555 pisze:Ja dziękuję za partie glan more. Przypadło mi do gustu. I za yspahan no cóż wielbłądy nie są dla ryb :P.
Można się jeszcze do dominat species dołączyć?
To gra chyba na 6 osób, więc mamy jeszcze dwa miejsca. Dopisuję Cię.

Aktualna lista:
1. Kruker
2. Staszek
3. KubaP
4. Piotrsmu
5. ryba555

Timing jeszcze będzie podany, ale zakładamy granie najpóźniej od 17:00 do końca, czyli do 21:30, miejmy to wszyscy na względzie, żeby ktoś nie musiał uciekać o 19:00 :)
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Mustafa »

KubaP pisze:
ryba555 pisze:Ja dziękuję za partie glan more. Przypadło mi do gustu. I za yspahan no cóż wielbłądy nie są dla ryb :P.
Można się jeszcze do dominat species dołączyć?
To gra chyba na 6 osób, więc mamy jeszcze dwa miejsca. Dopisuję Cię.

Aktualna lista:
1. Kruker
2. Staszek
3. KubaP
4. Piotrsmu
5. ryba555

Timing jeszcze będzie podany, ale zakładamy granie najpóźniej od 17:00 do końca, czyli do 21:30, miejmy to wszyscy na względzie, żeby ktoś nie musiał uciekać o 19:00 :)
Chciałbym zauważyć, że gra może trwać naprawdę długo, pierwszą rozgrywkę w 3 osoby z tłumaczeniem zasad odbyliśmy od 16:30 do 21:30.
Więc zalecałbym realistyczne podejście do czasu jak i usunięcie jednej osoby ze składu, ze względu na wydłużenie czasu gry oraz nadmierną komplikację.
Przy doświadczonych graczach, którzy szybko wykonują ruchy, trzeba liczyć 1h na gracza.
Jeżeli chcecie zagrać mogę wytłumaczyć zasady, jeżeli będę miał czas.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

Keleno pisze:
jingowawa pisze:A przy okazji dziekuje także Keleno, Sir Lotharowi i Wasylusowi za kostkowe Elder Sign, Rekiny biznesu i kolejne fajne partie w Incan Gold (pierwsza gra Faiduttiego, która mi się spodobała).
Również dzięki :) Ostatnio w ogóle mam szczęście do gier kooperacyjnych - zwykle za nimi nie przepadam, ale w Forbidden Island i Elder Sign mogę grać do upadłego! :D
No mnie szczególnie zaskoczył Elder Sign. Siadałem do partii bez zupełnego przekonania, bo nie było nic innego do zagrania. A tymczasem rozgrywka zleciała naprawdę bardzo miło i szybko, co by było dla mnie największym pozytywnym zaskoczeniem ostatnich partii.
ryba555 pisze:Ja dziękuję za partie glan more. Przypadło mi do gustu. I za yspahan no cóż wielbłądy nie są dla ryb :P.
Można się jeszcze do dominat species dołączyć?
Yspahan z kolei był takim trochę negatywnym zaskoczeniem. Bo znowu wygrałem na budynkach dających bonusy. A przed partią mówiłem innym, że one są dopakowane. aby też mogli czerpać z nich dużo pkt. Była to też kolejna partia, gdzie nikt nie użył nadzorcy, by wysyłać karawaną towary. Czy ktoś tego używa w ogóle czasem?
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: kruker »

Mustafa pisze:
Chciałbym zauważyć, że gra może trwać naprawdę długo, pierwszą rozgrywkę w 3 osoby z tłumaczeniem zasad odbyliśmy od 16:30 do 21:30.
Więc zalecałbym realistyczne podejście do czasu jak i usunięcie jednej osoby ze składu, ze względu na wydłużenie czasu gry oraz nadmierną komplikację.
Przy doświadczonych graczach, którzy szybko wykonują ruchy, trzeba liczyć 1h na gracza.
Jeżeli chcecie zagrać mogę wytłumaczyć zasady, jeżeli będę miał czas.
Popieram. Przy 6 graczach to byśmy musieli się przenieść do jakiejś kebabiarni, bo nie ma szans zdążyć przed 21.30.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Mustafa »

na początek dobrze jest zagrać w 3 lub 4 osoby.
Ja tylko ostrzegam, nie zniechęcam bo gra jest naprawdę dobra i sam bym w nią zagrał ale macie już nad komplet :)
Zauważam ze gra najlepiej działa na 3 i 4 , sprawdzone przeze mnie, na 5 są dłużyzny i brak większej kontroli nad grą :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

Będę w piątek koło 16:30. Jeżeli nie uda się zagrać w Urban Sprawl, to proponuję coś z trójki:Antike, Le Have i Wysokie Napięcie.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Valmont »

Andreus pisze:Będę w piątek koło 16:30. Jeżeli nie uda się zagrać w Urban Sprawl, to proponuję coś z trójki:Antike, Le Have i Wysokie Napięcie.
Na chwilę obecną Urban Sprawl nie został nawet jeszcze wysłany. Dajcie trochę na luz ludzie, może ktoś odbierze osobiście na Essen, to raczej będzie najszybciej w Polsce jakiś egzemplarz w przyszłym tygodniu.
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Przemekk »

Andreus pisze:Będę w piątek koło 16:30. Jeżeli nie uda się zagrać w Urban Sprawl, to proponuję coś z trójki:Antike, Le Have i Wysokie Napięcie.
Ja się zgłaszam z wielką chęcią na Antike albo Wysokie Napięcie (chciałbym wreszcie ograć kraje beneluxu, mogę oczywiście przynieść).

Nieśmiało, ale jednak zaproponowałbym też Indonesię z Bartem, jeśli oczywiście byłby zainteresowany 8)

Mogę być o 17:00-17:10
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
ODPOWIEDZ