Eclipse (Touko Tahkokallio)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: costi »

Cena potężna. Na pewno będę chciał zagrać więcej niż raz przed zakupem, bo nie jest to kwota, którą mogę wydać w ciemno.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: maciejo »

Nataniel pisze:W okolicach Essen. Nie jestem pewien, czy na 100% uda się w dokładnie na Essen, czy może 1-2 tyg. po tym terminie.
No to fajnie,że piszesz.Eclipse było moim głównym powodem wyjazdu do Essen. :? Jakiś czas temu pisałem z kimś z Rebela i otrzymałem wiadomość,że gra będzie w Essen :cry:
Byłbyś tak uprzejmy i napisał jeszcze przed rozpoczęciem targów czy gra będzie tam dostępna czy też nie :) :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Cierń
Posty: 600
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Cierń »

Z tego wątku na BGG :

http://boardgamegeek.com/thread/699405/ ... ers/page/4

wynika, że na Essen będzie ok. 450 egzemplarzy Eclipse - w 3 wersjach językowych po 150 sztuk każda - francuska, angielska i niemiecko-włosko-polska. Można składać preordery wysyłając GM do użytkowtnika Stefan (Piazza31), z tym, że w zeszły piątek napisał o wolnych do zamówień 9 sztukach niemiecko-włosko-polskiej wersji - angielskich było jeszcze sporo. Ja wysłałem zamówienie dzień później - w sobotę i we wtorek dostałem potwierdzenie - jedna sztuka będzie na mnie czekać 8).
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Banan2 »

Nataniel pisze:Cena - ok. 260-280 zł
Prawdziwy Kosmos .... :( Też mam na wishliście, ale przy tej cenie chyba jednak najpierw "zagrać u kolegi".
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: surmik »

Cena sugerowana Posiadłości Szaleństwa to 280pln. W sklepach internetowych można kupić za 209pln. Nie będzie tak źle ;)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Don Simon »

Gra swietna - na pewno do kupienia.
Cena masakryczna. Trzeba bedzie polowac na znizki, promocje i ciulac kase...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Dabi »

surmik pisze:Cena sugerowana Posiadłości Szaleństwa to 280pln. W sklepach internetowych można kupić za 209pln. Nie będzie tak źle ;)
Po takiej zapowiedzi wypada czekać na rozwój wypadków. Nie mniej jednak i tak cena jest taka, że warto zagrać u kogoś. Lub chociaż poczekać na solidne recenzje nie tylko jakości rozgrywki ale również wykonania.

Szata graficzna takiej ceny nie zapowiadała.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Valmont »

Tylko jak tak nikt nie kupi, bo cena za wysoka i wszyscy będą chcieli zagrać u kolegi, to życzę szczęścia. trzeba będzie na recenzenckie kopie liczyć 8)
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: maciejo »

Moim zdanie 280 (70 €) to naprawde lekka przesada.Nie wierze,że gra będzie sprzedawana w takiej cenie.Nie wiem co jest w tej grze,że musi tyle kosztować.Mam wielką ochotę na zakup ale przy takiej zaporowej cenie chyba sobie odpuszcze i poczekam pare miesięcy na jakieś rozsądne obniżki. :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Liarus »

Chyba wszyscy poczekamy :D
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Protoplasm »

I będzie wyprzedaż bo zawalają magazyn :mrgreen:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Don Simon »

No jestem ciekaw jaka bedzie sprzedaz tak drogiej gry. Pryz cenie 280 PLN sytuujemy ja w sasiedztwie War of the Ring, Twilight Imperium itp. - a tego sie chyba az tak duzo nie sprzedaje.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Dabi »

I na tej półce cenowej to Eclipse zdecydowanie najgorzej wygląda wnioskując z tego co zaprezentowali a to może wpłynąć na sprzedaż negatywnie.

Szkoda :|
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: adikom5777 »

Oj tam oj tam. Wystarczy sprzedać dwie, trzy gry ze swojej liczącej kilkadziesiąt(set) gier kolekcji i będzie jak znalazł :)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2011, 22:53 przez adikom5777, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierń
Posty: 600
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Cierń »

Dabi pisze:I na tej półce cenowej to Eclipse zdecydowanie najgorzej wygląda wnioskując z tego co zaprezentowali a to może wpłynąć na sprzedaż negatywnie.

Szkoda :|
7 cudów też wyróżniało się negatywnie jeśli chodzi o relację cena/zawartość - a sprzedało się świetnie :wink:.

Eclipse na pewno ma krótszy czas gry od Twilight Imperium i lepszą skalowalnośc od Wojny o Pierścień - nie stawiałbym jej na straconej pozycji - w razie czego zapraszam do Gliwic na testy :P.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Don Simon »

Nie w jakosci gry problem, tylko jej cenie.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: bartek_mi »

No ja wysiadam :(
A się wydawało, że Space Hulk był drogi - tylko na nim chyba nikt nie stracił :)

Kolejna granica właśnie pęka... Jeszcze nie tak dawno 120 za grę to było dużo. Teraz 150 to norma. Widzę, że trzeba się szykować na 200 zł "normy".
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: farmer »

No, bolesna wiadomość z tą ceną...
Póki co liczę, że będzie to wyglądało tak, jak pisze surmik
surmik pisze:Cena sugerowana Posiadłości Szaleństwa to 280pln. W sklepach internetowych można kupić za 209pln. Nie będzie tak źle ;)
No, a jeśli jednak to będzie 280 zł... cóż, będę miał wielki zgryz przed gwiazdką :shock:

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: ozy »

bartek_mi pisze:Kolejna granica właśnie pęka... Jeszcze nie tak dawno 120 za grę to było dużo. Teraz 150 to norma. Widzę, że trzeba się szykować na 200 zł "normy".
Paliwo pękło, frank pękł, gry też pękły. :wink:
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: BartP »

Nie pękaj.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: _Paulus_ »

Bylem w Essen - gralem i relacje mozna znalezc w innym watku dotyczacym Essen ;-)

Tutaj napisze tak - juz na targach mozna bylo gre kupic za 60 ojro. I mysle, ze taka bedzie mniej wiecej cena wyjsciowa w sklepach, chociaz 60 ojro to 240 PLN czyli w necie pewnie bedzie za jakies 180-190 zlotych.

Gra ZDECYDOWANIE warta tej ceny.

W porownaniu do takiego Twilight Imperium czy Runewarsow gra je po prostu miazdzy. Dla strategow i maniakow gier wojenno-ekonomicznych sam miod.

Kilka uwag technicznych - w Eclipse mozna wygrac nie toczac ani jednej walki z innymi graczami. Natomiast wypadaloby zniszczyc neutralne statki obcych ras. Ale to sie da zrobic bez specjalnego inwestowania w militaria.

Da sie wygrac gre posiadajac mniej sektorow niz inni.

Mimo, ze mozna to raczej ciezko jest wyeliminowac calkowicie jednego gracza. Nawet bedac na krawedzi zniszczenia ma sie po co grac - bo majac malo systemow mamy bardzo tanie akcje (zero kosztow stalych).

Szczerze polecam. Ja sam kupilbym na targach - tylko skonczyla sie gotowka, a testowalem gre w piatek gdzie juz jechalem na oparach ojro ;-) Bedzie to pierwszy zakup za pazdziernikowa wyplate.
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Wilk »

A jak ze skalowalnością? Space Empires sobie odpuściłem po lekturze reguł, ale chętnie powitam na półce kosmiczne 4X, ale żeby trafić na moją listę zainteresowań, gra musi chodzić bardzo dobrze na 2 osoby. :)
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: _Paulus_ »

Wilk pisze:A jak ze skalowalnością? Space Empires sobie odpuściłem po lekturze reguł, ale chętnie powitam na półce kosmiczne 4X, ale żeby trafić na moją listę zainteresowań, gra musi chodzić bardzo dobrze na 2 osoby. :)
Nie wiem - ja gralem w 4 osoby. Wyglada na to, ze chyba sie da grac. Wiem jedno - na partyjke Eclipse moja ukochana bede mial szanse namowic - na TI nigdy.

To co moge powiedziec, to to ze w ciagu godzinki z tlumaczeniem zasad pyknelismy bodajze 4 rundy. Tzn. po zakonczeniu trzeciej prowadzacy zapytal czy juz kumamy o co chodzi i czy zgodzimy sie zeby nastepna runda byla ostatnia bo sa tez inni chetni do testowania. Wszyscy sie zgodzili bez problemu i odpalilismy ostatnia epicka runde gdzie na koniec bylo z 5 bitw i masa radosnego rzucania kostkami ;-)

Podobno bylismy jedna z najszybciej grajacych grup. Gralismy trzy osoby z Polski i jeden Holender, wszyscy weterani TI. Zasady byly tlumaczone po angielsku i bardzo szybko i przejrzyscie to poszlo. Praktycznie potem to juz samo lecialo, bo symbole na zetonach technologii byly "self-explanatory" i wogole nie siegalismy po instrukcje. Byly tylko dwa czy trzy pytania bo wygenerowalismy jakies dziwaczne sytuacje wiec potrzebny byl nam prowadzacy do wyjasnienia watpliwosci.
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: adikom5777 »

Wilk pisze:A jak ze skalowalnością? Space Empires sobie odpuściłem po lekturze reguł, ale chętnie powitam na półce kosmiczne 4X, ale żeby trafić na moją listę zainteresowań, gra musi chodzić bardzo dobrze na 2 osoby. :)
a Space Emipres odpuściłeś dlatego, że nie chodzi ma dwie osoby?
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Wilk »

Oczywiście, że nie. ;) Nawet przemawiał za tą grą mocny argument, czyli istnienie wariantu jednoosobowego, ale koniec końców wydało mi się to zbyt oldschoolowe, a zarazem oferujące zbyt mało dróg ku zwycięstwu. Ale chętnie bym jednak zagrał, by zweryfikować moje przypuszczenia. :)
Edit: a, i dzięki za spostrzeżenia nt. Eclipse, będę się przyglądał opiniom o skalowalności. ;)
ODPOWIEDZ