Poprosze o pomoc

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Poprosze o pomoc

Post autor: kapitanzbik »

Generalnie od roku jestem planszoholikiem, potrzebuje pomocy jesli chodzi o wybor kolejnej planszy:

Wlasciwie juz tylko czekam na dodruk Twilight Struggle i Caylus i na to definitywnie pojdzie kaska
Dodam,ze majac shoguna i civilization (za duzo krwi i za uzo negatywnej interakcja :twisted: ) i majac prawie same pary jako znajomych zauwazam, ze ze wzgledu na panie czesciej na stole laduje ticket to ride czy dixit niz cos ciezkiego.
Zeby nie pojsc pod most :) zastanawiam sie nad wyborem jednej z nich ( moje wnioski to wlasciwie zbior zlepek recenzji i opini ) i fajnie by bylo poznac wasze zdanie

1. Gra o tron 2 edycja
Za
-interakcja negatywna
-uwielbiam ksiazke i film i fajnie by bylo pobiegac po tych krainach
-serial robi furore wiec moze sie jednak dadza panie na to namowic
-no cos ala shogun ktorego bardzo lubie
przeciw
-no cos tam jednak nie bangla jak powinno ( choc 2 edycja chyba wiele rzeczy poprawia )
-dluga i nudna jak flaki z olejem
- no nie jest jednak az tak dobra jak shogun ( podobno )

2. Agricola
za
- no jest na 2 miejscu i jakby nie lajac BBG ranking to jednak cos w tym jest
- cos dla kobiety (owieczki i rodzina) :)
- nie za duzo interakcji a mimo to wciaga?
- uwielbiam brass - mozliwosc kombinowania, strategie wiec moze Agricola nie jest taka zla?
przeciw
- sims3 + pets ?
- jak mam chodowac marchewki to po pol godzinie bede drzemal przy stole?


3. Troyes
za
- po nijakim Essen zauwazylem,ze jednak gry z tamtego roku to byly rodzynki jednym z nich jest Troyes
- oprawa graficzna - rozne opinie mi sie podoba
- interakcja
- sredniowiecze

przeciw

-kostki ( choc podobno mozna to kontrolowac )
-moze jednak nie dorasta Agricoli jesli chodzi o grywalnosc jesli w koncu sie marchewki wkreca?

Dodam,ze jak najmniejsza losowosc i ze o Le Havre myslalem i ze moze sie kiedys skusze. Czemu Agricola? Bo tak jak pisalem jesli to ma byc cos ciezkiego to dla kobiet bardziej bedzie odpowiadalo budowanie farmy niz portu

Z gory dziekuje




Z tych 3 gier ktora byscie wzieli? Dodam ze narazie TOP1 dla mnie jest Brass, uwielbiam shoguna
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: Ryu »

kapitanzbik pisze:Dodam ze narazie TOP1 dla mnie jest Brass
I bardzo dobrze :mrgreen:

Z tych trzech (gram bardzo często z żoną):
1. Shipyard (podoba się z reguły kobietom :) ) - zamiast GoT'a...
2. Agricola
3. Troyes
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: wis »

Zakładam, że chcesz kupić grę, która nie będzie jedynie zbieraczem kurzu - czyli musi się podobać nie tylko Tobie. Po kolei:

1. Gra o tron - jeśli znajomi lubią kilkugodzinne sesje nad jednym tytułem. Jak ma nie być negatywnej interakcji, to pomyłka:)
2. Agricola - jeśli grupa jest nierówna, to nie pogracie - analitycy wdeptają w ziemie grających "na luzie". Jeśli nie ma takich przegięć, to powinno być ok, zwłaszcza, jeśli więcej osób lubi Brassa.
3. Troyes - najlżejszy (choć nie lekki) tytuł - może pasować.
4. Shipyard - wg mnie za ciężki, a przy tym słabszy i od Brassa, i Agricoli.

Żona Ryu (pozdrawiam!) mieści się w statycznym błędzie pomiaru, więc go nie słuchaj, chyba, że wszystkie pary u Was są jakieś inne i wszystkie panie zagrywają się w Brassa.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: asiok »

Żona Ryu (pozdrawiam!) mieści się w statycznym błędzie pomiaru, więc go nie słuchaj, chyba, że wszystkie pary u Was są jakZoieś inne i wszystkie panie zagrywają się w Brassa.
Ekhem... Ja tez z zona grywam w Brassa, Shipyarda i Caylusa.... Nie mieszalbym tu kwestii plci tylko bardziej checi.
Kolejnosc zaproponowalbym taka jak Ryu.
Awatar użytkownika
wilku5
Posty: 161
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:35
Lokalizacja: juz Wrocław / czasem okolice Poznania

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: wilku5 »

Wypowiem się ja (jako kobieta) :D
Otóż nie znam książki i filmu Gra o Tron. Z grą zetknęłam się raz, i jakoś mi nie przypadła do gustu. Może dlatego, że zetknęłam się tylko raz?... Ale jak mam długo (a chyba nie wszyscy mają do tego cierpliwość i chęci jak planszówkoholicy :D) to wolę... Descenta.
Pozostałych gier nie znam, więc się nie wypowiem.
Może popytaj znajomych (jeśli już z nimi w coś grałeś) jakie lubią klimaty, czy wolą dłuższą ale jedną grę, czy kilka krótszych partii itp.?
Jestem kobietą!
----------------------------------------------------
mail: wilkruk5@gmail.com
ozzman1

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: ozzman1 »

Hej,

Z perspektywy żony, siostry i koleżanki, które z nami zwykle grają:

- żona i siostra lubią Agricolę, mimo, że żona za skomplikowanymi grami nie przepada. Chyba działa magia świnek i owieczek :)
- koleżanka też przesadnie skomplikowanych gier nie lubi, ale ostatnio bardzo jej się podobał Steam
- z tytułów średniozaawansowanych - wszystkie bardzo lubią Na Chwałę Rzymu!

2 ostatnie tytuły nie są pozbawione losowości, ale moim zdaniem sprawia ona, że do tytułu chętnie się wraca.
inco_gnito
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2011, 05:17

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: inco_gnito »

Generalnie jeśli Panie znają książkę czy film GoT i im się podoba to idź tą drogą :P Kobiety to intrygantki, uwielbiają "dyplomacje"

Jeżeli nie GoT, to Agricola. Każdy sobie rzepkę skrobie.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2011, 12:43 przez inco_gnito, łącznie zmieniany 1 raz.
zewsi
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: zewsi »

kapitanzbik pisze:
1. Gra o tron 2 edycja
Za
-interakcja negatywna
-uwielbiam ksiazke i film i fajnie by bylo pobiegac po tych krainach
-serial robi furore wiec moze sie jednak dadza panie na to namowic
-no cos ala shogun ktorego bardzo lubie
przeciw
-no cos tam jednak nie bangla jak powinno ( choc 2 edycja chyba wiele rzeczy poprawia )
-dluga i nudna jak flaki z olejem
- no nie jest jednak az tak dobra jak shogun ( podobno )

Z tych 3 gier ktora byscie wzieli? Dodam ze narazie TOP1 dla mnie jest Brass, uwielbiam shoguna
Mam pierwszą edycję Gry o Tron. Absolutnie nie zgadzam się z każdym sprzeciwem wymienionym przez Ciebie dotyczącym tej gry.
Według mnie bangla, nie jest nudna i jest lepsza niż Shogun.
Natomiast w mojej opinii każda z tych cech charakteryzuje Troyes.
Agricola jest gdzieś pomiędzy.
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: artch »

Pozycji GoT nie znam, natomiast wybierając pomiędzy Agricolą a Troyes myślę, że pierwsza z nich jest bardziej delikatna :D choć tylko do czasu, kiedy wszyscy nauczą się w nią grać, druga pozycja to gra wg mnie bardziej agresywna, mnóstwo matematyki, przeliczania, analizy czy grać bardziej dla siebie, czy też podbierać kostki innym burząc ich planowane strategie - po rzucie kośćmi praktycznie trzeba sobie w głowie rozegrać daną rundę, zanim będzie się wykonywać akcje, co akurat uważam za OK.
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: kapitanzbik »

Wielkie dzieki za pomoc. Sklaniam sie ku Agricoli coraz bardziej. Jeszcze jedno pytanie czy Le Havre jest bardzo podobne czy znajdzie sie miejsce dla 2 tych gier - to tak na przyszlosc ;) bo jednak ten port i ogolnie grafika bardzo do mnie przemawia a tak jak pisalem narazie chcialbym cos dla "wszystkich",zeby to obrazowo przedstawic

Zenska czesc cos w stylu:

Agricola - o super marchewki i krowki
Le havre - o boze jak nie koleje to porty

I jeszcze jedno wlasnie jak wedlug was wypada GoT w porownaniu do Shoguna?

dziekuje
inco_gnito
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2011, 05:17

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: inco_gnito »

Le Havre nie przypadł do gustu kobietom z którymi gram.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: maciejo »

kapitanzbik pisze:Generalnie od roku jestem planszoholikiem, potrzebuje pomocy jesli chodzi o wybor kolejnej planszy:
Podobno jest już jakaś wszywka.Musisz popytać w aptece.Ale chyba nie jest refundowana :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: gafik »

maciejo pisze:
kapitanzbik pisze:Generalnie od roku jestem planszoholikiem, potrzebuje pomocy ...
Podobno jest już jakaś wszywka.Musisz popytać w aptece.Ale chyba nie jest refundowana :wink:
Tutaj raczej grupa wsparcia Anonimowych Planszoholików się przyda... :lol:
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Poprosze o pomoc

Post autor: Pierzasty »

gafik pisze:
maciejo pisze:
kapitanzbik pisze:Generalnie od roku jestem planszoholikiem, potrzebuje pomocy ...
Podobno jest już jakaś wszywka.Musisz popytać w aptece.Ale chyba nie jest refundowana :wink:
Tutaj raczej grupa wsparcia Anonimowych Planszoholików się przyda... :lol:
*głosem członka grupy wsparcia* Czeeeść kapitanzbik...
ODPOWIEDZ