Warhammer: Inwazja LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: gafik »

SeeM pisze:... Niuanse pojawiły się wraz ze zwiększeniem puli kart, ale to nie jest problem dla początkujących.
Jeśli nie jest to problem dla początkujących, to dla kogo?
IMO właśnie jest problem, bo miało być prosto... a doświadczeni gracze rozkminią co i jak, bo wraz ze wzrostem ilości wzorów kart nieuchronnie rośnie (wykładniczo) ilość interakcji między nimi i będzie dochodziło coraz częściej do sytuacji tzw. "wyjątkowych", gdzie dojdzie do tego, że decydować będą musieli twórcy gry co z tym "fantem" zrobić!? I znowu pojawią się różne listy kart zabronionych i ograniczonych, różne formaty turniejów i Bóg wie jeszcze co? Wydaje mi się, ze to jest nieuchronne, nieazleżnie od tego, jak prosta miała być gra w swoich założeniach ;)
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: tchazzar »

Z mojego doswiadczenia wynika, ze wiekszych problemow nie ma w podstawce. Fakt jest ten "nieszczesny" stos, ale to wlasnie on jest esencja gry.
Sprawa druga skomplikowane karty i ich komba. Logiczne jest, ze gdy mamy pule x kart, potem zwiekszamy ja do 10x, pojawiaja sie ubercomba ( vide innowacja, reclaiming the fallen i dwarf ranger) - stad restrykcje . Pamietam, ze sporo dymu było z karta iron discipline i do dzis ludzie nie wiedza " czy aby na pewno mogę tego uzyc na costam".
Jak ktos chce prostej gry karcianej z kilkoma wzorkami to niech sobie zagra w wojne...
zio
Posty: 29
Rejestracja: 14 sty 2011, 20:20
Has thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: zio »

@szmajchel, @pan_satyros, @SeeM
dzięki za pomoc, spróbuję lodowiska Mayday Fit :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: schizofretka »

Czy ktoś byłby zainteresowany segregatorem z grafiką Warhammer Invasion do trzymania kart? Można takie zrobić na zamówienie, grubości 4 lub 6cm. Koszt to około 20PLN za sztukę przy serii minimum dziesięciu. Gdyby było więcej chętnych, możnaby zrobić kilka różnych wersji - ja potrzebuję trzech (chaos, order i neutrale) i fajnie byłoby mieć różne grafiki.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: 77rpm »

Fajny pomysł, pokaż jak by to wyglądało bo wstępnie mi się podoba pomysł. I też jestem na trzema seg.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: pan_satyros »

Aktualnie mam segregatory UltraPro, ale jakby to miało porządnie być wykonane to bym to rozważył.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: schizofretka »

Dajemy firmie grafikę, ona robi segregatory. Nie mam wcześniejszych doświadczeń, więc nic nie zagwarantuję. Więcej w tym wątku: http://whinvasion.pl/viewtopic.php?f=2&t=1549
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: _Paulus_ »

Takie proste pytanie bo dopiero zaczynam:

Rozumiem, ze mozna miec w decku wiecej niz jedna karte (poza zbanowanymi czy z restrykcja) - w takim razie dlaczego nie wszystkie karty z podstawki byly w trzech kopiach?

Jedyna szansa zdobycia dodatkowych kopii kart z podstawki jest kupienie jeszcze jednej podstawki/wymiany? Czy wystepuja w jakichs dodatkach? Czy sa tez tak slabe, ze nikt majac dodatki z kart z podstawki nie korzysta?

Pzdr.
Each man faces death by himself. Alone.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: schizofretka »

_Paulus_ pisze:w takim razie dlaczego nie wszystkie karty z podstawki byly w trzech kopiach?
Żebyś kupił trzy kopie. Oficjalnie, jest to kompromis pomiędzy różnorodnością a grywalnością przy ograniczonej łącznej liczbie kart w pudełku. Niektóre karty z podstawki są wciąż wykorzystywane, w różnym stopniu zależnie od frakcji i pomysłu na deck. Teraz nie pamiętam w ilu kopiach była która karta, więc nie powiem ci dokładnie z czym będzie problem, ale dla jednego gracza i nie imperium zdecydowanie lepiej kupować dodatki niż kolejny zestaw podstawowy. Jeśli zestaw ma obsłużyć dwie osoby, warto zastanowić się w którymś momencie nad drugim ze względu na wioskę niczyją i wykopalisko spaczenia.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

_Paulus_ pisze:Czy sa tez tak slabe, ze nikt majac dodatki z kart z podstawki nie korzysta?
Dobrym przykładem obecnej sytuacji jest Załoga Krasnoludzkiego Działa, która w podstawce jest w jednym egzemplarzu, a krasnoludy nie ruszają się bez trzech takich na turniej. Jedynymi kartami z podstawki, którymi poza tym grają są (a i to nie zawsze) Kościół Sigmara, Innowacja, albo Wykopalisko Spaczenia. Czyli na granie turniejowe potrzebne są 3 CS, choćby dla jednej karty. To najbardziej skrajny przypadek, ale Dark Elf i Orki nie mają pod tym względem wcale lepiej.

Core Set ma to do siebie, że po pewnym czasie kupowania dodatków po prostu potrzebujesz kolejnego. Różnie ludzie sobie radzą. Jedni kupują od razu dwa brakujące, inni się wymieniają, a jeszcze inni (jak ja) kupują CS na spółkę i potem wyrównują stan na handelku. Myślałem, że od czasu dodatków zawierających 3 kopie wszystkich kart zamiany przestana mieć sens, ale pula kart robi się już powoli tak duża, że handel przeżywa drugą młodość. Możesz też szukać okazji na whinvasion i Allegro, gdzie zdarzają się aukcje graczy rezygnujących z Inwazji i kupując hurtowo można sporo zaoszczędzić.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: _Paulus_ »

Planuje dosc mocno inwestowac w ta gre - nie tylko finansowo (te dodatki...), ale rowniez czas wolny.

Na razie ze znajomym mamy po jednym Core Set. Dokupimy trzeci i powinno byc ok, tak dlugo jak nie bedziemy grac podobnymi deckami ;-)

Czy ten problem dotyczy rowniez duzych dodatkow (Legendy itd.)?

Mozna grac Order vs. Order?/Destruction vs. Destruction? Bo nigdzie takiego obostrzenia w instrukcji nie znalazlem coby zabranialo takiego meczu...
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

_Paulus_ pisze:Mozna grac Order vs. Order?/Destruction vs. Destruction? Bo nigdzie takiego obostrzenia w instrukcji nie znalazlem coby zabranialo takiego meczu...
Oczywiście. Finały ostatnich dużych turniejów w Polsce to niemal same Imperium vs. Imperium.
Problem dotyczy jedynie podstawki, Ulthuanu i sześciu pierwszych dodatków. Potem FFG się zorientowało, że nie nadąża drukować 3 battlepaków dla każdego i mamy teraz dodatki zawierające 3 kopie wszystkich kart.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: _Paulus_ »

SeeM pisze:
_Paulus_ pisze:Mozna grac Order vs. Order?/Destruction vs. Destruction? Bo nigdzie takiego obostrzenia w instrukcji nie znalazlem coby zabranialo takiego meczu...
Oczywiście. Finały ostatnich dużych turniejów w Polsce to niemal same Imperium vs. Imperium.
Problem dotyczy jedynie podstawki, Ulthuanu i sześciu pierwszych dodatków. Potem FFG się zorientowało, że nie nadąża drukować 3 battlepaków dla każdego i mamy teraz dodatki zawierające 3 kopie wszystkich kart.
Dzieki za info.

Jeszcze do tych pierwszych battle packow z cyklu korupcji - te 40 kart to losowe karty w danym zakresie? Czyli np. 1-20 moge trafic same 1? Czy to sa dwie kopie tej samej karty? Czy napewno po 1 kopii karty w danym zakresie, a reszta losowo z danego zakresu?

edit: znalazlem odpowiedz na to pytanie na tej stronie.
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: tchazzar »

Bardzo dobry artykuł przema dla początkujących. Część pierwsza poświęcona frakcjom zniszczenia ( orki, dark elfy, chaos ). Możemy poczytać o tym co kupić, po co, kiedy, jak, gdzie ;), dlaczego prosów zainteresują pewne karty, a jakie spodobają się każualowcom. Autor opisuje krótko każdą z kart do ww. ras, które do tej pory się pojawiły.
Szczególnie polecam szukającym czegoś fajnego dla swojej ulubionej rasy, a nie mających zamiaru kupować wszystkiego.

W pozostałych tekstach przemo pisze o m.in o tym jak grać z imperium, prezentuje różne typy decków chaosowych, opisuje najlepsze unity za 3 zasoby itp. Nic tylko czytać.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: 77rpm »

Tylko podstawka i cykl spaczenia mają karty x1 - inne dodatki mają wszystkie karty x3
Zbadaj co jest w jakim dodatku - deckbox.org klikasz na filtr ustawiający wg dodatku i masz wszystko czysto pokazane.
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: siemian »

77rpm pisze:Tylko podstawka i cykl spaczenia mają karty x1 - inne dodatki mają wszystkie karty x3
Zbadaj co jest w jakim dodatku - deckbox.org klikasz na filtr ustawiający wg dodatku i masz wszystko czysto pokazane.
Jeszcze Szturm na Ulthuan ma karty w mniej niż 3 kopiach. Na deckboxie nie sprawdzisz ilości kart w pudełku, lepsza pod tym względem jest strona war.dbler.com. Dawno nie aktualizowana ale zawiera potrzebne informacje.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: _Paulus_ »

Gdzie w Warszawie mozna grac w Inwazje regularnie?
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

_Paulus_ pisze:Gdzie w Warszawie mozna grac w Inwazje regularnie?
W każdy poniedziałek są turnieje w Altdorfie, przy Placu Konstytucji.
http://altdorf.com.pl/index.php?option= ... =7&lang=pl
http://whinvasion.pl/viewtopic.php?f=13&t=1588

Od święta są jeszcze turnieje w Paradoksie. Takiego typowego, luźnego grania na mieście już od dłuższego czasu nie ma, bo ludzie się wyżywają na turniejach. Najbliższa okazja, żeby pograć dłużej bez wcześniejszego zapisywania i czekania czy się zwolni miejsce to Rzuć Kostką 3 grudnia przy Wileniaku. Już się zapowiedziała mała grupka.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

A, no bo zapomniałem.

NASI GÓRĄ ! !

Na mistrzostwach Europy Wrocław i Gdańsk w finale. Nasi wygrali wszystkie cztery turnieje WHI - http://warhammer-inwazja.pl/
+ (BGG)
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: sowacz »

Kupiłem sobie do towarzyskiego grania podstawkę Warhammera i gra jest naprawdę bardzo przyjemna.
Czy ktoś może napisać w jaki sposób najlepiej grać w 4 osoby?
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Cogito »

Najlepiej złożyć cztery talie i zrobić mini turniej :)
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: sowacz »

No też można, ale czytałem coś tu o hołm rulsach, że gracze siadają w kole i można atakować tylko gracza po lewej stronie. Sprawdza się to?
Pytanie do tego wariantu: co w momencie gdy jeden gracz będzie miał spalone dwie strefy? Gra dalej aż jego współgracz też będzie miał dwie spalone i wtedy obaj przegrywają, czy odpada automatycznie i gracz po jego prawej może już atakować swojego gracza po prawej?
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: farmer »

Raz graliśmy z tym atakowaniem gościa po lewej - mi osobiście się nie podobało. Wystarczył jeden gość co się bunkruje i ten naprzeciw ma ciepło. Bunkier się bunkruje zamiast atakować, więc jego "ofiara" bez przeszkód wszystko w pole bitwy wsadza, więc z kolei jego ofiara jest ciągle atakowana i nic na to nie może poradzić (bo wszak atakuje tylko tego 4tego)...

Dużo bardziej podobało się nam to:
http://forum.gry-planszowe.pl/viewtopic ... 19&t=13123
ale też graliśmy tak tylko raz, więc nie jest mocno przetestowane :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: _Paulus_ »

Wczoraj udalo mi sie zagrac dwie partyjki kartami z podstawki.

Chaos vs. Krasnale
Imperium vs. Zieloni

O ile pierwsza gra byla dosc wyrownana i gdyby w ostatniej swojej rundzie na pusta reke Chaos dociagnal na reke choc jedna jednostke to by wygral. Zabraklo mu jednak jednego HaPeka do spalenia drugiej strefy i Krasnale w swojej rundzie spalily druga strefe Chaosu.

Partyjka Imperium vs. Zieloni byla szybka i jednostronna. Zieloni spalili dwie strefy, a trzecia prawie byla spalona. Imperium nie moglo sie bronic wszedzie przed zalewem Zielonej chmary. Gdzie by nie postawili obrony to i tak zieloni by ich spalili. Dzieki Waaaagh! nastapil atak w nieuszkodzona strefe Quest, ktorej bronil jeden biedny ludek 1/1 (jakis leszcz bez specjalnych zdolnosci). W tym czasie Kingdom spalone, Battlefield 7 uszkodzen i dwa rozwiniecia wystawione (czyli niby 3 hapy) plus 5hp w broniacych jednostkach.

Takie moje dwa odczucia. Gra jest szybka. Jakos ciezko mi wyobrazic sobie sytuacje gdzie gracz przegrywa bo konczy mu sie talia. Nawet w wyrownanym meczu Chaos vs. Krasnale nie doszlismy do polowy kart w talii. Szybko poszlo.

Dokupie troche kart z dodatkow, poczytam - pogram dalej. Pewnie jako nowicjusz mam spaczone spojrzenie :D
Each man faces death by himself. Alone.
Grzegorz973
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2007, 20:47
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Grzegorz973 »

Ja zagrałem póki co pod 150 partii i też nigdy nie zdarzyło się by komuś skończyła się talia, chociaż kilka razy było blisko. Inna sprawa, że nikt nie skonstruował talii na "przewinięcie" przeciwnika - a jest chyba taka możliwość.
ODPOWIEDZ