Kolejna gra dla chłopaków

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: Alabama1 »

Szukam gry dla 10,5 oraz 8 latka. Chłopaki w planszówki chetnie grają, 2 razy w tygodniu chodzą na planszówkowe zajęcia. W tej chwili (jako, że mamy dużo gości) najczęściej grają w Small Worlda, Pirate Cove i Osadników, czasem Galaxy Truckera. Na kółku planszówkowym grają chętnie w Agricolę i Cytadelę.
Chetnie kupiłabym im jakieś gry, szczególnie, że święta i imieniny się zbliżają i szukam dwóch:
- efektownej graficznie (jak przyjdą do nich goscie) i proste zasady
- bardziej wymagającej

Lubią gry ekonomiczne (szczególnie starszy - fasolki długo były hitem) i fanastykę. Myślałam o Władcy Pierścieni (bo to ulubiony film), ale nie jestem pewna czy będzie OK, bo mamy jedną grę kooperacyjną (Pandemic) i zupełnie im nie podeszła.

Poradzcie, bo im dłużej szukam tym mam większy mętlik w głowie. Mają i czasem grają w Pociągi, Stone Age, Dominiona
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: lukaszkuch »

Alabama1 pisze: - efektownej graficznie (jak przyjdą do nich goscie) i proste zasady
- bardziej wymagającej
Filary Ziemi - zdecydowanie efektowny wygląd planszy, zasady dość proste
Alabama1 pisze: - bardziej wymagającej
Caylus - co prawda nie są to klimaty fantastyczne ale gra jest wymagająca i mocno wciąga.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: schizofretka »

Jako pierwsza Tikal - proste zasady, ładna, ale sposobności do pogłówkowania więcej niż w wymienionych przez ciebie grach. Ewentualnie Genua - nie jest to najpiękniejsza gra pod słońcem, ale jest ładna, bardzo wysoka interakcja a do tego całkowicie pozytywna.

Władcę sobie odpuść, to studnia bez dna (a do tego lepsza i tak jest Warhammer Inwazja)

Jeśli dla chłopców, to może Bitwy Westeros? Zasady trzeba by im pewnie wytłumaczyć, ale jak się raz przez nie przebrnie, to gra nie jest specjalnie skomplikowana. Do tego zbliża się reedycja War of the Ring, więc jeśli masz fanów Tolkiena w domu, to pewnie zakup cię czeka.

Myślę, że Agricola również będzie do ogarnięcia, a to gra na lata.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: gafik »

Age of Empires III - bardzo ładnie wydana, duża plansza, mnóstwo figurek, odkrywanie terytoriów, walka z indianami, kolonizowanie krain, budowanie imperium i wiele innych akcji w bardzo intuicyjnie zorganizowanych zasadach, można grać we dwójkę, ale w 3 osoby i więcej (do 6 osób) gra jest bajeczna i wybitnie klimatyczna, w sam raz dla chłopaków. Mój 10-latek śmiga równo i mnie ogrywa.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: mistrz_yon »

Jabtam wierze w Kramera. Rozwaz Colosseum, Haciende i Seeland.
Szybkie i emocjonujace jest tez Hab&Gut.
ronczi
Posty: 332
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: ronczi »

Ja jak zwykle polecę Świat bez Końca (najpiękniejsza gra mojej kolekcji)
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: 7koliberek9 »

Graficznie rzeczywiście Świat bez Końca i Filary Ziemi oczarowują, do tego w miarę łatwe zasady.

Polecam również K2. Gra posiada wariant łatwiejszy i trudniejszy, osobiście podoba mi się graficznie.

Puerto Rico - bardzo dobra ekonomiczna gra, nie za łatwa, nie za trudna. Miss piękności gier planszowych nie jest ale przyjemność rozgrywki sprawia ze nie zwraca się uwagi na wygląd.

Caylus - ładny graficznie, bardzo dobry tytuł tylko nie wiem czy na chwilę obecną nie za trudny :?

Pandemic dla dzieci jako pierwsza gra kooperacyjna rzeczywiście mógł ich nie zaciekawić. Może coś w tym stylu ale z potworami, duchami?
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: wis »

A może któryś dodatek do Small Worlda? Bardzo dobry tytuł - ładny, łatwo się tłumaczy i ma dobrą regrywalność.

Filary Ziemi są ładne (ilustracje, poza tym kosteczki jak w większości euro), ale są wg mnie słabszą pozycją od Agricoli - nie polecam. Może właśnie Agricola?
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: rzaba »

a może Claustrophobia? Jest efektownie wydana (super figurki, fajne kafle podziemi), w klimatach 'dla chłopców' (potwory, demony, wojownicy), zasady nie sa jakos szczegolnie cięzkie (ja gram z moim synem i troche naginamy bo młody jeszcze czytac nie umie, hehe), jest walka, jest troche losowosci wiec i młodszy może wygrać
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: schizofretka »

O tak! Claustro to idealna gra dla chłopców, niekoniecznie małych :)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: FortArt »

Alabama1 pisze: - efektownej graficznie (jak przyjdą do nich goscie) i proste zasady
Pewnie można by olśnić gości Taluvą. Świetnie jako starter dla nowych w świecie planszy sprawdzi się Mord im Arosa czy "Hej, to moja ryba".
Alabama1 pisze: - bardziej wymagającej
RoboRally, Tikal
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: WRS »

Pewnie mętliku nie zmniejszę, ale kilka propozycji wypiszę:

303 - proste zasady, szybka, wojenna. Chłopcy w każdym wieku lubią takie gry. A przy krótkim czasie rozgrywki może być przydatna by jakiś szybki miniturniej zorganizować albo dać spóźnionym kolegom do pogrania, gdy reszta ekipy kończy aktualną rozgrywkę.

Age of Empires - popieram przedpiśców. 2-6 graczy, dużo dróg do zwycięstwa, walki, wyprawy - no i bardzo dobra gra!

Automobile - 3-5 ekonomiczna, wymagająca, motoryzacyjna!

Cyklady - 2-5 graficznie imponująca, mnóstwo figurek, dość proste zasady, walka o wpływy, wielkie emocje!

W roku Smoka - 2-5, bardziej wymagająca, ale dająca ogromną satysfakcję.

K2 - popieram przedpiśców (1-5)

Wikingowie - 2-4, bardzo ładna graficznie i dająca dużo radości rozgrywka

Z tych na większą (6+) ilość osób: Resistance, Dixit Odyssey, 6. bierze, Bausack, Prawo dźungli, Dobble.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: SeeM »

Warhmmer Inwazja. U mnie na świetlicy chłopaki od pół roku nie chcą niczego innego (a mają w czym wybierać). Fakt, że mam dużo kart i co jakiś czas zmieniam talie, ale mamy nawet małą ligę w każdy piątek. Turnieje wakacyjne i zimowe bez Inwazji w ogóle dla nich nie istnieją.

Potem za dodatki masz wynoszenie śmieci, odkurzanie, zmywanie i co tylko chcesz. :)
+ (BGG)
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: srokaplotkara »

Świat bez końca - piękna szata graficzna, gra bardzo fajna.
Może Szogun... ciekawa mechanika, spora interakcja, dużo elementów i ładnie wykonana.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: maciejo »

Padło wiele głosów na Filary.Niestety nie wyobrażam sobie bandy chłopaków grających w Filary Ziemi :? Rzeczywiście piękna jest ale chyba dla rodziców.
Gry tego typu zostawmy dla kółka planszówkowego 8)
Poza tym kolega w poście napisał:
"- efektownej graficznie (jak przyjdą do nich goscie) i proste zasady"
Chodziło zapewne o gości chłopaków czyli ich rówieśników.
To musi byś coś z figurkami żeby kumplom gały powyłaziły :D
Filary dla 10-cio letnich chłopaków :roll: NIEE :!:
SH3,Dreadfleet,Claustrophobia,Rallymyn,Wings of War,Pitchcar TAAK :!:

:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: folko »

Delikatnie zaproponuje moje Drako... chyba wszystkim dzieciom (młodszym i starszym) jakie grały bardzo się podobało.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: maciejo »

folko pisze:Delikatnie zaproponuje moje Drako... chyba wszystkim dzieciom (młodszym i starszym) jakie grały bardzo się podobało.
Popieram :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: WRS »

Jedyna wada (przy zadanej specyfikacji) Drako (oraz proponowanego wcześniej przeze mnie 303) to dwóch graczy.

Ale mając Drako i 303 można fajnie się bawić w turnieje - a rywalizacje wszyscy lubią!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: Alabama1 »

Witam

Dziękuję za propozycje, przeglądałam gry i wydaje mi się, że AGE OF EMPIRES III mógłby być bardzo dobry. Zastanawiam się na nad Claustrophopią, ale wg pudeka jest ona od 14 lat - czy 8 -latek sobie poradzi (bardzo lubi grać i zawsze się dołącza). Przyznaję, ze nadal mam mętlik, ale coś już wybiorę z Waszych propozycji.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: WRS »

Poradzi sobie, jeśli lubi grać.
Natomiast jest - o czym gdzie indziej pisałem - kwestia atmosfery/klimatu w tej grze. Demony, potwory - są dzieciaki, które bardzo to przeżywają.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: maciejo »

Alabama1 pisze:Witam

Dziękuję za propozycje, przeglądałam gry i wydaje mi się, że AGE OF EMPIRES III mógłby być bardzo dobry. Zastanawiam się na nad Claustrophopią, ale wg pudeka jest ona od 14 lat - czy 8 -latek sobie poradzi (bardzo lubi grać i zawsze się dołącza). Przyznaję, ze nadal mam mętlik, ale coś już wybiorę z Waszych propozycji.
Bez problemu sobie poradzi.Gra jest banalnie prosta a ograniczenia wiekowe spowodowane są tylko tematyką.Obejżyj najpierw Profil gry na BGG i wtedy zdecduj czy ta gra nadaje się dla ośmiolatka :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
M4rcu
Posty: 10
Rejestracja: 17 paź 2010, 08:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: M4rcu »

Alabama1 pisze: Chetnie kupiłabym im jakieś gry, szczególnie, że święta i imieniny się zbliżają i szukam dwóch:
- efektownej graficznie (jak przyjdą do nich goscie) i proste zasady
- bardziej wymagającej

Lubią gry ekonomiczne (szczególnie starszy - fasolki długo były hitem) i fanastykę.
Również szukałem podobnej gry i mogę z czystym sumieniem polecić Cyklady (polecam recenzję u Wookiego - ona mnie przekonała gdy zastanawiałem się co wziąć - AOE III czy Cyklady).

Bardzo ładnie wydana - dużo figurek piękna i gruba plansza, estetyczne karty , żetony itd.
Działa wg mnie świetnie zarówno na 2 jak i 4 osoby (można też w 5, ale jeszcze nie było okazji).
Zasady są bardzo proste, jednak gra bynajmniej nie jest prostacka. Wymaga sporo główkowania i wielu decyzji do podjęcia np.: którego z bogów zatrudnić podczas licytacji, aby sobie pomóc i utrudnić życie przeciwnikowi, albo czy najechać już zajętą wyspę czy zająć neutralną, kumulować złoto na następny cykl czy licytować już itp. itd.
Sporo interakcji (walki o wyspy, o bogów w trakcie licytacji, wykorzystywanie kart "potworów"), pseudo ekonomii (jak dobrze wydać złoto w czasie licytacji żeby zostało na dodatkowe floty/odzdziały/budynki).
Klimat co prawda mitologiczny ale jak dla mnie fantasy i mitologia są lekko zbliżone do siebie.

Gra z tego co wiem jest już praktycznie niedostępna (ja w każdym razie znalazłem tylko jeden sklep który miał ją na stanie - w dodatku w moim mieście i za rozsądną cenę), a to myślę też świadczy o grze pozytywnie.

Jakby co to na PW mogę podesłać namiary www na sklep (zdaje się że na forum ogólnym jest to zabronione).
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: Alabama1 »

Poproszę o namiar na Cyklady na priva, nie znalazłam tej gry, a chciałam ja zobaczyć
.
Claustrophobię raczej sobie odpuszczę bo faktycznie jest zbyt mroczna, a mam jeszcze w domu 4,5 latka, który we wszystkim asystuje. Ostatnio Pani w przedszkolu powiedziała, że Szymon bawił się, że jest Nazgulem na upadłej bestii....
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Kolejna gra dla chłopaków

Post autor: SeeM »

Alabama1 pisze:Poproszę o namiar na Cyklady na priva, nie znalazłam tej gry, a chciałam ja zobaczyć
.
Claustrophobię raczej sobie odpuszczę bo faktycznie jest zbyt mroczna, a mam jeszcze w domu 4,5 latka, który we wszystkim asystuje. Ostatnio Pani w przedszkolu powiedziała, że Szymon bawił się, że jest Nazgulem na upadłej bestii....
OT - Dobre! Znaczy prawidłowo się rozwija. Chociaż moim zdaniem powinien już wchodzić w okres Khorna: "Krew dla boga krwi! Czaszki dla tronu czaszek!" Powinnaś popracować z nim w domu. :mrgreen:
+ (BGG)
ODPOWIEDZ