Boardgaming.com - strona-gra o grach planszowych

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
UruramTururam
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:36

Boardgaming.com - strona-gra o grach planszowych

Post autor: UruramTururam »

Miłośników gier planszowych, a w nieco mniejszym stopniu także miłośników RPG-ów może zainteresować informacja o otwartych betatestach nowego serwisu poświęconego takim grom: http://boardgaming.com (dostępnego w języku angielskim). Serwis ten ma ciekawą oprawę graficzną i sam z siebie zorganizowany jest jako gra przeglądarkowa - czyli aktywni użytkownicy sami uczestniczą w meta-grze, której tematyką są... właśnie gry!

Uczestnicy owej meta-gry zdobywają punkty i zdolności specjalne rozbudowując serwis (na przykład: pisząc recenzje i porady do gier, oceniając gry, czy też zaznaczając, w które z nich ostatnio grali). Zdobyte punkty pomagają z kolei skuteczniej promować swoje ulubione gry wśród innych użytkowników portalu. Jak na mój gust, całość jest bardzo zgrabnie przemyślana.

W chwili obecnej w serwisie jest zarejestrowane: około 150 planszówek, około 70 karcianek niekolekcjonerskich, 14 gier miniaturkowych, 14 gier dla dzieci, 10 strategii abstrakcyjnych, 10 karcianek kolekcjonerskich, 8 gier towarzyskich, 5 RPG-ów i 4 gry kościane. Oczywiście, baza gier będzie sukcesywnie rosła. Zarejestrowanych jest - jak na razie ponad 1900 użytkowników.

Zapisy na betatesty trwają do końca sierpnia. Chętni muszą uzyskać kod od osoby już zarejestrowanej. Jeśli ktoś miałby ochotę na zapisanie się do "gry o grach", może wysłać mi prywatną wiadomość na tym forum w celu otrzymania zaproszenia z kodem dostępu. Postaram się sprawdzać i rozsyłać co najmniej raz dziennie aż do środy 31-go sierpnia rano. W PM-ce proszę podać e-mail, na który ma zostać wysłane zaproszenie. Strona rozpozna zaproszonego użytkownika właśnie po tym e-mailu.

[Jeśli sprawa była tu juz znana, to przepraszam za spam. Ale skorzystałem z forumowej wyszukiwarki i nic na ten temat nie znalazłem...]

Edit: proszę zwrócić uwagę na podkreślony tekst. Wszystko przebiega znacznie sprawniej, jeśli nie muszę osobno prosić w zwrotnej wiadomości o adres mailowy. Ostatnie sprawdzenie tematu nastąpi jutro (śr. 31.) pod wieczór. Zaproszenia można wykorzystać do północy z 31 na 1-go (czasu amerykańskiego).
Awatar użytkownika
UruramTururam
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:36

Re: Boardgaming.com - strona-gra o grach planszowych

Post autor: UruramTururam »

"Gra o grach" na Boardgaming.com rozwija się w najlepsze: w bazie są już 344 gry (w tym polskie, np. K2) i ich liczba wciąż rośnie. Zwiększyła się liczba dostępnych zadań i premii za ich wykonanie. Zarejestrowanych jest 2111 graczy, a betatesty weszły w kolejną fazę i znowu można się rejestrować. Osoby chcące dołączyć do kolejnej fazy betatestów (serwis jest wciąż w fazie beta) mogą mi wysłać prywatną wiadomość na tym forum zawierającą adres e-mail, na który prześlę zaproszenie z kodem dostępu.

Na razie nie wiadomo, jak długo rejestracje na kolejna fazę testów pozostaną otwarte. W każdym razie - zapraszam!
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Boardgaming.com - strona-gra o grach planszowych

Post autor: kolderek »

ja też mogę dać zaproszenie jakby co - potrzebne 2 osoby, żeby wykonać questa :)
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Boardgaming.com - strona-gra o grach planszowych

Post autor: Monk »

Również bym się pisał. Thanks from the mountain!
zoax
Posty: 1853
Rejestracja: 22 sty 2010, 20:13
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Boardgaming.com - strona-gra o grach planszowych

Post autor: zoax »

również poproszę o kod :)
http://www.3trolle.pl - Sklep pełen planszówek
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Boardgaming.com - strona-gra o grach planszowych

Post autor: kolderek »

wreszcie mam kod :-)
to zapraszam:
http://boardgaming.com/register/?invited_by=ibalyx
Beta Registration Code: 849356
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Boardgaming.com - strona-gra o grach planszowych

Post autor: Monk »

Dzięki! Przyjemy portalik, zobaczymy co z tego będzie. Widzę że L5R ostro promują, fajnie bo jedna z moich ulubionych gier.
ODPOWIEDZ