Twilight Struggle - Late War - strategia :)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
avenger05
Posty: 20
Rejestracja: 19 gru 2011, 14:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Twilight Struggle - Late War - strategia :)

Post autor: avenger05 »

Witam,

w podanych linkach znajdziecie mapę oraz karty (dla ZSRR) na 3 kolejki przed zakończeniem gry. Bardzo chętnie przyjmę wszelkie rady jak to najlepiej rozegrać aby koniec gry był dla mnie zwycięski ...

Ciekawi mnie ile będzie dróg zwycięstwa zaproponowanych przez bardziej wytrawnych graczy :)

Mapa - http://e-camping.net/mapa.jpg
Karty - http://e-camping.net/karty.jpg

Strategia była prosta gdyby nie ten scoring Europa :9

Robert
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twilight Struggle - Late War - strategia :)

Post autor: godpuppet »

a jakie scoringi były w 7 turze? Azja i Bliski Wschód są jeszcze w talii?

generalnie jest ciężko - po Europie USA będzie blisko wygranej, jesteś w plecy w obu Amerykach i w Afryce, na pierwszy rzut oka tylko szczęście może Cię uratować (wystarczy, że ma scoring którejś z Ameryk i nie będziesz się musiał kłopotać o 3 następne tury)
Ja bym spróbował wyrzucić USA z ME (przewrót w Egipcie i przejecie Syrii) - to jest 13VP za scoring dla Ciebie i odzyskać Afrykę (przewrót w Zimbabwe i spróbować wyrzucić USA Z Zairu i RPA). Tylko Amerykanin musiałby usnąć albo wpaść w totalny Quagmire żeby Ci na to wszystko pozwolić. Jemu wystarczy teraz głównie przeszkadzać, ma dobrą pozycję i przewagę w punktach. W Europie nie powalczysz, do Ameryki Płd ciężko będzie się dostać... Cóż, poddawać się nie wolno, ale na pierwszy rzut oka dałbym USA 90% szans na wygraną.
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: Twilight Struggle - Late War - strategia :)

Post autor: Valmont »

Niestety jest tu tyle niewiadomych nawet w przedstawionych przez Ciebie danych, że naprawdę trudno jest wybrać jakąś konkretną ścieżkę.
Przykładowo:
1) Czy poszła karta Trumana (zdaje sie że tak sie nazywa, ta która kasuje wszystkie wpływy ZSRR w kraju gdzie nie ma kontroli)
2) Jakie scoringi chodziły, a jakie jeszcze czekają w talii.

Na szybko - zamarkowałbym przewrotem w 2-kowym kraju w Ameryce Pd lub Centralnej (nadal w zależności od potencjalnych scoringów), kartą niewysoką. Następnie skupiłbym wysokie karty (Muslim Revolution, Wargames, China, eventualnie Evil Empire) na próbie przejecia, a przynajmniej zdjęcia kontroli US w RFN - najłatwiej ponieważ obecnie kontrola jest na poziomie niezbędnego minimum, a ponadto trzeba wysokich kart żeby ją odzyskać). Zdałbym się na szansę, że może jednak nie ma wystarczającej ilości 3 i 4 gracz US na ręce, a jeśli ma to chociaż może z jakimś dobrym dla USSR zdarzeniem.
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
avenger05
Posty: 20
Rejestracja: 19 gru 2011, 14:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Twilight Struggle - Late War - strategia :)

Post autor: avenger05 »

1. Karta Trumana poszła
2. W talii czekają scoringi obu Ameryk (wszystkie inne na discardzie)
3. Moim plusem jest to że w ostatniej kolejce przeciwnik ustawił DEFCON na 5 (z 2) więc jest szansa robienia przewrotów w krajach strategicznych i przez to po raz pierwszy pojawiła się szansa zaistnienia w Amerykach
4. Tylko tutaj będą kostki ... dwa nieudane przewroty i po grze
5. Z drugiej strony z tym RFN to też racja ... będzie musiał je obronić i część punktów musi pójść tam. Tylko atakując Europę oddam Ameryki ....
6. O Afrykę się nie boję - przewrót w Nigerii i po dominacji (poza tym scoring już poszedł)
7. Podejrzewam że atak Amerykanów pójdzie na ME ....
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twilight Struggle - Late War - strategia :)

Post autor: godpuppet »

skoro nie ma już scoringów Azjii i B. Wschodu, to możesz je odpuścić na dzień dobry - najważniejsze jest teraz dostać się do Ameryk i nie umoczyć w Europie.
Masz 8 kart (Chiny nie są częścią ręki), czyli jest już po fazie headline? Jakie były nagłówki?
Pomysł na walkę o Niemcy Zachodnie ma szanse powodzenia, ale ja jako USA olałbym Niemcy (ew. zamarkował walkę o nie jakąś niższą kartą) i wykorzystał Defcon 5 do przewrotów w Azji i na Bliskim Wschodzie - co dodatkowo utrzymałoby ZSRR z dala od obu Ameryk.
Teraz nie ma wyjścia, trzeba zaryzykować przewroty i dostać się za wszelką cenę do Ameryk i spróbować zmniejszyć straty w Europie (do zniwelowania przewagi w scoringu wystarczy zdjęcie kontroli z Niemiec).
Ale moim zdaniem w tej sytuacji tylko dziki fart w kartach lub gruby błąd Amerykanina jest w stanie uratować Sowietów
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
avenger05
Posty: 20
Rejestracja: 19 gru 2011, 14:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Twilight Struggle - Late War - strategia :)

Post autor: avenger05 »

Plan na dzisiejszą grę będzie taki:

1. Ściągnięcie wpływu z niemiec i jak się uda to scoring
2. niech robi przewroty na ME - z dwóch krajów ściągnie wpływy rewolucją muzułmańską (poza tym też coś może nie wyjść)
3. Przewrót w Panamie - wejście do Ameryki Południowej plus przyczułek w Środkowej ...

....
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twilight Struggle - Late War - strategia :)

Post autor: godpuppet »

napisz potem jak poszło :)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
avenger05
Posty: 20
Rejestracja: 19 gru 2011, 14:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Twilight Struggle - Late War - strategia :)

Post autor: avenger05 »

Zaczeliśmy grę i w pierwszej turze poszło mi super. Potem przez przypadek zajrzałem w deck kart jak mój kolega się długo zastanawiał i widziałem że coś tam miesza kartami. jak można sprawdzić czy jakąś kartę sobie podebrał czy nie ? Wkurwiłem się na maxa ...
Awatar użytkownika
avenger05
Posty: 20
Rejestracja: 19 gru 2011, 14:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Twilight Struggle - Late War - strategia :)

Post autor: avenger05 »

JAK ZABLOKOWAĆ PODGLĄD DECKU NA VASSALU ??????????
ODPOWIEDZ