Koszulki i protektory

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Koszulki i protektory

Post autor: farmer »

Do mnie koszulki również dotarły - zakupione jednak w sklepie, który zaoferował się gdzieś na pierwszej stronie wątku (może to dlatego czekałem trochę dłużej - no ale za to miałem trochę taniej :P ).
Wziąłem 7 paczek Standard USA do Descenta i 4 paczki Mini Euro do Cywilizacji.
Na razie zużyłem 6 paczek Stand. USA. 4 z nich były idealne, w jednej była 1 za mała koszulka oraz w jednej 4 za małe koszulki - w sumie 5 na 600, to dobry wynik :).
Koszulki cieniutkie, w niczym nie przeszkadzają, a tasowanie wręcz ułatwiają :D.

Jestem bardzo zadowolony z Mayday'i i szczerze polecam :).

~edit~
Obłożyłem też Cywilizację - co prawda MiniEuro są na karty ciut za duże (mogłyby być 1 mm mniejsze), ale nie jest źle :).
Z koszulek jako takich jestem nadal zadowolony :)

pozdr,
farm
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 22:35 przez farmer, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: pan_satyros »

Też chciałem zakupić na Cywilizację (i Agricole), ale na razie cena podskoczyła z 10 zł na 13 zł za 100 sztuk ;/
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: locworks »

pan_satyros pisze:Też chciałem zakupić na Cywilizację (i Agricole), ale na razie cena podskoczyła z 10 zł na 13 zł za 100 sztuk ;/
W zestawie jest taniej. :-)
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Koszulki i protektory

Post autor: farmer »

Wiem, że to brzydko tak, ale takie prawa rynku:
http://replikator.pl/Produkty-szukaj.html?q=MDG
Pan Satyros, ja kupiłem koszulki w tym sklepie (napierwszej zakładce tego tematu się zareklamowali) - paczka 100 koszulek MiniEuro wyszła za 8 zł, a Standard USA za 13.
Producent: Mayday, wyglądają na takie same.
Ino cierpliwość trza mieć, bo paczki najwyraźniej idą dłużej (ja czekałem jakieś 8 dni :) ).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: pan_satyros »

farmer pisze:Wiem, że to brzydko tak, ale takie prawa rynku:
http://replikator.pl/Produkty-szukaj.html?q=MDG
Pan Satyros, ja kupiłem koszulki w tym sklepie (napierwszej zakładce tego tematu się zareklamowali) - paczka 100 koszulek MiniEuro wyszła za 8 zł, a Standard USA za 13.
Producent: Mayday, wyglądają na takie same.
Ino cierpliwość trza mieć, bo paczki najwyraźniej idą dłużej (ja czekałem jakieś 8 dni :) ).

pozdr,
farm
heh ja właśnie o tym sklepie mówię, kupiłem tam (16 dni temu) w sumie 20 paczek po 100 (euro stand, stand i chimera) każda kosztowała 10 zł teraz już po 13 zł są ;/ będę się musiał zastanowić bo trza też doliczyć koszty wysyłki.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Koszulki i protektory

Post autor: farmer »

A to chyba, że tak :P.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
REPLIKATOR.pl
Posty: 22
Rejestracja: 16 cze 2010, 15:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: REPLIKATOR.pl »

Ino cierpliwość trza mieć, bo paczki najwyraźniej idą dłużej (ja czekałem jakieś 8 dni).
Być może wynikało to z wybranej formy wysyłki - wszystkie paczki wysyłamy najpóźniej następnego dnia po złożeniu zamówienia :). No i czasem zdarza się, że trzeba poczekać dłużej, bo danego towaru nie mamy w danej chwili na magazynie, ale to zawsze jest uwidocznione na stronie :).

Natomiast wzrost cen koszulek podyktowany jest wzrostem cen hurtowych i nic nie możemy z tym zrobić. Trzymaliśmy stare ceny do momentu wyczerpania się pierwszych zapasów, ale teraz już niestety nie możemy ich utrzymywać :(.

EDIT - co do doliczania kosztów wysyłki: warto sobie przypomnieć, że u nas WSZYSTKIE zamówienia poza pierwszym są w praktyce wysyłane za darmo. Wystarczy zaopiniować wcześniej kupiony u nas produkt, a w zamian dajemy kod na darmową przesyłkę, także do towaru nie trzeba już niczego doliczać :).
REPLIKATOR.pl - Twoje źródło gier
Sklep i wypożyczalnia gier planszowych
huzar1984

Re: Koszulki i protektory

Post autor: huzar1984 »

Pewien Pan ze sklepu game-troll.pl powiedział mi że firma posiadająca w ofercie koszulki Deck Protector nie będzie ich już produkować bo straciła licencję czy coś takiego. Wiecie coś o tym czy to tylko taka ściema żeby mnie nakłonić do kupna innych (droższych) koszulek z FFG?
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: locworks »

huzar1984 pisze:Pewien Pan ze sklepu game-troll.pl powiedział mi że firma posiadająca w ofercie koszulki Deck Protector nie będzie ich już produkować bo straciła licencję czy coś takiego. Wiecie coś o tym czy to tylko taka ściema żeby mnie nakłonić do kupna innych (droższych) koszulek z FFG?
Czy możesz sprecyzować o które koszulki i o którą firmę chodzi? (odnośnik do strony)
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
huzar1984

Re: Koszulki i protektory

Post autor: huzar1984 »

locworks pisze:
huzar1984 pisze:Pewien Pan ze sklepu game-troll.pl powiedział mi że firma posiadająca w ofercie koszulki Deck Protector nie będzie ich już produkować bo straciła licencję czy coś takiego. Wiecie coś o tym czy to tylko taka ściema żeby mnie nakłonić do kupna innych (droższych) koszulek z FFG?
Czy możesz sprecyzować o które koszulki i o którą firmę chodzi? (odnośnik do strony)
http://game-troll.pl/product.php?id_product=708
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: locworks »

Wygląda, że nastąpiło jakieś nieporozumienie. Radzę skontaktować się ponownie ze sklepem.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
huzar1984

Re: Koszulki i protektory

Post autor: huzar1984 »

Ok dzięki za szybką odpowiedź.
Jeszcze jedno pytanie czym różnią się koszulki DeckProtector od tych z MaydayGames?
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: locworks »

Obecnie dostępne koszulki Mayday Games występują w 11 rozmiarach i zostały zaprojektowane dla ochrony gier planszowych. Więcej (za dużo?) informacji na stronie http://www.luzodajnia.pl/sklep/?p=12
Pełna tabela gier i kompatybilnych koszulek: http://www.luzodajnia.pl/gryen
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: Wookie »

Dostałem właśnie koszulki do 7 Cudów Świata i część z nich jest minimalnie za mała - da się kartę wepchnąć, ale karta się zgina i koszulka się marszczy.

Na szczęście jest ich o 50 za dużo... :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: Nataniel »

Tzn co - koszulki są w różnych rozmiarach?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Koszulki i protektory

Post autor: jax »

Niestety koszulki Mayday Games to klapa jeśli chodzi o ich grubość - znacznie cieńsze od Ultra Pro czy Deck Protectorów. Grubość prawie taka jak w tych natańszych koszulkach za 5zł. Niestety - nikt inny nie robi rozmiaru pasującego do 7W.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: Wookie »

Nataniel pisze:Tzn co - koszulki są w różnych rozmiarach?
tak jakby - są minimalne różnice w rozmiarze - nieraz koszulki są dobre, nieraz pasują na styk, a pojedyncze (z 3, 4 u mnie) się nie nadają
thinspoon
Posty: 228
Rejestracja: 08 wrz 2009, 09:18
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Koszulki i protektory

Post autor: thinspoon »

No ale z czymś takim w LocWorks nigdy nie robili problemów przecież. Proponuję napisać, że były trefne sztuki.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: Wookie »

thinspoon pisze:No ale z czymś takim w LocWorks nigdy nie robili problemów przecież. Proponuję napisać, że były trefne sztuki.
Napisali do mnie także z ich strony wszystko ok!
alicja.wilk
Posty: 33
Rejestracja: 09 lis 2010, 02:45
Lokalizacja: Gdynia

Re: Koszulki i protektory

Post autor: alicja.wilk »

Dostałam wczoraj koszulki, w które zapakowałam Dixita (czyli ten sam rozmiar co 7Cudów). Wszystkie karty się zmieściły, ale rzeczywiście były różnice w romiarach koszulek (między pierwszym a drugim opakowaniem na oko 1-2mm)
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: locworks »

alicja.wilk pisze:Dostałam wczoraj koszulki, w które zapakowałam Dixita (czyli ten sam rozmiar co 7Cudów).
7 Cudów: 65 x 100 mm
Dixit: 80 x 120 mm
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Krull
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2012, 20:34

Re: Koszulki i protektory

Post autor: Krull »

Jako, że to mój pierwszy post więc witam. Dostałem w prezencie Warhammera Inwazję z dodatkiem Legendy. Nie jestem graczem turniejowym, ale zależy mi na porządnej ochronie kart (takiej, która nawet przy intesywnym użytkowaniu chronić będzie przez lata). Słyszałem, że wiele osób poleca protectory firmy Ultra-Pro lub FFG. Które są lepsze? I jakie wybrać Decks Boxy? Możecie zarzucić jakimiś linkami? Będę wdzięczny za każdą możliwą pomoc.
BTW czy są może koszulki w większych rozmiarach? Chodzi mi o protectory w które mógłbym wsadzić karty magii z Warhammera?

http://replikator.pl/Gry-...agic-p4437.html

Wymiary kart:
długość: 110 mm
szerokość: 75 mm

Z góry dzięki za pomoc.
zoax
Posty: 1853
Rejestracja: 22 sty 2010, 20:13
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: zoax »

http://www.3trolle.pl - Sklep pełen planszówek
zoax
Posty: 1853
Rejestracja: 22 sty 2010, 20:13
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: zoax »

jax pisze:Niestety koszulki Mayday Games to klapa jeśli chodzi o ich grubość - znacznie cieńsze od Ultra Pro czy Deck Protectorów. Grubość prawie taka jak w tych natańszych koszulkach za 5zł. Niestety - nikt inny nie robi rozmiaru pasującego do 7W.
Koszulki w rozmierze 65 mm - 100 mm czyli pasujące do 7W robi jeszcze UltraPro
http://www.3trolle.pl - Sklep pełen planszówek
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszulki i protektory

Post autor: locworks »

zoax pisze:
jax pisze:Niestety koszulki Mayday Games to klapa jeśli chodzi o ich grubość - znacznie cieńsze od Ultra Pro czy Deck Protectorów. Grubość prawie taka jak w tych natańszych koszulkach za 5zł. Niestety - nikt inny nie robi rozmiaru pasującego do 7W.
Koszulki w rozmierze 65 mm - 100 mm czyli pasujące do 7W robi jeszcze UltraPro
Koszulki Mayday Games do 7 Cudów świata są dostępne w dwóch grubościach:

- Koszulki Magnum Copper 65 x 100 mm: 100 sztuk, 40 mikronów
- Koszulki Magnum Copper Premium 65 x 100 mm: 80 sztuk, 90 mikronów
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
ODPOWIEDZ