Claustrophobia de Profundis

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Claustrophobia de Profundis

Post autor: bartekb8 »

wkładki do wszystkich nowych kart (dopasowane do koszulek) z de Profundis, w języku polskim :
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: bartekb8 »

2 scenariusze do ściągnięcia (po polsku). Link:
http://www.boardgamegeek.com/filepage/7 ... -in-polish
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: bartekb8 »

"ROZDZIELENI": Najnowszy, przetłumaczony przeze mnie (oficjalny) scenariusz do ściągnięcia. Link poniżej
http://boardgamegeek.com/filepage/76039 ... -separated
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: Muttah »

A skoro już o scenariuszach mowa, to próbowaliście coś eksperymentować z trzema graczami? Mnie już od dawna chodził po głowie tego rodzaju eksperyment i ostatnio postanowiłem wcielić go w życie :D

Graliśmy tak:

2 drużyny ludzi (w jednej Redeemer, brute i blade, a w drugiej obie sicarie i pozostali brute oraz blade). Oprócz tego każda druzyna dostała 3 losowe advantage cards oraz jedną losową Equipment card. Każda Sicaria dostała po dwa skille (do wyboru), z kolei Redeemer trzy wybrane dary.

Demon dostał 6 TP na start, oprócz tego dwa demony do wyboru i oczywiście hellhoundy.

Misja:

Ludzie zaczynają z dwóch przeciwległych stron stołu (jedni z wejścia, drudzy z pentacle room). W każdej z drużyn ktoś niesie część artefaktu. Ludzie wygrywają jeśli połączą obie części artefaktu (drużyny musza się spotkać) i potem dotrą do wyjścia. Oczywiście przy tym wariancie to ludzie wybierają orientację dociąganych kafli terenu, bo inaczej nigdy w życiu drużyny by się nie spotkały (bądź też byłoby to bardzo trudne).

No i jak się grało? Super! Scenariusz co prawda nieszczególnie skomplikowany (mam już kilka pomysłów na następne, bardziej zamotane) ale sprawdził się idealnie i wszyscy zgodnie stwierdzili że Claustro jak najbardziej się do takiej gry nadaje! Z pewnością będziemy wracać do tej misji, myślałem też o innych punktach startowych (my graliśmy tak że exit tile i pentacle room były na wprost siebie po przeciwnych stronach stołu, ale następnym razem planujemy ułożyć je na dwóch przeciwległych rogach - będą jaja :mrgreen: ).

BTW, wygrali ludzie, po baaardzo ostrej przeprawie z demonami oraz ciężkich stratach własnych ;)
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: bartekb8 »

Bardzo ciekawy pomysł!
A mógłbyś rozpisać ten scenariusz analogicznie do oficjalnych (tzn. z podrozdziałami: Siły ludzi, Siły Demonów, Przygotowanie scenariusza...itp.)? Wtedy wszystko stałoby się bardziej przejrzyste i z pewnością skusiłbyś wielu ludzi do gry:) Pozdrawiam
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: Muttah »

Mówisz i masz - na szybko przelałem mój scenariusz w formę mniej-więcej odpowiadającą temu co mamy w podręcznikach. Napisałem nawet małe wprowadzenie - banalne jak i cały scenariusz, ale co tam :lol: W każdym razie miłego czytania i mam nadzieję, że wszyscy chętni będą bawić się przy tym równie dobrze jak my. Miłego grania :mrgreen:


„Na Ratunek” - Scenariusz dla trzech graczy z dodatkiem „De Profundis”

Ostatnia ekspedycja powinna była wrócić już dwa dni temu. Mieli odnaleźć drugą połowę Runu Spętania, którym Odkupiciel chciał na zawsze zapieczętować wejście do niższych katakumb. Minęły jednak już trzy dni, a oni wciąż nie wrócili. Czyżby pochłonęło ich Zło, a druga połowa Runu na zawsze wpadła w ręce sług Nieczystego? Do tego Odkupiciel nie mógł dopuścić – nie namyślając się długo, organizuje ekipę ratunkową i kolejny raz schodzi do katakumb w imię Najwyższego...

SIŁY LUDZI:

W tym scenariuszu siły ludzi zostają podzielone na dwie drużyny:

Drużyna pierwsza:

-Redeemer (z 3 dowolnie wybranymi darami, max jeden na wartość kostki)
-Jeden Condemned Brute
-Jeden Condemned Blade for Hire

Oprócz tego grający tą drużyną dociąga trzy losowe Advantage cards oraz jedną losową Equipment card.

Drużyna druga:

-Dwie Sicarie (każda z dwoma wybranymi zdolnościami)
-Jeden Condemned Brute
-Jeden Condemned Blade for Hire

Grający tą drużyną również dociąga trzy losowe Advantage cards oraz jedną losową Equipment card.


SIŁY DEMONA:

-6 punktów na starcie
-2 dowolnie wybrane demony (nie mogą zostać wezwane naraz)
-2 Hellhound'y


PRZYGOTOWANIE DO GRY:

Odłóż na bok kafle Wyjścia oraz Komnaty z Pentagramem, po czym dobrze przetasuj wszystkie pozostałe kafle terenu i ułóż z nich zakryty stos. Teraz umieść kafel wyjścia oraz Komnatę z Pentagramem na przeciwległych końcach stołu (powinna oddzielać je przerwa w której pomieści się co najmniej 8 kafli terenu). Drużyna pierwsza zaczyna na wejściu, natomiast drużyna druga na Komnacie z Pentagramem. W każdej drużynie należy wybrać jedną postać niosącą element artefaktu – połóż na jej karcie żeton szkatuły, żeby zaznaczyć która to postać.

WARUNKI ZWYCIĘSTWA:

Gracze kontrolujący ludzi wygrywają wspólnie, jeśli uda im się połączyć obie części artefaktu oraz donieść go do kafla z Wyjściem. W tym celu dwie postacie niosące elementy artefaktu muszą się spotkać, po czym jedna z nich powinna donieść połączony artefakt do wyjścia. Każdy inny rezultat to zwycięstwo Demona.

ZASADY SPECJALNE:

Na każdego przyjdzie czas...
Ludzie wykonują swoje ruchy po kolei – najpierw drużyna pierwsza, potem druga (następnie Demon i znowu drużyna pierwsza).

Jeśli zabłądzimy, to po nas!
W tym scenariuszu tylko ludzie decydują o orientacji dokładanych kafli terenu (zamiast Demona). Ponadto, jeśli gracz wylosuje którykolwiek ślepy zaułek (włącznie z Kryptą, skrytkami itd.) w momencie eksploracji JEDYNEGO dostępnego mu przejścia, wtedy należy odrzucić dobrany kafel i wziąć następny z kolei. Zapobiega to „zamknięciu” mapy i tym samym zablokowaniu gracza.

Masz i nie zgub tego!
Na początku lub końcu swojej aktywacji, postać niosąca aktualnie artefakt (lub jego fragment) może przekazać go dowolnej postaci na swoim kaflu mapy. W przypadku śmierci niosącego artefakt upada i należy go położyć na kaflu na którym zginęła niosąca go postać. Troglodyci, Hellhoundy oraz demony nie mogą podnosić ani w żaden sposób przemieszczać artefaktu.


ZASADY OPCJONALNE:

-Żeby utrudnić scenariusz ludziom, można rozstawić Wyjście oraz Komnatę z Pentagramem na przeciwległych ROGACH stołu, bądź też zwiększyć dystans pomiędzy tymi dwoma kaflami (zapobiegnie to zbyt szybkiemu znalezieniu drogi, gdyby wśród dolosowanych kafli nie pojawił się żaden zakręt).

-Żeby dodatkowo utrudnić ludziom życie, można pozwolić troglodytom, Hellhound'om oraz Demonom na podnoszenie oraz przemieszczanie artefaktu (lub jego elementów) na tych samych zasadach co ludziom.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: bartekb8 »

Świetnie, dzięki:)
Ten scenariusz przypomina trochę najnowszy, zamieszczony na bgg (Separated) - tam też są dwie oddzielne grupy ludzi, no ale tylko to łączy oba scenariusze: twój jest na 3 osoby i ma inne cele;)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: Muttah »

Być może - nie znam tego o którym piszesz, więc jest to całkiem prawdopodobne. Na razie zamierzam przebić się przez wszystkie scenariusze z dodatku, a potem ewentualnie sprawdzę te na necie. Oczywiście w tak zwanym międzyczasie pewnie wymyślę coś nowego dla trzech graczy 8) Jak przetestuję i będzie fajnie to zamieszczę.
Awatar użytkownika
wilku5
Posty: 161
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:35
Lokalizacja: juz Wrocław / czasem okolice Poznania

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: wilku5 »

Wow, świetnie :D
Przy najbliższej okazji rozegram Twój scenariusz, bo zapowiada się super, a kolega jak wpada do nas to chce w Clausto grać i potem siedzę z boku i tylko zasady mu przypominam :P teraz będę miała okazję ich zniszczyć moimi piekielnymi pieskami :twisted:
Jestem kobietą!
----------------------------------------------------
mail: wilkruk5@gmail.com
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: Muttah »

No to grajcie i piszcie jak poszło - mam nadzieję że wszystko będzie jak należy, wszak scenariusz przeszedł aż całą jedną partię testową :wink:
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: bartekb8 »

"Wielka Przeprawa"(The Great Crossing):
Najnowszy, oficjalny scenariusz już uploadowany i niedługo do ściągnięcia z boardgamegeek. Oczywiście po polsku.
Pobierać i grać! :D
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: Muttah »

A ja w międzyczasie wymyśliłem i przetestowałem kolejny scenariusz dla 3 graczy :mrgreen: Bardzo spoko wyszedł, jak chcecie to zapodam.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: pan_satyros »

Wiadomo coś o scenariuszach 10 i 11 PL na bgg? Z tego co pobrałem jest od 1-13 z wyłączeniem tych 2.
Ewentualnie czy ktoś mógłby mi je podesłać na @?
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: bartekb8 »

Muttah, dawaj.

Satyros, pewnie chodzi Ci o "Parasite!" i "The Hunt's Afoot"?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: Banan2 »

Muttah pisze:A ja w międzyczasie wymyśliłem i przetestowałem kolejny scenariusz dla 3 graczy :mrgreen: Bardzo spoko wyszedł, jak chcecie to zapodam.
Przetłumaczcie go, ten poprzedni też, i wyślijcie do Croc-a ! Może zostaną opublikowane jako oficjalne scenariusze.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: Muttah »

OK, jak tylko uporam się z tym drugim i będę miał trochę czasu, to przetłumaczę oba i mu podeślę - czemu nie. Ten nowy jest troszkę bardziej rozbudowany, ale sądzę że uda mi się go w miarę prosto wytłumaczyć bez pomocy jakichkolwiek grafik itd.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: pan_satyros »

bartekb8 pisze:
Satyros, pewnie chodzi Ci o "Parasite!" i "The Hunt's Afoot"?
Zgadza się, te dwa w wersji PL.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: Rocy7 »

Mam pewne pytanie związane z dodatkiem da się grać w podstawowe scenariusze z postaciami, kartami z dodatku?
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: pieprzowa »

Ktoś się może orientuje, czy planowany jest dodruk tego dodatku (o spolszczeniu nawet nie marzę)? Z tego co widziałam póki co dostępny jest tylko na amazonie i ebay'u :/
Mam i gram: mini-kolekcja
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: bartekb8 »

@Rocy7, na dzien dzisiejszy nie. Karty mozna dodać na wlasne ryzyko, ale stare scenariusze nie obejmuja nowych postaci. Jakis czas temu wrzucałem własne sugestie kart i postaci z dodatku przystosowanych do podstawowych scenariuszy. Jak chcesz wrzuce link, ale to nic oficjalnego:)
@pieprzowa pelnego spolszczenia chyba nie bedzie, ale na stronie Rebela jest instrukcja po polsku plus skany kart. Do kart mozna tez wydrukowac karteczki z polskim tekstem (do powkładania w koszulki) . Zamieszczalem jakis czas temu na tym forum. Sam z nich korzystam i jest ok:)

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: rattkin »

Dodruk pojawi się z okazji wydania minidodatku ogłoszonego przez Marabuntę. Planowany jest dodruk zarówno podstawki jak i De Profundis. Planowane na przełom Q2/Q3.
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: pieprzowa »

toż to świetna wiadomośc! :D
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: Lothrain »

pan_satyros pisze:
bartekb8 pisze:
Satyros, pewnie chodzi Ci o "Parasite!" i "The Hunt's Afoot"?
Zgadza się, te dwa w wersji PL.
Ja też bym się uśmiechnął o te dwa scenariusze.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Claustrophobia de Profundis

Post autor: bartekb8 »

Z the Hunt's Afoot sprawa była skomplikowana, bo nie wiedzieć czemu bgg nie chciał mi przyjąć pliku - nie mogłem go uploadować, choć próbowałem kilkakrotnie. Sprawdzę czy mam te scenariusze gdzieś na dysku, jeśli tak to dam Wam znać jeśli upload na bgg się powiedzie. Jak nie to będę puszczał mailem:) Bez tych dwóch scenariuszy lista jest faktycznie niekompletna

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ