[Poznań] Pyrkon 2012

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Maqu
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2012, 15:17

[Poznań] Pyrkon 2012

Post autor: Maqu »

Obrazek

Po raz kolejny zapraszam serdecznie do Poznania na największy w Polsce konwent Pyrkon 2012, który odbędzie się 23-25 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zeszłoroczny "Pyrkon" odwiedziło blisko 4 tysiące osób, ilość uczestników wzrasta z każdym rokiem. W programie przewidujemy kilkaset godzin prelekcji poświęconych zagdanieniom literackim, spotkania z pisarzami z kraju (Ćwiek, Grzędowicz, Komuda, Pilipiuk i wielu innych) i zagranicy (Rosiński). Ale to nie wszystko! Blok naukowy, komiksowy, blok z grami fabularnymi, dziesiątki konkursów, setki gier planszowych i karcianych, stoiska i wystawy, koncerty oraz szczególna gratka, turniej popularniej na całym świecie gry sieciowej League of Legends komentowany przez Macieja "Sfushei" Ratuszniaka. Shushei jest graczem zespołu Fnatic będącego mistrzem świata w League of Legends - to wszystko już w marcu na terenie MTP.


Aktualnie fantastyka skupia wokół siebie nie tylko dzieci i młodzież, ma też rzesze fanów wśród osób dorosłych. Stała się doskonała formą spędzania wolnego czasu w gronie znajomych i przyjaciół.
Awatar użytkownika
PPeja
Posty: 23
Rejestracja: 17 cze 2011, 09:47
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Pyrkon 2012

Post autor: PPeja »

Będą jakieś planszówkowe turnieje?
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: [Poznań] Pyrkon 2012

Post autor: shagy »

Będzie trochę turniejów wszystko jest opisane w programie (http://www.pyrkon.pl/2012/index.php?go2=program)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Poznań] Pyrkon 2012

Post autor: Nataniel »

Ja na pewno się pojawię :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Vanilin
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2011, 17:54

Re: [Poznań] Pyrkon 2012

Post autor: Vanilin »

Prowadzę turniej Millenium.
Potrzeba mi sześciu albo więcej (ale nie siedmiu xD) osób.
Przewiduję wcześniejsze zapisy :D
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Poznań] Pyrkon 2012

Post autor: mbork »

Takie pytanie: chciałbym się zjawić jednego dnia w games roomie, ale nie chciałbym marnować czasu. Czy jest gdzieś jakieś oficjalne miejsce, gdzie można się umawiać na konkretne godziny i gry?
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: [Poznań] Pyrkon 2012

Post autor: shagy »

Wydaje mi się, że nie ma takiego miejsca, przynajmniej jak ostatnio byłem to nie znalazłem. Po prostu wypożycza się grę i można zagrać. Ewentualnie można napisać na forum Pyrkonu i kogoś znaleźć. Na nocne granie w szkole noclegowej można składać zapisy.
Sir-Rafał
Posty: 147
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Poznań] Pyrkon 2012

Post autor: Sir-Rafał »

Za gry planszowe na Pyrkonie odpowiedzialne jest poznańskie stowarzyszenie "Gramajda". Możesz zajrzeć na ich strone, może znajdziesz jakieś ciekawe informacje :) http://www.gramajda.pl/
Moje planszówkowe nabytki: BGG

Polecam: Blog CIEKAWE GRY
Sir-Rafał
Posty: 147
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Poznań] Pyrkon 2012

Post autor: Sir-Rafał »

Chciałbym zaproponować możliwość zagrania w nocy z piątku na sobotę w "Grę o Tron: Ucztę dla Wron" - wersję fanowską zmodernizowaną dla 9 graczy (dochodzi Ród Tully, Arryn, Targeryan).

Przewidziany czas gry: około 4 godzin.

Znajdą się chętni?

PS: Fajnie byłoby jakby osoby chcące grać znały zasady podstawki i miały na koncie chociaż tą 1 grę (dodatkowe zasady głównie z Clash of Kings wyjaśnię przed grą). Jeśli ktoś jeszcze nie grał, a byłby chętny to polecam zagrać w piątek w Games Roomie pierwszą partię, a potem w nocy wypłynąć na szeroką wodę.

Osobiście planuje być w piątek pod wieczór w GR więc mogę pomóc w tłumaczeniu zasad.

Pozdrawiam!
Moje planszówkowe nabytki: BGG

Polecam: Blog CIEKAWE GRY
ODPOWIEDZ