Potrzebna pomoc:]

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
emilpio
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2012, 20:59

Potrzebna pomoc:]

Post autor: emilpio »

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem którejś z tych gierek :
Commands & Colors: Ancients
Stronghold
Lost Cities Board Game
Hannibal: Rome vs. Carthage
Kupcy i Korsarze
Claustrophobia
1960: The Making of the President
Memoir 44.

Chodzi o to że mam tylko jedna gierke na dwóch twilight struggle ( kocham ja:), ale czasem przydało by się zagrać w coś innego, która z tych polecacie najbardziej.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Potrzebna pomoc:]

Post autor: Lothrain »

Zapomnij o Lost Cities, bo to nie ta liga. Ja wybrałbym C&C, bo lubię epokę starożytną i gry bloczkowe z podziałem na strefy bardziej do mnie przemawiają w tej epoce, niż podobna mechanika w Memoir 44. Stronghold jest też fajny - potrzeba tylko więcej czasu niż na C&C i nieco więcej cierpliwości w ogarnięciu zasad. Kupcy wydają się ciekawsze w większym zestawie osób. W pozostałe tytuły nie grałem, więc siedzę cicho.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Potrzebna pomoc:]

Post autor: maciejo »

Jak już grasz w TS-a to w zasadzie na 2 osoby nic Ci więcej nie potrzeba :D ale jak już musisz to Claustrophobia będzie świetnym wyborem.Pomyśl także nad Battlelore i SH3 :idea: .A jak nie masz czasami zbyt wiele czasu to Drako powinno Ci się też spodobać :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
wilku5
Posty: 161
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:35
Lokalizacja: juz Wrocław / czasem okolice Poznania

Re: Potrzebna pomoc:]

Post autor: wilku5 »

Ja z wyżej wmienionych znam (grałam) tylko w Claustrophobię, ale zawsze polecam ją z czystym sumieniem :) o ile ktoś lubi klimt fantasy (o ile tak można nazwać walkę ludzi z demonami), PvP (Player vs. Player), i pewną losowość (np jak będzie wyglądał tunel, jakie statystyki przypadną ludziom, jakie możliwości ataku będą mieć doemony) - choć to akurat powoduje, że nawet ten sam scenariusz jest inny :D a to duży plus. do tego kilka scenariuszy dodatkowych w internecie, dodatek - nic, po prostu grać :)
No i nie ma jakiś wielce skomplikowanych zasad :)
Jestem kobietą!
----------------------------------------------------
mail: wilkruk5@gmail.com
emilpio
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2012, 20:59

Re: Potrzebna pomoc:]

Post autor: emilpio »

Zastanawiam się i zastanawiam:. Najbardziej skłaniam się ku kupnie Hannibal: Rome vs. Carthage - co o niej sądzicie?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: Potrzebna pomoc:]

Post autor: Odi »

To zależy, czego właściwie oczekujecie.

Jeśli nieco lżejszej rozgrywki, innej niż TS, to wtedy Claustrophobia.
Świetna gra.

Jeśli czegoś równie ciężkiego i koniecznie wojennego, to śmiało bierzcie H:RvI.

ALE myślę, że jeszcze lepiej zrobicie, jeśli zainteresujecie się Strike of the Eagle.
Też gra wojenna, ale o wojnie 1920 roku. I mechanika - moim zdaniem - lepsza niż w HRvI (i bardziej przejrzysta, i bardziej emocjonująca)
ODPOWIEDZ