Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: mbork »

Bri pisze:Word zawsze bardzo rzadko drukuje dobrze.
FTFY. :P
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Bri »

mbork pisze:
Bri pisze:Word zawsze bardzo rzadko drukuje dobrze.
FTFY. :P
No needed M8 :D

Choć powinienem napisać "Word zawsze drukuje we właściwej skali - jeśli ustawisz taki papier jaki może przyjąć drukarka i nie zapomnisz o marginesach". Sam zadba o dpi i inne takie.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: costi »

gafik pisze:Paint to się nawet do "printskrina" nie nadaje... :lol:
Paint jest najlepszym programem do pixel editingu. W niczym innym nie pracuje się tak wygodnie na pojedynczych pikselach.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

IMO lepiej w Fotoszopie... Przynajmniej ja wolę - ale ile ludzi, tyle opinii... :)
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: jawohl »

Na odpowiedz na maila ze sklepu chyba się nie doczekam nigdy, pytanie kieruję więc do was -

http://www.terazgry.pl/index.php?p3053, ... lona-1-szt

czy to są kostki w rozmiarze 16mm? Potrzebuję kilkunastu do obklejenia własnymi nadrukami, które mam przygotowane właśnie do 16mm.
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: matoozik »

jawohl pisze:Na odpowiedz na maila ze sklepu chyba się nie doczekam nigdy, pytanie kieruję więc do was -

http://www.terazgry.pl/index.php?p3053, ... lona-1-szt

czy to są kostki w rozmiarze 16mm? Potrzebuję kilkunastu do obklejenia własnymi nadrukami, które mam przygotowane właśnie do 16mm.
Ztego co widzę to jest to mniejsza kostka. I jeżeli masz przygotowane etykiety prostokątne to nie spasują. Ta kostka ma boczki w kształcie okręgów. Jeżeli byłbyś zainteresowany dysponuję dużą ilością kości na sprzedaż. Zwykłe z oczkami 16mm, ścianki kwadratowe w kolorach: biały, pomarańczowy, zielony, błękitny,fioletowy, niebieski, czerwony. Mam również kości czyste, białe z miejscem na naklejkę w kształcie koła o średnicy 12mm. Znaczy się kostka jest większa, miejsce na naklejkę ma 12mm :)
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: jawohl »

Jak widać post wyżej szukałem kości do kupna.

Miesiąc później, znalazłem czas i zrobiłem - prostą i mało wymagającą samoróbkę, a co najważniejsze darmową - Print'n'Play.

Chunky Fighters


Poniżej zdjęcia.

Co do samej gry - prosta, krótka, relaksująca i przede wszystkim dająca kupę śmiechu. Dobra na poprawienie na stroju, polecam też jako grę z dziećmi. Zwłaszcza dlatego, że trzeba ją najpierw sobie zrobić. Zużyłem 64 kości k6 na wojowników, 3k6 na kości obrażeń i jedną k8. Grę można zaczynać już z dwoma wojownikami czyli od 8 kości. Do tego 4 kartki papieru samoprzylepnego A4, nożyk, linijka i cierpliwość :) Kości kupowałęm po 40 i 60 gr za sztukę np http://www.terazgry.pl/index.php?p3002, ... wona-1-szt
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Polecam!
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Artscow pisze:Coupon Code: SITESALE
Expiry Date: 5/14/2012

Enjoy 20% off Sitewide + Free Shipping!
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Bri »

Panowie, czy gdybym wszedł w posiadanie drukarki 3D bylibyście zainteresowani jakimiś figurkami, meeplami, pionkami itp?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Bri pisze:Panowie, czy gdybym wszedł w posiadanie drukarki 3D bylibyście zainteresowani jakimiś figurkami, meeplami, pionkami itp?
A jak wyglądają i po ile? Pewnie tak.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: donmakaron »

Moglibyśmy być ;)
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: watman »

Pierzasty pisze:
Bri pisze:Panowie, czy gdybym wszedł w posiadanie drukarki 3D bylibyście zainteresowani jakimiś figurkami, meeplami, pionkami itp?
A jak wyglądają i po ile? Pewnie tak.
nic dodac, nic ujac ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: berni »

Bri pisze:Panowie, czy gdybym wszedł w posiadanie drukarki 3D bylibyście zainteresowani jakimiś figurkami, meeplami, pionkami itp?
Jak się okaże, że zestaw meepli nie stanowi 30% ceny drukarki 3D, to pewnie tak ;]
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Bri »

Nic nie mówiąc rzeknę:
Sam jestem ciekaw, ale jak wy tez jesteście ciekawi to już mógłby być, o ile sobie tak tylko gdybamy, grunt pod potencjalne działanie :)
Pierwszy pomysł to robienie czegoś innego, ale sprawy planszowe przy okazji czemu nie. Wiem że kilogram materiału jest po ok 70zł. Nie wiem ile eksploatacja wyniesie. Musze zasięgnąć więcej języka.

WRS - świetny patent :)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 18:11 przez Bri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: WRS »

Mnie zaciekawiło takie coś:
http://carcassonnecentral.com/forum/ind ... pic=2267.0

Gdyby było w rozsądnej cenie to czemu nie? Do gry w w MegaCarcassonne (blisko 400 kafli) to z 50 bym rozważył...
Skoro sobie gdybamy...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Wiecie czy można w Polsce dostać taką taśmę co można nią owinąć np. karty do gry. Widziałem kiedyś reklamę na BGG ale nie pamiętam nazwy. Magic tape to to chyba nie jest. Nie wiem jak ona działa :P chyba klei się tylko sama do siebie.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Senthe »

Było takie cuś w Luzodajni, poszukaj gdzieś w akcesoriach, a na pewno znajdziesz :)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Fruczak Gołąbek pisze:Wiecie czy można w Polsce dostać taką taśmę co można nią owinąć np. karty do gry. Widziałem kiedyś reklamę na BGG ale nie pamiętam nazwy. Magic tape to to chyba nie jest. Nie wiem jak ona działa :P chyba klei się tylko sama do siebie.
Poszukaj w sex-shopach, używają czegoś takiego do wiązania ludzi przy sado-maso. Serio :)
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: conus »

sorki za OT
ale Pierzasty zaimponowales mi teraz baaardzo :)

edit: czy ktoś z Was stosował kiedyś szkło wodne do zabezpieczania powierzchni i ew. rogów/krawędzi - żetonów?
Hapinek1234
Posty: 227
Rejestracja: 07 lis 2011, 14:33
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Hapinek1234 »

Witam :)
Mam pytanie :
Czy da się zrobić jakąś grę planszową lub grę karcianą przy pomocy rzeczy takich jak :
Ołówek + Gumka + Temperówka + Linijka + Ekierka + Długopis + Kredki + Flamastry + Żelopisy
?
nic...
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: olocop »

Nie da się, bez papieru ani rusz ;)

A tak na poważnie, jeśli chodzi o grę karcianą, to potnij sobie bristol na równe części i narysuj na nich co Ci się podoba. Rozumiem, że nie masz możliwości drukowania czegokolwiek.

Za pomocą ołówka i papieru możesz grać w pare gier np. Pocket Civ czy War Galley (tutaj potrzebne jest tylko kilka pudełek zapałek). To oczywiście, jeśli pytasz o granie w istniejące gry, a nie robienie swojej własnej....

Da Vinci papierem i ołówkiem czynił cuda. I tyle w temacie.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

conus pisze:edit: czy ktoś z Was stosował kiedyś szkło wodne do zabezpieczania powierzchni i ew. rogów/krawędzi - żetonów?
Szkło wodne jest bardzo kruche po wyschnięciu i odpada łatwo - zachowuje się troszkę jak lukier... Lepszy mógłby być lakier wodorozcieńczalny, ale nie daję głowy za to.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: conus »

gafik pisze:Szkło wodne jest bardzo kruche po wyschnięciu i odpada łatwo - zachowuje się troszkę jak lukier... Lepszy mógłby być lakier wodorozcieńczalny, ale nie daję głowy za to.
zrobilem maly test pare dni temu i efekt byl jak dla mnie zadowalajacy - nie wiem tylko jak z trwaloscia tego rozwiazania w dluzszym okresie.
Problem "lukru" wystapil po nalozeniu szkla wodnego na gladką powierzchnie - ktora powstala po nadruku. Jako klej tez sprawdzilo sie srednio - jest za wilgotne i powoduje "falowanie" cienkiej tektury - ale jako material do zabezpieczenia krawedzi tekturowej planszy i zetonow wg mnie - zdalo egzamin - problemem moze byc jedynie duze albedo jakie daje SzkW i nie wiem na ile jest to trwale rozwiazanie. Zawsze jest to jakas alternatywa dla lakieru do paznokci :)
Hapinek1234
Posty: 227
Rejestracja: 07 lis 2011, 14:33
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Hapinek1234 »

olocop pisze:Nie da się, bez papieru ani rusz ;)

A tak na poważnie, jeśli chodzi o grę karcianą, to potnij sobie bristol na równe części i narysuj na nich co Ci się podoba. Rozumiem, że nie masz możliwości drukowania czegokolwiek.

Za pomocą ołówka i papieru możesz grać w pare gier np. Pocket Civ czy War Galley (tutaj potrzebne jest tylko kilka pudełek zapałek). To oczywiście, jeśli pytasz o granie w istniejące gry, a nie robienie swojej własnej....

Da Vinci papierem i ołówkiem czynił cuda. I tyle w temacie.
Dzięki że mnie poprawiłeś :wink: Zapomniałam dopisać papier bo wieczorem na szybko pisałam :oops: Mi chodzi o robienie swojej własnej :)
nic...
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: xBronsonx »

Co polecacie do budowy tego typu segregatora do planszówek (w sumie to i tak chcę zbudować identyczną do tej samej gry co na fotce :) ):
http://cf.geekdo-images.com/images/pic904913.jpg
ODPOWIEDZ