Strona o grach planszowych Board Times

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Board Times

Post autor: UncleLion »

Fajnie że powstaje nowy podcast: przyznam, że ubolewam, że ta forma ostatnio nie cieszy się polarnością twórców.

Mam jednak pewną prośbę do Ciebie i do Bri: przestańcie sobie wbijać na każdym kroku szpilki. Mamy kilka serwisów planszówkowych w polskim internecie. Jednych lepszych, drugich gorszych. Nie ma serwisu doskonałego:) Czytelnik sam wybiera to co uważa za cenniejsze. Jednak czytanie, słuchanie kto z pomysłem był pierwszy, kto ma lepszą koncepcję, kto ma bardziej nowatorskie pomysły zaczyna być na granicy zdrowej konkurencji.

Przyznam, że dość odważnie komentujesz GF: z jednej strony zaznaczając ich obecność słabość, z drugiej do promocji portalu wykorzystujesz kapitał społecznościowy zbudowany przez ten serwis. Też zdarza mi się napisać coś na swoim blogu o planszówkach i nie ukrywam, że ten i kilka innych serwisów od lat piszących o naszym hobby jest dla mnie inspiracją. To, że decyduje się na pisanie nie wynika z tego, że uważam kogoś za gorszego, nie nadążającego za potrzebami czytelników. Piszę bo chcę podzielić się własnym doświadczeniem. W internecie wypowiada się coraz więcej osób. W tym samym czasie co mój blog wystartował blog Pirata na Planszy. Jednak ostatnią rzeczą, którą chciałbym zrobić to wytykanie jemu jakiś błędów: po pierwsze dlatego, że to Pirat:). Po drugie dlatego, że robi to ciekawie a osoby szukające informacji o planszówkach znajdują różne punkty widzenia na świat gier.

Zarówno pod względem jakości, liczby recenzji, jak i kwestii społeczności skupionej wokół forum uznać trzeba, że GF to ciągle silny serwis (choć pewnie liczba recenzji i niusów jest różna w różnym okresie), a doświadczenie wielu recenzentów sprawia, że mimo wszystko można się wiele tutaj nauczyć zarówno o hobby jak i sztuce pisania.

Pierwszy podcast odsłuchałem, czekam na następne i jeżeli jako potencjalny słuchacz mogę o coś prosić to o skupienie się na planszówkach a nie na pstryczkach w stronę innych portali, zapowiedziach wielkiego nowatorstwa względem innych. Niech strona broni się treścią merytoryczną wtedy słuchaczy i czytających będzie sporo. Zarówno za BT jak i CnP trzymam kciuki.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times

Post autor: Matio.K »

UncleLion pisze:Fajnie że powstaje nowy podcast: przyznam, że ubolewam, że ta forma ostatnio nie cieszy się polarnością twórców.

Mam jednak pewną prośbę do Ciebie i do Bri: przestańcie sobie wbijać na każdym kroku szpilki. Mamy kilka serwisów planszówkowych w polskim internecie. Jednych lepszych, drugich gorszych. Nie ma serwisu doskonałego:) Czytelnik sam wybiera to co uważa za cenniejsze. Jednak czytanie, słuchanie kto z pomysłem był pierwszy, kto ma lepszą koncepcję, kto ma bardziej nowatorskie pomysły zaczyna być na granicy zdrowej konkurencji.

Przyznam, że dość odważnie komentujesz GF: z jednej strony zaznaczając ich obecność słabość, z drugiej do promocji portalu wykorzystujesz kapitał społecznościowy zbudowany przez ten serwis. Też zdarza mi się napisać coś na swoim blogu o planszówkach i nie ukrywam, że ten i kilka innych serwisów od lat piszących o naszym hobby jest dla mnie inspiracją. To, że decyduje się na pisanie nie wynika z tego, że uważam kogoś za gorszego, nie nadążającego za potrzebami czytelników. Piszę bo chcę podzielić się własnym doświadczeniem. W internecie wypowiada się coraz więcej osób. W tym samym czasie co mój blog wystartował blog Pirata na Planszy. Jednak ostatnią rzeczą, którą chciałbym zrobić to wytykanie jemu jakiś błędów: po pierwsze dlatego, że to Pirat:). Po drugie dlatego, że robi to ciekawie a osoby szukające informacji o planszówkach znajdują różne punkty widzenia na świat gier.

Zarówno pod względem jakości, liczby recenzji, jak i kwestii społeczności skupionej wokół forum uznać trzeba, że GF to ciągle silny serwis (choć pewnie liczba recenzji i niusów jest różna w różnym okresie), a doświadczenie wielu recenzentów sprawia, że mimo wszystko można się wiele tutaj nauczyć zarówno o hobby jak i sztuce pisania.

Pierwszy podcast odsłuchałem, czekam na następne i jeżeli jako potencjalny słuchacz mogę o coś prosić to o skupienie się na planszówkach a nie na pstryczkach w stronę innych portali, zapowiedziach wielkiego nowatorstwa względem innych. Niech strona broni się treścią merytoryczną wtedy słuchaczy i czytających będzie sporo. Zarówno za BT jak i CnP trzymam kciuki.
Dzięki za cholernie rzetelną opinię - biorę sobie do serca. A wypowiedzi, gdyby mogl, dał lajka :)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times

Post autor: Matio.K »

- http://www.boardtime.pl/2012/04/gra-o-t ... enzja.html
- Nowy członek ekipy ;)
- Szykujemy małe co nieco o inicjatywie jaką jest Kickstarter.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Board Times

Post autor: wojo »

Hej,

Przeglądnąłem serwis po wierzchu i wygląda ciekawie ... jednak brak RSSa sprawia że nie będę Was śledził na bieżąco tylko kiedy mi się przypomni (czyli pewnie rzadko). Naprawdę zachęcam do dostarczenia tej możliwości dostępu do treści.

Pozdrawiam,
Wojtek
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times

Post autor: Matio.K »

wojo pisze:Hej,

Przeglądnąłem serwis po wierzchu i wygląda ciekawie ... jednak brak RSSa sprawia że nie będę Was śledził na bieżąco tylko kiedy mi się przypomni (czyli pewnie rzadko). Naprawdę zachęcam do dostarczenia tej możliwości dostępu do treści.

Pozdrawiam,
Wojtek
Doszła pożądana opcja, być może o to chodzi ;)

Ponadto:

Wewnętrzna podróż developera - http://www.boardtime.pl/2012/04/wewnetr ... opera.html

+

pracujemy nad tłem strony.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: Matio.K »

Pojawiło się przyjmowanie zamówień na sprzedaż ratalną : http://www.boardtime.pl/p/newsroom.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: wojo »

Hej,

Dodałem RSSa do google readera i dostałem poniższy komunikat:
The feed being requested cannot be found.

Coś jeszcze nie działa.

Pozdrawiam,
Wojtek

PS: Co ciekawe subskrybcja komentarzy działa
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: Nataniel »

Matio.K pisze:Pojawiło się przyjmowanie zamówień na sprzedaż ratalną : http://www.boardtime.pl/p/newsroom.html
Albo prowadzisz serwis informacyjny, albo sprzedaż - zdecyduj się. Jeżeli sprzedaż, usuwamy całość z działu "Ciekawe linki" i przesuwamy do "Hot deals".

Swoją drogą, to czy już raz nie powinęła Ci się noga na sprzedaży planszówek?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: Matio.K »

Nieco o nowej, warszawskiej kawiarence: http://www.boardtime.pl/2012/05/multime ... e-gra.html
Teologia a planszówki: http://www.boardtime.pl/2012/03/co-ma-t ... iad-z.html
Jakimi prawami rządzi się design gier?: http://www.boardtime.pl/2012/04/jakimi- ... esign.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: Senthe »

Czy dałoby się jakoś wyeliminować suwak przesuwający stronę w poziomie? Nie jest do niczego potrzebny, a irytuje.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: KubaP »

Senthe pisze:Czy dałoby się jakoś wyeliminować suwak przesuwający stronę w poziomie? Nie jest do niczego potrzebny, a irytuje.
Pewno strona zrobiona jest pod b. wysoką rozdzielczość.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: Senthe »

Ja mam 1600x900, więc nie wiem pod jaką jeszcze wyższą strona mogła być robiona :P
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: KubaP »

Senthe pisze:Ja mam 1600x900, więc nie wiem pod jaką jeszcze wyższą strona mogła być robiona :P
Może poszli na całość i mają full hd :D (1920×1080)
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: Bri »

Ja mam 1280x1024 i pasek przesuwania w poziomie jest ale nie ma niczego po prawej stronie. Aż tak nie drażni.
Ale za to widzę Matio nieładne Adkonteksty ;)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: Matio.K »

Nataniel pisze:
Matio.K pisze:Pojawiło się przyjmowanie zamówień na sprzedaż ratalną : http://www.boardtime.pl/p/newsroom.html
Albo prowadzisz serwis informacyjny, albo sprzedaż - zdecyduj się. Jeżeli sprzedaż, usuwamy całość z działu "Ciekawe linki" i przesuwamy do "Hot deals".

Swoją drogą, to czy już raz nie powinęła Ci się noga na sprzedaży planszówek?
To coś nieco innego, sprzedaż zupełnie okazyjna :) Nie jestem sklepem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Zróbcie, więc jak uważacie.
Bri pisze:Ja mam 1280x1024 i pasek przesuwania w poziomie jest ale nie ma niczego po prawej stronie. Aż tak nie drażni.
Ale za to widzę Matio nieładne Adkonteksty ;)
Adkontekst jest nieładny - owszem, ale piękno poświęciłem na ołtarzu ścieżki rozwoju serwisu jakim jest fakt, iż redaktorzy otrzymują za swoje usługi pieniądze ;) A reklamy pomagają w utrzymaniu tego stanu.
wojo pisze:Hej,

Dodałem RSSa do google readera i dostałem poniższy komunikat:
The feed being requested cannot be found.

Coś jeszcze nie działa.

Pozdrawiam,
Wojtek

PS: Co ciekawe subskrybcja komentarzy działa
Wrzuciłem zapytanie do działu technicznego - osobiście nie mam odpowiedniej wiedzy, szczególnie, ze sam dopiero niedawno ogarnąłem czym RSS jest ;)


Btw.

Trochę nowych zapowiedzi:

http://www.boardtime.pl/2012/05/dungeon ... wiedz.html
http://www.boardtime.pl/2012/05/mice-my ... wiedz.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: Matio.K »

Rozpoczynamy cykl bitwy gladiatorów. W pierwszym odcinku "Kolejka" vs "Pan tu nie stał": http://www.boardtime.pl/2012/05/arena-g ... an-tu.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: KubaP »

Matio.K pisze:Rozpoczynamy cykl bitwy gladiatorów. W pierwszym odcinku "Kolejka" vs "Pan tu nie stał": http://www.boardtime.pl/2012/05/arena-g ... an-tu.html
Fajny pomysł.

Z innej mańki - czy skoro macie "Sprzedaż ratalna" w tytule, nie powinniście być w dziale ze sklepami?
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Board Times

Post autor: Matio.K »

- Chyba pierwsza w sieci polska recenzja Abalone Offbroad: http://www.boardtime.pl/2012/05/abalone ... enzja.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Board Times [nowosc: sprzedaż ratalna]

Post autor: Bri »

Matio.K pisze:- Diablo III planszówką: http://www.boardtime.pl/2012/05/diablo- ... zowka.html
Zagranie poniżej pasa :D
ODPOWIEDZ