Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
krzemo
Posty: 15
Rejestracja: 07 lis 2011, 08:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: krzemo »

Hej :)

Z tym kołem to tak źle nie było :) Bywały gorsze przygody (jak np. rozwalenie się skrzynii biegów na 330-tym kilometrze trasy do Białegostoku [500km]). Trzewik - dzięki za pomoc przy tym kole :)

Co do Pionka to powiem Wam tak: miałem w robocie strasznie ciężki tydzień, w czwartek nie byłem w stanie patrzeć na komputer, a po dwóch dniach Pionka jestem psychicznie świeżutki, naładowany energią i tryskający pozytywnym myśleniem (nawet wczorajsze ciosy od Robinsona tego nie ruszyły... a było rzeczywiście pechowo).

Wielkie dzięki dla Piecha za jego wkład i pilnowanie nas wszystkich, dzięki dla pomarańczowych, dzięki dla wszystkich przybyłych, dzięki oczywiście dla Trzewika za wpakowanie nas wszystkich w to całe tałatajstwo :). No i specjalne podziękowania dla dziewczyny o imieniu/ksywie Miła (z wyglądu z Japonii), która dała możliwość potłumaczenia Undergrounda po angielsku :)

Do zoba w grudniu :)
PZDR
Krzemo
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: ozy »

Dzięki wszystkim za imprezę, a Merry i Tycjanowi dodatkowo za zaproszenie. :)

Pionek fajny, jak zawsze.

Robinson - jak sie dotrze (a jeszcze sporo do dotarcia), to będzie hit. Emocje rodził prawdziwe - idę na polowanie, ranny, głodny i zmęczony, a tu: "k...aaaa... niedźwiedź!" :D

Co do tekstu wspominkowego powyżej - jest to jeden z przykładów na rolę jednostek w tworzeniu zmiany zachodzącej w skali społeczeństwa. Do niej by doszło i bez Was, ale to dzięki Wam przebiega ona tak dynamicznie. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: Bri »

Kila fotek
https://www.box.com/s/7d25e9f59675843506cc

Prototyp Robinsona wymagał od trzewika ciągłego odwracania się za siebie - "kto tu stoi i zerka mi przez ramie". :)

Nie wiem gdzie Krzysztof z RedImpa po porannej partii "Zakonu Krańca Świata" zniknął na pół dnia, stół stał odłogiem z pudłem "PROTOTYP", liczyłem na jakieś pogranie ale nie było z kim.
W sumie czas uciekał jak szalony, mnóstwo rzeczy się działo na raz, człowiek jak zwykle chciał wszystkiego spróbować, mało brakowało aby "oślina pośród jadła z głodu padła" :D

Pomarańczowych koszulek widziałem nie wiele w sobotę. Krzemo objaśniał nam "Small Worlda", Veridiana pomagała przy "Thunderstone" (widziałem ją jeszcze na sali przy paru grach), jedna osoba przyjmowała wchodzących, dwóch obsługiwało wypożyczalnię, a ostatni jadł obiad :O Ja rozumiem że wszyscy znają wszystkie gry, a pomarańczowi mieli sporo do dopilnowania ale chyba powinno ich być "moar".

Zajebisty był spęd ludzi na WC konkurs :D tylko co to w ogóle jest do ciężkiej ten "Gipf"??? Frank Riberry zatrzymał moj team w eliminacjach, skubany jeden.

Pozdro dla Matoozika, Ozy'ego, Sebastiana i Jacka. A przy okazji - jaki był wynik giełdy?
Awatar użytkownika
piechu
Posty: 267
Rejestracja: 26 sty 2010, 10:09
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 5 times

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: piechu »

Bri pisze:Pomarańczowych koszulek widziałem nie wiele w sobotę. Krzemo objaśniał nam "Small Worlda", Veridiana pomagała przy "Thunderstone" (widziałem ją jeszcze na sali przy paru grach), jedna osoba przyjmowała wchodzących, dwóch obsługiwało wypożyczalnię, a ostatni jadł obiad :O Ja rozumiem że wszyscy znają wszystkie gry, a pomarańczowi mieli sporo do dopilnowania ale chyba powinno ich być "moar".
Prawda jest taka, że tym razem był problem z Pomarańczowymi, bo zabrakło stałych bywalców poprzednich edycji.

A poza tym zauważyłem, że ludzie jakby mniej potrzebowali pomocy. Chyba doszliśmy do takiego etapu, że na Pionka przychodzą stali bywalcy, którzy sami już znają trochę gier i nie potrzebują tak często pomocy.
Bri pisze:A przy okazji - jaki był wynik giełdy?
Było ponad 60 transakcji, a więc nawet o kilka więcej niż ostatnim razem :D Jak dostaniemy pełne statystyki od Jacka, to podsumowanie pewnie pojawi się na stronie Pionka.

Przy okazji chciałbym podziękować Trzewikowi za ponowną organizację świetnej imprezy i możliwość włączenia się w nią jako Pomarańczowy.
Krzemo i Ewie dziękuję za współorganizację, a zwłaszcza za rewelacyjne przygotowanie akredytacji ;)

Dziękuję również Merry za imprezę okołopionkową i wszystkim jej uczestnikom za miło spędzony czas ;)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: WRS »

piechu pisze:
Bri pisze:Chyba doszliśmy do takiego etapu, że na Pionka przychodzą stali bywalcy, którzy sami już znają trochę gier i nie potrzebują tak często pomocy.
Ale zawsze, gdy tej pomocy potrzebowałem (razem z moją załogą), to na pomarańczowych można było liczyć!
Raz jeszcze podziękowania!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
krzemo
Posty: 15
Rejestracja: 07 lis 2011, 08:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: krzemo »

WRS pisze:Ale zawsze, gdy tej pomocy potrzebowałem (razem z moją załogą), to na pomarańczowych można było liczyć!
I na pewno będziesz mógł dalej na to liczyć :)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: RedImp »

Bri pisze:Nie wiem gdzie Krzysztof z RedImpa po porannej partii "Zakonu Krańca Świata" zniknął na pół dnia, stół stał odłogiem z pudłem "PROTOTYP", liczyłem na jakieś pogranie ale nie było z kim.
W sumie czas uciekał jak szalony, mnóstwo rzeczy się działo na raz, człowiek jak zwykle chciał wszystkiego spróbować, mało brakowało aby "oślina pośród jadła z głodu padła" :D
Muszę cię Bri najmocniej przeprosić za nieobecność - na swoją obronę powiem, że po pierwszej rozgrywce testowej nie widząc chętnych udałem się do sąsiedniej sali, aby dać się ponieść szlacheckim waśniom w Bożym Igrzysku :) –na stoliku pozostawiłem nr telefonu, co by mnie ktoś przywołał do porządku w razie czego
Mam nadzieję, że uda mi się zaspokoić twoją ciekawość do prototypu gry przy okazji innego spotkania. Generalnie w tym miesiącu prawdopodobnie pojawię się w Chorzowie - Pod Kapeluszem(ostatnia niedziela miesiąca) a potem kolejny wypad to spotkanie „Przy Planszy” w Katowicach – terminu nie podam :)
Pisz na PM, jeśli masz jakąś propozycję testów w innym miejscu.
Awatar użytkownika
krzemo
Posty: 15
Rejestracja: 07 lis 2011, 08:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: krzemo »

Hej

Na Youtubie zamieściłem relację z RebelPaki, która była jedną z konkurencji podczas konkursu wiedzy o grach planszowych na 18 Pionku. Tu macie link :)

Pozdrawiam!
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: Jacek_PL »

krzemo pisze:Na Youtubie zamieściłem relację z RebelPaki, ...
Świetny pomysł, mistrzowie powinni znać się na wielu aspektach tego hobby :lol:

Ja też chciałbym w imieniu ekipy z Częstochowy podziękować organizatorom Pionka za bardzo fajną i udaną imprezę.
przyPlanszy
Posty: 167
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Piasek koło Pszczyny
Kontakt:

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012 Giełda Gier

Post autor: przyPlanszy »

To tak dla wszystkich którzy wola forum od oficjalnej strony pionka :)

PODSUMOWANIE PIONKOWEJ GIEŁDY GIER:
-------------------------------------------------------
Na giełdę gier trafiło 140 pozycji, z czego 37 pozycji znalazło nowych właścicieli.
-------------------------------------------------------
1 osoba w 100% rozpoznała potrzeby kupujących (Krzysztof Zdrojewski znany jako Kolderek) - zgłosila
4 gry i sprzedała 4 gry!
-------------------------------------------------------
Finalnie podsumowując całą sprzedaż (giełda + sklep) do puli Giełdy Gier (2 zł z każdej transakcji) trafiło 134 zlote do wydania na zakupy gier w sklepie www.przyplanszy.pl

Szczęśliwą osobą, wylosowaną spośród wszystkich osób dokonujących w trakcie Pionka zakupów na giełdzie została Agnieszka Kołodziej z Rudy Śląskiej, gratulujemy i życzymy udanego wydawania tych 134 zł!
-------------------------------------------------------
W niedzielę zostały rozdane 4 nagrody niespodzianki dla osób, które znalazły się w odpowiednim miejscu i czasie

1) Koszulka "Czas na planszówki" - dla osoby która najczęściej w sobotę odwiedzała stoisko giełdy, kupując i dyskutując
2) gra "Unikat" (Granna) - dla pierwszej osoby która dokonała zakupu po godzinie 12:00, jak w dobrym westernie
3) gra "Szalone Małpy" (Trefl) - dla 50tej osoby dokonującej zakupu na giełdzie (50 to dobra okrągła rocznica)
4) gra "Czerwony Listopad" (Galakta) - dla pierwszej osoby dokonującej zakupu po godzinie 13:13, by nie mówiła że 13 są pechowe.

-------------------------------------------------------
a na kolejną edycję Giełdy szykujemy kolejne atrakcje!

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na udoskonalenie giełdy, bo trzeba dążyć do doskonałości to czekam na informacje:)

Pozdrawiam.
Jacek Kobiela "przyPlanszy"
http://przyplanszy.pl/
gramy w każdą środę od 17:00 w katowickim pubie Proscenium (Katowice, Rynek7)
ODPOWIEDZ