Lorcana | Jak grać i od czego zacząć

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Kaasia
Posty: 32
Rejestracja: 02 cze 2010, 21:05

Re: Game Troll TV - ECLIPSE

Post autor: Kaasia »

Czekałam na recenzję młodszego braciszka TI, dzięki za nią, widać duuuży postęp w tym co robisz :) Co do samej gry nie powiedziałeś o ambasadorach, ale ich rola jest marginalna. Generalnie Eclipse jest niezłą grą, ale nie ma tego elementu knucia, celów i dziwnych posunięć na planszy bo gra nie generuje takich zachowań mechaniką jak TI. Stawia natomiast na zdecydowanie bardziej rozbudowany wątek walki, szkoda tylko, że jesteśmy ograniczeni w liczbie okrętów biorących udział w starciu. Problemy są też przy dużych bitwach kiedy to rozwiązuje się prawdziwy węzeł gordyjski, kto do kogo najpierw i dlaczego strzela, a reszta tylko się przygląda i to długo...:/
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Game Troll TV - ECLIPSE

Post autor: Kolejarz »

Jest parę błędów - hexy w rozstawieniu początkowym źle rozstawione (akurat jak mówisz, że rozstawia się je wg określonego schematu...), nie kładzie się nadrukowanej już technologii na planszy, dalej normalnie się je losuje, nawet jeśli wszyscy ją mają od początku.
Bardzo dziwnych rzeczy się czepiasz - np. Eclipse daje ciekawą możliwość gry z takimi samymi zasadami dla wszystkich (tylko Ziemianie), to jednak co innego, niż "mamy 12 ras, a tak naprawdę tylko 7". Można powiedzieć - szkoda, że tak mało ras, ale po co narzekać, że niektóre z konkretnego powodu są jednakowe? Przecież to nie jest brak pomysłu ze strony twórców czy coś w tym stylu. Opisana fabuła - jest bardzo skrótowa, a i tak chyba nie przeczytałeś jej konkretnie. Teraz ma rozpocząć się wojna, a wcześniej też jedna była(między Terranami, a Hegemonią), po której ustanowiono pokój w całej galaktyce. Trwa on już jakiś czas, ale w momencie rozpoczęcia gry wszyscy są nim znużeni i zapewne zaraz się skończy (to już gracze będą za to odpowiedzialni). A jeśli chodzi o Twilight Imperium light i streszczenie filmu - najwyraźniej inaczej rozumiesz to porównanie, niż ten, kto je wymyślił. Raczej chodzi o film, który trwa trzy godziny, a mógłby półtorej - bo wiele scen jest nieciekawych, nie wnoszą nic do fabuły, niektóre postacie są zupełnie zbędne itd. choć sam pomysł jest niezły, tylko po co tak długo (można się zgadzać bądź nie, czy Eclipse spełnia te założenia, albo czy TI jest takim przerostem formy nad treścią). Recenzent zamiast czepiać się niefortunnego porównania raczej powinien zauważyć, że to po prostu gry dla trochę innego gracza. Komuś mogą się podobać obie, ale generalnie gry są na tyle różne, że jeśli komuś jedna nie leży, to i tak warto sprawdzić tę drugą.
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - ECLIPSE

Post autor: Zgrzytt »

Wola recenzenta oceniać i mówić to co uważa, a oceniać ocenione to już ciekawe ;) Czepiam się tego, czego nie czepiają się inni, bo akurat to mi się rzuciło :) Co do czytania, oj czytałem i nie tylko ja to zauważyłem, ale to jak to kto widzi zależy od jego sympatii względem gry. Szkoda, że wydawcy rzucili się pod koła legendy TI, nie wszystkie gry wychodzące w podobnym klimacie to robią np. Galactic Emperor. Polecam wrzucić na luz i uważniej, jeśli wcale, oglądać kolejne odcinki :)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
KolorowyMurek
Posty: 17
Rejestracja: 26 mar 2011, 13:08

Re: Game Troll TV - ECLIPSE

Post autor: KolorowyMurek »

Bardzo ciekawa recenzja, wreszcie HD i nawet bajerancki znaczek na dole z grafiką z gry na którą narzekałeś ;) Przyjemnie się ogląda o jednej z moich ulubionych gier, też czekam na dodatki :)
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - ECLIPSE

Post autor: Zgrzytt »

Dziś bardzo niecodziennie, ale od dłuższego czasu po głowie chodził mi ten pomysł, tzn. stworzenie miejsca dla graczy, gdzie bez skrępowania maniacy planszówek, karcianek, zręcznościówek i wielu innych gier, będą mogli zapomnieć o codziennych troskach i oddadzą się ich ulubionemu zajęciu. Powyższy projekt wymaga jednak wsparcia finansowego, o którym dowiecie się w filmie, dla każdego fundatora czeka nagroda zależna od kwoty wsparcia. Zapraszam do oglądania i wsparcia projektu na stronie:

http://www.polakpotrafi.pl/projekt/Game-Troll

Z góry dziękuję :)

Obrazek
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Game Troll TV - GRALNIO - KAWIARNIA Game Troll

Post autor: Wookie »

Niestety jako student i mąż w jednej osobie nie jestem w stanie cię wesprzeć, ale mocno trzymam kciuki żeby się udało!

Zastanawiam się tylko, czy jest szansa, że 15.000 zł zbierzesz, bo z tego co widzę na tym "Polak Potrafi" te projekty zazwyczaj zbierają o wiele mniej kasy.

Tak czy siak - powodzenia ;)
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - GRALNIO - KAWIARNIA Game Troll

Post autor: Zgrzytt »

Wookie pisze:Niestety jako student i mąż w jednej osobie nie jestem w stanie cię wesprzeć, ale mocno trzymam kciuki żeby się udało!

Zastanawiam się tylko, czy jest szansa, że 15.000 zł zbierzesz, bo z tego co widzę na tym "Polak Potrafi" te projekty zazwyczaj zbierają o wiele mniej kasy.

Tak czy siak - powodzenia ;)
ktoś musi być pierwszy i uzbierać więcej :) Dzięki za miłe słowa :)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
KolorowyMurek
Posty: 17
Rejestracja: 26 mar 2011, 13:08

Re: Game Troll TV - GRALNIO - KAWIARNIA Game Troll

Post autor: KolorowyMurek »

Bardzo fany pomysł :) Wsparcie z mojej strony już poszło. Jest parę kawiarenek "sympatyzujących" z graczami w Wawie, ale to przecież wielkie miasto, więc chętni się znajdą jeśli to dobrze rozegrasz. Trzymam kciuki, i we wrześniu chce się napić kawy otoczony planszówkami, rozgrywając partie w ulubiona grę, czyli Agricolę :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Game Troll TV - GRALNIO - KAWIARNIA Game Troll

Post autor: Geko »

Pomysł rzeczywiście fajny i słuszny. Ale w filmiku promocyjnym trochę pojechałeś z tą dzisiejszą Warszawą i sposobem na przywrócenie klimatu sprzed wojny :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Game Troll TV - GRALNIO - KAWIARNIA Game Troll

Post autor: schizofretka »

1. Rozumiem, że wsparcie na danym poziomie nie oferuje benefitów z poniższych?
2. Zniżka na 'cały asortyment gralnio kawiarni (gry, wypożyczalnia i kawiarnia)' - macie zamiar prowadzić też sprzedaż gier? Jak to się ma do sklepu game-troll?
3. Jakie lokalizacje brane są pod uwagę? Myślę, że to pomogłoby się wielu zdecydować - niewielki pożytek miałbym z najfajniejszego nawet lokalu na pradze południe czy białołęce.
4. polakpotrafi działa jak kickstarter - karta jest obciążana dopiero w momencie zebrania funduszy?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - GRALNIO - KAWIARNIA Game Troll

Post autor: Zgrzytt »

Pierwszy z serii (mam nadzieję) tzw. Army Packów, czyli małych dodatków do Neuroshimy Hex, wprowadzających, tylko i aż, nowe armie do i tak już bogatego świata znanej post-apokaliptycznej gry :)

http://www.youtube.com/watch?v=XX-CXcVgQvk

Obrazek
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - Neuroshima Hex! Steel Police

Post autor: Zgrzytt »

Wreszcie zrobiło się cieplej, pora więc wyjść z czterech ścian i zacząć cieszyć się pogodą. Warto by w tym czasie zabrać ze sobą coś do grania, aby dużo miejsca nie zabrało. Taka grą jest Mamma Mia, gdzie musimy przygotować PIZZE!:)

http://www.youtube.com/watch?v=dqrDnlVFqIs

Obrazek
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - Mamma Mia

Post autor: Zgrzytt »

Gra która otrzymała prestiżową nagrodę Spiel des Jahres 2011 r. o bardzo prostej mechanice, zerowej otoczce fabularnej, zawierającej 100% gry, czyli takie domino na sterydach, przed Wami Qwirkle :) Zapraszam do oglądania i subskrybowania kanału :)

http://www.youtube.com/watch?v=Psy1AJXIkuk

Obrazek
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - Qwirkle

Post autor: Zgrzytt »

Gra fińskiego autora Eclipse, tym razem osadzona w renesansowych Włoszech. Naszym zadaniem będzie utrzymanie w dobrej kondycji tytułowego księstwa. Czy gra jest hitem na miarę wspomnianej gry? Zobaczcie sami :)

http://www.youtube.com/watch?v=04JGMd0BIx0

Obrazek
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - Księstwo

Post autor: Zgrzytt »

Długo oczekiwana recenzja gry Battletech, którą obiecałem Wam w sierpniu, wreszcie jest:) W roli głównej tym razem wystąpią futurystyczne mechy, działa, wyrzutnie, lasery i wszystko co potrzebne fanom tych maszyn:) Warto obejrzeć odcinek, bo system mniej znany, ale moim zdaniem wybitny.

http://www.youtube.com/watch?v=gLLJJYWgbek

Obrazek
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - Battletech

Post autor: Zgrzytt »

Kolejna gra o PRL-u, tym razem przedstawia nam rzeczywistość "strajkową". Nowe wydawnictwo "Fabryka Gier Historycznych" zadbało o świetną oprawę wizualną, ale czy gra wciągnie nas na długie godziny? Moim zdaniem tak, ale zobaczcie sami :)

http://www.youtube.com/watch?v=IzeszogLvAY

Obrazek
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
KolorowyMurek
Posty: 17
Rejestracja: 26 mar 2011, 13:08

Re: Game Troll TV - W Zakładzie - lubelski lipiec 80'

Post autor: KolorowyMurek »

Recenzja jak zwykle świetna, a i przedstawiona gra, trochę historyczna (choć raczej tylko w opisie) wygląda na kuszącą alternatywę dla Kolejki, choć nie tak uniwersalną :)
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - W Zakładzie - lubelski lipiec 80'

Post autor: Zgrzytt »

Do samej recenzji zapowiedzianej w filmiku gry przygotowywałem się prawie rok. Malowania cała masa, ale kiedy odpakowałem grę stwierdziłem, że nie pokaże jej światu bez odpowiedniej oprawy!:)

http://www.youtube.com/watch?v=6IVlrychR1o

Obrazek
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - Zapowiedź - ZOBACZ!

Post autor: Zgrzytt »

Do tej pory mój największy projekt recenzji połączonej z przygotowaniem "malarskim" gry. Dreadfleet to nowa figurkowa gra znanego wydawnictwa Games Workshop, w której mamy możliwość pokierowania w boju wielkimi okrętami. Wszystko osadzone w świecie Warhammera, więc nic tylko usiąść i oglądać. Zapraszam :)

http://www.youtube.com/watch?v=hC73_Z5xOhw

Obrazek
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Kaasia
Posty: 32
Rejestracja: 02 cze 2010, 21:05

Re: Game Troll TV - DREADFLEET !!!

Post autor: Kaasia »

O rety!!!!!! Sporo musiałeś się napracować i rozplanować, ale recenzja wyszła świetnie :) Oby takich więcej. Co do samej gry, jak będzie na najbliższej Kostce to chętnie spróbuję, widziałam wśród kapitanów również i Panią Kapitan ;)
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - DREADFLEET !!!

Post autor: Zgrzytt »

Kolejna gra od wydawnictwa Portal, przenosząca graczy w post-apokaliptyczny świat Neuroshimy Hex! Poniżej link potrzebny do tego, by wziąć udział w losowaniu jednego z dwóch egzemplarzy gry "Konwój":) O zasadach dowiecie się pod koniec recenzji:) Zapraszam do oglądania!

VIDEORECENZJA - "KONWÓJ"
http://www.youtube.com/watch?v=PRjHNtoxLZs

KONKURS
http://www.facebook.com/pages/Game-Trol ... 8747820480

Obrazek
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Game Troll TV - KONWÓJ

Post autor: FortArt »

http://www.game-troll.pl/
zmarło, nie ma już sklepu?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Game Troll TV - KONWÓJ

Post autor: Zgrzytt »

Gra pt. Zimna Wojna w wersji mini karcianej wpadła mi już jakiś czas temu w oko. Poruszała ciekawą tematykę, z opisu oferowała prostą, ale dającą sporo zabawy mechanikę z dużą dozą blefu i ryzyka, postanowiłem więc spróbować i Was też zachęcam:)

Videorecenzja - Zimna Wojna KGB vs CIA
http://www.youtube.com/watch?v=oyMZmTtjLnA

Link do konkursu FB: (wystarczy kliknąć "lubię") :)
http://www.facebook.com/pages/Game-Trol ... 8747820480

Obrazek
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
kriszna
Posty: 121
Rejestracja: 19 lut 2011, 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Game Troll TV - ZIMNA WOJNA - KGB vs CIA

Post autor: kriszna »

bardzo dziękuję za "podglądnij"
zewsi
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time

Re: Game Troll TV - ZIMNA WOJNA - KGB vs CIA

Post autor: zewsi »

W słowniku PWN czytamy:
"podejrzeć, podglądnąć — podglądać «przyjrzeć się ukradkiem, w chwili gdy ktoś nie chce być widziany»"
ODPOWIEDZ