Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: Myszaq36 »

Przede wszystkim: wiem, że to nie forum wędkarskie ;) więc z góry przepraszam za mały off-topic ;)

Jednak czy moglibyście polecić jakiś wasz sprawdzony internetowy sklep wędkarski z dużym wyborem małych pudełek na akcesoria wędkarskie (tak aby mieściły się do pudełek po grach zamiast niekiedy beznadziejnych i bezużytecznych wyprasek - pudełka mają oczywiście służyć jako pojemniczki na drewienka, surowce, ludziki, monety itp.). Może macie jakieś upatrzone sklepy, gdzie jest duży wybór rozmiarów i przede wszystkim przystępne ceny (nie chce wydawać na pudełko np. 40zł jak sama gra kosztowała 120 :/). Pobuszowałem trochę po google ale stwierdziłem, że może ktoś z Was porównywał już kiedyś oferty pod względem ceny i szerokości dostępnego asortymentu. Serdecznie proszę o jakieś podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: Edwardo »

polecam pudełka nie tyle wędkarskie co na śrubki i nie tyle w internecie co w realu np. w Castoramie czy Practikerze.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Też polecam markety. Nie tylko budowlane. Auchan, Real, Tesco. Czasem można natknąć się na świetne pojemniczki ale bywa też tak że akurat nic nie mają albo mają jakieś nieciekawe.
Co do samych pojemniczków to najlepiej szukać takich z zaokrąglonym lekko dnem, wtedy łatwiej się z nich wyciąga. Fajne są też takie z ruchomymi ścianami, można sobie pudełko dopasować bardziej pod daną grę.
Jak ktoś zna jakiś ciekawy sklep internetowy z pudeleczkami to też chętnie go poznam :) .
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: kdsz »

Edwardo pisze:polecam pudełka nie tyle wędkarskie co na śrubki i nie tyle w internecie co w realu np. w Castoramie czy Practikerze.
Niestety to nie to. Pudełka na duperele z marketów budowlanych w większości nie pozwalają na modyfikację szerokości przegródek. I druga wada - nie mają wyoblonego dna, co trochę utrudnia wyjęcie elementów, szczególnie sześciennych kosteczek. Plus - są tańsze od pudeł wędkarskich

A co do pytania topicowego - dotychczas kupowałem albo w sklepie stacjonarnym, albo na allegro. Nie zauważyłem, by ktoś miał szczególnie szeroką ofertę, więc najpierw szukam pudła w odpowiednim rozmiarze, a potem sklepu ;)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: Wolf »

Nie wiem czy masz na myśli konkretnie coś takiego, ale z małych wędkarskich pudełek możesz spróbować np.

- Pudełko z 6 przegródkami równej wielkości:
http://www.wedkarski.com/skrzynki-pojem ... moran.html

- Składane z większą ilością przegródek o różnych wielkościach:
http://www.wedkarski.com/skrzynki-pojem ... jaxon.html

- Dwustronne, 20 przegródek z możliwością regulacji:
http://www.wedkarski.com/skrzynki-pojem ... moran.html

Do planszówek nie próbowałem ich stosować, ale jak do akcesoriów wędkarskich się sprawdzają to i kosteczki i pionki im nie straszne ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: KubaP »

Wolf pisze:Nie wiem czy masz na myśli konkretnie coś takiego, ale z małych wędkarskich pudełek możesz spróbować np.

- Pudełko z 6 przegródkami równej wielkości:
http://www.wedkarski.com/skrzynki-pojem ... moran.html

- Składane z większą ilością przegródek o różnych wielkościach:
http://www.wedkarski.com/skrzynki-pojem ... jaxon.html

- Dwustronne, 20 przegródek z możliwością regulacji:
http://www.wedkarski.com/skrzynki-pojem ... moran.html

Do planszówek nie próbowałem ich stosować, ale jak do akcesoriów wędkarskich się sprawdzają to i kosteczki i pionki im nie straszne ;)
Wolfie, a to ostatnie pudełko jakie ma zewnętrzne wymiary? (w/s/g)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: Banan2 »

kdsz pisze:
Edwardo pisze:polecam pudełka nie tyle wędkarskie co na śrubki i nie tyle w internecie co w realu np. w Castoramie czy Practikerze.
Niestety to nie to. Pudełka na duperele z marketów budowlanych w większości nie pozwalają na modyfikację szerokości przegródek. I druga wada - nie mają wyoblonego dna, co trochę utrudnia wyjęcie elementów, szczególnie sześciennych kosteczek. Plus - są tańsze od pudeł wędkarskich
Witam!
Właśnie wczoraj byłem na zakupach w Castoramie. Kupiłem też kilka organizerów. Najdroższy z modyfikalnymi przegródkami kosztował niecałe 10 PLN. W takim pudełku spokojnie mieszczą się prawie wszystkie elementy do Chaosu czy też żetony ulepszeń w Eclipse - mam już takie pudełka. I je bardzo polecam.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: mig »

kdsz pisze: Niestety to nie to. Pudełka na duperele z marketów budowlanych w większości nie pozwalają na modyfikację szerokości przegródek. I druga wada - nie mają wyoblonego dna, co trochę utrudnia wyjęcie elementów, szczególnie sześciennych kosteczek.
Nie wiem czy to wiekszość czy mniejszość była ale ze 2 miesiące temu kupowałem w Castoramie cały zestaw pudełek różnych rozmiarów (z zaokraglonymi ścianami i modyfikowanymi przegródkami) w cenie od 5 do 11 złotych. Nie chce mi się szukać teraz ich fotek ale zazwyczaj wybór jest duży (i ceny znośne).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: kwiatosz »

Osobiście ostatnio najbardziej lubię pojemniki prosperplast, serię nor nor - mają tę zaletę, że przegródki są wyjmowane i można sobie dostosować szerokość, najmniejsze mają bodajże 9 przegródek, a do tego są naprawdę niskie, elegancko mieszczą się do praktycznie wszystkich pudełek (i nie mają wystających nóżek, jak już są to mają ze 2mm, można w chwilę spiłować papierem).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: adikom5777 »

Polecam pojemnik Nor8 dla gier z mniejsza iloscia elementow (pupile podziemi, Shipyard) i Nor12 dla gier z wieloma elementami (np.Agricola, LeHavre, Eclipse)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: Banan2 »

adikom5777 pisze:Polecam pojemnik Nor8 dla gier z mniejsza iloscia elementow (pupile podziemi, Shipyard) i Nor12 dla gier z wieloma elementami (np.Agricola, LeHavre, Eclipse)
Właśnie takich używam i takie też zakupiłem wczoraj.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: RasTafari »

ja również polecam ten http://allegro.pl/prosperplast-nor12-or ... 63958.html idealnie się wpasowuje do pudełek w standardzie ffg :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: Banan2 »

RasTafari pisze:ja również polecam ten http://allegro.pl/prosperplast-nor12-or ... 63958.html idealnie się wpasowuje do pudełek w standardzie ffg :mrgreen:
W Castoramie taki pojemnik był po 9,50 PLN.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: Pierzasty »

Wolf pisze:- Pudełko z 6 przegródkami równej wielkości:
http://www.wedkarski.com/skrzynki-pojem ... moran.html
Uwielbiam Cię :mrgreen:
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: uyco »

Oprócz NOR, które są zdecydowanie najlepsze, mam także nieco tańsze wersje w 3 rozmiarach:
http://allegro.pl/domino-19-pudelko-org ... 29384.html
tylko te są trochę grubsze i jest problem czasami zmieścić pozostałe rzeczy do pudełka... Największe z tych służą mi między innymi do Dominant Species i Le Havre.

Taki na przykłada doskonale sprawdza się do Cywilizacji: poprzez wieki na kostki i żetoniki i do Eclipse na kostki i dyski
http://allegro.pl/200x145x35-organizer- ... 36430.html
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: killy9999 »

A ja ostatnio próbowałem znaleźć pudełka na bloczki do C&C: Ancients, przy czym takie które mieściłyby się w pudełku razem z mapą i kartami. Żadne z Castoramy i Praktikera nie pasują (swoją drogą to obie sieci mają to samo w ofercie). Komuś udało się coś znaleźć do tej gry? Na BGG ludzie pokazują zdjęcia z których wynika że ogólnie to jest możliwe, np to.
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: Myszaq36 »

Korzystając z waszych rad wybiorę się najpierw do Castoramy... podane ceny są znacznie niższe, niż te ze sklepów wędkarskich.
Planuje kupić jakieś pudełko do Cyklad+Hades (widziałem w galerii BGG, że ludzie mają kupione pudełka idealnie pasujące do wypraski Cyklad).
Wmówiłem sobie, że jak ładnie poukładam armie w osobnych przegródkach to flocie nie będą żagle odpadać :D Zobaczymy jak to będzie funkcjonować :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: FortArt »

NORy, zgadzam się najlepsze z przyczyn wymienionych w postach wyżej, też mają wady - miejsce zmarnowane na rączkę. Inne pudełka spotykane w marketach budowlanych często mają cienkie ostre przegródki nieprzyjemnie wbijające się w rękę przy wyciąganiu czegoś.
A generalna wada to klapka, która po otwarciu pudełka zajmuje miejsce na stole. Zdecydowanie chciałoby się mieć coś ze ściąganą przykrywką tylko, że nic takiego chyba nie ma :(
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: Pierzasty »

FortArt pisze:A generalna wada to klapka, która po otwarciu pudełka zajmuje miejsce na stole. Zdecydowanie chciałoby się mieć coś ze ściąganą przykrywką tylko, że nic takiego chyba nie ma :(
Zawsze można kupić wypraski do żetonów GMT ;)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pudełka na akcesoria wędkarskie.

Post autor: schizofretka »

Prosperplast NOR8 (mały) na allegro kosztuje 6zł, a NOR12(większy) 11 - czy dla dwóch złotych warto jechać do castoramy? Więcej na benzynę wydasz...

Wieczka można z nich bez problemu zdjąć.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ