Wakacje 2013 - dyskusja

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: ragozd »

Nataniel pisze:Pamietaj, ze osoby, ktore organizuja wyjazd do Hermanowa (w tym roku Demnogonis & ChaosMaker) rzadko bywaja na tym forum.
Ale tu nie chodzi o 2 organizatorów, ale o 40 uczestników. Zwłaszcza że planowany jest wyjazd wrześniowy, ich stanowisko dobrze byłoby poznać chociażby po tym wyjeździe :)
Nataniel pisze: I z tego co wiem, w Hermanowie nie ma wiecej miejsca.
Organizacyjnie - brak miejsc. Fizycznie - są, tylko że już na sztywno zajęte - i nie ma co się dziwić że ośrodek z końmi rezerwuje miejsca dla tych co jeżdżą konno a nie po planszy :) A jeśli szansa jest choćby minimalna czy teoretyczna - to ja stoję na stanowisku że pytać się warto :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: costi »

nikozja_dg pisze:http://www.debowewzgorze.eu/

Bardzo fajny ośrodek, byłam tam teraz na weekendowym wyjeździe. Jedzenie super, pokoje bardzo fajne, obsługa miła. Basen, jacuzzi i sauna :) Są też atrakcje dla dzieci. Ośrodek na uboczu.
Wygląda fajnie, myślę, że można zrobić rekonesans.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: Nataniel »

ragozd pisze:Ale tu nie chodzi o 2 organizatorów, ale o 40 uczestników. Zwłaszcza że planowany jest wyjazd wrześniowy, ich stanowisko dobrze byłoby poznać chociażby po tym wyjeździe :)
Ale co mają Ci powiedzieć uczestnicy? Wszystkim się podobało i wszyscy chcą jechać za rok - bo miejsce jest świetne. Obstawiam jednak, że połowa uczestników nie ruszy się dalej niż 200km od Poznania, więc nie ma co liczyć na to, że uda się znowu zrobić jedną wielką imprezę dla wszystkich.

I nie widzę tego jako problem - jeżeli będzie co roku jedna impreza w lipcu i jedna w sierpniu, w zasięgu dojazdowym i finansowym - podejrzewam, że wiele osób spoza Poznania, które były w Hermanowie (my, Pancho, Ja_n, Cieslik, Melee, ...) pojedzie na obie imprezy.

Chyba po prostu jest nas już za dużo na jedną imprezę. Przy 100 osobach i tak już trochę traci się walor integracyjny, więc ja tam jakoś nie mam ciśnienia na jeden wielki spęd.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: bazik »

z hermanowem jest taki problem ze nie wiadomo do konca czy beda nas (nie-poznaniakow) tam chcieli. jesli nie, zainteresowanie tutejszym tematem ze strony warszawki pewnie mocno wzrosnie.

(ja to bym niesmialo zaproponowal debrzyno....)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: Nataniel »

bazik pisze:z hermanowem jest taki problem ze nie wiadomo do konca czy beda nas (nie-poznaniakow) tam chcieli. jesli nie, zainteresowanie tutejszym tematem ze strony warszawki pewnie mocno wzrosnie.
(ja to bym niesmialo zaproponowal debrzyno....)
Dlaczego mieliby nie chcieć? Czułeś się niechciany w tym roku? :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: ragozd »

bazik pisze: (ja to bym niesmialo zaproponowal debrzyno....)
Do rekonesansu jak najbardziej. Z ludzką obsługą to ja tam zawsze chętnie pojadę
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: bazik »

Nataniel pisze:
bazik pisze:z hermanowem jest taki problem ze nie wiadomo do konca czy beda nas (nie-poznaniakow) tam chcieli. jesli nie, zainteresowanie tutejszym tematem ze strony warszawki pewnie mocno wzrosnie.
(ja to bym niesmialo zaproponowal debrzyno....)
Dlaczego mieliby nie chcieć? Czułeś się niechciany w tym roku? :)
wrecz przeciwnie, czulem sie chciany bardziej niz moglem sobie wymarzyc. co nie zmienia tego ze organizatorzy przyznaja ze pierwszenstwo maja gracze lokalni, a hermanow ma tak dobra prase ze moze sie zdarzyc ze graczy lokalnych bedzie wystarczajaco duzo zeby zajac wszystkie miejsca...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: Nataniel »

bazik pisze:wrecz przeciwnie, czulem sie chciany bardziej niz moglem sobie wymarzyc. co nie zmienia tego ze organizatorzy przyznaja ze pierwszenstwo maja gracze lokalni, a hermanow ma tak dobra prase ze moze sie zdarzyc ze graczy lokalnych bedzie wystarczajaco duzo zeby zajac wszystkie miejsca...
Nie zauwazylem - oglaszaja po prostu najpierw na Gramajdzie, a dopiero potem tutaj - ale to nie problem, aby na Gramajdzie sie zapisac. Decyduje kolejnosc zgloszen.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: monga »

Ja przy okazji weekendu w Częstochowie zrobiłam wizję lokalną w pobliskim ośrodku koło Poraja - http://szkolenia-poraj.pl/

Tutaj pamiątkowe zdjęcia dla zainteresowanych:
http://picasaweb.google.com/102971893407075412898/Poraj

Nie jest to Czarna, nie są to Kaszuby, ale lokalizacyjnie jest nieźle, dla chętnych w okolicy też byłoby co robić - zamki w okolicy, liczne jaskinie, Złoty Potok, przysłowiowy rzut beretem do Częstochowy (ok. 15-20 minut). Cenowo co prawda też nie jakoś bardzo atrakcyjnie, ale zakładam że jako grupa możemy liczyć na zniżki.

Nie miałam okazji zobaczyć żadnego pokoju w środku, nie dopytałam też jak jest z restauracją (znaczy czy jest czynna cały czas i można coś zamawiać z karty czy tylko działają na zasadzie śniadanie - obiad - kolacja).

Jest basen odkryty (chociaż standardu gorszego niż w Czarnej), w pobliżu zalew z wodą taką sobie - sądzę że kąpać się można, ale na pewno 1 klasa czystości to nie jest. Jest boisko do siatki plażowej (gdzieś na którejś fotce się przewija). Jest jeszcze jedno boisko, ale nie wiem jak to się stało, że w końcu tam nie dotarłam (widać je w tle za boiskiem do siatki).

Są inne atrakcje, ale już płatne dodatkowo. Siłownia 12 zł/h, kręgle 30 zł/h/tor, sauna i łaźnie parowe 15 zł/h i korty 15 zł/h.

Nie wiem też jak byłoby z salami konferencyjnymi, bo normalnie są płatne jakieś straszne pieniądze, no ale my nie organizujemy konferencji i nie jesteśmy firmą, więc pewnie to kwestia dogadania.

Suma sumarum - ideał to na pewno nie jest, ale myślę że warto mieć go na uwadze.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: ragozd »

Poraj wygląda ciekawie, okolica rewelacyjna (Jura), ceny przystępne - jedyna wada - tylko 4 pokoje wieloosobowe i to tylko w gorszym standardzie.
No i pewnie trzeba by się szybko decydować bo wolnych miejsc może braknąć. Ja byłbym za.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: wis »

Jeśli mówię o tym samym ośrodku w Poraju (nie wiem, czy jest ich więcej), to informacje możemy dostać z pierwszej ręki - od byłego pracownika, z którym już rozmawiałem o tego typu wyjeździe. Mam nadzieję, że odezwie się wkrótce - powinien być na forum.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: stalker »

Nataniel pisze:Nie zauwazylem - oglaszaja po prostu najpierw na Gramajdzie, a dopiero potem tutaj - ale to nie problem, aby na Gramajdzie sie zapisac. Decyduje kolejnosc zgloszen.
W tym roku doszło do sytuacji, kiedy na cały tydzień pozapisywali się warszawiacy + Ty, natanielu (rodzynek z wybrzeża), a duża liczba poznaniaków dotarła dopiero na końcówkę imprezy :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: nikozja_dg »

Byłam dziś w Dębowym Wzgórzu służbowo. Zapytałam jak wygląda sprawa większych grup, gdy wspomniałam o miłośnikach gier planszowych, to właścicielka nie mogła skończyć zachwycać się grami. Chciałaby weekendy tematyczne wprowadzić w swojej ofercie, w ogóle popiera gry planszowe i była cała w skowronkach :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: KubaP »

Troszeczkę offtopicowo, ale spróbuję - a myślał ktoś kiedyś o planszowym zimowisku? No wiecie, w ciągu dnia narty a wieczorami planszówy?
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: nikozja_dg »

KubaP pisze:Troszeczkę offtopicowo, ale spróbuję - a myślał ktoś kiedyś o planszowym zimowisku? No wiecie, w ciągu dnia narty a wieczorami planszówy?
Bardzo fajny pomysł:) dla rodzin z małymi dziećmi bardzo fajna jest Czarna Góra
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2012, 18:18 przez nikozja_dg, łącznie zmieniany 1 raz.
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: KubaP »

nikozja_dg pisze:
KubaP pisze:Troszeczkę offtopicowo, ale spróbuję - a myślał ktoś kiedyś o planszowym zimowisku? No wiecie, w ciągu dnia narty a wieczorami planszówy?
Bardzo fajny pomysł:) dla rodzin z małymi dziećmi bardzo fajna jest Czarnogóra
Oh, damn. No nie wiem, jak to kosztowo wyjdzie... Myślałem raczej o granicach kraju, ewentualnie Słowacja...
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: macike »

KubaP pisze:
nikozja_dg pisze:
KubaP pisze:Troszeczkę offtopicowo, ale spróbuję - a myślał ktoś kiedyś o planszowym zimowisku? No wiecie, w ciągu dnia narty a wieczorami planszówy?
Bardzo fajny pomysł:) dla rodzin z małymi dziećmi bardzo fajna jest Czarnogóra
Oh, damn. No nie wiem, jak to kosztowo wyjdzie... Myślałem raczej o granicach kraju, ewentualnie Słowacja...
A nie Czarna Góra :?: :lol:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: nikozja_dg »

[quote="
Oh, damn. No nie wiem, jak to kosztowo wyjdzie... Myślałem raczej o granicach kraju, ewentualnie Słowacja...[/quote]
A nie Czarna Góra :?: :lol:[/quote]

Ha ha no tak, nie wiem o czym myślałam :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: macike »

nikozja_dg pisze:Ha ha no tak, nie wiem o czym myślałam :)
Weźmisz czarno kure...
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: grzes19 »

KubaP pisze:Troszeczkę offtopicowo, ale spróbuję - a myślał ktoś kiedyś o planszowym zimowisku? No wiecie, w ciągu dnia narty a wieczorami planszówy?
Pomysł rewelacyjny.
Jestem za, nawet bardziej niż latem, bo narty uwielbiam :-)
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: ragozd »

"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: monga »

Wyjazd październikowy rozpoznawczy: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=20176
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: ragozd »

Mój znajomy gorąco poleca
http://bielik-wiselka.pl - jest wszystko co potrzeba - 4 standardy pokoi / domków, boiska basen, jezioro, morze. Jedyna wada - 10-17 sierpnia jest w całości zarezerwowany. Także impreza musi być przed lub po tym terminie.
Temat na razie przycichł, a z każdym tygodniem pole manewru będzie się nam kurczyć w wolnych terminach ...
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: KubaP »

Pozwolę sobie odkopać delikatnie temat i zapytać od razu:
Czy na Bieszczadkon przyjeżdżają tez rodziny z małymi (2 lata) dziećmi? Czy to jeszcze za wcześnie?
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: skanna »

Dwa lata to już wiek poważny :-) Kazio Cieślików miał 4 m-ce, Ania Marty i Jędrka 6 albo 7.
Tylko coś nam w tym roku temat zamarł. :(
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
ODPOWIEDZ