Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydanie?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydanie?

Post autor: Salah Ad-Din »

Witam tak jak w temacie.

- Najlepsza gra KARCIANA FANTASY dla 2-4 osób lub więcej osób [ tylko na 2 odpada, może być 3-4, 2-6 itp ]
- bardzo przyciągająca , miodna , klimatyczna [ smoki , elfy itp ]
- złożoność średnia, średnio wysoka , wysoka , bardzo wysoka [ łatwa nie wskazana. Coś bardziej trudnego i skomplikowanego ]
- jesteśmy osobami dorosłymi więc gry dla dzieci odpadają [ mamy od 28 do 35 lat ]
- polskie wydanie
- fajnie by było jeśli występuje interakcja , a jeszcze lepiej gdy negatywna :) [ ten punkt nie jest konieczny ]
- wizualnie aby była na wysokim poziomie.
- nie chodzi mi o szybka grę na 30-60 minut , bardziej na 90-180 i więcej minut.

z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA FAJNE WSKAZÓWKI !!!!!!!

oto moje typy :

Rune Age
Władca Pierścieni LCG
Racial Wars
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: szmajchel »

Władcę Pierścieni odradzam całym sercem. A przynajmniej radzę przetestować przed zakupem. Jeśli koniecznie musi być karciana... To jeszcze do głowy mi Blood Bowl przychodzi, Warhammer Inwazja (da się pograć w więcej niż 2 osoby przy home rules, no a na 2 os to cud-miód, tylko trzeba jednak trochę pieniążków wydać),
Awatar użytkownika
Emerem
Posty: 71
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:54
Lokalizacja: B-stok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: Emerem »

Summoner Wars - Może i nie spełnia do końca Twoich kryteriów, bo jest zasadniczo dla 2 osób, ale można zakupić dodatkową planszę i grać na 4. Świetnie się przy tym bawiąc.
Dungeoneer - co prawda nie jestem fanem, ale... dużo interakcji negatywnej, sporo dodatków.
Nightfall - dyskusyjne, czy to fantasy - ale powiedzmy. Spełnia w zasadzie wszystkie Twoje kryteria.
Thunderstone - dość oczywisty wybór, zwłaszcza, że dodatków jest już chyba z 5, jest też nowa, lepsza wersja - Thunderstone Advance. Jest klimat, są emocje, jest planowanie itd.
Tomb, Tomb: Cryptmaster - a tutaj mamy grę, która ocieka klimatem plądrowania krypt, kart jest coś koło 400, bohaterów ok 80. Interakcja negatywna, pakowanie postaci, trwa ok 2 godzin, dobrze chodzi na 3,4,5 osób. Bardzo polecam.

EDIT a sorry, nie doczytałem, wersja PL Cię interesuje. W takim razie Dungeoneer, Thunderstone, Nightfall
For more information on lung cancer, keep smoking
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: Pierzasty »

To może Cyklady? 2-5 osób, trwa tak ze 2 godziny, dobrze się skaluje, klimat może nie stricte fantasy ale starożytna Grecja, bogowie i mityczne stwory, więc może podejść :)

ed: Welp, miała być karciana ? ^^; to nie bardzo. Ale grę tak czy inaczej polecam.
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: Salah Ad-Din »

Pierzasty pisze:To może Cyklady? 2-5 osób, trwa tak ze 2 godziny, dobrze się skaluje, klimat może nie stricte fantasy ale starożytna Grecja, bogowie i mityczne stwory, więc może podejść :)

ed: Welp, miała być karciana ? ^^; to nie bardzo. Ale grę tak czy inaczej polecam.
Cyklady już mam i to faktycznie fajowa gra. Idzie mi właśnie Hades :D

- Warhammer Inwazja [ słyszałem że ktoś sobie wymyślił jakieś zasady na więcej ,ale nie jest to dopracowane i nie zawsze ciekawe. Szkoda bo ponoć gra fajna :/ ]
- Thunderstone Advance: Towers of Ruin [ fajne ale nie po polsku :/ ]
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: mig »

Warhammer inwazja na 4 osoby działa fajnie. Jeśli oczywiście lubi się tryb coop (bo wtedy gra się 2v2). Wady są tak naprawdę dwie: nie da się zagrać w 3 osoby i gra trwa znacznie dłużej niż 1v1.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: wojo »

Władca pierścieni LCG na pewno do sprawdzenia a nie do kupna od razu ponieważ :
- Wielu osobom kooperacja w tej grze nie odpowiada (interekacja tylko pozytywna - wspólne planowanie, narady itp.)
- Przy jednej podstwace można grać w 1 lub 2 osoby. Co prawda wystarczy kartka papieru aby zastapić brakujące elementy jednak możliwości budowanie talii przy czterech osobach są zerowe.
- Gra przy czterech osobach jest stosunkowo łatwa (aczkolwiek są masakryczne scenariusze)

Zaletą jest to że jeżeli Wam się spodoba całkiem nieźle może się sprawdzić w modelu zakupu dodatków "na spółkę". Pozatym pozostałe wymagania są dobrze spełnione (czas rozgrywki w pojedynczy scenariusz jest raczej bliższy godzinie ale można zagrać w kampanię i wtedy łatwo sobie przedłużyć).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: Salah Ad-Din »

mig pisze:Warhammer inwazja na 4 osoby działa fajnie. Jeśli oczywiście lubi się tryb coop (bo wtedy gra się 2v2). Wady są tak naprawdę dwie: nie da się zagrać w 3 osoby i gra trwa znacznie dłużej niż 1v1.
a wtedy potrzebuje 2x podstawa ?? [ http://planszak.pl/warhammer-inwazja-ze ... -2282.html ]

- czy inne gry nie będą lepsze na 4 osoby ??
- Warhammer inwazja faktycznie będzie lepsza od tych pozostałych podanych tutaj w wątku ?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: donmakaron »

Skutecznie gramy w Inwazję na 3, 4 lub inną ilość osób (no, może nie solo...) bez sojuszy. Odrobina dobrej woli i nie ma problemu, a gra się przyjemnie, choć faktycznie bardzo długo.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: mig »

W wariancie "każdy przeciwko każdemu" jeszcze nie graliśmy. Muszę spróbować, bo kooperacje mnie odrzucają. Gdzieś wiszą (polskie) zasady?

Nie trzeba mieć dwóch podstawek - każdy gra swoją talią rasy. W podstawce są 4, więc w czwórkę zagrać się da. Chyba tylko brakowało dla wszystkich kart neutralnych i rozdawaliśmy po 4 zamiast 5 (ale już tego na 100% nie jestem pewien).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: szmajchel »

Do WH od razu polecam dokupić dodatek Szturm (2 dodatkowe rasy, trochę kart do innych ras). Ja sam grałem zarówno 2v2, jak i na 3 osoby. Jest ok.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: Atamán »

Salah Ad-Din pisze:Witam tak jak w temacie.

- Najlepsza gra KARCIANA FANTASY dla 2-4 osób lub więcej osób [ tylko na 2 odpada, może być 3-4, 2-6 itp ]
- bardzo przyciągająca , miodna , klimatyczna [ smoki , elfy itp ]
- złożoność średnia, średnio wysoka , wysoka , bardzo wysoka [ łatwa nie wskazana. Coś bardziej trudnego i skomplikowanego ]
- jesteśmy osobami dorosłymi więc gry dla dzieci odpadają [ mamy od 28 do 35 lat ]
- polskie wydanie
- fajnie by było jeśli występuje interakcja , a jeszcze lepiej gdy negatywna :) [ ten punkt nie jest konieczny ]
- wizualnie aby była na wysokim poziomie.
- nie chodzi mi o szybka grę na 30-60 minut , bardziej na 90-180 i więcej minut.

z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA FAJNE WSKAZÓWKI !!!!!!!

oto moje typy :

Rune Age
Władca Pierścieni LCG
Racial Wars
Wydaje mi się, że może być ciężko znaleźć grę karcianą na 90-180 minut.
Większość gier karcianych jest na ok. godzinkę.

Co do Twoich typów:

Posiadam Rune Age i mówiąc krótko szału nie ma. W teorii brzmi nieźle: budujesz talię, cztery zróżnicowane frakcje, różne scenariusze do rozegrania: kooperacja, wyścig na kasę, wyścig zbrojeń oraz nawalanka. Spora interakcja (zwłaszcza w tym scenariuszu Wojna Run, w którym celem gry jest pokonanie innych graczy). W praktyce jednak gra jest trochę schematyczna, liczba możliwych kart do zakupienia bardzo uboga. Od czasu do czasu lubię zagrać, ale zazwyczaj mam lepsze alternatywy. FFG zapowiedziało dodatek, który może bardzo mocno zmienić wrażenia z gry, ale Galakta zwleka z potwierdzeniem, czy wyda dodatek PL.

Władca Pierścieni LCG bardzo mi się spodobała, ale ciężko mi było znaleźć współgraczy. To jest moim zdaniem najlepsza gra kooperacyjna jaka została wydana, gra oferuje multum możliwości i mega regrywalność (zwłaszcza po dokupieniu 2-3 dodatków, by zwiększyć liczbę scenariuszy), ale wymaga sporego zaangażowania graczy. Gra jest złożona, ma dużo zasad, masę kart z tekstem, które trzeba znać, by móc grać sensownie. Do grania solo ta gra też się nadaje, rozegrałem w ten sposób ok. 20 rozgrywek, ale później już mi się nie chciało. Jeśli będziesz miał z kim grać regularnie to polecam.

Racial Wars niestety nie znam.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2109
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: pabula »

Poczytaj o Mage Knight.
Planszówka (mapa, figurki), ale głównie gra się kartami i rozwijasz swoją talię.
A klimat fantasy jak najbardziej.
Gra wymagająca i długa. (minimum 90 minut)
Ja jestem zachwycony.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Gdyby nie polski to chyba idealną grą było by Game of Thrones LCG.
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: Salah Ad-Din »

ok zamawiam warhammera :)
mam nadzieje że fajnie będzie się grało w 3 osoby , bo ostatnio właśnie tak najczęściej gramy.
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: Salah Ad-Din »

a jaki będzie najlepszy dodatek do tej gry ? . Będziemy w to grac 3-4 osoby .
Awatar użytkownika
Troll z bagien
Posty: 86
Rejestracja: 31 mar 2011, 10:25

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: Troll z bagien »

Jako pierwszy najlepiej Assault on Ulthuan, bo dodaje 2 nowe rasy. ;)
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: Salah Ad-Din »

Warhammer faktycznie fajna gra,a dodatek już zamówiony :mrgreen:
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: Salah Ad-Din »

Karcianka gra o tron fajna gra ? i jaki dodatek najlepiej dokupić ?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: misioooo »

Gra karciana, fantasy, smoki, czary etc...
Może EPIC? Kosztuje grosze (z 50zł). Mając dwa takie komplety spokojnie można na różne sposoby w 4 osoby pograć.
Gra nie posiada pierdyliona dodatków. Nie wymaga wielkiego wkładu finansowego.
Rozgrywka jest dynamiczna, szybka i ciekawa.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
WarHammster
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 13:17
Kontakt:

Re: Najlepsza gra FANTASY 2-4 osób [28-40 lat] polskie wydan

Post autor: WarHammster »

Edycja:
Nie zauważyłem, że to stary wątek. Wykasowałem treść.
ODPOWIEDZ