Gra w Osadników z Catanu przez klienta Cities3D

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Pawelec123456
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2012, 13:34

Gra w Osadników z Catanu przez klienta Cities3D

Post autor: Pawelec123456 »

Witam!
Gra ktoś w Osadników z Catanu przez darmowego klienta Cities3D? Mam kilka pytań.
Ze względu na zamknięcie serwera, jedynym możliwym sposobem jest gra przez LAN.
Do łączenia się używam Hamachi, ale czasem jest kłopot z rozgrywaniem plansz dla 6 graczy (nawet we dwóch). Gra wysiada po postawieniu pierwszej drogi.
Kłopot polega na tym, że często gram z graczem, który dzieli ze mną Internet (mamy wspólny router). Nie wiem jak przekierować porty...

Strona twórcy (niestety, projekt już zamknięto - nie będzie nowych plansz...):
http://www.settlersonline.net/comments. ... sionID=223

Klient do pobrania:
http://download.chip.eu/pl/Cities3D_159379.html


Jeżeli nikt jeszcze nie gra zapraszam do spróbowania - to jedyny sposób na granie w Osadników z dodatkami za darmo i z innymi graczami (gra nie posiada żadnych botów).
venom
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2012, 23:59

Re: Gra w Osadników z Catanu przez klienta Cities3D

Post autor: venom »

Witaj.
Niestety nie mam rozwiazania na Twoje problemy.
Ale chetnie pogralbym z Toba on-line w Catan. Gra mnie wciagnela. Niestety z komputerem zawsze wygrywam i potrzebuje bardziej wymagajacego przeciwnika.
Czy moglbys napisac jak mozna zaczac grac on-line? - Jakie programy trzeba zainstalowac (mam najnowsze Hamachi), na jakie serwery wchodzic itd. itp.? - Bylbym wdzieczny i mysle, ze tez wspolna rozgrywka bylaby interesujaca.
Damian
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2008, 23:31

Re: Gra w Osadników z Catanu przez klienta Cities3D

Post autor: Damian »

Cześć,
nie miałem do czynienia z klientem Cities3d, jednak korzystałem ze starszego programu tego samego twórcy, tzn Sea3d. Jeżeli chodzi o starego klienta, to jest on również funkcjonalny. Łączyć się może jedynie jeżeli ktoś założy grę i poda swoje IP (chodzi mi o gry z osobami z różnych miejsc, a nie gra lan w jednym domu). I tu są problemy, bo nie każdy może zakładać grę. Aby to robic niektórzy muszą przekierować porty, jednak ja się na tym nie znam.
Wracając do starego klienta, to był on powiązany ze stroną s3dconnector.net ; niestety strona już nie działa... niemniej malutka część społeczności stworzyła grupę na facebooku

(dla zainteresowanych link: http://www.facebook.com/groups/94373105547/ )

Grupa liczy trochę ponad 100 osób, jednak tylko około 15 grywa regularnie, a przynajmniej stara się... bo jak wspomniałem jest problem z hostami --> jest ich za mało. Innym problemem są różnice czasu dla poszczególnych osób (gdy jedni chcą zagrać... inni spią, itp.)
Naprawdę zachęcam do dołączania do grupy. Dodatkowo myślę że znalazły by się tam osoby chętne pomóc w wyjaśnieniu jak przekierować porty, żeby móc hostować gry.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, chętnie pomogę. Oczywiście jeśli będę zdolny to zrobić ;]
Można pisac do mnie prywatną wiadomość, tylko że nie zaglądam tutaj zbyt często. Ewentualnie dla użytkowników facebooka, proponuję dołączyć do grupy z linku powyżej i tam się ze mną skontaktować.

Mały edit:
Twórca s3d i cities3d porzucił te projekty, jednak pracuje obecnie nad nowym. Ma to być implementacja osadników, do gry w którą będzie potzrebna jednynie przeglądarka. Jeżeli chodzi o fazę w jakiej jest projekt... mapa standardowa jest już prawie w pełni funkcjonalna (Jason musi jeszcze tylko zaopatrzyć grę w system handlu między graczami, co jak się okazuje nie jest proste i na pewno jest czasochłonne). Osobiście zapatruję się z wielką nadzieją w ten projekt, gdyż layout jego projektów zawsze był według mnie lepszy od tych dostępnych przez inne strony internetowe.
hakan
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2013, 18:45

Re: Gra w Osadników z Catanu przez klienta Cities3D

Post autor: hakan »

Chciałbym odświeżyć temat. Szukam chętnych do regularnych gier na Cities3d.
ODPOWIEDZ