Gra przygodowa 2+

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
radsliwa
Posty: 50
Rejestracja: 28 wrz 2012, 16:37
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Gra przygodowa 2+

Post autor: radsliwa »

Witam ;) Potrzebuję pomocy w znalezieniu gry. Miałaby to być gra przygodowa osadzona w klimatach ala age of empires / warcraft. Zawodnicy podczas gry powinni móc rozwijać swoje postaci zyskując nowe umiejętności i ekwipunek. Dobrze byłoby gdyby działała dobrze już od 2+ graczy. Czas rozgrywki mógłby być nawet dłuższy niż 3 godzinki. No i do tego wszystkiego mogłaby być ładnie zrobiona ( dużo figurek, duża ładna plansza)
Zapraszam na Facebooka:
Descent: Legendy Mroku

Kolekcja
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Chyba nie ma takiej.
Zobacz sobie:
Descent druga edycja - jest rozwój bo można grać kampanie. Pojedyncza gra nie zajmie 3h ale mozna cześć kampanii zrobić w tym czasie.
Może world of warcraft board game ale skrajne opinie są na temat tej gry.
Kupcy i Korsarze - ale klimaty nie te.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: schizofretka »

Zdecydowanie Mage Knight, o ile nie odstraszy was skomplikowanie.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Moim zdaniem Mage Knight jest świetny ale max do 2 osób. Za długo się czeka na swój ruch przy większej liczbie graczy. Nawet grając na 2, nie mogę się doczekać :P. Pewnie po iluś tam grach można ten problem zmniejszyć lub ... dopiero wtedy zacznie się myślenie i przestoje. Zresztą Mage Knight nie przygodówką. Jest tylko ubrana w przygodowe szaty ;).
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: Pierzasty »

Descent też nie jest przygodówką, tylko grą taktyczną ubraną w przygodowe szaty :)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Racja. Ciężko o przygodówkę z prawdziwego zdarzenia. Może Przygodowy Młot Bojowy? Tylko trzeba grę samemu sobie poskładać.
Awatar użytkownika
radsliwa
Posty: 50
Rejestracja: 28 wrz 2012, 16:37
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: radsliwa »

Mage Knight to chyba będzie to :) Gra zapowiada się mega kozacko. Tak mi się spodobała, że zacząłem studiować instrukcję ze strony lacerty :P Już nie mogę się doczekać edycji PL.
Zapraszam na Facebooka:
Descent: Legendy Mroku

Kolekcja
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: piogar »

Tez sie napalillem na Mage knight, ale w wielu opiniach jest malo walki miedzy graczami i duzy downtime. Prawda to?
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Prawda. Chociaż jakby się uprzeć to można grać "ot tak sobie" nie analizować każdego ruchu maksymalnie i przez to grać szybciej. Ja tak nie potrafię :P.
Dalej się upieram że to nie przygodówka ( nie ma tam w ogóle przygód, chyba że całą grę traktować jako przygodę wtedy tak ;) ). Skoro Ci się podoba to może nie koniecznie musisz mieć przygodówkę, jeśli tak to ... Mage Knight będzie dobry :D.
Awatar użytkownika
radsliwa
Posty: 50
Rejestracja: 28 wrz 2012, 16:37
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: radsliwa »

Mage Knight jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ma być wydany w grudniu, tak? Wychodzi więc na to, że dostanę od siebie fajny prezent pod choinkę.

A generalnie chodzi o grę na teraz :D:D:D

Jakieś inne propozycje gier przygodowych? Uwielbiam gdy film/książka/gra pochłonie mnie do tego stopnia, że nie chcę przestawać go oglądać/jej czytać/grać w nią. Potrzebny mi jest klimat pomieszania średniowiecza z magią, fantastyką i dużą ilością przygód. Wiem, że te tytuły które teraz podam odbiegają od siebie dosyć znacząco, ale Wiedźmin, Harry Potter, Świat Dysku, Labirynt Fauna to jest to co tygrysy lubią najbardziej ;)

EDIT:

Byłoby całkiem fajnie gdyby rozgrywane scenariusze pozwalały na walkę nie tylko ze stworami napotkanymi po drodze, ale również na potyczki pomiędzy graczami w których można by było pozyskać część jego ekwipunku i zebranych pieniędzy...

Ehhh, mam wrażenie, że będę musiał się wziąć za zaprojektowanie własnej gry :P
Zapraszam na Facebooka:
Descent: Legendy Mroku

Kolekcja
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: piogar »

Fruczak Gołąbek pisze:Prawda. Chociaż jakby się uprzeć to można grać "ot tak sobie" nie analizować każdego ruchu maksymalnie i przez to grać szybciej. Ja tak nie potrafię :P.
Dalej się upieram że to nie przygodówka ( nie ma tam w ogóle przygód, chyba że całą grę traktować jako przygodę wtedy tak ;) ). Skoro Ci się podoba to może nie koniecznie musisz mieć przygodówkę, jeśli tak to ... Mage Knight będzie dobry :D.
Ja wlasnie szukam czegos innego, z duza doza interakcji (walki, polityka), wiec mimo poczatkowego zachwytu nad Mage Knightem teraz raczej sklaniam sie ku temu, zeby go nie kupowac.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: Fruczak Gołąbek »

@radsliwa
Wydaje mi się że nie ma takiej gry. Sam szukam właściwie tego samego od paru lat ;). Śledzę nowości na bieżąco i nic mi nie przychodzi do głowy.

Swoją drogą ciężko o taką grę, w której macie swoje questy, przygody itp. i dodatkowo można się między sobą bić i zabierać ekwipunek. Po takim czymś przeciwnik mógłby się nie otrząsnąć i właściwie była by to finałowa walka, a nie regularne potyczki. Chyba że by ktoś to sprytnie rozwiązał.
O pomysł na grę :D:
1 faza: Przygoda + zbrojenie + rozwijanie.
2 faza: Końcowa wielka bitwa.
Tylko jakieś czerstwe to ;).

@piogar
Może Gra o tron? Tylko to na więcej osób.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: piogar »

GoT juz jest :) Eclipsa ma kolega, a ja szukam innego tytulu w tym stylu. Na razie chwalony jest Runewars - podobno duzo walki, maloy downtime, jest rozwoj rasy, czyli wszystko czego potrzeba.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: bart8111 »

Poczytaj o Runebound, Talisman, Dungeon Run, może któraś z nich będzie tym czego szukasz.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: piogar »

W zasadzie gra ktorej szukam nie musi byc przygodowa (a taka chyba jest Talisman. Szukam raczej czegos z duza interakcja. Zalozylem swoj [TEMAT] i jesli komus wpadnie cos ciekawego do glowy, prosze o posta :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: mig »

Można zerknąć w stronę Runewars. To wprawdzie bardziej strategia niż przygodówka, ale pewne elementy przygodówek też sa (bohaterowie). Gra jest świetna, ale warto najpierw o niej sporo poczytać, bo potrafi zaskoczyc ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Linek
Posty: 30
Rejestracja: 13 sie 2012, 10:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: Linek »

Dungeons and Dragons: Wrath of Ashardalon
Dungeons and Dragons: Legend of the Drizzt
Dungeons and Dragons: Castle Ravenloft

Ładnie wydane, cena około 200 zł za jedną. Sam o nich myślę non stop a na tym forum mało kto chyba w to gra :)
"Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt." A. Sapkowski, Chrzest Ognia
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: ppski »

Munchkin Quest! :)
Awatar użytkownika
radsliwa
Posty: 50
Rejestracja: 28 wrz 2012, 16:37
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra przygodowa 2+

Post autor: radsliwa »

Runewars i Mage Knight to są gry które mnie zainteresowały. Niestety jeśli miałbym już kupować grę tego typu to tylko po polsku. Chociażby ze względu na innych graczy i przede wszystkim jakoś łatwiej się wkręcić w klimat. Runewars w związku z tym odpada na starcie no i zostaje Mage Knight. Ma być podobno spolonizowany w grudniu ;)

Zaraz przejrzę tą serię Dungeons and Dragons... Brzmi nieźle ;)
Zapraszam na Facebooka:
Descent: Legendy Mroku

Kolekcja
ODPOWIEDZ