Fight Club: Project Mayhem

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Fight Club: Project Mayhem

Post autor: zara2stra »

Część z was może już wie, że od jakiegoś czasu pracuję nad grą karcianą opartą na filmie/książce Fight Club. Do tej pory nie pisałem o niej na forum, bo gra powstaje w języku angielskim, poza tym tematyka jest specyficzna i nie każdemu będzie odpowiadała.
W dużym skrócie, gracze wcielają się w Tylera lub Jacka i rywalizują o wpływ na przebieg zadań Projektu Zadyma.
Niestety nie mam zbyt wielu okazji, by grę solidnie potestować i dlatego założyłem wątek na BGG, proponując wykonanie pliku z podstawowymi wersjami kart. Oczywiście jeśli ktoś z forum jest zainteresowany, to zapraszam do przeczytania instrukcji.

Będę też wdzięczny za wszelkie uwagi/komentarze, tutaj lub w wątku na BGG
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Fight Club: Project Mayhem

Post autor: Bartoszeg02 »

Zara2stra ale nie wiem czy wiesz że Tyler i Jack to jedna i ta sama osoba :P innymi słowy gracze wcielają się w jedną postać ^.^?
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Fight Club: Project Mayhem

Post autor: Vincent »

I obydwaj ze sobą walczyli... Tak więc jestem pewny że autor gry zdaje sobie z tego sprawę, zabieg jak najbardziej przemyślany i co więcej bardzo sprytny.
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Fight Club: Project Mayhem

Post autor: zara2stra »

wiem i mam nadzieję, że kto wie, ten zrozumie zagrywki pokroju punktów kontroli, odwracania lidera itp. A kto nie wie, ten nie dostanie takich brzydkich bezpośrednich spoilerów ;)

edit: do instrukcji doszedł spis kart i ich efektów
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Fight Club: Project Mayhem

Post autor: zara2stra »

Jeśli ktoś ma ochotę, to wrzuciłem pliki z kartami potrzebnymi do gry - oczywiście to tylko testówki: zadania i talie graczy
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Fight Club: Project Mayhem

Post autor: zara2stra »

Jeśli ktoś ma ochotę na gotowe karty do Fight Club: Project Mayhem, to proszę się częstować: [link usunięty. aktualne karty dostępne na BGG]
Ostatni versus w zadaniach jest chwilowym placeholderem, ale pasuje i tematycznie, i do efektów, więc jest opcja, że zagrzeje miejsce na stałe ;)
Zaznaczam też, że całkiem prawdopodobnie to nie jest ostateczna wersja kart, więc jeśli ktoś wstrzymuje się do wersji finalnej, to niech jeszcze kilka tygodni się popowstrzymuje.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2012, 02:01 przez zara2stra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Fight Club: Project Mayhem

Post autor: Pierzasty »

Bartoszeg02 pisze:Zara2stra ale nie wiem czy wiesz że Tyler i Jack to jedna i ta sama osoba :P innymi słowy gracze wcielają się w jedną postać ^.^?
Cicho, to wariant w grze solo :mrgreen:
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Fight Club: Project Mayhem

Post autor: zara2stra »

Gra została dodana do bazy BGG :) Uaktualnione wersje kart i instrukcji są dostępne na stronie gry: http://boardgamegeek.com/boardgame/1322 ... ect-mayhem
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Fight Club: Project Mayhem

Post autor: zara2stra »

Zorganizowałem mały konkurs na blogu - można wygrać karty do FC:PM. Zapraszam :) http://zara2stra.wordpress.com/2012/11/ ... e-pomysly/
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Fight Club: Project Mayhem

Post autor: zara2stra »

Jeśli ktoś nie chce chlastać się po palcach przy wycinaniu kart, to może sobie wydrukować Fight Club: Project Mayhem na Artscow: http://www.boardgamegeek.com/thread/901 ... fight-club
ODPOWIEDZ