Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
dragosani
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, 19:39

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: dragosani »

Ja mam jeszcze taką prośbę aby ktoś (Portal/Drukarnia/Kosmici) ustosunkował się do tego skąd angielskie teksty w polskiej grze i czy to tak zostanie i będzie poprawione w edycji 1.5? Po prostu nie podoba mi się misz-masz językowy. Jestem konserwatywny stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: kwiatosz »

gregvip pisze: Natomiast calkowicie nie rozumiem narzekan ludzi ktorzy biadola nad tym, ze im się zetony same z ramki wycisnely. To chyba ludzie nie wyjmowaliscie zetonow z Ora et Labora wydanego przez Lacerte, pol godziny ze skalpelem w rece a i tak jeden zeton musialem podkleic, to ja już wole te z Portalu co same wylatuja.
Otóż to - absurdalne narzekanie, które obuchem traktuje moje pojmowanie rzeczywistości.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: bamboklat »

Spoko -- polskie karty, drewno i kości pogody będą w następnym numerze ŚGP.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: kwiatosz »

bamboklat pisze:Spoko -- polskie karty, drewno i kości pogody będą w następnym numerze ŚGP.
Czemu? Bo taniej niż dosłać? Bo dystrybucja już jest? Bo dodatki to zły pomysł? Próbuję ten żart rozgryźć, ale ile bym nie popijał to i tak nie daję rady...
Ostatnio zmieniony 01 lis 2012, 17:13 przez kwiatosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Aduanath »

Znaczy że trzeba będzie jeszcze za nie dodatkowo płacić? Niema to jak przedpłata.
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Cierń
Posty: 601
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Cierń »

Aduanath pisze:Znaczy że trzeba będzie jeszcze za nie dodatkowo płacić? Niema to jak przedpłata.
Ludzie ogarnijcie się, chyba tekstu bamboklata na poważnie nie da się traktować?? Jako żart w sumie też cieżko, ale mimo wszsytko :roll: ...
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: bamboklat »

kwiatosz, nic się nie stało, mój arcyśmieszny żart nie musi śmieszyć wszystkich. Nie musisz też szukać na siłę drugiego dna moich wypowiedzi.

(czyżby kolejny post nie na temat?)
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Wassago »

Leman, najlepiej sprawdź dokładnie co masz i napisz w tej sprawie do Portalu portal@wydawnictwoportal.pl . Dzięki tym zgłoszeniom będą wiedzieli jak wygląda sytuacja i przeprowadza pewnie odpowiednie rozmowy z firmą która produkowała i kompletowała (TREFL S.A.).

Żeby było w temacie, jeżeli ktoś kończy rozgrywkę mając na postaciach 2-3 życia, to wiedzcie, że tak właśnie ma być :D Tutaj często postacie mają ostatkiem sił dotrwać do końca. Dzięki temu można jeszcze lepiej wczuć się w ten klimat rozbitka.
Leman
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2012, 09:03

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Leman »

Wassago, dokładnie taki mam zamiar. Grę kupowałem przez Rebela, więc przedreptam tamtą ścieżkę reklamacji, ale maila nie omieszkam wysłać żeby wiedzieli że coś się dzieje.

Faktycznie, jeśli chodzi o rany to na końcu balansowaliśmy na krawędzi załamania. Szczęście, że nam w ostatnich rundach pogoda w miarę sprzyjała i nasz dach wytrzymywał tą niewielką ilość chmurek ;)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Leser »

Fleschu pisze:To smutne, że tyle osób zamiast cieszyć się nową grą skrupulatnie liczy wszystkie elementy. Tym bardziej, że w instrukcji nie jest wymieniona liczba poszczególnych znaczników, więc nie wiadomo czy jest ich za mało czy za dużo.
Mam wrażenie, że niektórzy po prostu szukają dziury w całym, tylko dlatego, że jest to gra Portalu i tak bardzo chcą wytknąć wydawnictwu błędy...
Smutny jest fakt, że wydawnictwo, któremu WIELOKROTNIE zwracano uwagę na błędy (czasem zahaczające wręcz o fuszerkę) edytorskie i wydawnicze, nie wyciągnęło z tego żadnej nauki.

Gdybym dostał o jedną kostkę mniej w jakimś produkcie Rebela, FFG, czy Galakty, to nie robiłbym o to żadnej afery (mam np. "pół-pikiniera" w Bitwach Westeros - w czym problem?). Gdybym jakimś cudem, w przypływie szaleństwa, zdecydował się zakupić jeszcze kiedyś coś sygnowanego marką Portalu, to walczyłbym o każdy najmniejszy elemencik. Z prostej przyczyny. Za wiele kasy wydałem już na portalowe buble, a tylko dzięki internetowi i takim, jak obecne w tym temacie, ostrzeżeniom nie wydałem znacznie więcej.

Portal zapracował sobie "ciężko" na wątpliwą renomę i jeszcze nieprędko się jej pozbędzie. Pytanie, czy w ogóle zamierza.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Aduanath »

Co do reklamacji. Z tego co wiem jeśli ktoś pisał wczoraj lub w środę- Rebel już zbiera się do wysłania paczki, Portal nie odpisał na maila.
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Portal Games »

Na bieżąco odpowiadamy na reklamacje i przekazujemy wszelkie napotkane problemy do pilnej wysyłki przez Rebel. Jeszcze raz przepraszamy za kłopot z brakami. Osoby, które nie otrzymały od nas odpowiedzi, proszę o ponowny kontakt - być może nastąpił jakiś problem z mailem. Dla pewności, mail wydawnictwa to portal@wydawnictwoportal.pl


Sprostowanie dotyczące właściwego tekstu na kartach, na których pojawiły się wtręty w języku angielskim pojawi się na stronie wydawnictwa w poniedziałek. Są to bardzo drobne problemy, nie planujemy produkcji fix packa. Wierzymy, że sprostowanie będzie wystarczające.


Zarówno Piętaszek jak i Pies mają po jednym pionie (odpowiednio Biały i Różowy).


Polskich recenzji siłą rzeczy jeszcze nie ma. Pojawiają się pierwsze recenzje w języku angielskim.
http://blog.metagames.co.uk/2012/11/02/ ... on-crusoe/
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Borek224 »

@Portal - czy jest możliwość udostępnienia przez wydawnictwo szablonu do druku z naklejkami na pionki? (twarze postaci, psa, pietaszka, bonusowy 'robotnicy' itp.)
Wszystkie pionki mają taki sam kształt i czasami (piątaszek, pies) ich kolor nie ma nic wspólnego z tym co reprezentują dlatego coś takiego pomogłoby w orientacji w czasie gry - szczególnie dla osób z problemami postrzegania kolorów.

Taki szablon zrobiony przez was ma szanse być lepszej jakości niż skany grafik z elementów gry.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Portal Games »

To bardzo ciekawy pomysł. Przygotujemy taki szablon. Pojawi się w formacie PDF na naszej stronie w najbliższym tygodniu.
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: koksik111 »

Do Wydawnictwa Portal
Wydawnictwo Portal pisze:W obliczu wyraźnej potrzeby graczy, by wiedzieć dokładnie co do sztuki ile powinno być kosteczek, taka informacja zostana umieszczona na stronie Portalu.
"zostana" należy odczytać jako została czy też zostanie? Jeśli to pierwsze to proszę o adres gdzie znajdę wykaz elementów gry a jeśli wykaz dopiero będzie dostępny to kiedy można się go spodziewać? Jeśli to możliwe to proszę o uwzględnienie ilości kart.
Dochodzenie ilości elementów od forumowiczów jak zapewne zauważyliście wprowadza niepotrzebne zamieszanie gdyż z tego co tu napisano widać że losowo wpadały one do pudełek.

Czy to prawda że będzie dodatek z figurkami poszukiwaczy, Piętaszka i psa? :D
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Portal Games »

W poniedziałek zostanie opublikowany plik z dokładną informacją co do ilości. Plik pojawi się na stronie wydawnictwa Portal. Informacja zostanie podana także tu na forum.

Nie ma planów wydania figurek do Robinsona.
M&T
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:11
Has thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: M&T »

Na bieżąco odpowiadamy na reklamacje i przekazujemy wszelkie napotkane problemy do pilnej wysyłki przez Rebel. Jeszcze raz przepraszamy za kłopot z brakami.
A co w przypadku, gdy pudełko jest naderwane na jednym z rogów?
Spoiler:


Poza tym są braki, ale na zgłoszenie poczekam, gdy wydawnictwo opublikuje ilościowy spis elementów.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Portal Games »

Jak wspomniano wcześniej, w sprawie reklamacji prosimy o kontakt z wydawnictwem (portal@wydawnictwoportal.pl).
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Wassago »

M&T pisze: A co w przypadku, gdy pudełko jest naderwane na jednym z rogów?
Z tym to chyba do sklepu w którym zakupiłeś grę.
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Vincent »

Ech, sklep w którym ja zamawiałem pre-order, nie otrzymał od dystrybutora kart promocyjnych (które właśnie dla pre-orderów były)...
Kolejna wpadka związana z Robinsonem..

Żeby być uczciwym muszę od razu powiedzieć, że sklep zagwarantował że dystrybutor dośle im karty i wtedy oni zajmą się wysyłką ich.
Ale mam wrażenie że przez to sklep jest narażony na dodatkowe koszty (zapewne sam będzie pokrywał koszty dodatkowych wysyłek).


EDIT: Post edytowany po wytknięciu mojego błędu przez post poniżej.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2012, 09:10 przez Vincent, łącznie zmieniany 1 raz.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: powermilk »

Ech, sklep w którym ja zamawiałem pre-order, nie otrzymał od Portalu kart promocyjnych (które właśnie dla pre-orderów były)...
Nie mam już nawet ani siły ani ochoty skomentować kolejnej wpadki..
Zapewne mówisz o 3trolle. W oświadczeniu nie napisali Portal, tylko dystrybutor. Mogę się mylić, ale Portal != dystrybutor.
Żeby być uczciwym muszę od razu powiedzieć, że sklep zagwarantował że Portal dośle im karty i wtedy oni zajmą się wysyłką ich.
Ale mam wrażenie że przez to sklep jest narażony na dodatkowe koszty (zapewne sam będzie pokrywał koszty dodatkowych wysyłek).
A Portal (tudzież dystrybutor) nie jest narażony na dodatkowe koszty, które pokrywają dodatkowe koszty sklepu?
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Vincent »

Tak, mówię o tym sklepie.
Ok, masz rację, być może w tym przypadku nie jest to Portal. Lecz generalnie kolejna wpadka przy tej grze.
Owszem że dystrybutor jest narażony na koszty, ale ze swojej winy. Sklep natomiast jest niewinny a też musi ponosić dodatkowe koszty, a klienci muszą odczekać kolejne dni nim otrzymają pełne zamówienie.
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Majek10 »

Vincent pisze:Ech, sklep w którym ja zamawiałem pre-order, nie otrzymał od dystrybutora kart promocyjnych (które właśnie dla pre-orderów były)...
Kolejna wpadka związana z Robinsonem..

A które to są karty promocyjne z pre-ordera?
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Moniczka.s »

5 kart z cechą pozytywną/wadą rozbitka. Dokładane oddzielnie (poza pudełkiem) w woreczku strunowym.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Furia »

Majek10 pisze:
Vincent pisze:Ech, sklep w którym ja zamawiałem pre-order, nie otrzymał od dystrybutora kart promocyjnych (które właśnie dla pre-orderów były)...
Kolejna wpadka związana z Robinsonem..

A które to są karty promocyjne z pre-ordera?
5 kart cech indywidualnych dla każdej postaci bodajże z wadą i zaletą.
ODPOWIEDZ