Bang! (Emiliano Sciarra)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Bogoria »

Mam pytanko - czy jak gracz jest w więzieniu ("Jail") to działają na niego takie karty jak "Dynamite", "Indians" i "Duel"? W instrukcji napisano, że można zagrywać na takiego gracza karty "Bang!", a on sam może bronić się poprzez "Missed!" i chlać "Beer", więc zakładam, że i wcześniej wymienione karty wywierają odpowiedni efekt na więźnia. Ale pewności nie mam...
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Grzech »

Bogoria pisze:Mam pytanko - czy jak gracz jest w więzieniu ("Jail") to działają na niego takie karty jak "Dynamite", "Indians" i "Duel"? W instrukcji napisano, że można zagrywać na takiego gracza karty "Bang!", a on sam może bronić się poprzez "Missed!" i chlać "Beer", więc zakładam, że i wcześniej wymienione karty wywierają odpowiedni efekt na więźnia. Ale pewności nie mam...
Dynamit może wpaść przez kraty, Indianie strzelają przez okna... hmmmm w zasadzie zastanawiałbym się nad pojedynkiem... ale zawsze można wpaść do więzienia wyciągnąć delikwenta w ręke pistolet i pojedynek gotowy...
No a beczka w więzieniu to widok całkiem normalny... tylko jak wytłumaczyć konia?
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Również uważam, że działają. Skoro nie ma zastrzeżenia, że nie działają.
krfk
Posty: 14
Rejestracja: 09 lut 2006, 15:09
Lokalizacja: Katowice/Będzin
Kontakt:

Post autor: krfk »

A według mnie te karty, które wymieniliście nie działają. Działa za to "Gatling", który wg. instrukcji odpowiada jednoczesnemu, wielokrotnemu zagraniu karty "Bang!" na graczy. "Indianie" nie są kartą "Bang!" bo nie można się przed nimi obronić "Unikiem", podobnie "Dynamit" i "Pojedynek".

pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Działanie Więzienia polega na wykluczeniu z dobierania kart i ich zagrywania. Nie widzę, więc dlaczego Indianie czy Pojedynek nie miałyby działać, skoro są zagrywane w turze innych graczy. Problematyczny może być tylko Dynamit, ale skoro sprawdzany jest przed rozpoczęciem tury, też powinien działać.
krfk
Posty: 14
Rejestracja: 09 lut 2006, 15:09
Lokalizacja: Katowice/Będzin
Kontakt:

Post autor: krfk »

Dlatego, że przy opisie więzienia wyraźnie jest napisane: "However, he remains a possible target for BANG! cards and can still play Missed! and Beer out of his turn", czyli jest mowa tylko o kartach "Bang!", które mogą wpływać na gracza w więzieniu. Z drugiej jednak strony, przy opisie dynamitu jest takie coś: "If the Dynamite is in play together with a Jail, check the former first."

W każdym razie ja gram tak, że na gracza w więzieniu działa tylko "Bang!". Co prawda jeszcze nie miałem sytuacji, że gracz w więzieniu dostał dynamit, będę musiał się zastanowić co zrobić z tym fantem ;-)

pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

krfk pisze:"However, he remains a possible target for BANG! cards and can still play Missed! and Beer out of his turn", czyli jest mowa tylko o kartach "Bang!"
Co nijak nie kłóci się z moją wykładnią. Brakuje słówka "only" :P
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Generalnei wiezienie sie odrzuca od razu po kolejce gracza ktory dana kolejke stracil, wiec technicznie juz nie siedzi w wiezieniu tylko siedzial w swojej kolejce, wiec jak najbardziej mozna go tluc wszystkim co sie ma, a fakt ze nie dobieral kart tylko rozgrywke uprzyjemnia:) Wiec najpierw dostaje dynamitem, potem nie udaje mu sie uniknac wiezienia wiec nei dobiera kart, potem jest klasyczna sytuacja strzelania do bezbronnego:)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
krfk
Posty: 14
Rejestracja: 09 lut 2006, 15:09
Lokalizacja: Katowice/Będzin
Kontakt:

Post autor: krfk »

Misiołak pisze:Co nijak nie kłóci się z moją wykładnią. Brakuje słówka "only" :P
W sumie racja, ale jednak kłóci mi się to z logiką. Nie bardzo pasuje mi np. przerzucanie dynamitu z płonącym lontem przez kraty więzienia ;-)

Krzysiek
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Za mało westernów oglądałeś :lol:
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Wszystkie karty działają. Nawet jest wspomniane w instrukcji (o ile pamiętam), że gdy gracz ma przed sobą dynamit to najpierw sprawdza jego działanie a potem ewentualne wyjście z więzienia (przy opisie dynamitu).
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Moim zdaniem wszystkie karty działają.
Mam natomiast inne pytanie. Czy można zagrywać karty broni i koni na innych graczy? Nigdzie w instrukcji nie znalazłem informacji na ten temat, a uczono mnie, że można tak robić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Wydaje mi się, że widziałem w instrukcji informację, wręcz podkreślenie że można tak robić - gdzieś na początku. Jedynym wyjątkiem jest chyba piwko - je można zagrać tylko na siebie.
krfk
Posty: 14
Rejestracja: 09 lut 2006, 15:09
Lokalizacja: Katowice/Będzin
Kontakt:

Post autor: krfk »

ja_n pisze:Wszystkie karty działają.
Z tego wniosek, że tak naprawdę jedynym efektem 'Więzienia' jest wykluczenie gracza z dociągania i zagrywania kart w jego turze, szczególnie przy regułach z drugiej edycji gdy 'Więzienie' przestaje działać po kolejce 'uwięzionego' gracza.

pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

krfk pisze:Z tego wniosek, że tak naprawdę jedynym efektem 'Więzienia' jest wykluczenie gracza z dociągania i zagrywania kart w jego turze, szczególnie przy regułach z drugiej edycji gdy 'Więzienie' przestaje działać po kolejce 'uwięzionego' gracza.
Tak właśnie. Autorzy uznali, że więzienie z pierwszej edycji było zbyt złośliwe i wyłączało graczy z gry na zbyt długo odbierając im część uciechy z gry. Dlatego zmieniono działanie tej karty. Ona jedynie czasem odbiera graczowi jedną kolejkę, nie chroniąc go przy tym. Uwaga - po swojej kolejce (nawet straconej ze względu na więzienie) gracz musi sprawdzić czy przypadkiem nie ma zbyt wielu kart na ręce i odrzucić nadmiar.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Dwie informacje na temat polskiego wydania Bang! - jedna dobra, druga powiedzmy trochę gorsza:
Wiadomość dobra - polskie wydanie gry jest już w magazynie
Wiadomość nie tak dobra - prawdopodobnie wyłącznym dystrybutorem będzie przez pierwsze kilka miesięcy EMPiK
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Ha, ha, ha! Empik! Ostatnio pisałem recenzję gry komputerowej, na którą Empik miał wyłączność - stała w regałach "Empik poleca" itp., a dałem jej w jednym czasopiśmie 1/5 gwiazdek, a w drugim 2/10 punktów. ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

Ja się bardziej obawiam o to, kiedy gra trafi z magazynów do sklepu (vide sytuacja z magazynem 'Gry planszowe') no i ile będzie kosztowała.
Grę wydało Albi, którego 'spolszczone' Carcassonne było w Empiku po 90 zł :/

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

maluman --> luz.

"Fani" i tak jakoś dorwą Bang!'a aby sobie pograć - choćby i czeską wersję.
Nie fani rwać się do kupna za 80-90 PLN nie będą... i wtedy Alibi zrewiduje swoje podejście do sprzedaży.

A i tak najprawdopodobniej sytuacja wygląda tak, że to EMPIK wymusił bycie jedynym dystrybutorem... a więc należy życzyć Empikowi, żeby nie położył sprzedaży i zaintrygował jakoś "zwiedzających" ich sklepy
:wink:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

MichalStajszczak pisze:Dwie informacje na temat polskiego wydania Bang! - jedna dobra, druga powiedzmy trochę gorsza:
Wiadomość dobra - polskie wydanie gry jest już w magazynie
Wiadomość nie tak dobra - prawdopodobnie wyłącznym dystrybutorem będzie przez pierwsze kilka miesięcy EMPiK
Mam pytanko odnośnie polskiej wersji Banga. Odpowiedzi się domyślam, zle wolę spytać...

Tutaj znajduję się informacja o nowym wydaniu Banga, z poprawionymi zasadami.
http://www.davincigames.com/page_eng.cfm?sez=04

Jak rozumiem Albi wydaje starą wersję?
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

heh, nie czytałem co tam na stronce jest (bo cała masa tematów, a u mnie czasu mało - lunch jem :wink:), ale wydaje mi się że to tylko kwestia instrukcji... czyli Ci co będa chciec bez problemu ściągną i się dostosują :twisted:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Browarion pisze:heh, nie czytałem co tam na stronce jest (bo cała masa tematów, a u mnie czasu mało - lunch jem :wink:), ale wydaje mi się że to tylko kwestia instrukcji... czyli Ci co będa chciec bez problemu ściągną i się dostosują :twisted:
Tez jem lunch, ale niech Ci bedzie leniu :-):

A surprising tin can box shaped like a bullet will contain the
ultimate edition of BANG!
Together with the basic game you can find all the three
expansions: DODGE CITY, A FISTFUL OF CARDS, and - good news,
everyone! - the long out-of-print HIGH NOON.
All together with revised and corrected rules including
everything you have suggested in those five years: new cards, new
rules, revised details and... many surprises!


Czyli fajne pudelko, wszystkie dodatki, poprawione reguly i jeszcze jakies niespodzianki. Must buy dla wszystkich, ktorzy nie maja Banga! Mam tylko podstawke, ale w zaleznosci od ceny tego cacka zastanowie sie nad kupnem wersji deluxe.

Pozdrawiam
Szymon
Ostatnio zmieniony 08 lut 2007, 14:21 przez Don Simon, łącznie zmieniany 1 raz.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Kurczę - czytałem o tym wydaniu Banga w pudełku w kształcie naboju. Stosunkowo niedawno kupiłem sobie całego Banga razem wziętego (razem z High Noon i A Fistful of Cards), ale chyba nie oprę się nowej edycji. ;-)

Spodziewajcie się, że niedługo będzie do sprzedaży Bang po niezłej cenie. :-P

O - na stronie http://www.bang.cz znalazłem dalsze informacje o wersji Deluxe.

W ogóle polecam tę stronę - mają mnóstwo dodatków do Banga, a używają głównie języka angielskiego.

Obrazek:

Obrazek

Pudełko metalowe. 0_o

W środku będzie metalowa gwiazda szeryfa (wiem, że można kupić taką za kilka złotych w każdym sklepie z zabawkami, ale to chyba BARDZO klimatyczny bonus =) - cena będzie się ponoć utrzymywała w granicach 25 Euro (odpowiednio drożej w Polsce...) - O WIELE taniej, niż kupienie wszystkich dodatków razem wziętych.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

No i zakup polskiej edycji stoi pod znakiem zapytania, zwłaszcza jak będzie droższa niż 60 (a w Empiku różne cuda się dzieją :wink: ). No chyba że wersja bullet będzie w polskich sklepach kosztować standardowo cena w euro x kurs euro x kurs dolar, wtedy się jednak nad polską zastanowię :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Don Simon -->... :? sorry. i THX :wink:

Kurde, nabój wygląda na... "nabity cudeńkami" :)
Super.

Kupić raczej nie kupię, wolę wybrać kolejną pozycję, ale nie da się ukrać... KUSI :twisted:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
ODPOWIEDZ