EuroMecz

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

EuroMecz

Post autor: jamm1 »

1. Mam przygotowana gierke, po wstepnych testach wlasciwie gotowa do wydania. Jednak nie wiem czy wydac ja samemu (koszt nie bedzie duzy to glownie kiladziesiat kart) czy lepiej jak zajma sie tym zawodowcy, ktorzy maja w tym doswiadczenie i z kim polecalibyscie wspolprace?

2. Inna sprawa jest tytul gierki, jako ze jest to gra pilkarska (mecz pilki noznej) myslalem zeby ja nazwac "Hattrick" Nie wiem tylko czy nie bedzie stanowilo problemu to ze tak samo nazywa sie znany pilkaski menadzer sieciowy?
Ostatnio zmieniony 19 maja 2012, 11:14 przez jamm1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: Wydanie gry i tytul?

Post autor: Barbarzyciel »

jamm1 pisze:1. Mam przygotowana gierke, po wstepnych testach wlasciwie gotowa do wydania. Jednak nie wiem czy wydac ja samemu (koszt nie bedzie duzy to glownie kiladziesiat kart) czy lepiej jak zajma sie tym zawodowcy, ktorzy maja w tym doswiadczenie i z kim polecalibyscie wspolprace?
Pojedź na Pionka lub inną imprezę planszówkową, znajdź ludzi z wydawnictw, przygotuj się na dużą dozę krytyki
jamm1 pisze:2. Inna sprawa jest tytul gierki, jako ze jest to gra pilkarska (mecz pilki noznej) myslalem zeby ja nazwac "Hattrick" Nie wiem tylko czy nie bedzie stanowilo problemu to ze tak samo nazywa sie znany pilkaski menadzer sieciowy?
http://boardgamegeek.com/boardgame/11153/hat-trick
http://boardgamegeek.com/boardgame/350/hattrick
http://boardgamegeek.com/boardgame/29045/hattrick
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wydanie gry i tytul?

Post autor: jamm1 »

Dzieki za podpowiedz :-)

1. Rzeczywiscie wypad na taka imprezke moglby mi pomoc Musze sie rozejrzec czy cos w okolicy Bydzi bedzie sie dzialo.
Slysze wokol o sporej krytyce i zdaje sobie z tego sprawe choc oczywiscie uwazam ze w tym przypadku nie powinno jej byc ;-)

Dlatego zastanawiam sie nad samodzielnym wydaniem, robie rozpoznanie i chetnie przyjme podpowiedz jak to ugrysc, gdzie najlepiej szukac, czy w drukarni niewielka ilosc mozna wydac??
Ktos sie orientuje ile moze kosztowac wydrukowanie 30 przyzwoitych kart?

2. Wiem ze takie nazwy juz wystepuja Czy to znaczy ze moge spokojnie tez z niej skorzystac?
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wydanie gry i tytul?

Post autor: Władca Areny »

Jeśli wybierzesz się do drukarni lub punktu zajmującego się reklamą z przygotowanymi arkuszami do druku, to wbrew pozorom nie wydasz dużo pieniędzy.
Na jeden arkusz A3 wchodzi 18 kart standardowych rozmiarów, a dwustronny wydruk takiego arkusza na papierze o gramaturze 280 (chodzi o grubość), to koszt około 4 zł. Wydrukowanie talii 30 kart zamyka się więc w kwocie poniżej 10 złotych, oczywiście bez pudełka czy instrukcji. Pozostaje Ci wyciąć karty i grać, ale to są metody dobre do tworzenia prototypów, a nie atakowania rynku. :wink:
Jeśli faktycznie myślisz o hurtowych ilościach, to nawiązujesz współpracę ze specjalistami jak np.:
http://www.cartamundi.pl/Content/cmpolska/1/index.html
Tutaj jednak specjalnie nie kalkuluje się wykonanie mniejszego nakładu niż 2000 sztuk. Dodatkowo wiąże się to, z założeniem działalności i zainwestowaniu kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy, jeśli myślisz o biznesowym podejściu do sprawy.
Ostatecznie zawsze możesz nawiązać współpracę z wydawnictwem (jeśli Cię zechcą, a wybredne to bestie) i zebrać około 5% obrotu jako autor.
Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości. :twisted:
Awatar użytkownika
zachi
Posty: 173
Rejestracja: 06 gru 2010, 09:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydanie gry i tytul?

Post autor: zachi »

@Władca Areny

Otwierasz własne wydawnictwo? ;>
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wydanie gry i tytul?

Post autor: Władca Areny »

Ciii! :twisted:
Awatar użytkownika
zachi
Posty: 173
Rejestracja: 06 gru 2010, 09:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydanie gry i tytul?

Post autor: zachi »

jamm1 pisze: 1. Rzeczywiscie wypad na taka imprezke moglby mi pomoc Musze sie rozejrzec czy cos w okolicy Bydzi bedzie sie dzialo.
Slysze wokol o sporej krytyce i zdaje sobie z tego sprawe choc oczywiscie uwazam ze w tym przypadku nie powinno jej byc ;-)

Dlatego zastanawiam sie nad samodzielnym wydaniem, robie rozpoznanie i chetnie przyjme podpowiedz jak to ugrysc, gdzie najlepiej szukac, czy w drukarni niewielka ilosc mozna wydac??
Ktos sie orientuje ile moze kosztowac wydrukowanie 30 przyzwoitych kart?
Wydawców gier łap na konwentach. Głównie Pionek i Polcon - na pewno kogoś złapiesz. Ludzie z Portala na przykład są na niemal każdym konwencie w kraju, z Kuźni chyba podobnie - wyprodukowali RPG, to muszą się teraz na konwentach fantasy pokazywać ;>

Twoim celem powinno być pokazanie gry wydawcy - nie musi być ładna, więc najłatwiej by było wydrukować kilka kopii kart na normalnej drukarce laserowej, popakować to w koszulki i jechać z czymś takim.

Jako, że na konwentach wydawcy są zazwyczaj zajęci przygotuj się na to, że z Tobą nie zagrają. Pakujesz wtedy takiemu pudełko z kartami, instrukcją i swoimi namiarami w łapę, zostawiasz i czekasz na maila.

Względnie (na ostatnim Pionku) Władca Areny prezentował swoje dzieło - ja się nie załapałem, bo mnie wchłonęły inne tytuły (no i nie wiedziałem o tej prezentacji, akurat jakoś mi umknęło info), sam może powiedzieć czy to coś daje.

Jak wydawcy nie będą chętni, to trudno - wydajesz sam, rozsyłasz do mniejszych wydawców, albo do kosza.
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wydanie gry i tytul?

Post autor: jamm1 »

Dzieki bardzo za informacje, zobaczymy czy cos mi z tego wyjdzie. Jak sie cos uda to dam znac ;-)
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wydanie gry i tytul?

Post autor: jamm1 »

No i sie udalo. Grę nazwałem EuroMecz i juz zostala wydana.
Grafiki i troche informacji mozna zobaczyc na: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/124636/euromecz
Mam nadzieje ze niedługo umieszczą tam instrukcje dwujezyczną którą im przesłałem.

Obrazek

Do nabycia m.in. w Pegazie:
http://www.pegaz-gry.pl/lamiglowki/935- ... oszcz.html
Teraz za 39 zl.
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: EuroMecz

Post autor: jamm1 »

Wlasnie pojawila sie wideorecenzja EuroMeczu :-) :
http://www.youtube.com/watch?v=nKL87QCVWK8
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: EuroMecz

Post autor: ignatus »

I kolejny raz połowie forum która z chęcią wszystkich próbuje wdeptać w ziemię kiedy pojawiają się z pomysłami opada szczęka:D
Początkujący weteran
ODPOWIEDZ