Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: plokij »

Poszukuję gry z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób. Rozgrywka najlepiej nie więcej niż 2 h.
Mam ( pozostali gracze również) za sobą poznanych/zagranych kilkadziesiąt (lepszych/gorszych) tytułów...
Nadszedł czas na maksymalne i bezlitosne tłuczenie przeciwników (lub jak kto woli - innych graczy).
Przede wszystkim: ŻADNYCH plansz "kafelkowych" i ŻADNYCH licytacji.
Tematyka gry dowolna.
Cena...wiadomo że za dobra grę niestety trzeba swoje zapłacić.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1342
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 552 times
Been thanked: 281 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: Atamán »

Przyjrzyj się Nexus Ops.

Gry z mocno negatywną interakcją często mają taką wadę, że najsłabiej działają właśnie na 3 osoby. Trzy osoby to za mało, by sensownie działała polityka/dyplomacja/bicie lidera, a jednocześnie uruchamia się problem pt "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta". Nexus Ops to gra, która trochę rozwiązuje ten problem, bo tam nagradzana jest gra agresywna.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: schizofretka »

Ewentualnie Cyklady. Lepiej jest w 4 osoby, ale w 3 też działa nieźle, bo nie ma wielkich wojen pomiędzy graczami a pojedyncze bitwy.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: plokij »

a co sądzicie o Chaosie w starym świecie? Tylko niestety 3 graczy...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: schizofretka »

Świetna gra, ale we trójkę się nie bardzo nadaje.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: szmajchel »

Też mi do głowy przychodzą tylko Cyklady, bo na 3 działają bardzo dobrze. Ale gra zawiera licytację
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: plokij »

Licytacja...dlatego Cyklady odpadają. Czyli tylko Nexus Ops? Naprawdę nie ma nic innego na 3 osoby ???
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: Pierzasty »

Innovation? :mrgreen:

Tu myk polega na tym, że wszystkie zdolności nie działają na pojedynczego gracza (chyba że mamy to specjalnie zaznaczone, ale to parę kard pod koniec gry), lecz na mniejszy (przymus)/ co najmniej taki sam (współpraca) poziom surowców. Wychodzi z tego wspaniałe robienie innych w jajo, nawet przy dogmatach współpracy. Prosty przykład, dobieranie kart dogmatem: "Dobierz 1", są dwie 1-ki w stosie. Fajnie, wy dwaj łapiecie się na dogmat, bierzecie po 1-ce, moja kolej, stos 1-ek jest pusty więc biorę o jeden poziom wyżej, plus premia za współpracę bo skorzystaliście (jakbyście mieli wybór :roll:), więc wy macie po 1-ce a ja dwie 2-ki. To absolutne podstawy, manipulacja dogmatami jest WREDNA. Pomijając sytuacje, gdy masz supremację i możesz współgraczom dowalić wprost. Tak samo dlaczego nie ma tu limitu kart? Bo gracze w Innovation to stado srok i jak się odwrócisz to Ci wszystko rozkradną.

Do tego gra chodzi świetnie na 2-4 osób.

VVV: O, Ankh-Morpork też polecam.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 11:57 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: meshuggah717 »

Świat Dysku - Ankh Morpork. Bardzo fajna gra od 2 do 4 graczy, mnóstwo negatywnej interakcji, ba, cała gra się na niej opiera. Na rebelu widnieje za 149zł, jak poszukasz to za 120-130 dostaniesz spokojnie.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: Bea »

Właśnie obejrzałam wideorecenzję gry Spartakus (pojawiła się w innym wątku), wydaje się dla was idealna. Nagranie warto zobaczyć w całości, mimo, że jest długie.
http://www.grybezpradu.pl/blog/2013/01/08/spartacus/
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: charlie »

A jakiego kalibru szukasz gry? Bo fillerów z dużą ilością negatywnej interakcji jest sporo. W tej kategorii moją ulubioną grą jest Gilotyna - bardzo chamska, ale szybka i losowa. Podobnie z Cytadelą, choć ta jest trochę dłuższa. Kolejna, ale też raczej filler: Backpacker - zbiera się zdjęcia z różnych krajów (jako punkty) i mocno przeszkadza się innym, ale nie widziałem jej w Polsce. I jeszcze Munchkin też by się nadał. Z cięższych zaproponowałbym Nową Erę, negatywnej interakcji też jest dużo.
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: plokij »

Nad innowacjami się kiedyś zastanawiałem... jednak po kilku przeczytanych tekstach stwierdziłem, że jednak to nie to.

Świat Dysku Ankh-Morpork posiadam i już trochę pograłem ( interakcja jest SUUUPER ) niestety przy rozegraniu ponad 20 partii (w 3 osoby) zawsze wygrywał Komendant Vimes (wygrywa gdy skończy się się talia kart i nikt inny nie spełni swoich warunków wygranej).
Komendant Vimes ma zbyt łatwo ponieważ musi tylko pilnować by nikt inny nie wygrał, natomiast inni gracze także muszą pilnować by nikt inny nie wygrał i dodatkowo próbować ugrać swoją postać.
Graliśmy też bez tej karty...też kończyło się na tym, że kończyła się talia kart i było podliczanie punktów.
Jeśli gracze choć trochę obserwują planszę to nie ma szans wygrać spełniając warunki danej postaci (wyjątek Komendant Vimes).

Co do Spartakusa to muszę się temu przyjrzeć...(nie słyszałem wcześniej o tej grze).

Munchkina (z 4 dodatkami) posiadam ale muszę już trochę od niej odpocząć. Interakcja tez jest rewelacyjna.

Co do pozostałych to szukam gry takiej ktora trwa ponad 60 min.
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: 100rk »

Może Tigris & Euphrates ?
Świetnie działa na 3 osoby, zmieścisz się w 2 godzinach na pewno, licytacja nie występuje, plansza nie modułowa i wyłącznie negatywna interakcja. Z minusów to chyba tylko nieco skomplikowany sposób liczenia punktów na koniec gry i temat, który jak to u Knizii, jest tylko nieważnym dodatkiem.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: meshuggah717 »

plokij pisze:Jeśli gracze choć trochę obserwują planszę to nie ma szans wygrać spełniając warunki danej postaci (wyjątek Komendant Vimes).
A i tu się mylisz. Po to są blefy, żeby inni gracze myśleli, że robisz coś zupełnie innego i z cichca spełniasz swoje warunki zwycięstwa. Oczywiście nieraz kończyło się na podliczaniu punktów, ale mówiąc, że nie ma szans spełnić warunków to przesada lekka :wink:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: rastula »

Jak się ktoś tak pyta to zakładam , że nie jest doświadczonym graczem (bez urazy), myślę więc że potrzebuje gry łatwiej, ale jednocześnie różnorodnej. Moim zdaniem ( propozycja padła wcześniej) Munchkin spełnia to zadanie doskonale - wychodzi własnie dodatek do Zombie ( a podstawka + dodatek duży to minimum żeby dobrze zagrać) więc jest okazja ...


Polecam - mnie po 3 latach trochę już nudzi czasem ( wśród doświadczonych graczy, o zwycięstwie decyduje głównie szczęście) , ale i tak jest to najbardziej beztroska karcianka z opcją "noża w plecy" wpisaną w zasady stalowymi zgłoskami ...
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: Leser »

plokij pisze:Nad innowacjami się kiedyś zastanawiałem... jednak po kilku przeczytanych tekstach stwierdziłem, że jednak to nie to.

Olej recenzje i wypróbuj. Gra nie jest droga, a lepszego tytułu z negatywną interakcją (MASĄ negatywnej interakcji!) moim zdaniem nie ma! Wariant trzyosobowy tej gry jest chyba najlepszy, bo dzieje się więcej niż w pojedynku, a jest mniejszy chaos i downtime niż w wariancie czteroosobowym.

Polecam jeszcze karcianego AGOTa, przy czym sama podstawka jest dosyć słaba i, choć moim zdaniem wariantowi trzyosobowemu nic nie brakuje, gra na cztery osoby jest jednak lepsza. Można jednak spokojnie zrzucić się we trzech na poszczególne dodatki dla rodów.

EDIT: Tygrys i Eufrat to też świetna opcja, ale kafelkowa.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: sirafin »

Innowacje są dobre, ale wrażeń z rozgrywki nie określiłbym jako "bezlitosne tłuczenie przeciwników" ;)

@plokij
Mnie do głowy od razu przyszedł StarCraft. W trzy osoby nie trwa szczególnie długo i to JEST bezlitosne tłuczenie przeciwników. Licytacji nie ma. Co do planszy, mam wrażenie, że pisząc "kafelkowa" miałeś na myśli rozkładanie pierdyliarda płytek (Eclipse, Descent itp.), które zajmuje dużo czasu przed grą i do tego jeszcze jakieś odkrywanie płytek w czasie gry. W StarCraft plansza jest modułowa ale nie w taki sposób. Po prostu każdy gracz losuje 2 kafle planet i z nich tworzy się planszę. Tak więc w grze na trzy osoby masz 6 kafli, które przed rozgrywką sczepia się ze sobą (wszystko odkryte, rozkładasz w minutę). Hektolitry krwi, bólu i testosteronu w gęstym strategicznym sosie. Tego szukasz? Jeśli tak, to warto rozważyć StarCraft :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: DarkSide »

plokij pisze:a co sądzicie o Chaosie w starym świecie? Tylko niestety 3 graczy...
Wczoraj jako kompletnie zielony zagrałem w tę grę w 5 osób. Szybko ogarnąłem zasady i po 3 rundach dotarło do mnie, że cała miodność tej gry wychodzi przy 5 osób, ewentualnie 4. Ta gra dla 3 osób nie daje takiej radochy chyba, że grają totalni wyjadacze tej gry, którym sie nudzi i w "coś" by zagrali przy browarze. ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: Hipke »

Slavika w sumie tez spelnia Twoje kryteria, aczkolwiek nie wszyscy za nia przepadaja.
Ja ja polecam, chociaz trudno w niej cokolwiek zaplanowac, bo kazdy ruch przeciwnika potrafi wszystko odwrocic do gory nogami.
Co ciekawe, w tej grze sterujemy nie tylko swoimi bohaterami, ale i potworami.
W pewnym sensie istotna jest kooperacja, ale koniec koncow i tak wszyscy sa przeciwko wszystkim.
Negatywna interakcja jest na wysokim poziomie.

Munchkin... tego chyba nie trzeba nikomu opisywac. Duzo negatywnej interakcji :)
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: plokij »

@rastula
Nie wiem po czy wywnioskowałeś że nie jestem doświadczonym graczem ale pewnie masz rację. Dziękuję za propozycję kupna Munchkina Zombie jednak nie wiem jaki jest sens kupowania tej gry (+dodatki) gdy posiadam pierwszą serię z 4 dodatkami (pisałem wcześniej) -chyba aż tak się nie różnią?
Co do Nowej Ery to posiadam 51 stan i niestety nie podszedł. Wiem że Nowa Era to jest co innego jednak i tak za dużo podobieństw.

Z wypowiedzi forumowiczów wynika że nie jest zbyt łatwo z grami na 3 graczy z dużą ilością negatywnej interakcji (bez licytacji i bez planszy "kafelkowej"- @sirafin doskonale wyjaśnił co to znaczy (WIELKI DZIĘKI).

Z propozycji narazie wybieram
1 Nexus Ops
2 StarCraft
3 Spartakusa - gra ma pewien potencjał ale muszę jeszcze o niej poczytać

Innowacje -ale muszę najpierw gdzieś zagrać (pewnie i tak kupię ponieważ cena jest całkiem sympatyczna)

Dziękuję wszystkim za propozycje. No i oczywiście czekam na kolejne.

@Leser
AGOT nie jest na 2 osoby?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: kwiatosz »

Neuroshima hex, Blood Feud in New York, Blood Bowl Team Manager, Cosmic Encounter, Friedrich - tak na szybko mi takie tytuły do głowy przyszły jeszcze.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: Leser »

plokij pisze: @Leser
AGOT nie jest na 2 osoby?
Zdecydowanie nie:
http://boardgamegeek.com/boardgame/3995 ... -card-game

z dodatkiem Kings of the Sea (lub drukując 6 specjalnych kart), to i na 6 osób można zagrać.

Mogłeś pomylić z ostatnim "wynalazkiem" FFG, czyli uproszczoną wersją filmową:

http://boardgamegeek.com/boardgame/1299 ... of-thrones
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: rastula »

plokij pisze:@rastula
Nie wiem po czy wywnioskowałeś że nie jestem doświadczonym graczem ale pewnie masz rację. Dziękuję za propozycję kupna Munchkina Zombie jednak nie wiem jaki jest sens kupowania tej gry (+dodatki) gdy posiadam pierwszą serię z 4 dodatkami (pisałem wcześniej) -chyba aż tak się nie różnią?
dlatego napisałem "(bez urazy)" - padłem ofiarą własnego sposobu wybierania gier - rzadko pytam się o to co kupić, raczej wole przeczytać instrukcję czy obejrzeć tutorial niż pytać się - fajna, nie fajna - ludzie różne rzeczy wygadują - często bez sensu ;-)

nie zauważyłem, że masz munchkina :), ale skoro masz to czemu pytasz czy warto kupić? - munchkina zawsze warto kupić :P
:lol:
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: plokij »

Co do munchkina to się zgodzę, że warto kupić. Chociaż mi już tych kart co mam wystarczy (przy tej ilości dodatków jest ich naprawdę sporo). Gra jest bardzo dobra przy 3-4 graczach. Przy większej ilości graczy ciężko zabijać potwory :)

Przed kupnem też czytam instrukcje i oglądam tutoriale (które często są sponsorowane przez wydawnictwa gier planszowych-rzecz naturalna). W takim wypadku ocena czy gra się nadaj na daną liczbę graczy czy nie może być trochę naciągane. Zadałem takie pytanie ponieważ chciałem znać opinie ludzi którzy rzeczywiści grali w rożnych "wariantach osobowych" i mogą powiedzieć coś więcej niż instrukcja.

Friedrich oraz Blood Feud in New York posiadają zbyt długi czas rozgrywki.
Neuroshima hex jest fajna. Zagrywam się w wersji elektronicznej-niestety brak dodatków wiec w przyszłości przyjdzie mi kupić wersję papierową.
Blood Bowl Team Manager - grałem i dla mnie bez rewelacji-wersja planszowa bardziej mi się podobała (ale kiedy to było???)
Cosmic Encounter - do sprawdzenia - wcześniej o niej nie czytałem.


@Leser
Masz racje, że pomyliłem gry. A wiadomo coś o wersji PL?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Gra z duuuużą ilością negatywnej interakcji dla 3 osób

Post autor: Leser »

plokij pisze: @Leser
Masz racje, że pomyliłem gry. A wiadomo coś o wersji PL?
Ta wersja filmowo-uproszczono-dwuosobowa została zapowiedziana przez Galaktę. Wydanie wersji pierwotnej ze względu na ogromną liczbę dodatków, które zdążyły wyjść, jest zupełnie nieprawdopodobne.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ