Metro 2033

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Metro 2033

Post autor: ghostdog »

ktoś może widział? grał? jakieś opinie?
http://www.rebel.pl/product.php/1,371/2 ... -2033.html
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Metro 2033

Post autor: budzo »

ooo sam jestem ciekaw bo książka super ale 175 zł to za dużo by wydać w ciemno :)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Metro 2033

Post autor: skolo »

Obrazek
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Metro 2033

Post autor: ghostdog »

Fotek w sumie bardzo mało. Mnie klimat mało rajcuje ale mojego syna...... stąd pytanie.
budzo pisze:ooo sam jestem ciekaw bo książka super ale 175 zł to za dużo by wydać w ciemno :)
no właśnie. daleki jestem od wydania prawie 200 plnów na niewiadomo co. Poczekam może ktoś gdzieś zagra i da info
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Metro 2033

Post autor: watman »

ghostdog pisze:ktoś może widział? grał? jakieś opinie?
http://www.rebel.pl/product.php/1,371/2 ... -2033.html
ja mam na radarze bo: 1) post-ap 2) 2-6 area control; ale jeszcze nie widzialem zadnej logicznej recenzji :/
to co szlo na essen to angielska wersja drugiej edycji trj gry - podobno poprawiona mechanika i balans w stosunku do pierwszej wersji
patrzac tylko po ocenach, gra poprawila sie nieznacznie (5,2 na BGG dla pierwszej edycji vs. 5,9 dla drugiej), ale podobno dostepnosc w US i UK jest srednia, wiec ocen jest jeszcze malo (a wersja rosyjska ma ich jeszcze mniej)

czekam na jakies recenzje i monitoruje BGG, jak cos sie pojawi to dam znac :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Metro 2033

Post autor: BartP »

Instrukcja jest do poczytania.
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Metro 2033

Post autor: Fleschu »

Czy jest gdzieś polska instrukcja do tej gry albo ktoś jest w stanie udostępnić tłumaczenie?
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Metro 2033

Post autor: powermilk »

Aż tak zaawansowany jest tam język angielski? Jak nie znajdziesz spolszczonej wersji, możemy się spotkać i posiedzieć nad instrukcją.
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Metro 2033

Post autor: Fleschu »

powermilk pisze:Aż tak zaawansowany jest tam język angielski? Jak nie znajdziesz spolszczonej wersji, możemy się spotkać i posiedzieć nad instrukcją.
Posiedzieć nad instrukcją mogę sama, ale myślałam, że może ktoś już ma :). Na kartach też jest trochę tekstu, nie jest aż tak trudny, ale do płynnej gry jednak przyda mi się tłumaczenie.
pioro
Posty: 117
Rejestracja: 05 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Metro 2033

Post autor: pioro »

Odkopuję temat.
Może ktoś się podzielić wrażeniami z rozgrywki?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Metro 2033

Post autor: Yavi »

Również odkopię i zadam dwa pytania:
1. Jak wrażenia?
2. Jak działa na dwie osoby?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Metro 2033

Post autor: Brylantino »

Gdzieś widziałem jak w to grali w Krakowie chyba... albo na jakimś konwencie... Nie przypomnę sobie ni cholery...
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Metro 2033

Post autor: tajemniczy_padalec »

Yavi pisze:Również odkopię i zadam dwa pytania:
1. Jak wrażenia?
2. Jak działa na dwie osoby?
Jakiś czas temu napisałem reckę Metra. Żeby nie powtarzać i nie przeklejać - znaleźć ją można tutaj. Odpowiedzi na oba pytania są w tekście - choć w skrócie: wrażenia w sumie pozytywne, na dwie osoby niby działa, ale lepiej tak nie grać.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Metro 2033

Post autor: kwiatosz »

Recenzja typu podcast oraz film prezentujący zasady na stronce Gradania ZnadPlanszy, zapraszam :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Metro 2033

Post autor: TTR_1983 »

będzie polska edycja :)
nie wiadomo na razie kto to wyda, zapowiedź na Znad Planszy jest :)
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 67 times

Re: Metro 2033

Post autor: Poochacz »

mulek18 pisze:będzie polska edycja :)
nie wiadomo na razie kto to wyda, zapowiedź na Znad Planszy jest :)
Mógłbyś podać link do tej zapowiedzi? Szukam na Znad Planszy ale nie mogę nigdzie znaleźć
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Metro 2033

Post autor: walkingdead »

Na FB są już zdjęcia kart i planszy.
Gra w styczniu idzie do druku.
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Metro 2033

Post autor: zawias »

Jestem wielkim fanem uniwersum Metro, więc i tą grę musiałem mieć w kolekcji. Niestety gra jest średnia i trochę nudnawa, ale na pewno pozostanie ze mną i jeszcze czasem do niej wrócę. Najlepiej skaluje się na 6 graczy, bo wtedy cała plansza jest dostępna i można jakoś powalczyć. Przy małej ilości graczy, jest tak jak mówiłem nudnawo. Co mnie boli najbardziej, to bardzo niewykorzystany potencjał tej gry. Grając mamy wrażenie, że czegoś brakuje. Przydałoby się więcej różnorodności, sprzętu oraz potworów. Ciągle walczymy z tymi samymi potworkami, a do tego nagrody za nie, są bardzo podobne. Nie ma przez to zbytnich emocji podczas rozgrywki.

Miałem nadzieję, że jeśli wychodzi wersja PL, to będzie jakoś poprawiona, coś dołożone, coś zmienione. Bo sam pomysł, świat i wykonanie bardzo mi się podoba.

Instrukcja angielska chociaż składa się głównie z tekstu, to jest dość prostym językiem pisana. Więc nie ma problemów ze zrozumieniem (zasady są bardzo proste). Natomiast jest strasznie nieczytelna jeśli chodzi o wykonanie, brakuje w niej jakiegoś przejrzystego podziału na akapity, podpunkty, chociażby indeks. Niestety zawsze błądzimy w tekście oczami żeby coś odnaleźć.

p.s. ale raczej nie dałbym za nią np. 170 zł. Na szczęście udało mi się zakupić uszkodzony (lekko) egzemplarz za 130 zł. Za taką cenę to jeszcze można się pokusić :P Gra ma dość mało komponentów (w pudle mamy więcej powietrza niż gry). Moim zdaniem optymalny przedział cenowy dla niej to 100-130 zł. No ale wiadomo to uniwersum Metro ;)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Metro 2033

Post autor: Ayaram »

Metro 2033 jest jednym z tych uniwersów które kojarzą mi się przede wszystkim z jednym - z fenomenalnym klimatym. Zdecydowanie nadaje się na planszówkę, przy której zapomnimy o Bożym świecie. A tu mamy grę która uchodzi za średniaka... I mam dylemat, bo miałem takich średniaków nie kupować, no ale klimat metroooo.... :mrgreen:
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Metro 2033

Post autor: windziarz44 »

Klimat to jedno. Gra jest nawet gorsza niż średnia. Zdecydowanie skierowana do niegrajacych fanów uniwersum. I pewnie na to liczy wydawca. Przed zakupem polecam potestowac bo można się przejechać.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Metro 2033

Post autor: arturpe »

Znowu potencjał równy niemal Wiedźmińskiemu pod względem możliwości i gęstości klimatu. Fajnie byłoby, żeby było dobrze, no, ale pewnie nie jest :/
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Metro 2033

Post autor: gaseki »

Powiem tak - grałem tylko w 2 i 3 osoby i dzieło wielkie to nie było, ale... Tak jak w przypadku Wiedźmina, to nie jest gra zaprojektowana dla graczy. Jest za lekko, za nudno itd dla planszówkowicza.
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Metro 2033

Post autor: zawias »

gaseki pisze:Powiem tak - grałem tylko w 2 i 3 osoby i dzieło wielkie to nie było, ale... Tak jak w przypadku Wiedźmina, to nie jest gra zaprojektowana dla graczy. Jest za lekko, za nudno itd dla planszówkowicza.
Powiem nawet, że Wiedźmin jest znacznie bardziej rozbudowany i ciekawszy niż Metro2033, jeśli chodzi o mechanikę i fabułę ;) No niestety gra jest po prostu "pusta", tak jak pisałem wydaje się, że brakuję drugiej połowy gry żeby była pełna i ciekawa. Mam ją dla czystej kolekcji, jako fana uniwersum, ale niestety bardzo rzadko w nią gram. :( Trochę smutne ale prawdziwe.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Metro 2033

Post autor: Veridiana »

ODPOWIEDZ