Gra do 100zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Gra do 100zł

Post autor: meshuggah717 »

Witam!

Chciałbym sprezentować kumplowi grę na urodziny, jedynym ograniczeniem jest cena. Możę być na jednego, dwóch, więcej graczy, nie ważne, jedyny warunek jest taki, że ma być dobra i mieścić się cenowo w okolicach 100zł. Jakieś propozycje? Myślałem o puerto rico, egizia, neuroshima hex, na chwałę rzymu, osadnicy z catanu.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Gra do 100zł

Post autor: KubaP »

Biorąc pod uwagę specyficzne warunki jakie musi spełniać wskazana przez Ciebie gra, wszystkie wymienione przez Ciebie gry się nadadzą.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra do 100zł

Post autor: mig »

A napiszesz coś więcej o obdarowywanym? Grał już w coś? lubi szczególnie jakieś klimaty/tematykę?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Gra do 100zł

Post autor: windziarz44 »

faktycznie, mało tych danych by coś podpowiedzieć. Cena to tak mało, że zaraz się posypią propozycję od Fasolek, poprzez Race for the Galaxy do Jaskini. Napisz czy ma doświadczenie, w ile osób będzie ewentualnie grał, co lubi.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Gra do 100zł

Post autor: Veridiana »

A jak tylko cena to wejść na dowolny sklep i włączyć filtr cenowy. Potem przejrzeć najbardziej popularne i zebrać zbiór wspólny. Na koniec zrobić losowanie :wink:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Gra do 100zł

Post autor: Curiosity »

Veridiana pisze:A jak tylko cena to wejść na dowolny sklep i włączyć filtr cenowy. Potem przejrzeć najbardziej popularne i zebrać zbiór wspólny. Na koniec zrobić losowanie :wink:
10/10 ;D

Nie napisałeś, czy te 100zł ma być z wysyłką, czy bez ;>
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra do 100zł

Post autor: bart8111 »

Całkiem sporo jest dobrych gier do 100 zł (głównie w kategorii karcianek): Dominion, Race for the Galaxy, Na Chwałę Rzymu, Innowacje. Nie grałem w Zimną Wojnę, ale gra ma 1. miejsce na BGG, i wielu uważa ją za grę bardzo dobrą (i to nie tylko w kategorii do 100 zł). Z tego co wymieniłeś Puerto Rico i Osadnicy to też dobre gry.
Curiosity pisze:
Veridiana pisze:A jak tylko cena to wejść na dowolny sklep i włączyć filtr cenowy. Potem przejrzeć najbardziej popularne i zebrać zbiór wspólny. Na koniec zrobić losowanie :wink:
10/10 ;D

Nie napisałeś, czy te 100zł ma być z wysyłką, czy bez ;>
Nie zgodzę się, według mnie popularna =/= dobra. Jeśli by przyjąć klucz co najbardziej popularne to byśmy pewnie musieli polecać Monopoly i Chińczyka bo podejrzewam, że to nadal są gry najpopularniejsze w sklepach.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Gra do 100zł

Post autor: Curiosity »

bart8111 pisze:Jeśli by przyjąć klucz co najbardziej popularne to byśmy pewnie musieli polecać Monopoly i Chińczyka bo podejrzewam, że to nadal są gry najpopularniejsze w sklepach.
A masz coś przeciw Monopoly i Chińczykowi?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra do 100zł

Post autor: Pierzasty »

Obowiązkowo proponuję Innowacje :lol:
(ale naprawdę są dobre)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra do 100zł

Post autor: schizofretka »

Może podstawkę jakiegoś LCG? Star Wars, Netrunner, Inwazja? Z wymienionych ewentualnie Neuroshima. GtR jest fajne, ale na pewno znacznie mniej efektowne niż karcianki LCG. PR jest dość suche, to test na euro-gracza - jest szansa, że nie podejdzie. Osadnicy to pozycja familijna, niekoniecznie najlepszy hit dla faceta (choć ja się dawnymi czasami, jak niewiele więcej było, zagrywałem).
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra do 100zł

Post autor: mig »

Jak na prezent to pewnie coś ładnie wydanego - może Tzolkin, Belfort, Stone Age, Seasons, Santiago de Cuba?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra do 100zł

Post autor: meshuggah717 »

Grał w sporo gier, dracula, znak starszych bogów, teraz kupił mage knight, generalnie nie jest totalnym laikiem. Temat za chwilę będzie nieaktualny, bo zostało mi mało czasu :)
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: Gra do 100zł

Post autor: artch »

W obecnej sytuacji po prostu daj mu tę kasę, a on już będzie wiedział co z nią zrobić. Kupowanie w pośpiechu prezentu bez wcześniejszego rozeznania tematu to błąd.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Gra do 100zł

Post autor: lacki2000 »

artch pisze:W obecnej sytuacji po prostu daj mu tę kasę, a on już będzie wiedział co z nią zrobić. Kupowanie w pośpiechu prezentu bez wcześniejszego rozeznania tematu to błąd.
Albo żeby nie wydał na wódkę albo co gorsza na mleko to sprezentuj mu bon albo kod o wartości 100zł w wybranym dobrym sklepie planszówkowym :) Pewnie jakbyś zagadał do przedstawicieli sklepów na tym forum to się chętnie zgłoszą do takiej akcji (ja bym się zgłosił gdybym miał sklep).
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra do 100zł

Post autor: meshuggah717 »

artch pisze:W obecnej sytuacji po prostu daj mu tę kasę, a on już będzie wiedział co z nią zrobić. Kupowanie w pośpiechu prezentu bez wcześniejszego rozeznania tematu to błąd.
Ha, chyba sobie żartujesz. Nie jestem może jakimś mega geekiem, ale znam się troszke na rzeczy i shitu nie kupię. Temat założyłem po to, aby bardziej doświadczeni forumowicze poszerzyli moje horyzonty, dodali jeszcze jakieś propozycje. Mogłeś sobie darować tego posta.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra do 100zł

Post autor: zioombel »

Ja czasem robiłem katalog gier do wyboru, tj. Wklejalem obrazek pudełka i krótki opis jaka to gra. W katalogu było kilka gier z przedzialu cenowego, który mogłem przeznaczyć. Osoba sama sobie wybierała co ją zainteresuje a ja kupowałem i wręczałem.
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: Gra do 100zł

Post autor: artch »

meshuggah717 pisze:
artch pisze:W obecnej sytuacji po prostu daj mu tę kasę, a on już będzie wiedział co z nią zrobić. Kupowanie w pośpiechu prezentu bez wcześniejszego rozeznania tematu to błąd.
Ha, chyba sobie żartujesz. Nie jestem może jakimś mega geekiem, ale znam się troszke na rzeczy i shitu nie kupię. Temat założyłem po to, aby bardziej doświadczeni forumowicze poszerzyli moje horyzonty, dodali jeszcze jakieś propozycje. Mogłeś sobie darować tego posta.
Chodziło mi o to, że mógłbyś po prostu kupić grę z której byłby on niezadowolony (sam nie umiałeś podać żadnego kryterium zakupu oprócz ceny, a to trochę za mało jak Ci inni napisali) lub powtórzyłbyś pozycję, którą już ma. To wszystko co miałem na myśli pisząc tamtego posta. A czy mogłem go sobie darować ? Teraz już pewnie tak, jakbym uważniej spojrzał skąd jesteś. :lol:
ODPOWIEDZ