Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 338 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: walkingdead »

Być może nie jest to żadne życzenie,ale ciekawa jestem gdzie i czy kiedyś będzie można dostać Epic Spell Wars of the Battle Wizards: Duel at Mt. Skullzfyre?
W tych sklepach,do których zaglądałam ta pozycja jest niedostępna,nie widziałam jej również na rodzimym portalu aukcyjnym ani wśród ofert gier używanych na tym forum :(
trpaslík
Posty: 29
Rejestracja: 20 lut 2013, 12:06

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: trpaslík »

Witam, wszystkich użytkowników.

Fajna incjatywa, ale raczej nic z tego nie wyjdzie. Przynajmniej, przy takiej liczbie osób głosujących. Specjalnie się tu zarejestrowałem, aby podać swoje typy. Więc należe do drugiej grupy osób. Uważających, że dużo pojedyńczych głosów coś zdziała.

A oto moja lista życzeń:
Andean Abyss
Republic Of Rome
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: Fleschu »

Seasons: Enchanted Kingdoms
Mice and Mystics
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: schizofretka »

Fleschu pisze:Mice and Mystics
To!
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: Maddas »

Maddas pisze:Legends of Andor
The Lord of the Rings Dice Building Game
Runebound: Midnight (a najlepiej wszystkie pozostałe duże dodatki)
Mice and Mystics (zamiast Legends Of Andor)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: yosz »

Mice and Mistics
dodatek do Seasons
dodatek do Mage Knight
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: BloodyBaron »

dodatek do Mage Knight
ja też poproszę :)
_________
Moje gry
maclis
Posty: 70
Rejestracja: 19 lis 2012, 16:43

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: maclis »

Moja lista życzeń ( a właściwie jedna pozycja :) )
1.Dodatki do Lord of the Rings (tego Knizii) w nowej edycji
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: sorfal »

I co, koniec? ;)
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: gregvip »

maclis pisze:Moja lista życzeń ( a właściwie jedna pozycja :) )
1.Dodatki do Lord of the Rings (tego Knizii) w nowej edycji
Tego to nawet w wersji angielskiej nie ma
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: Myszaq36 »

sorfal pisze:I co, koniec? ;)
Przynajmniej wiemy, że na ponad 9000 zarejestrowanych użytkowników, w tym ponad 500 użytkowników wspierających, zainteresowanych tematem jest 73 ;) (stan na 27 II) :) Reszta widocznie nie ma żadnych życzeń, nie kupuje już gier, nie interesują ich produkty polskich wydawców lub ich czas jest zbyt cenny aby stracić minutę na wypisanie 3 tytułów do "niewnoszącej niczego" listy ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: Trolliszcze »

Dodatek do Seasons.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: Leser »

1. Nexus Ops
2. Sherlock Holmes Consulting Detective
3. Nefarious
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
krupnik86
Posty: 54
Rejestracja: 20 cze 2012, 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: krupnik86 »

1. Battlestar Galactica: Pegasus
2. Sherlock Holmes Consulting Detective
3. Dominant Species
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: conus »

Myszaq36 pisze:
sorfal pisze:I co, koniec? ;)
Przynajmniej wiemy, że na ponad 9000 zarejestrowanych użytkowników, w tym ponad 500 użytkowników wspierających, zainteresowanych tematem jest 73 ;) (stan na 27 II) :) Reszta widocznie nie ma żadnych życzeń, nie kupuje już gier, nie interesują ich produkty polskich wydawców lub ich czas jest zbyt cenny aby stracić minutę na wypisanie 3 tytułów do "niewnoszącej niczego" listy ;)
prosze bardzo
1. MAGIC REALM
2. dodatek do Mage Knight
3. Mage Wars
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: herman »

Leser pisze: 2. Sherlock Holmes Consulting Detective
o tak !
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: garg »

Myszaq36 pisze:
sorfal pisze:I co, koniec? ;)
Przynajmniej wiemy, że na ponad 9000 zarejestrowanych użytkowników, w tym ponad 500 użytkowników wspierających, zainteresowanych tematem jest 73 ;) (stan na 27 II) :) Reszta widocznie nie ma żadnych życzeń, nie kupuje już gier, nie interesują ich produkty polskich wydawców lub ich czas jest zbyt cenny aby stracić minutę na wypisanie 3 tytułów do "niewnoszącej niczego" listy ;)
Lub nie śledzą na bieżąco nowości wydawniczych.
Lub wersja językowa jest dla nich bez znaczenia.
Lub wszystkie gry, które ich w tej chwili interesują, już kupili.
Lub nie podoba im się idea głosowania.
Lub uważają, że inne formy informowania wydawców o swoich preferencjach są lepsze.
Lub nie ma chwilowo czasu na granie.
Lub...
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: staszek »

staszek pisze:Jako że podałem dwa tytuły,dozwolone są 3 dołącze jeszcze Polis
Wątpię czy będzie to miało jakiekolwiek znaczenie,ale zamiast Polis, wolałbym Sherlocka
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: waffel »

garg pisze:
Myszaq36 pisze:
sorfal pisze:I co, koniec? ;)
Przynajmniej wiemy, że na ponad 9000 zarejestrowanych użytkowników, w tym ponad 500 użytkowników wspierających, zainteresowanych tematem jest 73 ;) (stan na 27 II) :) Reszta widocznie nie ma żadnych życzeń, nie kupuje już gier, nie interesują ich produkty polskich wydawców lub ich czas jest zbyt cenny aby stracić minutę na wypisanie 3 tytułów do "niewnoszącej niczego" listy ;)
Lub nie śledzą na bieżąco nowości wydawniczych.
Lub wersja językowa jest dla nich bez znaczenia.
Lub wszystkie gry, które ich w tej chwili interesują, już kupili.
Lub nie podoba im się idea głosowania.
Lub uważają, że inne formy informowania wydawców o swoich preferencjach są lepsze.
Lub nie ma chwilowo czasu na granie.
Lub...
Lub nie tyle wersja językowa jest dla nich bez znaczenia, co wręcz wolą angielską bo nie ma baboli tłumaczeniowych, wychodzą dodatki, łatwiej pogadać o grze na BGG, czasem jest lepsza jakość wydania...
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: sorfal »

waffel pisze:
garg pisze:
Myszaq36 pisze:
Przynajmniej wiemy, że na ponad 9000 zarejestrowanych użytkowników, w tym ponad 500 użytkowników wspierających, zainteresowanych tematem jest 73 ;) (stan na 27 II) :) Reszta widocznie nie ma żadnych życzeń, nie kupuje już gier, nie interesują ich produkty polskich wydawców lub ich czas jest zbyt cenny aby stracić minutę na wypisanie 3 tytułów do "niewnoszącej niczego" listy ;)
Lub nie śledzą na bieżąco nowości wydawniczych.
Lub wersja językowa jest dla nich bez znaczenia.
Lub wszystkie gry, które ich w tej chwili interesują, już kupili.
Lub nie podoba im się idea głosowania.
Lub uważają, że inne formy informowania wydawców o swoich preferencjach są lepsze.
Lub nie ma chwilowo czasu na granie.
Lub...
Lub nie tyle wersja językowa jest dla nich bez znaczenia, co wręcz wolą angielską bo nie ma baboli tłumaczeniowych, wychodzą dodatki, łatwiej pogadać o grze na BGG, czasem jest lepsza jakość wydania...
Niby ok, rozumiem wszystkie te argumenty, także to, że nowi gracze nie orientują się w zagranicznej ofercie, ale:
skoro wersja bez znaczenia, może być i po polsku (cena polskiego wydania jest często niższa),
skro kupili wszystkie gry, które ich aktualnie interesują, mają powód, żeby zainteresować się innymi tytułami,
skoro nie lubią głosować, niech potraktują to jako podzielenie się z innymi forumowiczami tytułami, które uważają za godne uwagi, i które przecież kupią,
skoro uważają, że inne formy kontaktu z wydawcą są lepsze, to znaczy, że im zależy i na wydawaniu i na polskich wydawcach, więc mogą coś napisać,
skoro nie mają czasu na granie, mogą założyć, że jak ktoś wyda ciekawą i wartą zagrania grę, to znajdą czas,
skoro nie śledzą nowości, mogą przejrzeć, o czym pisali inni, zajrzeć na bgg - mają powód, żeby się czegoś o grach dowiedzieć,
skoro wolą wersję angielską, to nigdy nie zaufają polskim wydawcom, więc nie wpłyną na to, by rynek się rozwijał i by gry wydawane po polsku były coraz lepsze :twisted:

Czyli z tych 9000 to tak chociaż 300-500 głosów mogłoby być. Ugh.
Łowca anegdot
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: Radek »

sorfal pisze: Niby ok, rozumiem wszystkie te argumenty, także to, że nowi gracze nie orientują się w zagranicznej ofercie, ale:
skoro wersja bez znaczenia, może być i po polsku (cena polskiego wydania jest często niższa),
skro kupili wszystkie gry, które ich aktualnie interesują, mają powód, żeby zainteresować się innymi tytułami,
skoro nie lubią głosować, niech potraktują to jako podzielenie się z innymi forumowiczami tytułami, które uważają za godne uwagi, i które przecież kupią,
skoro uważają, że inne formy kontaktu z wydawcą są lepsze, to znaczy, że im zależy i na wydawaniu i na polskich wydawcach, więc mogą coś napisać,
skoro nie mają czasu na granie, mogą założyć, że jak ktoś wyda ciekawą i wartą zagrania grę, to znajdą czas,
skoro nie śledzą nowości, mogą przejrzeć, o czym pisali inni, zajrzeć na bgg - mają powód, żeby się czegoś o grach dowiedzieć,
skoro wolą wersję angielską, to nigdy nie zaufają polskim wydawcom, więc nie wpłyną na to, by rynek się rozwijał i by gry wydawane po polsku były coraz lepsze :twisted:

Czyli z tych 9000 to tak chociaż 300-500 głosów mogłoby być. Ugh.
Rozbawiłeś mnie.
Szukasz na siłę argumentów, żeby nadmuchać wątek.
Wpisuję się w wiele powodów, dla których nie uważałem, że powinienem cokolwiek dopisywać.
sorfal pisze: skoro kupili wszystkie gry, które ich aktualnie interesują, mają powód, żeby zainteresować się innymi tytułami,
Kupiłem wszystkie gry, które mnie interesują, żałuję tylko, ze nie gram w nie częściej. I wiem jakie są inne tytuły. I nie czuję, że wniosą jakiś przełom do mojej kolekcji. Mam wpisywać na siłę? (a potem i tak nie kupię)
Z drugiej strony - kupiłem w przedsprzedaży tzolkina. Nie planowałem tego zakupu. Nie wylądowałby na mojej wishliście, nie wylądowałby w tym wątku. Dobra gra, ale nie lepsza niż już posiadane :) Jednak oferta wydawcy okazała się dla mnie na tyle atrakcyjna (poziom gry,jakość wydania,cena), że grę kupiłem. I jeśli podobna oferta się powtórzy, to pewnie też kupię chociaż nie mam nic w planach.
sorfal pisze: skoro nie mają czasu na granie, mogą założyć, że jak ktoś wyda ciekawą i wartą zagrania grę, to znajdą czas
tej logiki nie ogarniam - skoro nie mam czasu, to mogę założyć, że go znajdę? na jakich przesłankach mam oprzeć to założenie?
sorfal pisze: skoro wolą wersję angielską, to nigdy nie zaufają polskim wydawcom, więc nie wpłyną na to, by rynek się rozwijał i by gry wydawane po polsku były coraz lepsze
Nigdy nie mów nigdy. Strasznie uogólniasz. Wolę polskie wydania. Ale póki co nie zamieniłbym mojego twilight struggle deluxe na polskie wydanie pomimo, że szykuje się już trzecie-poprawione. I nie dlatego, że wolę czytać po angielsku. Chociaż to akurat jest przykład gry, gdzie polskie wydanie ma sens. Polskie wydania gier, w których nie ma żadnych tekstów, są trochę sztuką dla sztuki (fajnie gdy są tańsze, ale merytorycznie, jak dla mnie, niewiele wnoszą). W każdym razie, na pewno, umieszczenie wymarzonej gry na wishliście nie pomoże podnieść jakości polskich wydań (chyba, że znowu stosujesz jakąś nieliniową logikę :))

Mógłbym oczywiście napisać, że kupiłbym republic of rome (chociaż mam angielskie), ale przecież nikt go nie wyda :)
Mógłbym oczywiście napisać, że kupiłbym antiquity, ale przecież nikt go nie wyda :)

Szkoda miejsca na dysku na wymuszone typy.
No ale, jak już pisałem na początku, rozbawiłeś mnie, więc uhonorowałem to wpisem :)
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: sorfal »

Wiem, że uogólniam, ale był to zabieg celowy, ot, naszła mnie chęć, by poprzez odbicie piłeczki w ten sposób dać ludziom przestrzeń do refleksji ;)
Cieszę się, że Cię rozbawiłem - uśmiech przyczynia się do zdrowia :D
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: Yavi »

Trolliszcze pisze:Dodatek do Seasons.
+1, druga gra którą posiadam i dodatek bym chętnie przytulił ;)
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydawniczy wishlist forumowiczów.

Post autor: Myszaq36 »

garg pisze: Lub nie śledzą na bieżąco nowości wydawniczych.
Lub wersja językowa jest dla nich bez znaczenia.
Lub wszystkie gry, które ich w tej chwili interesują, już kupili.
Lub nie podoba im się idea głosowania.
Lub uważają, że inne formy informowania wydawców o swoich preferencjach są lepsze.
Lub nie ma chwilowo czasu na granie.
Lub...
warto dodać:

Lub nie mają małych dzieci, które dopiero co czytają po polsku.
Lub nie mają w rodzinie starszych osób z którymi lubią pograć a które biegle mówią tylko po rosyjsku.
Lub pomimo powyższych wciskają dzieciom i starszym gry po angielsku (przecież to najlepsza okazja na naukę nowego języka) udając, że rozgrywka będzie tak samo miodna jakby była po polsku (takim przypadkom proponuje kupić sobie jakąś grę np. po arabsku - przetłumaczyć wszystko w słowniczku a potem grać i udawać, że jest tak samo fajnie jakby było po polsku).
ODPOWIEDZ