Świat dysku - czy warto kupowac?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kratke
Posty: 27
Rejestracja: 27 gru 2012, 08:24

Re: Świat dysku - czy warto kupowac?

Post autor: kratke »

Jak dla mnie, gra jest przefajna. Każda rozgrywka ciut inna, losowość jest demonizowana, zawsze jest szybko, wesoło, a każde starcie kończy się dyskusją typu "a co by było gdyby":)
A swoją drogą, u nas Vimes nie wygrał nigdy;)
http://punktm.pl/witajcie-w-ankh-morpork/
trnks_
Posty: 32
Rejestracja: 10 lut 2013, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Świat dysku - czy warto kupowac?

Post autor: trnks_ »

Ktoś, kto ma grę, mógłby polecić jakieś koszulki na karty? Jestem niesamowitym estetą i nie chciałbym, żeby te śnieżnobiałe krawędzie się zabrudziły. Swoją drogą, mapa wygląda pięknie, grafiki pasują idealnie, wzrokowcy będą mieć pożywkę.
Kupiłem swój egzemplarz dzisiaj, rozegrałem trzy partie i, to trzeba zaznaczyć, jako początkujący 'planszówkowicz' - polecam. Mnie taka losowość w grze nie przeszkadza (Osadnicy z Catanu i Munchkin to dwie z pierwszych gier jakie zakupiłem), klimat w miarę utrzymany (chociaż to tylko otoczka i Świat Dysku można by zamienić nawet jakimś Królestwem Dżdżownic, ale to nie byłoby to samo). Trudno jakkolwiek wczuć się w bohatera, ponieważ po sprawdzeniu i przeczytaniu warunków zwycięstwa, można ją odłożyć i nie przejmować się do końca gry. Resztę kart się po prostu zagrywa i odkłada. Miejsca są, postaci są. Ktoś, kto czytał znajdzie sporo smaczków, a reszta będzie się dobrze bawić i może zachęci się do sprawdzenia serii (ja osobiście przeczytałem tylko cykl o Straży Miejskiej).
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Świat dysku - czy warto kupowac?

Post autor: Pierzasty »

O koszulkach jest długa dyskusja w osobnym wątku, ja polecam FFG. Są drogie, ale zarazem najlepsze. Po miesiącach częstego używania praktycznie nie widać śladu, a tańsze i tak później wymieniałem, bo wyglądały jak psu z gardła wyjął.

(Do osoby która maniakalnie wyłamuje mi koszulki z Innovation: znajdę cię i zniszczę :evil:)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Świat dysku - czy warto kupowac?

Post autor: Olgierdd »

Niestety karty w koszulkach nie mieszczą się w wyprasce.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Świat dysku - czy warto kupowac?

Post autor: JimmyPL »

Olgierdd pisze:Niestety karty w koszulkach nie mieszczą się w wyprasce.
Da rade :) Ja mam okoszulkowane w FFG no i leciutko co prawda na wysokosc odstaja, ale po polozeniu planszy spokojnie pudelko sie zamyka
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Świat dysku - czy warto kupowac?

Post autor: Hiu »

Olgierdd pisze:Niestety karty w koszulkach nie mieszczą się w wyprasce.
Hmm, mi sie mieszcza... nie ma problemu.
ODPOWIEDZ