Gratislavia X (24–25 XI 2012)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gratislavia X (24–25 XI 2012)

Post autor: Myszaq36 »

idha pisze:Skoro już mamy wstępnie ekipę na Archipelago, to może umówmy się na jakąś konkretną godzinę? Jako że jedziemy z Poznania, wolałabym nie umawiać się na godziny ranne (nigdy nie wiadomo, jak będzie na trasie), więc może 14:00? Najwyżej, jeśli ktoś będzie jeszcze grał, to na siebie poczekamy. Może wymiana numerami telefonów, żeby się było łatwiej znaleźć?

Pytanie do organizatorów - czy będzie może dostępny jakiś odtwarzacz CD? Wiem, mam zachciewajki ;) ale chętnie przywiozłabym Escape. Do gry niezbędny jest jednak sprzęt grający (laptop się nie liczy - nawet w pubie nie słychac odtwarzanej z niego muzyki).
No teraz idha to jesteś moim nr 1 na Gratislavi bo w Escape tez chciałem zagrać i zobaczyć czemu to taki hit Essen był :)
Odtwarzacza CD wcale nie trzeba koniecznie... na stronie producenta gry:
http://www.escape-queen-games.com/index.php?id=6&L=1
są do pobrania MP3 - można zatem puszczać z telefonu lub mp3 playera. Ja na wszelki wypadek wgram do telefonu. Bateria w nieszczęsnym HTC nie trzyma długo ale ponad godzinne chyba pogra mp3 (w sumie będzie to 6 partii ;) )A mp3 playera mam tylko małego na słuchawki wiec mało będzie słychać :/

Mi 14:00 oczywiście odpowiada. Będę celował na 12:00 a jak się uda to do 14:00 obadam co się dzieje, w co ludziska grają i jak wyglądają inne gierki.
Na prv przesyłam numer do mnie.

Do zobaczenia !!
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Gratislavia X (24–25 XI 2012)

Post autor: idha »

Hmm... Zupełnie się nie znam na elektronice, ale wydaje mi się, że telefon ma mniejsze głośniki od laptopa, a co za tym idzie, muzyka puszczana z telefonu jest cichsza od tej z laptopa. Próbowaliśmy grać przy podkładzie z laptopa w pubie (gdzie było tylko ok. 40 osób grających w planszówki) i prawie w ogóle nie słyszeliśmy muzyki. Odtwarzacz CD (albo lepsze głośniki) do grania w Escape jest więc niezbędny.
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gratislavia X (24–25 XI 2012)

Post autor: Myszaq36 »

idha pisze:Hmm... Zupełnie się nie znam na elektronice, ale wydaje mi się, że telefon ma mniejsze głośniki od laptopa, a co za tym idzie, muzyka puszczana z telefonu jest cichsza od tej z laptopa. Próbowaliśmy grać przy podkładzie z laptopa w pubie (gdzie było tylko ok. 40 osób grających w planszówki) i prawie w ogóle nie słyszeliśmy muzyki. Odtwarzacz CD (albo lepsze głośniki) do grania w Escape jest więc niezbędny.
ahaa :]:] No w sumie nie pomyślałem, że to nie będzie domowe zacisze tylko sala pełna ludzi :/:/ Może więc być problem z muzyczka z komórki :/:/ Ale może znajdzie się jakiś cichy zakątek w rogu sali :]:]
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Gratislavia X (24–25 XI 2012)

Post autor: piogar »

Festiwal bardzo udany. Pare nowych tytulow poznanych, na kilka z zaplanowanych zabraklo czasu. Do zobaczenia na wiosennej edycji Gratislavii :)
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Gratislavia X (24–25 XI 2012)

Post autor: idha »

Festiwal rzeczywiście był udany. Wprawdzie wolę, kiedy granie odbywa się w jednej dużej sali, ale przy takiej liczbie małych sal, która była do dyspozycji na tegorocznej Gratislavii, absolutnie nie mogę narzekać :) (nie było ani hałasu, ani braku miejsca). Ostatnio zagrałam w tyle gier 2 lata temu (nota bene również na Gratislavii), więc tym bardziej uważam festiwal za bardzo fajny.

Chciałam jeszcze raz serdecznie podziękować współgraczom za wspaniałe rozgrywki, a w szczególności wc za wytłumaczenie nam naszego Tzolkina ( ;) ) oraz 3 innych gier, z których 2 były naprawdę bardzo ciekawe, Myszaqowi i Dabliu za grę w Archipelago (nareszcie udało się rozegrać pełnoprawną partię) oraz wszystkim, z którymi grałam w Wilderness (zwłaszcza Ryslawowi - liczę, że dobrze skojarzyłam nick z forum - z którym udało mi się zagrać po prawie 3 latach przerwy).
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gratislavia X (24–25 XI 2012)

Post autor: Ryslaw »

idha --> dziękuję bardzo. Mnie również było bardzo miło :)
szaleniec
Posty: 184
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:35
Lokalizacja: Kępno

Re: Gratislavia X (24–25 XI 2012)

Post autor: szaleniec »

A ja chciałbym zapytać kiedy to kolejna Gratislavia będzie bo chciałbym przyjechać i ciągle wypatruje terminu a tu cisza!?
No więc jak tam? :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Gratislavia X (24–25 XI 2012)

Post autor: GoldenDragon »

Ma być dopiero jesienią.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gratislavia X (24–25 XI 2012)

Post autor: skanna »

Tak właśnie, zamiast wiosennej Gratislavii, było Zamkowe granie - informacja wisiała na stronie Gratislavii.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Gratislavia X (24–25 XI 2012)

Post autor: SebasTTan »

To szkoda że napisano tylko że cala ekipa zaprasza,
można było wspomnieć że to będzie zaliczone jako wiosenne zamiast XI
Też z niecierpliwością czekałem na informacje :(
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
ODPOWIEDZ