Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szyder
Posty: 5
Rejestracja: 17 lip 2012, 21:49

Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: szyder »

Witam,
Poszukuję gry dla mnie i narzeczonej na letnie wieczory - raz na jakiś czas dołączą do nas znajomi więc nie może być to typowa gra wyłącznie dla dwóch osób.
Mamy po 25 lat.

Sam mam spore doświadczenie w planszówkach, jednak moje klimaty nie za bardzo odpowiadają narzeczonej.
Do tej pory grałem z nią w carcassonne (jej ulubiona gra), montanare (podoba się) i k2 (nie podoba się wcale).

W grze może być sporo interakcji (nawet negatywnej) ważne jednak żeby nie było ordynarnego zabijania i łupanki - gry przygodowe w stylu runebound odpadają.

Czas rozgrywki - maks 1,5 h.

Generalnie w oko wpadło mi puerto rico, ale z tego co przeczytałem to dobrze gra się w przynajmniej 3 osoby.

Będę wdzięczny za podsunięcie paru pomysłów

pozdrawiam,
szyder

ps: uprzedzę często padającą propozycję - za arkanę miłości podziękujemy póki co:)
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: nikozja_dg »

Może Finca, Stone Age lub Egizia?
A z prostszych karcianych - Keltis, bardzo dobrze chodzi na dwie osoby.
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
calisto1411
Posty: 64
Rejestracja: 14 kwie 2013, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: calisto1411 »

Cytując męża: "Trzeba zmienić narzeczoną. Sam zmieniłby żonę, gdyby nie chciała grać w gry takie jak lubi." ;)

A tak na poważnie.

Innowacje. Bardzo interakcyjne, łączenie z negatywną. Od 2 - 4 osób. W każdej ilości graczy dobrze się sprawdzają. Gra ok 1h.

Poleciłabym coś ze świata Neuroshimy, ale nie jestem pewna czy post apokaliptyczny klimat podejdzie. Jednak polecam spróbować, bo może okazać się hitem. Tak więc Nowa Era + Zima (lub tylko NE).

Może jeszcze spróbujcie Tzolkin'a lub Terra Mystica.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: DarkSide »

Gorąco polecam Seasons. Proste zasady. Doskonała "lajtowa" gra która dobrze chodzi we 2 osoby jak i w 4.
Puerto Rico to mój typ nr 2. Owszem jest drobna modyfikacja zasad dla dwóch osób ale absolutnie nie wypacza to rozgrywki (zwłaszcza przy dwóch równorzędnych graczach)
Ponadto polecam dobrze wyskalowane Zamki Burgundii oraz W roku smoka.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: Yavi »

Ankh Morpork?
Ładnie wykonana, chodzi dobrze na dwie osoby, ale również na trzy i cztery.
Jest interakcja negatywna, dodatkowo dla fanów Pratchetta rozgrywka ma dodatkowe walory humorystyczne.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: Rune »

Z prostszych, co bardzo dobrze chodzą na dwie osoby i więcej to na pewno Hawana, a i pewnie Santiago de Cuba i może Glen More.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: Pierzasty »

Zdecydowanie popieram Innowacje. Chodzi świetnie na 2-4 osoby (nie "tryb 2 na doczepkę", jak wiele innych tytułów), 90% partii zamyka się realnie w godzinie, jest mnóstwo interakcji, w tym sporo negatywnej.
szyder
Posty: 5
Rejestracja: 17 lip 2012, 21:49

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: szyder »

Cześć,

Wielkie dzięki za lawinę propozycji:)

Najbardziej spodobały mi się:
Egiza, innowacje, Tzolkin, Seasons, Santiago de Cuba.

Pewnie zdecyduję się na coś z tych pozycji - szczególnie Tzolkin i Seasons mnie zaciekawiły mechaniką:].
Ostateczną decyzję podejmie jednak narzeczona...
"Trzeba zmienić narzeczoną. Sam zmieniłby żonę, gdyby nie chciała grać w gry takie jak lubi.
To zawsze jest opcja. Jednak ciężko znaleźć taką która gra w TS czy Napoleons Triumph ;/
Chce grać w cokolwiek więc uważam że i tak nie jest źle;)
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: charlie brown »

A z nowych tytułów: Tokaido. Na 2 osoby chodzi bardzo ładnie. Właśnie przeczytałem recenzję Tycjana:
Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 59
Rejestracja: 07 sie 2012, 09:29
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: alvaro »

Pierzasty pisze:Zdecydowanie popieram Innowacje. Chodzi świetnie na 2-4 osoby (nie "tryb 2 na doczepkę", jak wiele innych tytułów), 90% partii zamyka się realnie w godzinie, jest mnóstwo interakcji, w tym sporo negatywnej.
Pierzasty, Wy chcecie koniecznie nie doprowadzić do ślubu? :lol:
szyder
Posty: 5
Rejestracja: 17 lip 2012, 21:49

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: szyder »

Spokojnie :) mamy już doświadczenie po carcassonne - blokuję w jakiś perfidny sposób narzeczoną i od razu idę sobie pompować materac na noc.
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: MarcinG »

Ja rownież polecam Puerto Rico (naprawdę dobra gra) i Stone Age. Obie posiadam i obie gorąco polecam :D
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: grzemek »

Wczoraj cały dzień grałem z narzeczoną w Innowacje... zeby nie spędzic nocy na kanapie musialem obiecać że nie ukradne juz jej żadnej karty;) świetna gierka pierwsze partie trwały u nas około 2h pozniej juz jest troche szybcie. Nie wyobrazam sobie tej gry w 4 osoby mózg by mi się ugotował jak nic;)
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: MattCarnall »

Co do Puerto Rico, to fakt, we dwóch da się grać całkiem nieźle, mózg całkiem nieźle paruje, interakcje masz tam pośrednią, ale wkurzyć może nieco wrażliwą niewiastę, bo walka tra o lepsze budynki, miejsce na statku.

Santiago de Cuba to lżejsza gatunkowo, miła dla oka gra, dobra w dwie osoby.

Teraz offtop :twisted:

Pamiętam wiele tematów na tym forum poświęconych "fochom" dziewczyn, narzeczonych, żon podczas zabawy nad planszą. Fajnie się o tym czyta, czy z tego śmieje, ale w gruncie rzeczy jest delikatnie mówiąc dziwne :roll: Więcej luzu nad planszą.
szyder
Posty: 5
Rejestracja: 17 lip 2012, 21:49

Re: Gra dla pary (z możliwością gry 4 os), nie przygodowa

Post autor: szyder »

Co do puerto rico to mój prywatny must have (pomimo że nigdy nie grałem) - bardzo podoba mi się klimat i jak tylko będę miał trochę więcej miejsca to z pewnością sobie sprawię.

Jeżeli chodzi o fochy narzeczonej to powiem tak - to ciśnienie, które się wytwarza nad plansza jest spowodowane tym że grając z narzeczoną nie daję jej żadnej taryfy ulgowej. Narzeczonej również się udzielają te negatywne emocje, i na swój sposób próbuje dać sobie drobną przewagę. To jednak dodaje tylko kolorytu całej zabawie:)
ODPOWIEDZ