Przez Pustynię

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Wszyscy dostali 7% rabatu ó_O"? Ciekawy chwyt marketingowy :D
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Byl swego czasu taki konkurs, i kazdy kto wzial udzial dostal jednorazowy kod rabatowy 7%. Jeszcze jeden chetny potrzebny na PP (jezeli Browarion nadal jest zainteresowany) w cenie 74,4zl
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Już napisałem że jakby co spoko dodam tę złotóweczkę.
Ale Hudson --> jakby co wstrzymaj się jeszcze z tym upuścikiem - jeszcze będzisz miał super zakupy i wtedy 7% to będzie dobrych parę złotych ;)

Mam nadzieję, że kilka osób z tego Forum, które wciąż sa na wysokim poziomie PDK, tez ma plany zakupowe i wtedy tam się podczepię :P


Niedawno sam miałem sporo PDK, ale brak zakupów przez długi czas właśnie mnie "zrzucił" na poziom płatności za przesyłkę i tyle.

Hudson - jakby co podtrzymuję zdanie.
Ale mam nadzieję, że wielo-PDKowcy (hihi, a to etykietkę wymyśliłem) się zgłoszą i spoko będzisz mógł zachować kuponik 8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Kuponik dziala do 1 lutego :wink:
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Jasne.
To jak tam mega-zakupowicze??

Ktoś już wie że się przymierza do podrózy przez pystynię?


Pozdro
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Ja już mam, więc się nie przymierzam. ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Lim-Dul pisze:Ja już mam, więc się nie przymierzam. ;-)
Mam nadzieje, że nie będą teraz wszyscy wpisywać się, którzy mają tą grę, bo całkiem niepotrzebnie powstanie dodatkowe 2 lub 3 strony tego topicu.

Przypomnę, że pytanie Browariona brzmiało "Kto się przymierza"
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

To ja może krótko, o sobie :wink: Przez Pustynię mam w planach, z tym że pewnie za dwa, trzy miesiące. Na razie priorytety mam dwa - Eufrata i Tygrysa 8)

Co do gry to IMHO nie ma się co zastanawiać czy warto. Jak lubisz przyjemną i niegłupią grę z którą można zagrać z rodziną, jak również z groholikami to PP idealnie pasuje. W pudełku kostki brak :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Omar
Posty: 113
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Omar »

W końcu mam :D
Przyszło z T&E i Razzią. Zestaw Knizii 8)
Idę czytać instukcje.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Z Geko sie zgadzam w pelni. Prosta (nie znaczy prostacka) mechanika, lecz jak to u Knizii - rozgrywka nie za prosta.
Na razie gralem raz, wiec ciezko powiedziec cos wiecej, ale ma w sobie urok. Najbardziej podobaly mi sie dwa komentarze:
- kolezanki: Ooooo, gracie w sloniki! (Odpowiedz: to nie slonie tylko wielblady w pozycji przykucnej)
- kolegi: Ooooo woreczek dali, nie to co te *@#$% zachodnie. Ale wieblady dalej w tych pedalskich kolorach...
I to fakt - te kolory naprawde sa dla ludzi, ktorzy uwazaja ze sliwka to kolor. Przy tym - nawet w niezlym oswietleniu sa nie do odroznienia momentami.
Tu trzeba wytlumaczyc, ze wybieralismy je z kupki wielbladow, zamiast - zgodnie z zasadami - podzielic. Nasza wina:)
Omar
Posty: 113
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Omar »

Mi się pastelowe wielbłądy podobają 8)
Szkoda tylko że są aż tak małe, ale jak już się gra to wszystko fajnie wygląda.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Sama gra - looz:)
Krotka, przyjemna, lamiglowna:) i o to chodzi.
Same kolory mi nie przeszkadzaja, tylko niechby byly troche lepiej odroznialne:) Zdarzylo sie nam pol karawany wymieniac, bo zauwazylismy ze inny kolor przykladamy do innego beduina:)
Omar
Posty: 113
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Omar »

Racja....kolory są zbyt podobne.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Post autor: Filippos »

A napiszcie proszę jak z grywalnością PP na dwie osoby???
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Bardzo dobrze. ^^ Gra skaluje się prawie idealnie. Z mniejszą liczbą osób gra się też na mniejszym wycinku planszy i z mniejszą liczbą wielbłądów.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

W dwie osoby gra się mniejszą ilością wielbłądów i na mniejszej części mapy (oddzielona grubszą linią). Gra się bardzo dobrze. IMHO średnio jest w 5 osób bo nie można za dużo zrobić i gra się szybko kończy.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

tak, na 2 osoby gra sie doskonale, ale hierarchia celow jest troszke inna. wzglednie duzo punktow dostajesz za odciecie fragmentu mapy, ogolnie jest luzno i spokojnie (zakladajac, ze zwykle w 2 osoby gra sie w domowym zaciszu to calkiem porzadana cecha). Przy 3-4 osobach jest juz na tyle gesto na planszy, ze kazdy ruch jest z trwoga/uwaga/nadzieja sledzony przez reszte graczy... czyli tez fajnie, bo grasz wtedy zwykle ze znajomymi i rywalizacja jest pożądana
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Post autor: Filippos »

Czyli gra żre dobrze i na dwie i na więcej - perfect :D
Z tego wniosek, że zamawiam, bo chodzi własnie o godzinną gierkę z żoną po pracy i ewentualnie coś na niedzielę ze znajomymi :wink:

Dzieki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Co tu dużo mówić: nie żałuję pieniędzy, jakie władowałem w ten tytuł. Gra wydana jest bardzo porządnie, instrukcja jak zwykle zresztą w przypadku Knizii krótka i oczywista, a sama rozrywka sprawia wielką frajdę. Już obcowanie z czymś ładnie wykonanym jest miłe, a co dopiero, jeśli gra jest po prostu apetyczna!

Jak na razie grałem w 2, 3 i 4 osoby. Fajne jest to, że za każdym razem trzeba przyjmować inne założenia, inną taktykę i inne rzeczy obserwować. Myślę, że przy 5 graczu mógłby się pojawić niekorzystny ścisk na planszy, a przede wszystkim rozgrywka mogłaby się skończyć po 15 minutach, a to jednak ciut mało...
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Przez Pustynię

Post autor: Furan »

No i będzie też i to w serii klasyków od ZMana i kamratów. Plansza - jeśli będzie płaska, to na plus :D Odgraniczenie części dla więcej niż3 graczy - na minus. Czytelność żetonów źródeł - na minus. Pozostawienie palety kolorów niezjadliwej dla daltonistów - na minus. Potencjalnie wielkie pudło i cena - na minus. :D Ale dobrze, że będzie wznowienie, bo to niesamowicie dobry tytuł.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3038
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 576 times
Been thanked: 239 times

Re: Przez Pustynię

Post autor: DarkSide »

Furan, walczysz o złotą łopatę? :P :mrgreen:

To ja może dodam że "Sru de dezert" można też wypróbować wersji tabletowej jeśli ktoś nie jest pewien czy mu tytuł podejdzie. :)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Przez Pustynię

Post autor: Furan »

Nie. :P To nie moja wina, że panuje kult nowości i rozmowy na forum są głównie o tym co nowego wyjdzie, co wyszło, co się opłaca, komu przyszło, a komu nie doszło i czemu planszetki są takie cienkie, a niewiele osób zwraca uwagę na genialne tytuły sprzed lat. :twisted:

Wielbłądy Reinera są tytułem przegenialnym i warto wspomnieć, że wychodzą od nowa (mogliby sprzedawać płasko-leżącą planszę osobno, kupiłbym :P ).
A gdyby ktoś kto nigdy nie grał w to cudo (które moim zdaniem zmywa KingdomBuildery i inne eciepecie ot tak), chciał potestować online, to tu: http://www.ludagora.net/durch/index.php?lang=1 jest taka opcja (PW i mogę założyć stół do gry).
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 544
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 255 times
Been thanked: 113 times

Re: Przez Pustynię

Post autor: hamish »

Furan pisze: Wielbłądy Reinera są tytułem przegenialnym i warto wspomnieć, że wychodzą od nowa (mogliby sprzedawać płasko-leżącą planszę osobno, kupiłbym :P ).
To może zabrzmi drastycznie, ale ja swój egzemplarz potraktowałem bez taryfy ulgowej i przejechałem skalpelem spód planszy, na łączeniach. Że się tak wyrażę... skrobałem tak długo aż plansza zaczęła leżeć płasko. Od tamtej pory zero problemów. Śladu po tym nie ma, a gra zostanie w mojej kolekcji po wsze czasy ;)
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Przez Pustynię

Post autor: Furan »

A nie doczytałem, a nowa edycja będzie z dwustronną planszą i multum wariantów z BGG (jeśli się nie mylę). Druga strona ma mieć naniesioną rzekę (Niger), dającą punkty w sposób podobny - jak sądzę - do palm.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3038
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 576 times
Been thanked: 239 times

Re: Przez Pustynię

Post autor: DarkSide »

Pozwolę sobie odkopać trochę temat. Ostatnio przyjrzałem się pięknej reedycji Z-MAN'a. Czy jakiś rodzimy wydawca nie pokusiłby się o wydanie PL? :roll: (tak, wiem że gra jest niezależna językowo)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ