Warhammer Inwazja - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

1. Tak
2. Tak
3. Tak jak mówi Misja, więc w podstawce gry raczej maks jeden na turę.
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Acaraje »

Dzięki ;)
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Acaraje »

Ok jeszcze jedna sprawa a propos misji, co się dzieje z jednostką która wypełniła misję? czy jest odrzucana w raz z kartą misji, czy też pozostaje w grze?
Awatar użytkownika
Dora
Posty: 51
Rejestracja: 03 paź 2012, 10:48

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Dora »

Jeśli jednostka wypełniająca misję zostanie zabita podczas bronienia strefy, odrzucasz ją razem z wszystkimi zgromadzonymi żetonami zasobów, ale karta misji pozostaje w grze i możesz na nią wysłać kolejną jednostkę.

(ale niech ktoś bardziej kompetentny to jeszcze potwierdzi, mnie się czasem zdarza zorientować, że gramy źle... :wink: )

Pzdr :)
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Acaraje »

czy ktoś może mi powiedzieć jaką wytrzymałość mają dane dzilelnice stoli, bo za CHOLERĘ nei mogę sie doszukać
ash77
Posty: 13
Rejestracja: 03 lip 2012, 16:30

Re: Warhammer Invasion

Post autor: ash77 »

podstawowa wytrzymałość każdej strefy to 8 ( 8 obrazenie powoduje podpalenie strefy)
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: vaski »

Właśnie zauważyłem, że karta 116 Wykopalisko Spaczenia dostało zupełnie inny tekst.
Obecna treść karty: "Tylko 1 taka karta na talię". FAQ 2.0
W związku z powyższym rozumiem iż "Spaczanie" jednostki wchodzącej do gry jest już nieaktualne?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

Nie widzę związku między FAQ a Twoim pytaniem, wyjaśnij proszę.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: farmer »

vaski pisze:Właśnie zauważyłem, że karta 116 Wykopalisko Spaczenia dostało zupełnie inny tekst.
Obecna treść karty: "Tylko 1 taka karta na talię". FAQ 2.0
W związku z powyższym rozumiem iż "Spaczanie" jednostki wchodzącej do gry jest już nieaktualne?
Nie - działanie karty pozostaje bez zmian.
Cytowany przez Ciebie tekst, to "dodatkowa" treść karty - FFG uznało, że karta jest za mona i nieco ograniczyła jej występowanie w taliach turniejowych.
Oczywiście, do domowego użytku, mam zamiar tą zasadę ignorować :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: vaski »

Uważam iż jeżeli ktoś przygotowuje FAQ, które ma wyjaśnić jakiekolwiek niejasności w grze, nie powinien robić tego w taki sposób i zachować konsekwencję w odniesieniu do reszty FAQ!
Skoro ktoś pisze:
cyt. "Treść powinna brzmieć: "Tylko jedna taka karta na talię""
To zrozumiałym jest, że obecny tekst ulega zmianie na właśnie taki jak powyżej. Uważam iż niepotrzebnie wprowadza to tylko w błąd. W FAQ nie ma słowa o tym iż jest to dodatkowy test. Sposób jego zapisu nawet nie próbuje zasugerować odbiorcy iż do obecnej treści powinien sobie coś dodać.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

Zgadzam się.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: farmer »

116 Warpstone Excavation
Should read: “Limit 1 per deck...
Panowie, może to zabrzmi zabawnie, ale ten "trzykropek" jest znaczący.
Przed tekstem karty (symbolizowanym przez trzykropek) dodajesz treść "Limit 1 sztuka na talię" - działanie karty pozostaje bez zmian.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: vaski »

Szkoda tylko, że tych kropek nie ma w polskim FAQ! W przeciwnym razie nawet przez myśl by mi nie przeszło by napisać wiadomość kilka postów wyżej ;)
nctr
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2013, 17:59

Re: Warhammer Invasion

Post autor: nctr »

Witam.

Mam pytanie odnośnie używania akcji na kartach jednostki.

Czy użycie akcji jednostki powoduje jej spaczenie (obrócenie jej o 90 stopni)? Czy tylko przekręca się ją aby zaznaczyć ze została użyta akcja tej karty w turze?
Czy taką akcję można użyć raz na turę? Czy tylko raz w grze ( nie mówię o kartach które zostają odrzucone po użyciu)?

Nigdzie dokładnie nie jest to opisane w instrukcji. W dziale AKCJE - jest to ujęte bardzo ogólnikowo.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
YSimon
Posty: 13
Rejestracja: 26 sty 2013, 22:04

Re: Warhammer Invasion

Post autor: YSimon »

Witam !
Mam kilka pytań:
1.Jeżeli koleś zebrał zasoby ,przywrócił jednostki itp. i następuje czas na wykonywanie akcji,i czy mogę teraz np. użyć akcji Kowala Run,następnie poczekać aż przeciwnik odpowie lub nie i po raz drugi użyć akcji Kowala Run ? (Zakładając ,iż w grze posiadam tylko jednego kowala)
2.Czy dobrze to zrozumiałem ? -Zagrywam Nurlingi i muszę spaczyć jakąś jednostkę w odpowiadającej strefie (mojej lub przeciwnika) i wybieram ,że spaczę Kazadora ,czy wtedy muszę zapłacić 3 zasoby ?
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam :)
Początki bywają trudne...
Awatar użytkownika
Miika
Posty: 34
Rejestracja: 10 lut 2011, 19:00
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Miika »

nctr pisze:Witam.

Mam pytanie odnośnie używania akcji na kartach jednostki.

Czy użycie akcji jednostki powoduje jej spaczenie (obrócenie jej o 90 stopni)? Czy tylko przekręca się ją aby zaznaczyć ze została użyta akcja tej karty w turze?
Czy taką akcję można użyć raz na turę? Czy tylko raz w grze ( nie mówię o kartach które zostają odrzucone po użyciu)?

Nigdzie dokładnie nie jest to opisane w instrukcji. W dziale AKCJE - jest to ujęte bardzo ogólnikowo.

Pozdrawiam :)
Użycia akcji jednostki nie zaznaczamy w żaden (oficjalny) sposób. Używając akcji jednostki NIE obracamy jej, a już w szczególności jej NIE spaczamy. Jeśli masz kłopot ze spamiętaniem tego, czy dana karta wykorzystała już swoją zdolność, wykorzystaj do tego jakieś znaczniki własnej roboty (choćby zapałki)

Akcje możesz wykonywać dowolną ilość razy, chyba, że w treści karty jest napisane inaczej (np: "raz na turę"). Jeśli treśc brzmi jakoś w rodzaju: "wydaj 1 zasób aby zadać jedno obrażenie wybranej jednostce" to możesz to zrobić ile razy chcesz, płacąc za akcję za każdym razem - słowem, możesz powtarzać akcję, póki Cię na nią stać.
Nie przychodzi mi do głowy żadna akcja, którą możnaby wykonać jedynie jeden raz (oczywiście, nie zaliczam tu taktyk)
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2013, 23:35 przez Miika, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miika
Posty: 34
Rejestracja: 10 lut 2011, 19:00
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Miika »

YSimon pisze:Witam !
Mam kilka pytań:
1.Jeżeli koleś zebrał zasoby ,przywrócił jednostki itp. i następuje czas na wykonywanie akcji,i czy mogę teraz np. użyć akcji Kowala Run,następnie poczekać aż przeciwnik odpowie lub nie i po raz drugi użyć akcji Kowala Run ? (Zakładając ,iż w grze posiadam tylko jednego kowala)
2.Czy dobrze to zrozumiałem ? -Zagrywam Nurlingi i muszę spaczyć jakąś jednostkę w odpowiadającej strefie (mojej lub przeciwnika) i wybieram ,że spaczę Kazadora ,czy wtedy muszę zapłacić 3 zasoby ?
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam :)
Ad.1
Tak, możesz skorzystać z akcji Kowala Run ile razy chcesz. Inna sprawa, czy na pewno ma to sens - to niezbyt efektywna akcja (droga, jak za to, co robi)

Ad. 2
Tak, aby wybrać za cel nurglingów Kazadora, musisz zapłacić 3 zasoby.
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Warhammer Inwazja - kilka niejasności

Post autor: Hertil »

Yo. Mam kilka pytań odnośnie Warhammera Inwazji.

a) Na Obronie Granic (quest) jest napisane:
[...]Przekieruj pierwszy punkt obrażeń zadany twojej Stolicy w każdej turze na inną wybraną jednostkę lub Stolice - to mam na swoją inną jednostkę/Stolicę przekierowac czy na przeciwnika?

b) Kiedy na karcie np. Wyburzenie jest napisane Zniszcz wybraną kartę Wsparcia lub rozwinięcie - znowu swoją czy przeciwnika?

c) Podczas robienia zadań na początku każdej tury na kartę kładziemy zeton z tych zetonow, które wzięliśmy w Fazie Królestwa czy z oddZielnej puli zasobów?

d) Karty wsparcia np. Twierdza Niczyja ile ma punktów wytrzymałości? Bo pisze tylko koszt i siłę.


Z góry dziękuje :)
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Hertil »

) Na Obronie Granic (quest) jest napisane:
[...]Przekieruj pierwszy punkt obrażeń zadany
twojej Stolicy w każdej turze na inną wybraną
jednostkę lub Stolice - to mam na swoją inną
jednostkę/Stolicę przekierowac czy na
przeciwnika?
b) Kiedy na karcie np. Wyburzenie jest napisane
Zniszcz wybraną kartę Wsparcia lub rozwinięcie
- znowu swoją czy przeciwnika?
c) Podczas robienia zadań na początku każdej
tury na kartę kładziemy zeton z tych zetonow,
które wzięliśmy w Fazie Królestwa czy z
oddZielnej puli zasobów?
d) Karty wsparcia np. Twierdza Niczyja ile ma
punktów wytrzymałości? Bo pisze tylko koszt i
siłę.
Z góry dziękuje
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

a) nie wiem
b) czyją chcesz
c) z puli zasobów
d) nie ma żadnych punktów wytrzymałości, ponieważ nie ma (w podstawce przynajmniej) zadawania obrażeń karto wsparcia; po prostu albo są, albo ktoś je niszczy, nie ma stanu pośredniego
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Brylantino »

BartP pisze: d) nie ma żadnych punktów wytrzymałości, ponieważ nie ma (w podstawce przynajmniej) zadawania obrażeń karto wsparcia; po prostu albo są, albo ktoś je niszczy, nie ma stanu pośredniego
Chciałeś chyba powiedzieć, iż karty wsparcia jedynie służą do produkowania zasobów/kart i nie mogą być wystawiane do obrony, a pozbyć się ich możemy jedynie za pomocą kart typu wyburzenie itp. Z twojego wpisu wynikało, jakby dalej można było się nimi bronić/atakować...
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

Skoro uważasz, że wynikało, to tak, należy podkreślić, że karty wsparcia nie służą do uczestnictwa w walkach, ani nie powinno się generalnie (może dodatki to zmieniają?) kłaść na nich obrażeń.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Brylantino »

BartP pisze:Skoro uważasz, że wynikało, to tak, należy podkreślić, że karty wsparcia nie służą do uczestnictwa w walkach, ani nie powinno się generalnie (może dodatki to zmieniają?) kłaść na nich obrażeń.
Jakbym wcale tego nie napisał...
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

Dziwny jesteś. Może zamiast dumać nad tym, co chciałem powiedzieć i czy przypadkiem Ty czegoś pierwszy nie napisałeś, to postaraj się odpowiedzieć na pierwsze pytanie Hertila?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Brylantino »

Bo odpowiedziałeś na pytania, tylko co do punktu "d", zrobiłeś to dość mało precyzyjnie. Odnośnie "a" - możemy przenosić ten punkt obrażeń zarówno na jednostki nasze jak i wrogie.
ODPOWIEDZ