Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

siawq pisze:Na serwerze zdalnym instalujemy projekt a na nim upgrade.
Jeśli zapunktujemy projekt to czy upgrade zostaje czy tak jak przy hostowaniu gdy karta hostująca spada karty/żetony hostowane także? I czy może w takim razie wymieniona w pierwszym zdaniu czynność też jest hostowaniem.

Wysłane z SGSIII za pomocą Tapatalk
Upgrade nie jest hostowany na projekcie, obie te karty są zainstalowane w tym samym miejscu, jedna niezależnie od drugiej. Można najpierw zainstalować upgrade/y a potem projekt lub aktywa.
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: siawq »

Dzięki za pomoc. Dopiero teraz zauważyłem że pytam nie w tym temacie co trzeba. Jeszcze mam kilka pytań odnośnie działania niektórych kart ale to później w odpowiednim już dziale.

Wysłane z SGSIII za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Bea pisze:Można najpierw zainstalować upgrade/y a potem projekt lub aktywa.
Można też zacząć od lodów.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Likaon23
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2013, 00:56

Re: Android: Netrunner

Post autor: Likaon23 »

Witam, mam watpliwosci co do 2 kart.
1. Zasysacz danych (nr8). "Hostowany znacznik wirusa: Napotkany wlasnie ZREZOWANY lod ma -1 sily do konca spotkania.
Czy to oznacza, ze lod musi byc zrezowany przed rozpoczeciem spotkania? Czy dziala to na lod, ktory zostal zrezowany w momecie podejscia do niego runnera.

2. Tarcza sprzetowa (nr 45) "1 kredyt: zablokuj pierwsze obrazenie sprzetu w tej turze.
Czy moge uzyc dwoch tarcz by zablokowac 2 punkty obrazenia zadanych jednoczesnie? Czyli np. korpo zadaje 3 obrazenia, to czy majac obie karty na stole moge zablokowac dwa obrazenia?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

1. Lód musi być zrezowany - nieważne czy już był, czy korp dopiero co to zrobiło odnośnie skoku.
2. Tak, każda ta karta daje taką możliwość, pod warunkiem iż masz kredyty na uruchomienie każdej z nich.
3. Nie ten temat - o zasady pytamy w innym dziale.

EDIT: Tak btw. to dzisiaj w końcu zagrałem w Netrunnera! :) Graliśmy 4 razy (ja 3 razy byłem Runnerem, raz korpem) i póki co wygrałem 3 gry. Przyznam, że jedyna porażka była przez moją całkowitą głupotę, iż wbiłem się na niezrezowany lód u Jinteki z jedną kartą na ręce i bez pieniędzy prawie (sam nie wiem po co). Najprzyjemniej mi się grało póki co korporacją (grałem NBN) i po prostu satysfakcja, jaką miałem kiedy znajomy 3 razy dał się nabrać i wpadł na pułapkę :D Szkoda tylko, iż w podstawowej talii te tagi u NBN mało co robią, bo w pewnym momencie miał ich z 6... Niemniej i tak udało się wygrać, choć przyznam że bardzo spodobał mi się charakter tej korporacji. Gra jest naprawdę bardzo miła i wiem, że długo będzie u mnie gościć.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: bazyn »

2. Nie, nie możesz. Jest tylko jedno pierwsze obrazenie w turze i tylko ono może zostać zablokowane
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Faktycznie nie można... dopiero jak spojarzełm na kartę, to zauważyłem słowo "pierwsze", a tutaj jakoś mi umknęło ;)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Tagi mało robią bo nie jest to tak oczywiste jak zadawanie dmg przez jinteki.
Możesz niszczyć resourcy, zadawać obrazenia jak zaskorujesz policję, czyścić konta czy jak ktoś zbiera taki użyć psychografiki.
Na wyzszym poziomie gry to dosyć sporo.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Tagi mało robią... :roll:
Wczoraj mąż grał NBN. Wiedziałam, że na ręce ma kartę która robi namierzanie i taguje w konsekwencji po tym jak runner robił w poprzedniej rundzie udany skok (Sea source). Ja miałam Pogromców kodów (Armitage Codebusting) z niewykorzystanymi jeszcze na nich kredytami. Szybko więc przelałam całe pozostałe pieniądze na moje osobiste konto i czekałam na taga, bo robiłam częste skoki, pomyślałam, że jak nie mam zasobów to jestem bezpieczna. Tymczasem on zrobił namierzanie, ja się nawet nie broniłam, a on na to wyciągnął:Closed accounts i poszło fruwać moje ponad 12 kredytów. Oj bolało...
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Np :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Likaon23 pisze:1. Zasysacz danych (nr8). "Hostowany znacznik wirusa: Napotkany wlasnie ZREZOWANY lod ma -1 sily do konca spotkania.
Kolejność słów może wprowadzać zamieszanie. Na karcie powinno być Właśnie napotkany zrezowany lód zamiast Napotkany właśnie zrezowany. Chodzi o właśnie napotkany, a nie właśnie zrezowany :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

A wiecie może dokładnie na kiedy zapowiedziany jest każdy data pack z drugiego cyklu oraz duży dodatek i w jakiej kolejności to się u nas pojawi? Wersja PL, oczywiście.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Już ograłaś cały cykl Genesis? :shock: :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Andy pisze:Już ograłaś cały cykl Genesis? :shock: :wink:
Nie, nawet jeszcze nie otwarłam żadnego data packu i chcę się upewnić, że reszta nieprędko wyjdzie ;) Ale już są zapowiedzi.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

Andy pisze:Już ograłaś cały cykl Genesis? :shock: :wink:
Ja mam zamiar katować Podstawkę do przysłowiowego "zrzygania" .
Potem przyjdzie czas na odpakowanie drugiego CS i tworzenie własnych talii, a gdzieś w przyszłości maluje się wykorzystanie Genesis ;)
Likaon23
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2013, 00:56

Re: Android: Netrunner

Post autor: Likaon23 »

donmakaron pisze:
Likaon23 pisze:1. Zasysacz danych (nr8). "Hostowany znacznik wirusa: Napotkany wlasnie ZREZOWANY lod ma -1 sily do konca spotkania.
Kolejność słów może wprowadzać zamieszanie. Na karcie powinno być Właśnie napotkany zrezowany lód zamiast Napotkany właśnie zrezowany. Chodzi o właśnie napotkany, a nie właśnie zrezowany :)
No wlasnie, cos mi nie pasowalo w opisie. Dzieki :)
Co do samej gry to wiedzialem, ze jest niezla, ale nie myslalem, ze az tak... :)
Gdybym mial teraz kase to poszla by na dodatki. Mam nadzieje, ze skoro jest to kolejna LCG FFG oraz przez fakt, ze opiera sie na karciance, ktora miala juz na rynku duzo kart, FFG zachowa balans i bedzie mialo niewiele wpadek z kartami. Juz mam wrazenie, ze w samej mechanice czy opisach kart jest mniej niejasnosci niz np. w WH:I
W mojej ocenie AN jest lepszy od Magica, nie myslalem, ze to mozliwe :shock:
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: bazyn »

Zwykle jest cykl małych dodatków -> duży dodatek -> cykl małych -> duży i tak myślę, że i tu będzie ;)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

http://galakta.pl/pierwszy-ruch/
Zapowiedź nowego cyklu u naszej kochanej Galakty :)
Termin: III kwartał br. Czyli już za chwile C&C i potem jedziem dalej....
Jak ja nie lubie tego natłoku kart...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Bea pisze:Nie, nawet jeszcze nie otwarłam żadnego data packu
Tak myślałem. ;) Moje też jeszcze zaklejone, chciałbym najpierw sporo pograć na podstawce, bo wciąż się czuję jak pijane dziecko we mgle. Potem chcę zacząć kleić własne talie, dodając "trzecie dwójki". Na koniec planuję włączanie data packów po 1-2 na raz. Karty z dodatków mniejszych i większych studiuję sobie póki co "na sucho" na Card Database i mam nadzieję, że nie zaczną się ukazywać przed zakończeniem poznawania Genesis.

Ale zobaczymy jak to będzie z tymi zamiarami, bo jedna z partnerek strasznie mi się rwie do nowych kart. ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Zepsujecie sie zabawe i czesci kart w ogole nie bedziecie kojarzyc.
Ja wchodzilem z siostra w inwazje po chyba 3 cyklach.
Kupilismy podstawke a pozniej dodatek co tydzien ale gralismy kilka godzin dziennie, wiec kazda karta byla grana choc raz :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Zagrałem dziś w końcu pierwszy raz, przez octgn. Powiem tak - wow! Gra ma moc! Oczywiście przegrałem, ale przynajmniej udało mi się 1 honorowy punkcik ugrać ;) coraz bardziej nie mogę się doczekać pierwszej normalnej rozgrywki, mam nadzieję że dziś lub jutro się uda.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Nowych graczy chętnych na turniej w Warszawie (karty dozwolone z Core Set bez dodatków) zapraszam tutaj: http://netrunnerforum.decktech.eu/index ... -core-set/
Wstępnie celuje w sobotę 20.07.w Agresorze.
Będzie można się spotkać, poznać zasady i pograć w dobrym towarzystwie :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Karit »

Ogladalem dzisiaj karty z Cyber exodusu i nie moge jakos zrozumiec po co sa 3 kopie jednej tozsamosci (Teoria haosu) ???
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

Karit pisze:Ogladalem dzisiaj karty z Cyber exodusu i nie moge jakos zrozumiec po co sa 3 kopie jednej tozsamosci (Teoria haosu) ???
Zapewne kwestie produkcyjne. Dodatki mają po 60 kart bez względu na serię LCG.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Karit pisze:Ogladalem dzisiaj karty z Cyber exodusu i nie moge jakos zrozumiec po co sa 3 kopie jednej tozsamosci (Teoria haosu) ???
Ponieważ taniej jest wyprodukować 20x3 kart niż 19x3+1x1 :) Z dwóch ekstra możesz sobie zrobić podkładki do piwa ;)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
ODPOWIEDZ