Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Właśnie grałem przez octgn, predefiniowany criminal (ja) vs HB. Przegrałem przez ten sam trik, którego wczoraj sam użyłem... :oops: koleś wrzucał WSZYSTKIE projekty do archiwów, a ja jak głupi nie pomyślałem o tym, żeby zrobić wjazd na archiwa tylko używałem ciągle Sneakdoor Beta żeby wjeżdżać na HQ. Aż się roześmiałem jak na koniec gry pokazał mi ile agend trzymał w archiwach ;)
Partię oczywiście przegrałem, ale bardzo długo prowadziłem po szybkim zdobyciu pięciu punktów.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mbork »

Bea pisze:Generalnie wydaje mi się, że Netrunner powinien przypaść do gustu kobietom, bo sporo w nim blefu i zasadzek, knucia
Ten fragment nie wymaga komentarza. Wydrukuję, oprawię w ramkę, powieszę na ścianie, codziennie będę pokazywał Najżońszej. :P

Co do sensu budowania talii: myślę, że nieco doświadczenia w Dominionie nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

W sumie przypomniała mi się jedna istotna rzecz, o której zapomniałem. Moja narzeczona całkiem lubi grać, i jest niezła, w Mage Knight. Tam też w sumie trzeba budować talię, na innych zasadach niż w Netku, ale zawsze :) może tym ją namówię.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Cieszcie się ;) Moja lubi owszem blefować, a przynajmniej próbuje (Cytadela, Świat Dysku), ale gry karciane w ogóle nie są dla niej: Inwazja strasznie ją zraziła do tego gatunku :( I z kim tutaj się teraz przed turniejem przygotowywać...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Brylantino pisze:I z kim tutaj się teraz przed turniejem przygotowywać...
Octgn

Jak chcesz to ja z chęcią pogram.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Zastanawiałem się nad tym, ale póki co poległem na instalacji tego... Czytałem jakieś wątki, ale przerosło mnie to ;)

EDIT: Chyba, że masz jakiś dobry tutorial :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Sama instalacja? No coś Ty. W tym wątku ktoś wrzucał link do opisu instalacji. 10 minut to zajmuje. Samo używanie trochę trudniejsze, ale jak się pozna skróty klawiszowe to jest ok.
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Tehanu »

mat_eyo pisze:Sama instalacja? No coś Ty. W tym wątku ktoś wrzucał link do opisu instalacji. 10 minut to zajmuje. Samo używanie trochę trudniejsze, ale jak się pozna skróty klawiszowe to jest ok.
Program jest żenująco słaby, z archaicznnie skomplikowana obsługą.

Można nim zrazić do grania w samego Netrunnera.

Zdecydowanie nie polecam.
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Leviathan »

Tehanu pisze:
mat_eyo pisze:Sama instalacja? No coś Ty. W tym wątku ktoś wrzucał link do opisu instalacji. 10 minut to zajmuje. Samo używanie trochę trudniejsze, ale jak się pozna skróty klawiszowe to jest ok.
Program jest żenująco słaby, z archaicznnie skomplikowana obsługą.

Można nim zrazić do grania w samego Netrunnera.

Zdecydowanie nie polecam.
:shock:
Wypowiadam się z perspektywy gracza. Nie wiem czy program jest "archaiczny" i "żenująco słaby" pod względem programistycznym, ale wiem, że w moim odczuciu jest przejrzysty i intuicyjny. Opanowanie zasad obsługi zajęło mi 20 minut, a po rozegraniu z jego wykorzystaniem okołu 50 partii nie zdarzyło mi się aby:

1) Program zawiesił się,
2) Ktokolwiek został wyrzucony z partii,
3) Pojawił się bug mający wpływ na grę.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mbork »

No kurczę, już chciałem odpuścić, ale widzę, że muszę spróbować. Jeśli już ktoś pisze, że program jest "archaiczny", a ktoś inny narzeka na skróty klawiszowe, to myślę, że warto go przetestować. (Myszka, rozwijane menu i bomba atomowa to najgorsze wynalazki XX wieku, a najlepsze narzędzia do edycji tekstu są starsze ode mnie.)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Hm każdy ma prawo do swojego zdania. Według mnie, program nie jest przesadnie skomplikowany. Jeśli znajdzie się do gry kogoś bardziej doświadczonego kto przeprowadzi nas przez pierwszą grę to później już jest z górki. Zagrałem jak dotąd 3 partie i tylko przy pierwszej miałem jakieś problemy.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hadrian »

Jedynym zagrożeniem octgna, które powinno być wypisane wielkimi literami to, że jeszcze bardziej uzależnia od Netrunnera. To nie żart, możliwość na bieżąco testowania każdego pomysłu i każdej modyfikacji talii wciąga ;)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Leviathan »

hadrian pisze:Jedynym zagrożeniem octgna, które powinno być wypisane wielkimi literami to, że jeszcze bardziej uzależnia od Netrunnera. To nie żart, możliwość na bieżąco testowania każdego pomysłu i każdej modyfikacji talii wciąga ;)
Potwierdzam.
Przymierzam się do przejścia na odwyk
:mrgreen:
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: bazyn »

Ponoć netrunner na octgn bije na głowę inne gry jeżeli chodzi o intuicyjnosc obsługi. Może drastyczne opinie o nim biorą się z grania w co innego.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Jasiek22 »

bazyn pisze:Ponoć netrunner na octgn bije na głowę inne gry jeżeli chodzi o intuicyjnosc obsługi. Może drastyczne opinie o nim biorą się z grania w co innego.
Dokładnie, A:NR jest świetnie zrobiony na Octgn, ze względu na bardzo dużą automatyzacje i prezentuje się dużo lepiej do pozostałych karcianek.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Czy ktoś może mi podesłać linka, gdzie mógłbym znaleźć Netrunnera na OCTGN? Zainstalowałem samego clienta, ale błądzę po forum i nie wiem skąd wytrzasnąć już grę, o taliach nie wspominając...
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Nie słuchaj Tehanu, gosc nie wie o czym mowi..
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: janekbossko »

Na ipadzie da sie to odpalic?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Brylantino pisze:Czy ktoś może mi podesłać linka, gdzie mógłbym znaleźć Netrunnera na OCTGN? Zainstalowałem samego clienta, ale błądzę po forum i nie wiem skąd wytrzasnąć już grę, o taliach nie wspominając...
http://octgn.gamersjudgement.com/wordpr ... tallation/

Tutaj znajdziesz całą instrukcję instalacji. Pamiętaj żeby zrobić też to, co napisane jest w sekcji Optional, dzięki temu będziesz miał grafiki na kartach ;)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

mat_eyo pisze:
Brylantino pisze:Czy ktoś może mi podesłać linka, gdzie mógłbym znaleźć Netrunnera na OCTGN? Zainstalowałem samego clienta, ale błądzę po forum i nie wiem skąd wytrzasnąć już grę, o taliach nie wspominając...
http://octgn.gamersjudgement.com/wordpr ... tallation/

Tutaj znajdziesz całą instrukcję instalacji. Pamiętaj żeby zrobić też to, co napisane jest w sekcji Optional, dzięki temu będziesz miał grafiki na kartach ;)
Dzięki :) Jakoś się to zainstalowało. Teraz tylko zapamiętać te wszystkie skróty itp.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Na szczęście większość akcji można wykonywać podwójnym kliknięciem myszy albo wybierać z rozwijanego menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy ;) skrótów wcale nie ma tak dużo.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

A skąd brać chętnych do grania? Zgadujesz się z jakimiś znajomymi, czy wyszukujesz przez OCTGN? :)
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jasiek22 »

Masz listę aktualnie założonych gier. Samemu też możesz założyć grę w tytule wpisując coś w stylu "New to Octgn" albo "Begginer" i trafisz na odpowiednich sobie graczy.
Zawsze możesz też zagadać na forum A:NR żeby ktoś się z tobą umówił na partyjkę i nauczył Cię korzystania z Octgn.
Ktoś mnie nauczył, ja też nauczyłem kilka osób i tak się to ciągnie. Zawsze znajdzie się ktoś chętny.
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Tehanu »

Wosho pisze:Nie słuchaj Tehanu, gosc nie wie o czym mowi..
Spróbował więc wie, już sam sposób instalacji woła o pomstę do nieba.
Jak twój poprzednik napisał: każdy ma prawo do swojego zdania.

Jednak jestem pewien, iż biorac pod uwagę popularność karcianki, lada moment ktoś wyda oprogramowanie dedykowane netrunnerowi z lepiej przemyślana obsługa.
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Tehanu pisze:ednak jestem pewien, iż biorac pod uwagę popularność karcianki, lada moment ktoś wyda oprogramowanie dedykowane netrunnerowi z lepiej przemyślana obsługa.
Za to wszyscy trzymajmy kciuki :D tylko oby nie było płatne ;)
ODPOWIEDZ